הכל על ויזה לקנדה לאזרחים ישראלים

טסים לקנדה ותוהים האם אתם צריכים ויזה כדי להכנס למדינה? בטיסה לקנדה, כמו בטיסה לכל מדינה אחרת בעולם, חשוב לוודא שקיימת לכם ויזה (אשרת כניסה) מתאימה אשר תאפשר את כניסתכם למדינה ותמנע אי נעימות בשל סירוב כניסה לקנדה וחזרה לארץ. בפוסט זה נסביר אודות דרישות הויזה מישראלים בכניסתם לקנדה, כיצד להוציא ויזה קנדית מתאימה וכן מהו התהליך במהלך ביקורת הדרכונים בנחיתתכם באחד משדות התעופה הקנדיים.

דרכון ישראלים עם ויזה לקנדה

האם ישראלים צריכים ויזה לקנדה?

האם אנו, בתור בעלי אזרחות ודרכון ישראלים צריכים ויזה כדי לטוס לקנדה? התשובה היא בהחלט חיובית. בניגוד למרבית מדינות אירופה, אשר בכניסה אליהן הישראלים פטורים מהצורך בויזה, על בעלי דרכון ישראלי המבקשים לבקר בקנדה להצטייד בויזה לפני נחיתתם במדינה. כמו כן, גם בכניסה במעברי הגבול הקרקעיים לקנדה מארה”ב, בעלי דרכונים ישראלי צריכים ויזה בתוקף לקנדה.

הנפקת ויזה לקנדה – eTA

טופס eTA לבקשת ויזה לקנדה עבור ישראלים

טופס בקשה להנפקת ויזה לקנדה עבור ישראלים (צילומסך מאתר רשות ההגירה הקנדית)

תהליך הנפקת הויזה לקנדה עבור הישראלים הינו פשוט ואורך דקות בודדות. התהליך כולו תהליך אלקטרוני-אינטרנטי והויזה אשר תקבלו בסופו, ויזת ה-eTA הקנדית, הינה ויזה אלקטרונית. כל שעליכם לעשות כדי לקבל ויזה הוא להכנס לאתר האינטרנט של רשות ההגירה הקנדית (Citizenship and Immigration Canada) ולמלא טופס קצר אשר בסופו בקשתכם לויזה תועבר לאישור אוטומטי ע”י הרשויות הקנדיות.

שאלון להפנקת ויזה לקנדה עבור ישראלים

טופס השאלון להנפקת הויזה האלקטרונית לקנדה, ה-eTA (Electronic Travel Authorization) הינו קצר ומבקש מכם לענות על כמה סוגי שאלות.

ראשית, במילוי השאלות לויזה תתבקשו למלא פרטים יבשים אודותיכם כגון מס’ דרכון והמדינה לה שייך הדרכון באמצעותו תרצו להכנס לקנדה, שם מלא, תאריך לידה וכו’. לאחר מכן תדרשו למלא פרטים אודות הטיסות שלכם לקנדה כולל תאריכים ומספרי טיסה. בשלב הבא תצטרכו לענות על מספר שאלות כלליות אודותיכם ואודות העבר שלכם. השאלות הן שאלות דוגמאת הרקע הפלילי שלכם וכו’.

מחיר הויזה לקנדה ותשלום האגרה לויזה

מחיר הויזה לקנדה - 7 דולר קנדי בלבד

דולרים קנדים: ויזה לקנדה עולה 7 דולר קנדי בלבד

מחיר הויזה לקנדה הינו 7 דולר קנדי בלבד, אשר מהווים כ-5 דולר ארה”ב או כ-19 ש”ח. לאחר מילוי הבקשה להנפקת הויזה, יהיה עליכם לשלם בגין הנפקת הויזה לקנדה. מחיר הויזה לקנדה סמלי בלבד ולא חשוב ביחס לשאר ההוצאות שלנו על הטיול לקנדה, כגון מחירי כרטיסי הטיסה לקנדה, הנפקת רישיון בינלאומי לקנדה, לינה במלונות או השכרת רכב במהלך הטיול בקנדה. רק מחיר כרטיס כניסה לפארק הלאומי Banff באלברטה יעלה לכם הרבה הרבה יותר ממחיר הויזה לקנדה, שלא לדבר על לינה בטורונטו, מונטריאול או ונקובר.

את תשלום אגרת הויזה הקנדית יש לבצע אונליין באמצעות כרטיס אשראי בתהליך מהיר ופשוט. החיוב יתבצע בדולר קנדי ויומר אוטומטית באמצעות כרטיס האשראי שלכם לשקלים לפי שער חליפין  מט”ח. עוד כמה שקלים לצבירת נקודות טיסה עם כרטיסי האשראי – מעולה.

תהליך אישור הויזה לקנדה עבור ישראלים

תהליך האישור הינו קצר ופשוט ומתבצע מיד לאחר מילוי הבקשה לקבלת אשרת כניסה לקנדה ותשלום האגרה. בסיום תהליך השאלון והתשלום, תקבלו אישור כי הבקשה שלכם נקלטה במערכת והינכם צפוים לקבל תשובה באימייל.

במרבית המקרים, אישור הויזה הינו אוטומטי ואורך דקות בודדות בלבד. כך שלאחר מילוי הבקשה לויזה, ותשלום אגרת הויזה, תוך כמה דקות תמצאו באימייל את אישור הויזה לקנדה בתוקף עד לסיום תוקף הדרכון שלכם.

איך משתמשים בויזה לקנדה?

לאחר שקיבלתם אישור באימייל אודות הויזה שלכם לקנדה, סיימתם בעצם את התהליך להנפקדת הויזה. אין צורך להדפיס את האישור – הויזה הקנדית מקושרת אלקטרונית לדרכון הישראלי שלכם. בביקורת הדרכונים בכניסתכם לקנדה, המחשב של איש/אשת ביקורת הגבולות יאתר את הויזה אוטומטית ויאשר את כניסתכם למדינה.

עם זאת, מומלץ לשמור את אימייל אישור הויזה, למקרה ותהיה תקלה כלשהי ותצטרכו להוכיח שיש לכם ויזה לקנדה בפני נציג ביקורת הגבולות בזמן אמת לאחר הנחיתה בקנדה.

ישראלים צריכים ויזה לקנדה, אבל לא לקונקשנים דרך קנדה

האם צריך ויזה בזמן קונקשן בקנדה?

נוסעים אשר עושים קונקשן בקנדה, אינם נדרשים להצטייד בויזה. כלומר, אם הטיסה שלכם מגיע מיעד שונה מקנדה, וממשיכה למדינה אחרת, וכל ביקורכם בקנדה אורך שעות ספורות ללא כל הכוונה מצדכם להכנס למדינה, אין צורך להגיש בקשה לקבלת ויזה לקנדה. בזמן הקונקשן בקנדה לא תדרשו לעבור ביקורת דרכונים ולכן אין צורך בויזה כשעושים קונקשן. עם זאת, חשוב להדגיש שאם אתם עוברים במעברי גבול קרקעיים ולא בטיסה מארה”ב לאלסקה דרך קנדה, או שגם אם אתם שטים באוניה במים הטריטוריאליים של קנדה בדרככם לאלסקה, עליכם בכל זאת להצטייד בויזה מתאימה. הקנדים מקפידים מאוד לאכוף את עניין הויזה על היבשה וגם בים.

ויזה לקנדה עבור ישראלים בעלי אזרחות זרה

ויזה עבור ישראלים עם אזרחות זרהאזרחים ישראלים בעלי אזרחות זרה של מדינה נוספת שעושים שימוש בדרכון זר על מנת להכנס לקנדה, עשויים להיות פטורים מויזה. במקרה כזה יש לוודא האם הדרכון הזר שלכם מאפשר לכם כניסה לקנדה עם פטור מויזה, או שבכל זאת יהיה עליכם להגיש בקשה לויזה קנדית, לשלם את מחיר עמלת הנפקת הויזה ולהמתין לאישור. חשוב לשים לב שהויזה מקושרת לדרכון ספציפי, כך שאם הויזה שלכם לקנדה הוגשה עם פרטי הדרכון הישראלי, יהיה עליכם להשתמש בו בביקורת הגבולות בקנדה ולא בדרכון הזר שלכם. אם תגישו לבקר הגבולות דרכון זר אשר אין לו פטור מויזה, עשויה להדחות הכניסה שלכם לקנדה ותצטרכו לשוב על עכבותיכם.

לסיום #

תהליך קבלת הויזה לקנדה עבור ישראלים הינו פרוצדורלי בעיקרו, וחד פעמי עד שהדרכון שלכם פג תוקף. התהלך פשוט, מחיר הויזה זול ואישור הויזה מהיר. בסופו של תהליך הנפקת הויזה לקנדה ישראלים מקבלים ויזה בקלות. כמובן שייתכן מקרים בהם המערכת תזהה בעיה כלשהי ולא תאשר את הויזה. במקרה כזה יהיה עליכם לצור קשר עם שגרירות קנדה בישראל בטל’ או אימייל להמשך בירור מולם.

אין זה משנה אם אתם טסים לקנדה עם אייר קנדה, חברת תעופה קנדית אחרת, עם UIA האוקראינית או כל חברת תעופה זרה, חשוב לוודא שיש לכם ויזה מתאימה להכנס למדינה.

‫16 תגובות על “הכל על ויזה לקנדה לאזרחים ישראלים

 1. Only

  לזה ששאל מדוע חייבו אותו ב 99$ זה בגלל שיש אתרים שבהם יושבים סוכנים שעושים את העבודה של הגשת הויזה בשבילך.
  לצערי גם אני מילאתי פרטים באתר כזה, שלא נמחקו מהאתר למרות בקשתי (קצת מטריד שהפרטים של הדרכון והכל שם), אבל לא הכנסתי כרטיס אשראי כי הבנתי שהמחיר שהם ביקשו שעמד על 50$ לא תאם את מה שאמרו לי לגבי התשלום של 7$ קנדיים.
  בכל מקרה מחיפוש בגוגל הבנתי שזה אתר אמין ולא נראה לי שיהיה שימוש בפרטים שלי לרעה. מקווה מאוד שכך.

 2. בלה גרינבוים

  הבנתי שלמי שיש ויזה לארה”ב לא צריך לעשות ויזה בכניסה לקנדה. האם זה נכון?
  אם כן האם מספיק שהויזה תקפה לכשלשה חודשים?
  אשמח ואודה לתשובה מהירה.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   לפי מה שאני מכיר, ויזה לארה”ב אינה מקנה ויזה כניסה לקנדה. אבל הוצאת הויזה לקנדה מאוד פשוטה וגם עולה סכום נמוך, לכן לא הייתי מסתכן.

 3. דניאל

  שלום רב,
  אתמול עשיתי ויזה לקנדה ומשום מה חייבו אותנו אשתי ואני ב-$99 כל אחד מאיתנו. מדוע ? אנו יודעים שזה עולה 7$ לאחד. איך אוכל לקבל החזר לכרטיס האשראי?
  תודה

 4. Hadas Partush

  היי אני עשיתי את הeta וקיבלתי את הפרטים לזרה לא למייל אלה לוואצאפ האם זה משנה משהו?

 5. קים

  היי, אם במידה ויש לי איזו שהיא בעיה להיכנס לקנדה, איך אוכל לדעת זאת ?
  ואם אני ארכש ויזת תייר, אוכל לדעת זאת אם יאשרו או לא?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   האם יש סיבה סבירה שהקנדים לא יאשרו את הכניסה שלך למדינה?
   אני מניח שבזמן אישור הויזה אונליין מתבצע בדיקה כלשהי לגבי האם מותר או אסור לך להכנס למדינה.
   בכל מקרה, ייתכן וכדאי לפנות לשגרירות קנדה בישראל ולברר את הנושא במידה ויש לך היסטוריה כלשהי עם הקנדים שבגינה אתה חושש שלא תוכל להכנס למדינה.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בהחלט. כל כניסה של ישראלים לקנדה, לא משנה אם זה בטיסה, דרך הים או עם אוטו, צריכים ויזה מתאימה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *