חניה ליד טרמינל 1 בנתב”ג

בטרמינל 1 בנתב”ג, המשמש בעיקר את הטסים בטיסות הלואו-קוסט או הטיסות הפנים-ארציות לאילת עוברים יותר ויותר נוסעים בכל שנה. רוב הטסים מטרמינל 1 נוסעים לחופשות וטיסות קצרות של סופ”ש או כמה ימים בחו”ל, ולכן האפשרות של חניה בנתב”ג הינה אטרקטיבים מאוד עבורם. בפוסט זה נסביר על האפשרויות השונות של חניה ליד טרמינל 1 וכן נסקור את מחירי החניה לטווח ארוך בצמוד לטרמינל 1 בנתב”ג.

חניון טרמינל 3

האם כדאי לחנות בחניון ליד טרמינל 1 בנתב”ג?

רוב הטסים לחו”ל מנתב”ג בכלל ומטרמינל 1 בפרט מתלבטים כיצד להגיע ולחזור מהשדה – האם עדיף לקחת מונית לטרמינל או להגיע ברכב פרטי ולהחנות בשדה התעופה?

שלט הכוונה לחניה בטרמינל 1 לטסים עם Ryanair, easyJet, Wizz air

שלט הכוונה לחניה בטרמינל 1 
לטסים עם Ryanair, easyJet או Wizz air

כאמור, טרמינל 1 משמש בעיקר את הטסים בטיסות לואו-קוסט, אשר המאפיין העיקרי שלהן הוא גיחות קצרות לחו”ל לכמה ימים בלבד בגלל מחירי טיסה זולים. לפיכך, במידה והטיסה שלכם הינה קצרה, לכמה ימים בלבד, סכומי הכסף שתצטרכו לשלם על חניה ליד טרמינל 1 בנתב”ג תהיה יחסית נמוכה, שכן התמחור הוא לפי יממות.

מחירי חניה לטווח ארוך ליד טרמינל 1

מחירי החניה בטרמינל 1 עבור חניה לטווח ארוך, מעבר ל-24 שעות, נוחים יחסית:

 • 40 ש”ח לחניה בטרמינל 1 ל-24 שעות
 • 9 ש”ח לשעת חניה בטרמינל 1 עד 5 שעות סה”כ

כלומר, אתם משלמים כ-40 ש”ח ליום. אם הנסיעה שלכם היא ל-5 ימים לצורך העניין, מחיר החניה ליד טרמינל 1 יהיה כ-200 ש”ח.

עדכון (יולי 2019): נתב”ג הגבילו את החניה בחניון צמוד טרמינל 1 לחניה עד 24 שעות בלבד החל מ-1 ביולי 2019. רכבים החונים מעבר ל-24 שעות צפוים להגרר, לכן כדאי להשתמש בחניוני טווח ארוך אחרים בנתב”ג.

עדכון (אוגוסט 2021): לאחר החזרה לטיסות פעילות כשהשמיים שוב נפתחו לאחר שכמעט ונסגרו כליל בעקבות מגבפת הקורונה, ניתן שוב לחנות בטרמינל 1 לחניה לטווח ארוך כבעבר. המחיר הינו כאמור 40 ש”ח ליממה ומאוד נוחד לנוסעים שטסים ו/או חוזרים מ/אל טרמינל 1 בנתב”ג.

מחירי מונית לטרמינל 1 במקום חניה ליד הטרמינל #

מונית לנתב”ג עשויה לעלות מאות שקלים לכיוון, תלוי במוצא. לדוגמה מונית מת”א לנתב”ג עולה בטווח בין  140 ש”ח לכ-160 ש”ח, תלוי בשעה ביום ובחברת המוניות. בכיוון ההפוך המחירים נעים בין 180 ש”ח לכ-200 ש”ח. לכן, סה”כ מחירי הגעה במונית לנתב”ג מת”א הלוך חזור הוא כ-350 ש”ח. לכן, במידה והמחיר אותו נשלם על חניה בצמוד לטרמינל 1 בנתב”ג תהיה פחות מהסכום הזה, יהיה לנו משתלם יותר להגיע ברכב פרטי ולהשאירו בחניון ליד טרמינל 1. לנוסעים המגיעים ממרחקים גדולים יותר, דוגמאת ירושלים, באר שבע או חיפה, מחירי המוניות עולים בצורה מהירה יותר, ולכן השארת הרכב בחניוני נתב”ג עשויה להיות משתלמת אף יותר.

האם מחירי החניה בטרמינל 1 משתלמים? #

מחשבון מחיר חניה בטרמינל 1 בנתב"ג

מחשבון מחיר חניה בטרמינל 1 בנתב”ג (צילומסך מאתר רש”ת)

מחיר החניה בנתב”ג ליד טרמינל 1 הינו סביר בהחלט עבור רוב הנוסעים, ומקנה לכם את הנוחות של השארת הרכב בנתב”ג ואיסופו מיד לאחר הנחיתה.

בואו נבחן דוגמה של טיסה לסופ”ש ארוך בקייב מחמישי עד מוצ”ש: הגעתם לשדה ביום חמישי ב-3 לפנות בוקר לקראת טיסה ב-6 בבוקר. החנתם את רכבכם והשעון של החניה החל לתקתק. אם אתם אוספים את הרכב במוצ”ש בסביבות השעה 12 בלילה, הרי שביליתם בחניה כמעט 3 יממות מלאות. מחיר החניה בחניון הצמוד לטרמינל 1 בנתב”ג הינו 120 ש”ח עבור החניה הזאת.

אילו הייתם מגיעים במונית מגוש דן וגם חוזרים איתה בחזרה, הייתם משלמים כ-300 ש”ח עבור הנסיעות. שימו לב שגם בתוספת עלויות הדלק למחירי החניה, החניה בטרמינל 1 משתלמת משמעותית לעומת מונית עבור לנסיעות של כמה ימים בודדים. מומלץ להעזר במחשבון החניה באתר רש”ת להערכת עלויות והשוואתם למחירי המוניות.

 

חסרונות בחניה ליד טרמינל 1 בנתב”ג #

אילוסטרציה: שאטל אוטובוס הסעה חינם לחניה בטרמינל 1לחניה בטרמינל 1 בנתב”ג יתרונות רבים ואף חסכון כספי לא קטן לעומת הגעה במונית. לטסים מטרמינל 1 בנתב”ג השארת הרכב וההליכה של כמה דקות בודדות לטרמינל עצמו מאוד נוחה. עם זאת, בעוד שטיסות הלואו-קוסט ממריאות מטרמינל 1, כלל הנוסעים החוזרים יוצאים מטרמינל 3. במצב זה יהיה עליכם לעלות על האוטובוס הפנימי החינמי של נתב”ג (שאטל) ולהגיע עד לחניון הצמוד לטרמינל 1 על מנת לאסוף את רכבכם.

בעוד שלרוב שירות השאטל של נתב”ג עובד בתדירות גבוהה ובחינם ואף, הנהגים נחמדים ברובם, להגרר עם מזוודות וטרולי באוטובוסים אחרי טיסה של כמה שעות איננה חוויה נעימה במיוחד. בתקופות החגים העמוסות או תקופת הקיץ, קיים עומס גדול מאוד על מערך ההסעות הפנימיות בנתב”ג. נוסעים רבים מנצלים את האפשרות לחניה במחיר משתלם בנתב”ג וההסעה הפנימית בחינם ונוצר עומס, לחץ ודחיפות. תארו לעצמם עשרות נוסעים עם מזוודותיהם דוהרים לתוך אוטובוס.

 

אפשרויות נוספות לחניה בנתב”ג #

חניון טווח ארוך: חניה לא רחוק מטרמינל 1 בנתב"ג

חניון טווח ארוך:
חניה לא רחוק מטרמינל 1 בנתב”ג

החניון של טרמינל 1 איננו החניון היחיד בנמל התעופה בן גוריון. בנוסף לחניון שצמוד לטרמינל 1 בנתב”ג, תוכלו למצא אפשרויות נוספות לחניה בנתב”ג:

 • חניון רגיל לחניה לטווח ארוך בנתב”ג #

  מחיר החניה זהים לחניון טרמינל 1, אך מהחניון הרגיל יש לקחת שאטל הסעה לטרמינל 3 או לטרמינל 1 שכן הוא מרוחק משני הטרמינלים של נתב”ג.

 • חניון מקורה לחניה לטווח ארוך בנתב”ג #

  החניון ממוקם בצמוד לחניון הרגיל לטווח ארוך, אך מחירון גבוהה יותר מאחר והוא מקורה ומוגן  מנזקי מזג האוויר.

 • חניון לטווח ארוך צמוד לטרמינל 3 #

  לטסים מטרמינל 3, החניון שצמוד אליו מהווה את החניה הנוחה ביותר מאחר ואפשר לחנות בו וללכת רגלית לטרמינל. גם בטיסה חזרה, לאחר הנחיתה ניתן להגיע רגלית לרכבכם תוך כמה דקות בודדות. עם זאת, מחירו של חניון טרמינל 3 כפול מזה של טרמינל 1 ועומד על כ-80 ש”ח ליממה.

 • חניונים מזדמנים #

  בזמני עומס, בחגים ובקיץ, הנהלת החניונים של נתב”ג מפעילה חניונים ייעודים שהוסדרו אד-הוק בשטח פתוח על מנת לעמוד בעומסים. החניונים מבודדים מאוד ונמצאים על אפר, אך נותנים מענה לצרכי החניה של הנוסעים. מחירי החניה בחניונים אלה זהים למחירי החניה בטרמינל 1 או חניון טווח ארוך הרגיל, אך יש להשתמש בשירות האוטובוסים החינמי על מנת להגיע לטרמינל 1 או 3.

טיפ לחונים בנתב”ג #

לרוב אתם מגיעים לחניון באמצע הלילה בדרככם לטיסת שופינג קצרה או סופ”ש במלון ספא מפנק בחו”ל, משאירים את הרכב בחושך וטסים לכמה ימים לחו”ל. אז נכון שבסזרך הלוך הכל עובר חלק, אתם אפילו מתפנקים בטרקלין דן בחינם, בוחרים את המושב הטוב ביותר במטוס ואף נהנים ממסעדה מומלצת בבורדו. במידה ואתם לא רוצים להעביר שעה-שעתיים בחזרתכם לארץ בחיפוש אחר רכבכם, מומלץ מאוד לצלם את הרכב חונה בחניה ליד השלטים של מספרי החניות. בצורה כזאת, תוכלו לדעת איפה למצא את רכבכם או להעזר בצוות המפעילים של החניונים לאיתור הרכב.

חניון ליד טרמינל 1 בנתב"ג (אילוסטרציה)

סיכום #

החניה בצמוד לטרמינל 1 בנתב”ג הינה נוחה ומשתלמת לנסיעות קצרות של ימים בודדות, בהשוואה לשימוש במוניות במקום בחניה. הנוחות של הגעה ברכב פרטי לנתב”ג ועזיבה איתו לעיטים קורצת גם היא לאנשים רבים אשר מעדיפים להיות בשליטה. הפרט היחיד שיש לזכור הוא להיות ערנים על הכביש, משהו שלא תמיד קל לאחר טיסה של כמה שעות.

תנהגו בזהירות וטיסה נעימה!

טרמינל 1 בנתב"ג איפה משתלם לחנות?

‫53 תגובות על “חניה ליד טרמינל 1 בנתב”ג

 1. שרון

  כתוב בכתבה שלא ניתן לחנות לטווח ארוך והרכב יגרר. ומצד שני בתגובות פה כתוב שכן אפשרי. האם מישהו יכול לתת מידע האם ניתן לחנות 3 ימים משלישי עד חמישי ולא יגררו?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי שרון, איסור החניה בטרמינל 1 לטווח ארוך הוסר. נכון להיום ניתן לחנות לטווח ארוך בטרמינל 1 ב-40 ש”ח ליממה ללא כל חשש. מניסיון אישי חוזר 🙂
   תודה שהסבת את תשומת ליבי – אני מעדכן את הפוסט.

 2. ענת קופר

  שלום, טסים מטרמינל 1 וחוזרים ב3 יוצאים בבוקר שני וחוזרים בלילה בין רביעי לחמישי.
  איפה חונים? מה העלות שתהייה לנו? ואיך מגיעים ממקום למקום?
  אשמח להנחיות ברורות

  1. IgalSt כותב הפוסט

   החניה בטרמינל 1 לטווח ארוך היא 40 ש”ח ליממה. נשמע שאתם תחנו כ-5 יממות, לכן העלות הצפויה היא סביבות 40X5=200 ש”ח.
   טרמינל 1 נמצא במרחק הליכה קצר מאוד מהחניון. כך שמאוד נוח לכם.
   אם אתה נוחתים בטרמינל 1 חזרה גם, אז הרווחתם לגמרי. אם תנחתו בטרמינל 3 בחזור אז תצטרכו לקחת אוטובוס (שאטל) פנימי חינם לטרמינל 1.

 3. מתי

  לרשות שדות התעופה,
  אני טסה לאילת ב 27.5.21 וחוזרת ב 29.5.21 ,אתם מציינים כי נראה שאפשר להחנות לזמן ארוך בצמוד לטרמינל 1, האם בטוח אפשרי או רק נראה שאפשר?
  אודה לתשובה ודאית.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   מתי, מדובר באתר פרטי שלא קשור לרשות שדות התעופה.
   מסרתי את המידע שמצאתי לאחר חיפוש באינטרנט ואתר רש”ת כדי לסייע לך.

 4. גורדן

  היי,
  האם ניתן להחנות בחניון הצמוד לטרמינל 1 לטווח רחוק, לטיסה לאילת? או שיש צורך לחנות בחניון המרוחק ולקחת שאטל?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   נכון להיום נראה כי ניתן לחנות בטרמינל 1 גם כחניון טווח קצר וגם בתור חניון טווח ארוך בנתב”ג.

   מאתר רשות שדות התעופה:

   חניה לטווח ארוך

   • טרמינל 3: החניון מחולק לשני מתחמים מרוחקים, מבנה מזרחי – חניון הפרדס; מבנה מערבי – חניון כרם
   • טרמינל 1: החניון ממוקם בחזית טרמינל 1
   • תעריף חניה לטווח ארוך: ליממה ₪40
 5. שירן

  שלום
  אני טסה לאילת מטרמינל 1 לסופש איפה אני צריכה לחנות? והאם מהחניה עלי לקחת שאטל לטרמינל?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי שירן,
   להבנתי החניון ליד טרמינל 1 פתוח גם בימים מיוחדים אלה של קורונה והלחימה בעזה. לפיכך, ניתן להחנות בחניון הצמוד לטרמינל 1 ולכן אין צורך לקחת שאטל לטרמינל שכן מדובר במרחק הליכה קצר.

 6. ענת

  שלום וברכה,
  באתר של נתבג מופיע חניון עבור הנוסעים לנמל תעופה רמון (אילת) על גג החניון של טרמינל 1. ידוע לך אם זה בתוקף? ומה הסיכוי למצוא בו מקום בימי החנוכה?
  תודה!

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אפשרות החניה על גג טרמינל 1 עבור הטסים לרמון/אילת הינה חדשה ואני רואה אותה פעם ראשונה.
   להערכתי, כנראה שאחרי שהחניון של טרמינל 1 פסק מלהיות חניון טווח ארוך, הם התאימו על הגג של החניון להיות לטווח ארוך עבור הטסים לאילת.

 7. יריב

  להנהלת החניונים ב נתב”ג, אולי חשבתם על הרבה דברים אך פרט אחד וחשוב לא הקדשתם מחשבה ולא ברור מדוע לא עלה בדעתכם לעשות זאת.
  לאחרונה טסתי לחו”ל והייתי צריך להחנות את הרכב לטווח ארוך בטרמיל 1.
  1. השילוט וההכוונה לחניון לטווח ארוך, זוועה, לא ברור וגם מטעה.
  2. להגיע לחניון מספר 22, כאשר השלט המרכזי מראה איזור תפעולי ורק אח”כ בקטן מאוד יש שלט 22.
  3. לפני החניון הזה ישנו חניון 15, שלפני הכניסה עליו אין כל שלט המציג את מספר החניון, ולרכב הטועה אין אפשרות לחזור אחורה ולתקן את הכניסה.
  4. הכיכר לפני החניון 22 לא מראה לאן יש להיכנס ומאיפה ניתן לצאת. בכל שדה התעופה מתקדם בו ישנם חניונים השילוט ברור, מוצג הייטב, ובלילה גם מואר לנהגים.
  כיצד בדעתכם לכוון את הנהגים הבאים ויוצאים בצורה ברורה וחלקה.
  כותב זאת כמי שנאלץ לעשות שני סיבובים בשדה התעופה וכמעט לאחר לטיסה בגלל שילוט מטעה, חסר ולא ברור.
  אגב השלט הקטן מספר 22 מציג לנהגים כאילו נותרו 22 מקומות פנויים.

 8. עידו

  מכל הדיון פה לא הבנתי:
  1. אני יכול להחנות צמוד לטרמינל 1 וללכת ברגל או שבכל מקרה חייב שאטל?
  2. איפה להחנות בשביל לקחת שאטל לטרמינל 1?
  אני גם טס מטרמינל 1 וגם חוזר לטרמינל 1.

  1. IgalSt כותב הפוסט
   1. ניתן לחנות בחניון צמוד טרמינל 1 בנתב”ג, אך במידה ומדובר בחניה לעד 24 שעות בלבד.
   2. תוכל לקחת שאטל לטרמינל 1 מחניון טווח ארוך העיקרי של נתב”ג
 9. סיון

  חניון 22 הוא החניון טווח ארוך למי שטסים מטרמינל 1.
  זה אומר שהשאטל שיוצא משם נוסע ישר לטרמינל 1 בלי לעבור בטרמינל 3

 10. אילן

  האם יש אפשרות להגיע עם הרכב הפרטי לטרמינל 1 להוריד את המזוודות ולאחר מכן להחנות את הרכב בחניון לטווח ארוך ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בהחלט. אפשר להגיע ולעצור ליד טרמינל 1 לכמה דקות, להוריד את הנוסעים והמזוודות ואחור מכן להמשיך לחניון טווח ארוך ולהחנות בו.

 11. אאז

  לגבי היוצאים מטרמינל 1. התקשרתי למספר שמופיע כאן למעלה והנציג אמר לי שהכי כדאי להתקשר אליהם 20 דקות לפני ההגעה ואס הם יפנו לחניון שממנו יהיה שאטל ישיר לטרמינל 1.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   האם הכוונה היא לשאטל ההסעות הפנימי החינאמי בנתב”ג? אם כך, אז אכן לפי הבנתי אם תרצה להגיע מחניון טווח ארוך בנתב”ג לטרמינ 1 עם האוטובוס הפנימי, יהיה עליך לנסוע ראשית לטרמינל 3 ולאחר מכן להחליף לאוטובוס חלופי. לא הכי נוח לצערי.

 12. ירון

  היי שלום.
  אני צריך לטוס מטרמינל 1.בא עם רכבי הפרטי בעל תג נכה כחול.אני חונה בחניון לטווח ארוך הרגיל?.יש שאול לטרמינל 1?.כי נדמה לי שהאוטובוס נוסע רק ל 3 לא? תודה.אין סידור לבעלי תג נכה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי ירון,
   באחת התגובות פה למטה יש הסבר על קו האוטוביס הפנימי בנתב”ג, השאטל בנתב”ג, והסבר שיש קו אוטובוס שנוסע בין טרמינל 1 לטרמינל 3 הלוך חזור.
   בנושא האפשרויות שלך לחניה, יש הנחה לבעלי תו חניה כחול (כיסא גלגלים) בחניון לטווח ארוך צמוד לטרמינל 3: המחיר הוא 40 ש”ח (כמו חניון טווח ארוך הרגיל והמרוחק) במקום 80 ש”ח ליממה. כך שאולי זו אופציה עדיפה מבחינתך, כך תוכל לנסוע מטמינל 3 לטרמינל 1 בשאטל הפנימי בנתב”ג ביתר נוחות.
   כמו כן, הייתי ממליץ להתקשר לטלפון של בקרת החניונים בנתב”ג ולברר אם ישנן הקלות לבעלי תו נכה בחניה בצמוד לטרמינל 1 לטווח ארוך.
   טלפונים של הנהלת חניוני נתב”ג: 03-9752550 או 03-9752551.

 13. אסתי

  היי,
  באתר של נתבג כתוב שאין הסעות מחניה לטווח ארוך אל טרמינל 1, מהאתה יודע על זה?
  תודה רבה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי אסתי,
   בנתב”ג קיים שאטל מטרמינל 1 לטרמינל 3 הלוך חזור, וקיים גם שאטל מחניון טווח ארוך לטרמינל 3. כך שבעצם ניתן להגיע מחניון טווח ארוך לטרמינל 3 ומשם לטרמינל 1. כך זה מוסבר באתר רש”ת:

   1. קו שאטל בין החניון לטווח ארוך המרכזי לטרמינל 3.

    השאטל יוצא במסלול זה בתדירות של בין 10 ל – 15 דקות, 24 שעות ביממה, כל השבוע.
    שעות היציאה מהתחנות מתוכננות אך אינן קבועות ועשויות להשתנות בהתאם לעומסים. יתכנו זמני המתנה קצרים יותר ובכל מקרה לא תהיה המתנה של למעלה מ-20 דקות.

    מיקום התחנות:
    • באזורי החניה השונים בחניון.
    • תחנת ההסעה מטרמינל 3 אל החניון ממוקמת בקומת הקרקע G, סמוך לשער 01.
   2. קו שאטל בין טרמינל 1 לטרמינל 3.

    השאטל פעיל במשך 24 שעות ביממה ויוצא בכל רבע שעה עגולה.

    מיקום התחנות:
    • תחנת ההסעה מטרמינל 3 לטרמינל 1 ממוקמת בקומת הקרקע G, סמוך לתחנת ההסעה לחניון טווח ארוך.
    • תחנת ההסעה מטרמינל 1 לטרמינל 3 ממוקמת בחזית טרמינל 1 מול שער 4.​
   3. שאטל בין חניון 22 לטרמינל 1 וחזרה מטרמינל 3 לחניון 22.

    לטסים מטרמינל 1 אשר חנו בחניון 22.
    השאטל פעיל 24 שעות ביממה ויוצא בתדירות של עד 15 דקות המתנה מחניון 22 לטרמינל 1 ובעת נחיתה מטרמינל 3 חזרה לחניון 22.

 14. נורית צפתי

  שלום רב, אודה לתשובתכם האם בכדי להגיע לחניון טווח ארוך בטרמינל 1 ולהחנות משך 5 ימים עליי לציין בוויז חניון טווח ארוך רגיל טרמינל 1 ??

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היה שינוי נהלים בנתב”ג, ולאחרונה הנהלת נתב”ג אסרה על חניה בחניון צמוד טרמינל 1 לטווח ארוך העולה על יממה. ניתן במקום זאת לחנות בחניון טווח ארוך הרגיל ולקחת אוטובוס פנימי בחינם לטרמינל 1. הפוסט עודכן בהתאם.

 15. אריאל

  בוקר טוב , איזה שילוט כתוב בטרמנל 1 חניה לטווח ארוך כדי לא להתבלבל בין חניה ל-24 שעות ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   לפי הבנתי, אין אפשרות יותר לחנות לטווח ארוך בחניון שצמוד לטרמינל 1 ויש לחנות בחניון טווח ארוך הרגיל של השדה (מסומן כ- “חניון טווח ארוך” בשילוט).

 16. מיכל

  אני אמורה להגיע לטרמינל 1 ורוצה חניון לא מקורה לטווח ארוך ולא הבנתי למה גוררים את הרכב אחרי 24 שעות. האם החניון לטווח ארוך זה חניון מרכזי של נוסעים לטרמינל 3 וגם נוסעים לטרמינל 1?
  שנית, האם כשאני מגיעה לחניון לטווח ארוך יש לי משם שאטל לטרמינל 1?
  ושאלה נוספת האם התשלום מתבצע בעזיבת החניון או בהתחלה ? איך יודעים כמה זמן הרכב חונה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   כפי שעודכן בפוסט, לאחרונה הכללים בנתב”ג השתני לגבי החניה בחניון צמוד לטרמינל 1: מותר לחנות בחניון טרמינל 1 רק עד 24 שעות, ולא לטווח ארוך.
   במידה ותרצי לחנות בנתב”ג לטווח העולה על 24 שעות (שזה בעצם רוב הנוסעים), יהיה עליך לחנות בחניון טווח ארוך הרגיל אשר משמש את הנוסעים היוצאים מטרמינל 1 וגם מטרמינל 3 בנתב”ג.
   מהחניון טווח ארוך ישנו שאטל שיקח אותך לטרמינל 1 תוך כמה דקות נסיעה. להזכירך, כשאת חוזרת לנתב”ג בדרך חזור, את יוצאת מטרמינל 3, ושוב עולה לשאטל שיקח אותך לחניון טווח ארוך.
   החניה בחניוני נתב”ג מתבצעת לאחר החזרה לארץ בעמוד התשלום העצמי. כמו בחניונים אוטומטיים רבים בארץ ובעולם, יהיה עליך פשוט להכניס למכונת התשלום את כרטיס החניה שקיבלת בכניסה לחניון, ולשלם את מחיר החניה בהתאם לזמן השהיה בחניון.

 17. אריק

  שלום
  באתר של נתב”ג נרשם כי החל מ 1.7.19 לא תותר חניה לטווח ארוך בחניון מול טרמינל 1
  היות ונותנים עדיפות לטיסות פנים.
  האם הדבר נכון?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   תודה אריק על ההדגשה בנושא. אכן נראה שנתב”ג שינוי את החוקים וחניה בחניון צמוד טרמינל 1 נתב”ג תתאפשר לחניה עד 24 שעות בלבד.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בהחלט, ישנם שאטל שמסתובב בין טרמינל 1 וגם טרמינל 3 לבין חניון טווח ארוך בנתב”ג. כך שכשעולים לאוטובוס חשוב לוודא לאן הוא מביא אתכם.

 18. ירון צ'קה

  שלום,
  אם אני טס עם המשפחה כולה (בסביבות 6 מזוודות), יש אפשרות להקפיץ את בני המשפחה עם המזוודות לטרמינל 3, ואז לנסוע לחניון, לחנות רת הרכב, ולקחת שאטל לטרמינל 3?
  דרך אגב, איזה חניון הכי קרוב לטרמינל 3?
  תודה על העזרה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   כן, זה בהחלט אפשרי.
   ליד טרמינל 3 יש חניון טווח ארוך מקורה שיקר יותר, אבל החניון “הרגיל” זה חניון טווח ארוך של נתב”ג שעולה כ-40 ש”ח ליממה.
   משם יש כאמור שאטלים שנוסעים לטרמינל 3 בתדירות גבוהה.

 19. דבורה

  לפני שעה הייתי בחניון שנקרא 22 הרכב חנה בדיוק שעה אחת העלות 40 ש”ח.
  אם מדברים על טיסות זולות טרמינל 1 נוחות וכו…

 20. לריסה ס.

  תודה רבה. האם יש חניה בחינם בנתב”ג? או אם לא חניה חינם, איך אפשר לחנות בזול בנתב”ג?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   לצערי, אין חניה בחינם בנתב”ג פרט להורדה או העלאת נוסעים. כלומר, אם את מעלה חברים או בני משפחה אשר חזרו מחו”ל, מותר לך לחנות לכמה דקות בחינם בנתב”ג ליד טרמינל 1 או טרמינל 3. מעבר לזה, אין אפשרות לחניה בחינם בנתב”ג ויהיה עליך לשלם בגין החניה. אחרת, במקום חניה חינם בנתב”ג תקבלי דו”ח לביתך מטעם משטרת נתב”ג.
   באשר למקום הזול ביותר לחניה בתוך נמל התעופה, מחירי החניה בנתב”ג מפורטים בפוסט, כך שהחניה הזולה ביותר בנתב”ג זה חניון טווח ארוך הרגיל או החניון הצמוד לטרמינל 1. שני החניונים הללו מציעים את התעריפים הזולים ביותר לחניה בנתב”ג לפי מיטב ידיעתי. טיסה נעימה, לריסה!

 21. חננאל

  מישהו יודע איפה נמצא חניון 15 בנתב”ג? הבנתה שחניון 15 של נתב”ג משמש לחניה לטווח ארוך, אבל אני לא מבין איפה הוא נמצא.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   נתב”ג משתמשת בשם “חניון מס’ 15” או “חניון 15” כדי לתאר את חניון טווח ארוך הרגיל והגדול בנתב”ג. חניון טווח ארוך של נתב”ג, כלומר חניון מס’ 15, נמצא יחסית לא רחוק מחניון טרמינל 1 ובאופן כללי מהכניסה לנתב”ג. אם אתה רוצה למצא את חניון 15 לטווח ארוך בנתב”ג בוויז, פשוט חפש “חניון טווח ארוך בנתב”ג” (ללא שימוש חניון 15 כי זה שם פנימי יותר* ותמצא אותו. הנה גם קישור למפה של חניון 15 בנתב”ג.

 22. הראל

  היי,

  האם החניונים המזדמנים/ פרטיים (שאינם שייכים לנתב”ג) קרובים לחניון טרמינל 1 ארוך הטווח של הנתב”ג?
  מה יש להזין ב- Waze/ Google Maps כדי להגיע ליעד?
  תודה

 23. דתיה ברכה

  האם הבנתי נכון חניה לא מקורה המחיר ליממה 40 ש”ח
  ואם יש שאטלים מהחניה לטרמינל 3

  1. IgalSt כותב הפוסט

   לדעתי יש לנוסעי מחלקת עסקים או פרימיום אקונומי כדי להגיע לטרקלין, אבל אני לא בטוח.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בד”כ החניון ליד טרמינל 1 יחסית פנוי ואין בו בעיה. אני גם לא מכיר אפשרות להזמנת חניה מראש בחניון טרמינל 1 בנתב”ג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *