איסלנד – טיפים והמלצות

חושבים על איסלנד כיעד לטיול שכולו טבע פרוע?

קרחונים, גייזרים המתפרצים מהאדמה, לווייתנים בתוך האוקיינוס הארקטי? חוף האוקיינוס האטלנטי שכולו עפר של התפרצויות געשיות? הרי געש? חולמים לראות תופעת טבע מדהימה – הזוהר הצפוני?

זאת ועד תוכלו לראות במדינה אחת שכולה מלאה בתופעות טבע מדהימות, טבע נקי כפי שהוא בפני עצמו, ללא שערי כניסה עם דמי כניסה, ללא תורים, ללא ההמון האנושי שאנו רגילים אליו בחיי היום יום שלנו. להנות מהתמזגות של עצמך ביחד עם הטבע ניתן רק באיסלנד.

נוף איסלנדי

נוף איסלנדי

אוכל וארוחות באיסלנד #

נקודה חשובה לזכור בתכנון הטיול שלכם לאיסלנד זה שקודם כל הטיול באיסלנד לא יהיה דומה לשום טיול במדינות אירופה השונות או בכל מקום אחר בעולם וזאת כיוון שבמדינה זו יש אקלים מאוד שונה ומיוחד והמדינה לא מיושבת על ידי תושבים ברובה. העיר המיושבת ביותר היא הבירה של איסלנד – רייקיאוויק ובה תוכלו למצוא מספר מסעדות אך יש לקחת בחשבון שברוב הערים האחרות אין הרבה מסעדות אלא מספר פיצריות וסופרמרקטים בהם תוכלו לעשות את קנייתכם.

מספר הערות חשובות בתכנון המסלול:

  • בהגיעכם לאיסלנד, תוכלו להשכיר בכל חנות של תחנות הדלק, מנגל קטן וחד פעמי.
  • בסופרמרקטים באיסלנד אין שפע, רוב המוצרים מיובאים לאיסלנד ממדינות אחרות שונות ולכן גם מחיר המוצרים הוא דיי גבוה. המלצה היא לקנות מספר ירקות, שימורים ובשר (אשר אותו ניתן להכין במנגל החד פעמי שרכשתם בחנויות של תחנות הדלק).
  • באיסלנד ישנו חרם על אלכוהול ולכן לא תוכלו למצוא אלכוהול בחנויות באופן שאתם רגילים לו ויש לקחת בחשבון שישנן חנויות ומסוימת שרק בהן ניתן לרכוש אלכוהול (לא ניתן להזמין בקבוק אחד של בירה למשל אלא רק שישייה). רשימת חנויות בהן מוכרים אלכוהול: https://www.vinbudin.is/english/home/opnunartimar.aspx
  • פיצריות – במסלולים בטיול באיסלנד תוכלו להיתקל במספר פיצריות מקומיות שבהם תוכלו לשבת לאכול או להזמין פיצה ולקחת איתכם רק קחו בחשבון שהמחירים גבוהים (למשל לעומת מחירי הפיצה בארץ)

    קרחונים באיסלנד

    קרחונים באיסלנד

 

מקומות לינה באיסלנד #

את מקומות הלינה באיסלנד עדיף להזמין מראש כך שתדעו שלאורך המסלול יש לכם מקום להגיע אליו כדי לעשות מקלחת חמה, לנוח, לצבור כוחות ליום חדש ולצאת שוב להמשך המסע שלכם לאחר ארוחת בוקר טובה. רוב הזמן באיסלנד קר ויש רוחות ולמקום הלינה יש חשיבות רבה על החוויה שלכם מהטיול באי.

אל תצפו למקומות לינה יוקרתיים ומפנקים, רוב מקומות הלינה הם פשוטים אך תמיד נקי ומסודר.

 

שיט באוקיינוס האנטרקטי –  צפייה בלוויתנים #

אם המסלול שלכם כולל את צפון איסלנד, אל תפספסו את עיר הנמל בשם Húsavík, עיירה צבעונית ומיוחדת בצפון איסלנד.

מנמל העיר חוסביק יוצאות ספינות עם תיירים אל תוך האוקיינוס הארקטי לראות את הלוויתנים וזו היא בהחלט חוויה שלא תשכחו שלעולם.

בעיר חוסביק ישנן מספר חברות מסחריות המפעילות שייט צפייה בלוויתנים ומדי יום יוצאות מספר הפלגות. בחלקן תקבלו מעיל, כפפות וכיסוי ראש.

הזוהר הצפוני #

את הזוהר הצפוני באיסלנד תוכלו לראות גם בעיר הבירה רייקיאוויק ולא חייבים בשביל זה להתרחק למקומות אחרים על האי. תנאי מזג האוויר הוא המשפיעה העיקרי על הופעתו של הזוהר הצפוני ויש אפליקציות שבעזרתן ניתן לעקוב אחר אחוזי סיכוי להופעתו של הזוהר הצפוני מדי יום. כמו כן, המקומיים יודעים שמספר לא מבוטל של תיירים מגיעים לאיסלנד גם כדי לראות את הזוהר הצפוני והם בדרך כלל מעודכנים לגבי הסיכוי להופעתו של הזוהר הצפוני ולא יהססו לספר לכם על כך.

דבר נוסף שחשוב לציין לגבי הזוהר הצפוני ובייחוד לגבי הציפייה לראות את הזוהר כפי שאולי ראיתם בתמונות או וידאו, הזוהר הצפוני במציאות נראה שונה ולא בהכרח תראו את הצבעים שלו בנמציאות כפי שהם מוצגים בתמונות.

בלו לגון – הלגונה הכחולה #

הלגונה הכחולה – בין המקומות המפורסמים והמתויירים ביותר באיסלנד אליה ניתן לקרוא בהרחבה בפוסט המתייחס למעיינות החמים באיסלנד.

 

סיקרט לגון – הלגונה הסודית כאלטרנטיבה ללגונה הכחולה #

סיקרט לגון היא בריכת מים גיאותרמיים טבעית והיא לא גדולה ופופולרית כמו הלגונה הכחולה וגם אליה ניתן לקרוא בהרחבה בפוסט המתייחס למעיינות החמים באיסלנד.

סיכום #

אם אתם מחפשים טיול אחר ושונה, טיול של שקט ושלווה, טיול של צבירת אנרגיה וכוחות מחודשים, טיול זוגי או סולו איסלנד הוא בהחלט יעד שבו תוכלו למצוא את כל אלו ולא רק. זהו טיול של התפעלות מהטבע ומקום מפלט מהצפיפות העירונית ובכללי זהו טיול שבו תרגישו שהגעתם לפלנטה אחרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *