חניה ליד טרמינל 1 בנתב"ג

בטרמינל 1 בנתב"ג, המשמש בעיקר את הטסים בטיסות הלואו-קוסט או הטיסות הפנים-ארציות לאילת עוברים יותר ויותר נוסעים בכל שנה. רוב הטסים מטרמינל 1 נוסעים לחופשות וטיסות קצרות של סופ"ש או כמה ימים בחו"ל, ולכן האפשרות של חניה בנתב"ג הינה אטרקטיבים מאוד עבורם. בפוסט זה נסביר על האפשרויות השונות של חניה ליד טרמינל 1 וכן נסקור את מחירי החניה לטווח ארוך בצמוד לטרמינל 1 בנתב"ג.

חניון טרמינל 3

האם כדאי לחנות בחניון ליד טרמינל 1 בנתב"ג?

רוב הטסים לחו"ל מנתב"ג בכלל ומטרמינל 1 בפרט מתלבטים כיצד להגיע ולחזור מהשדה – האם עדיף לקחת מונית לטרמינל או להגיע ברכב פרטי ולהחנות בשדה התעופה?

שלט הכוונה לחניה בטרמינל 1 לטסים עם Ryanair, easyJet, Wizz air

שלט הכוונה לחניה בטרמינל 1 
לטסים עם Ryanair, easyJet או Wizz air

כאמור, טרמינל 1 משמש בעיקר את הטסים בטיסות לואו-קוסט, אשר המאפיין העיקרי שלהן הוא גיחות קצרות לחו"ל לכמה ימים בלבד בגלל מחירי טיסה זולים. לפיכך, במידה והטיסה שלכם הינה קצרה, לכמה ימים בלבד, סכומי הכסף שתצטרכו לשלם על חניה ליד טרמינל 1 בנתב"ג תהיה יחסית נמוכה, שכן התמחור הוא לפי יממות.

מחירי חניה לטווח ארוך ליד טרמינל 1

מחירי החניה בטרמינל 1 עבור חניה לטווח ארוך, מעבר ל-24 שעות, נוחים יחסית:

 • 40 ש"ח לחניה בטרמינל 1 ל-24 שעות
 • 9 ש"ח לשעת חניה בטרמינל 1 עד 5 שעות סה"כ

כלומר, אתם משלמים כ-40 ש"ח ליום. אם הנסיעה שלכם היא ל-5 ימים לצורך העניין, מחיר החניה ליד טרמינל 1 יהיה כ-200 ש"ח.

מחירי מונית לטרמינל 1 במקום חניה ליד הטרמינל #

מונית לנתב"ג עשויה לעלות מאות שקלים לכיוון, תלוי במוצא. לדוגמה מונית מת"א לנתב"ג עולה בטווח בין  140 ש"ח לכ-160 ש"ח, תלוי בשעה ביום ובחברת המוניות. בכיוון ההפוך המחירים נעים בין 180 ש"ח לכ-200 ש"ח. לכן, סה"כ מחירי הגעה במונית לנתב"ג מת"א הלוך חזור הוא כ-350 ש"ח. לכן, במידה והמחיר אותו נשלם על חניה בצמוד לטרמינל 1 בנתב"ג תהיה פחות מהסכום הזה, יהיה לנו משתלם יותר להגיע ברכב פרטי ולהשאירו בחניון ליד טרמינל 1. לנוסעים המגיעים ממרחקים גדולים יותר, דוגמאת ירושלים, באר שבע או חיפה, מחירי המוניות עולים בצורה מהירה יותר, ולכן השארת הרכב בחניוני נתב"ג עשויה להיות משתלמת אף יותר.

האם מחירי החניה בטרמינל 1 משתלמים? #

מחשבון מחיר חניה בטרמינל 1 בנתב"ג

מחשבון מחיר חניה בטרמינל 1 בנתב"ג (צילומסך מאתר רש"ת)

מחיר החניה בנתב"ג ליד טרמינל 1 הינו סביר בהחלט עבור רוב הנוסעים, ומקנה לכם את הנוחות של השארת הרכב בנתב"ג ואיסופו מיד לאחר הנחיתה.

בואו נבחן דוגמה של טיסה לסופ"ש ארוך בקייב מחמישי עד מוצ"ש: הגעתם לשדה ביום חמישי ב-3 לפנות בוקר לקראת טיסה ב-6 בבוקר. החנתם את רכבכם והשעון של החניה החל לתקתק. אם אתם אוספים את הרכב במוצ"ש בסביבות השעה 12 בלילה, הרי שביליתם בחניה כמעט 3 יממות מלאות. מחיר החניה בחניון הצמוד לטרמינל 1 בנתב"ג הינו 120 ש"ח עבור החניה הזאת.

אילו הייתם מגיעים במונית מגוש דן וגם חוזרים איתה בחזרה, הייתם משלמים כ-300 ש"ח עבור הנסיעות. שימו לב שגם בתוספת עלויות הדלק למחירי החניה, החניה בטרמינל 1 משתלמת משמעותית לעומת מונית עבור לנסיעות של כמה ימים בודדים. מומלץ להעזר במחשבון החניה באתר רש"ת להערכת עלויות והשוואתם למחירי המוניות.

 

חסרונות בחניה ליד טרמינל 1 בנתב"ג #

אילוסטרציה: שאטל אוטובוס הסעה חינם לחניה בטרמינל 1לחניה בטרמינל 1 בנתב"ג יתרונות רבים ואף חסכון כספי לא קטן לעומת הגעה במונית. לטסים מטרמינל 1 בנתב"ג השארת הרכב וההליכה של כמה דקות בודדות לטרמינל עצמו מאוד נוחה. עם זאת, בעוד שטיסות הלואו-קוסט ממריאות מטרמינל 1, כלל הנוסעים החוזרים יוצאים מטרמינל 3. במצב זה יהיה עליכם לעלות על האוטובוס הפנימי החינמי של נתב"ג (שאטל) ולהגיע עד לחניון הצמוד לטרמינל 1 על מנת לאסוף את רכבכם.

בעוד שלרוב שירות השאטל של נתב"ג עובד בתדירות גבוהה ובחינם ואף, הנהגים נחמדים ברובם, להגרר עם מזוודות וטרולי באוטובוסים אחרי טיסה של כמה שעות איננה חוויה נעימה במיוחד. בתקופות החגים העמוסות או תקופת הקיץ, קיים עומס גדול מאוד על מערך ההסעות הפנימיות בנתב"ג. נוסעים רבים מנצלים את האפשרות לחניה במחיר משתלם בנתב"ג וההסעה הפנימית בחינם ונוצר עומס, לחץ ודחיפות. תארו לעצמם עשרות נוסעים עם מזוודותיהם דוהרים לתוך אוטובוס.

 

אפשרויות נוספות לחניה בנתב"ג #

חניון טווח ארוך: חניה לא רחוק מטרמינל 1 בנתב"ג

חניון טווח ארוך:
חניה לא רחוק מטרמינל 1 בנתב"ג

החניון של טרמינל 1 איננו החניון היחיד בנמל התעופה בן גוריון. בנוסף לחניון שצמוד לטרמינל 1 בנתב"ג, תוכלו למצא אפשרויות נוספות לחניה בנתב"ג:

 • חניון רגיל לחניה לטווח ארוך בנתב"ג #

  מחיר החניה זהים לחניון טרמינל 1, אך מהחניון הרגיל יש לקחת שאטל הסעה לטרמינל 3 או לטרמינל 1 שכן הוא מרוחק משני הטרמינלים של נתב"ג.

 • חניון מקורה לחניה לטווח ארוך בנתב"ג #

  החניון ממוקם בצמוד לחניון הרגיל לטווח ארוך, אך מחירון גבוהה יותר מאחר והוא מקורה ומוגן  מנזקי מזג האוויר.

 • חניון לטווח ארוך צמוד לטרמינל 3 #

  לטסים מטרמינל 3, החניון שצמוד אליו מהווה את החניה הנוחה ביותר מאחר ואפשר לחנות בו וללכת רגלית לטרמינל. גם בטיסה חזרה, לאחר הנחיתה ניתן להגיע רגלית לרכבכם תוך כמה דקות בודדות. עם זאת, מחירו של חניון טרמינל 3 כפול מזה של טרמינל 1 ועומד על כ-80 ש"ח ליממה.

 • חניונים מזדמנים #

  בזמני עומס, בחגים ובקיץ, הנהלת החניונים של נתב"ג מפעילה חניונים ייעודים שהוסדרו אד-הוק בשטח פתוח על מנת לעמוד בעומסים. החניונים מבודדים מאוד ונמצאים על אפר, אך נותנים מענה לצרכי החניה של הנוסעים. מחירי החניה בחניונים אלה זהים למחירי החניה בטרמינל 1 או חניון טווח ארוך הרגיל, אך יש להשתמש בשירות האוטובוסים החינמי על מנת להגיע לטרמינל 1 או 3.

טיפ לחונים בנתב"ג #

לרוב אתם מגיעים לחניון באמצע הלילה בדרככם לטיסת שופינג קצרה או סופ"ש במלון ספא מפנק בחו"ל, משאירים את הרכב בחושך וטסים לכמה ימים לחו"ל. אז נכון שבסזרך הלוך הכל עובר חלק, אתם אפילו מתפנקים בטרקלין דן בחינם, בוחרים את המושב הטוב ביותר במטוס ואף נהנים ממסעדה מומלצת בבורדו. במידה ואתם לא רוצים להעביר שעה-שעתיים בחזרתכם לארץ בחיפוש אחר רכבכם, מומלץ מאוד לצלם את הרכב חונה בחניה ליד השלטים של מספרי החניות. בצורה כזאת, תוכלו לדעת איפה למצא את רכבכם או להעזר בצוות המפעילים של החניונים לאיתור הרכב.

חניון ליד טרמינל 1 בנתב"ג (אילוסטרציה)

סיכום #

החניה בצמוד לטרמינל 1 בנתב"ג הינה נוחה ומשתלמת לנסיעות קצרות של ימים בודדות, בהשוואה לשימוש במוניות במקום בחניה. הנוחות של הגעה ברכב פרטי לנתב"ג ועזיבה איתו לעיטים קורצת גם היא לאנשים רבים אשר מעדיפים להיות בשליטה. הפרט היחיד שיש לזכור הוא להיות ערנים על הכביש, משהו שלא תמיד קל לאחר טיסה של כמה שעות.

תנהגו בזהירות וטיסה נעימה!

טרמינל 1 בנתב"ג איפה משתלם לחנות?

‫9 תגובות על “חניה ליד טרמינל 1 בנתב"ג

 1. חננאל

  מישהו יודע איפה נמצא חניון 15 בנתב"ג? הבנתה שחניון 15 של נתב"ג משמש לחניה לטווח ארוך, אבל אני לא מבין איפה הוא נמצא.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   נתב"ג משתמשת בשם "חניון מס' 15" או "חניון 15" כדי לתאר את חניון טווח ארוך הרגיל והגדול בנתב"ג. חניון טווח ארוך של נתב"ג, כלומר חניון מס' 15, נמצא יחסית לא רחוק מחניון טרמינל 1 ובאופן כללי מהכניסה לנתב"ג. אם אתה רוצה למצא את חניון 15 לטווח ארוך בנתב"ג בוויז, פשוט חפש "חניון טווח ארוך בנתב"ג" (ללא שימוש חניון 15 כי זה שם פנימי יותר* ותמצא אותו. הנה גם קישור למפה של חניון 15 בנתב"ג.

 2. הראל

  היי,

  האם החניונים המזדמנים/ פרטיים (שאינם שייכים לנתב"ג) קרובים לחניון טרמינל 1 ארוך הטווח של הנתב"ג?
  מה יש להזין ב- Waze/ Google Maps כדי להגיע ליעד?
  תודה

 3. דתיה ברכה

  האם הבנתי נכון חניה לא מקורה המחיר ליממה 40 ש"ח
  ואם יש שאטלים מהחניה לטרמינל 3

  1. IgalSt כותב הפוסט

   לדעתי יש לנוסעי מחלקת עסקים או פרימיום אקונומי כדי להגיע לטרקלין, אבל אני לא בטוח.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בד"כ החניון ליד טרמינל 1 יחסית פנוי ואין בו בעיה. אני גם לא מכיר אפשרות להזמנת חניה מראש בחניון טרמינל 1 בנתב"ג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *