המלצות לרכיבה על סוסים בצפון הארץ

רכיבה על סוס במדרונות הרים מושלגים עם נופים משגעים נשמע לכם כמו חוויה שניתן למצוא רק בחו״ל? אנחנו הופתענו לגלות שחוויה כזו בהחלט ניתן לחוות גם בארצנו, כל מה שצריך זה רק לנסוע בעונה המתאימה למקום המתאים.

את הנסיעה שלנו לצפון תכננו אחרת לחלוטין, כאנשים שהתרגלו לנפוש בחול לא היו לנו ציפיות גדולות מהנופש בארץ ולמעשה תכננו להישאר במלון, לנוח, לישון (זו החופשה הראשונה שלנו כזוג הורים צעירים לתינוק בן חצי שנה) ואז לפתע, כשאנחנו מתקרבים למלון הנופש רמות, במושב רמות, אנחנו רואים זוג צעיר חוצים כביש כשהם רכובים על סוסים וזה הרגע בו החלטנו שהתכנית המקורית שלנו מעט תשתנה וכי לא נוותר על חווית הרכיבה על סוסים בטיול שלנו לצפון הארץ.

חווית רכיבה על סוסים במרום גולן #

בבוקר שלמחרת התחלנו להתקשר לחוות הסוסים שבסביבת המלון שבו שהינו. החווה הראשונה אליה התקשרנו הייתה בורד הגליל ואמרו לנו שהם מלאים וכששמעו שעצרנו במלון במושב רמות המליצו לנו על חוות הסוסים המקומית שנמצאת באותו המושב שבו שהינו ומייד התקשרנו לשם כדי להזמין לנו מקום אך למרבה הצער גם חוות הסוסים שבמושב רמות הייתה מלאה ואילו רק היינו יודעים ברגעים אלו עד כמה התמזל מזלנו והרי כשהתקשרנו בניסיון השלישי להזמין רכיבה על סוסים במקום נוסף נעננו בחיוב. נסיעה ממלון רמות לחוות הסוסים שבמרום גולן אורכת כ- 40 דקות, בתחילת הנסיעה נהננו מהנופים של שדות, הרים וגבעות שנצבעו בעונה זו של לאחר הגשם בצבעים של צהוב, סגול, אדום וירוק אך ההפתעה הגדולה כמובן הייתה לראות את השלג וככל שנסענו צפונה יותר והתקרבנו ליעדנו במרום הגולן, ראינו יותר ויותר ערימות של שלגים בצידי הכביש וגם על הגבהות והפסגות של ההרים שבצפון ארצנו.

רכיבה ע ל סוסים במדרונות מושלגים בצפון הארץ

רכיבה על סוסים במדרונות מושלגים בצפון הארץ

ברגע שיצאנו מרכבנו נגלה בפנינו נוף מרהיב של חוות סוסים על רקע הרים מושלגים וכבר הבנו שזו תהיה חוויה יוצאת מן הכלל והרי לא בכל חוות סוסים ניתן לחוות את שני הדברים בו זמנית: רכיבה על סוסים ושלג. כמובן נפל לנו האסימון עד כמה היינו ברי מזל שבשתי חוות הסוסים האחרות לא היה מקום ואת החוויה של רכיבה על הסוסים אנחנו נשלב ביחד עם שלג שזוהי כמובן חוויה בפני עצמה במיוחד בארצנו החמה ובייחוד בזמן מגפת הקורונה בזמן שהמרחב האווירי סגור ולא ניתן ליהנות מתקופת החורף המושלגת של אירופה.

ניגשנו אל נקודת ההתחלה של רכיבה על סוסים שזהו בעצם המקום בו יש לבחור את קסדות הרכיבה ולקבל תדרוך קצר על ידי צוות העובדים של החווה. לאחר תדרוך קצר, התקדמנו אל החווה, שם חיכו לנו הסוסים כשאת הסוסים בחרו צוות העובדים בקפידה כך שאופי כל סוס יתאים לרוכב הספציפי. לכל הסוסים יש כמובן שמות, אנחנו קיבלנו את הסוסה בשם סינדי ואת הסוס בשם טוביה. יצאנו לדרכינו כשכל אחד רכוב על הסוס והתחלנו לעלות במעלה ההר אשר בחלקו ירוק וחלקו לבן ומושלג.

במהלך הרכיבה עלינו במעלה ההר שממנו נפתחו נופים יפים של שדות שבחלקם מכוסים שלג לבן ובחלקם ירוקים, מקורות מים בצבע כחול ובנוסף לכל, לאורך הדרך היו עצי שקדיות שפרחו בצבעי ורוד ולבן והוסיפו את החן שלהם לכלל האווירה.

טיפים לרכיבה חוויתית #

כשמדובר בחודשי החורף ובייחוד כשיש שלג מומלץ להתלבש חם: חולצה חמה ומעיל מעל, כפפות ונעליים נוחות ואם אפשר אז גם כאלו שחסינות בפני מים כיוון שבאזור החווה במקום שבו תעלו על הסוסים יש הרבה בוץ ושלוליות ואם תבחרו את הבגדים והנעליים המתאימים, תוכלו באמת להנות מהחוויה ולא תצטרכו לדאוג על כך שקר לכם או לא נעים לכם כי נרטבו רגליכם.

שיהיה בילוי נעים ורכיבה מהנה 🙂

לסיכום #

רכיבה על סוסים היא חוויה נהדרת  בין אם ליחידים, לזוגות או לכל המשפחה, בין אם מדובר בחודשי הקיץ או בין אם זה חודשי החורף אם כי בחורף החוויה של רכיבה על סוסים מתעצמת והופכת לבלתי נשכחת והיא מומלצת בחום כחלק מהתכנית של חופשתכם בצפון הארץ בחודשי החורף הקרירים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *