אתיופיאן איירליינס – חוות דעת וקונקשן באדיס אבבה

לאחרונה טסנו עם אתיופיאן (Ethiopian Airlines) דרך אדיס אבבה לסיישל, לכן החלטתי לחלוק איתכם את חווית הטיסה שלנו עם חברת התעופה אתיופיאן איירליינס, לספר לכם איך הייתה הטיסה שלנו במחלקת העסקים של אתיופיאן עם תינוק, איך עבר עלינו הקונקשן באדיס אבבה בדרך לסיישל ולהסביר לכם למה לצפות כשתטוסו עם אתיופיאן אירליינס לאחד מיעדיה באפריקה ומעבר לכך.

אתיופיאן איירליינס - מטוס

למה בחרנו לטוס עם Ethiopian Airlines לסיישל

השאלה הראשונה שעולה היא למה בחרנו דווקא לטוס עם אתיופיאן לסיישל? התשובה היא שלקראת חגי תשרי 2022 החלטנו לטוס לחופשה משפחתית בסיישל: זוג עם תינוק הרפתקן בן שנתיים וסבתא תומכת מנוחה. כבר לפני זמן מה החלטנו להעדיף משמעותית טיסות בביזנס, במיוחד כאשר בן השנתיים שלנו מצטרף אלינו. גם ככה קשה לטוס עם תינוק, אז אם נוכל קצת להקל על עצמנו עם תורים מקוצרים, טרקלין עסקים ומושבים יותר נוחים – זה בהחלט זה מה שנעשה.

בניגוד לישראלים רבים אשר משתמשים חברות תיירות ייעודיות כדי להזמין חבילות עם טיסות ומלון בסיישל, החלטנו כרגיל להיות הרפתקנים ולתכנן את הטיול שלנו עצמאית: הזמנו מלון מדהים בסיישל בעצמו – Constance Ephelia; הזמנו העברות וכמובן שהזמנו טיסות.

בבואנו להזמין טיסות לסיישל, בחנו מספר חלופות:

 • אייר סיישל Air Seychellesאייר סיישל בטיסה ישירה: הטיסה הישירה לסיישל עם Air Seychelles הייתה מאוד יקרה ומחלקת העסקים בה קטנה מאוד ויקרה מאוד בצורה לא הגיונית. מה גם, שטיסות אינן בתדירות גבוהה ומלאות בישראלים עם תינוקות בדרך לחופשה בסיישל.
  תודה אבל לא תודה.
 • אמירייטס - Emiratesאמירייטס בקונקשן בדובאי: Emirates הינה אחת מחברות התעופה הטובות בעולם, והביזנס שלהם בהחלט ראוי לציון בפוסט נפרד. עם זאת, המחירים שלהם, למרות הטיסה בקונקשן דרך דובאי, יקרים מאוד ועולים על המחירים של אייר סיישל בטיסה ישירה. גם פה ויתרנו.
 • אתיופיאן איירליינס - Ethiopian Airlinesאתיופיאן אייליינס עם קונקשן נוח מאוד באדיס אבבה: החלופה הנוספת הייתה לטוס עם Ethiopian Airlines עם קונקשן של כ-3 שעות באדיס אבבה במחיר נוח מאוד ושעות טיסה נוחות. אם משקללים את זמן הטיסה נטו באוויר, מגיעים לכמעט מעל לשעה יותר מאשר בטיסה ישירה.

כמו שכבר הבנתם מכותרת הפוסט, בחרנו בחלופה האחרונה – טיסה עם אתיופיאן אייליינס עם קונקשנים דרך אדיס אבבה.

הטיסות של אתיופיאן מישראל ואליה

אתיופיאן מפעילה מטוסים רחבי גוף בטיסות מישראל ואליה עם היצע מושבים גדול מאוד. אתיופיאן, בהיותה חברת התעופה הגדולה ביותר באפריקה, בהחלט מהווה החיבור של ישראל לאפריקה. עם כל יום בשבוע כאשר שעת ההמראה היא 1 בלילה והנחיתה באדיס אבבה לקנקשן היא ב-5 בבוקר. כמעט לילה שלם לישון בזמן הטיסה.

לנוסעים באקונומי מרווח מושב טוב יחיסית במטוסי הבואינג 777 וה-787 החדישים של אתיופיאן. במחלקת העסקים של אתיופיאן בטיסות מ/אל ישראל תוכלו לישון בזמן הטיסה אם תרצו במושבים הנפתחים למיטה במלאה – גם במטוסי ה-787 דרימליינר וגם במטוסי הבאוינג 777 של החברה. מרווח המושב עצום ומאוד מאוד נוח. בצורה כזאת תוכלו להמריא מישראל ולישון את מרבית הטיסה, לקראת הנחיתה באדיס אבבה לפנות בוקר.

מטוס אתיופיאן אייליינס בהמראה משדה התעופה של אדיס אבבה

מטוס אתיופיאן אייליינס בהמראה משדה התעופה של אדיס אבבה

מפת הנתיבים לטיסות קונקשן דרך אדיס אבבה עם אתיופיאן

אתיופיאן אייליינס, בהיותה חברת התעופה הגדולה ביותר באפריקה, יודעת לחבר אתכם מעולה למרבית היבשת. הקונקשנים של החברה כוללים את סיישל, מדגסקר וזנזיבר, כמו גם את קייפטאון בדרום אפריקה, ויעדים נוספים. בעצם, אם היעד שלכם באפריקה – קונקשן באתיופיה ככל הנראה יהיה חלק מהמסע שלכם. חשוב לציין שלאתיופיאן אייליינס רשת יעדים ענפה מאוד אשר כוללת גם את אסיה, אירופה, צפון ודרום אמריקה. עם זאת, לטסים מישראל כנראה שקונקשן באתיופיה כדי להגיע ליעדים אליו יהיה פחות אטרקטיבי.

מפה של נתיבי הטיסה של אתיופיאן איירליינס דרך אדיס אבבה לאפריקה ויעדים נוספים בעולם

מפה של נתיבי הטיסה של אתיופיאן איירליינס דרך אדיס אבבה לאפריקה ויעדים נוספים בעולם

חוות דעת על הטיסה עם אתיופיאן

כשהחלטנו להזמין טיסה עם אתיופיאן מעט חששנו תחיל. זאת בעיקר היה מבוסס על דעות קדומות שהתבררו מהר מאוד כשגויות.

בעליה לכל אחת מהטיסות שלנו עם אתיופיאן בדרך לסיישל וחזרה לארץ פגשנו צוות חייכן אך לא פחות ממקצוען. בביזנס של אתיופיאן, אשר נקרא Cloud Nine, מצאנו את כל מה שהייתם מצפים לראות בטיסת ביזנס בחברת לגאסי רצינית: מיטה נפתחת (בטיסת במטוסי רחבי הגוף 777 או 787 מישראל וחזרה); קבלת פנים עם מגבת חמה ושמפניה או מיץ תפוזים לבחירתכם; ערכת נוחות יחד עם שמיכה וכרית; ארוחת עשירה עם 3 מנות; מערכת מוטלימדיה עם תוכן רב לצפיה והנה רבה מהטיסה.

קבינה בביזנס של בואינג 777 של אתיופיאן איירליינס

קבינה בביזנס של בואינג 777 של אתיופיאן איירליינס

ארוחות ושתיה בטיסות אתיופיאן

אתיופיאן אייליינס - מנה ראשונה בארוחה היוצאת מישראלתפריט הארוחות והשתיה בטיסות
של אתיופיאן מתחלק לשני חלקים: טיסות שיוצאות מאדיס אבבה וכאלה שמגיעים אליה. סה”כ שני סוגי הארוחות מאוד דומות ומכילות במחלקת העסקים של אתיופיאן סלט ומנה ראשונה משתנה לתחילת הארוחה. לאחר מכן תוכלו לעיקרית אחת מבין האפשרויות – עוף, בקר או דג. לבסוף לקינוח תוכלו לבחור בין מגש גבינות עם קרקרים ופירות יבשים או עוגה משתנה.

אתיופיאן אייליינס - אוכל אתיופי מסורתי בטיסיות היוצאות מאדיס אבבה עם זאת, בטיסות אשר יוצאות מאדיס, אתיופיאן הפתיעה מאוד עם הצעה לטעום בנוסף לכל המנות גם אוכל אתיופי מסורתי. הדיילת עברה מחלקה עם עגלה עליה שלל מטעמים אתיופים והציעה לכל אחד מהנוסעים לבחור מה ברצונו לטעום מהשפע של המטבח האתיופי.

אתיופיאן אייליינס - מנה עיקרית בארוחה היוצאת מישראלזאת ועוד, בתחום המשקאות הוצע לנו לשתות שמפניה יינות ואלכוהול נוסף כמו גם שלל מיצים שונים. בנוסף לכך, מאוד נהננו לשתות את הקפה האתיופי שהיה מאוד טעים ומרענן וזכרנו אותו מאוד לחיוב.

למען ההגינות אציין, שלמרות הניסיונות של אתיופיאן להתאים את טעמי הארוחוות לחך המערבית והבינלאומית, פחות התחברתי לטעמים וצורת ההגשה של המנות העיקריות. דווקא במנות הראשונות והקינוחים הם הצליחו מאוד.

ערכת הנוחות של מחלקת העסקים #

בערכת הנוחות המחולק במחלקת העסקים תוכלו למצוא את כל מה שתצטרכו בטיסה ואף מעברת:
גרביים כדי שתוכלו לחלוץ את הנעליים, מברשת לשיער, משחת שיניים עם מברשת כדי להתרענן לקראת הנחיתה. ליפסטיק לשפתיים היבשות ואפילו עט. בהתאם לרוח תקופת הקורונה, בערכת הנוחות תמצאו גם משיכת קורונה כמו גם מטליות אלכוהול לניקוי הידיים וסביבת הנוסעה. כל זה ארוז בתיק נו לנשיאה שבוודאות אפשר להשתמש בו בעתיד לנסיעות שלכם.

הקונקשן של אתיופיאן באדיס אבבה ושדה”ת Bole

לאחר נחית טיסת אתיופיאן בשדה התעופה בולה (Bole) באדיס אבבה, ירדנו מהמטוס והמשכנו לבידוק הבטחוני. לנוסעים במחלקות היוקרה או בעלי סטטוס ב-Star Alliance מוקצה תור קצר (Fast Track) לבידוק, אך אורך התור לנוסעי מחלקת תיירים היה סביר מאוד ולא גרר המתנה ארוכה. לאחר הבידוק הביטחוני עברנו מיד לטרמינל הטיסות היוצאות ללא ביקורת דרכונים.

לצערי לא אוכל לספר לכם שדה התעופה בבאדיס אבבה הינו שדה מתקדם מדיי והוא בוודאות איננו אחד הטובים שביקרתי בו. הוא בהחלט דורש שדרוג רציני ושיפוצים (שנראה שמתבצעים) כדי להשתוות לשדות תעופה מודרנים כמו באיסטנבול, בלונדון או אפילו נתב”ג או שדה התעופה בוורשה.

עם זאת, ישנם הרבה מקומות ישיבה בשדה, ובהיותו שדה יחסית קטן איננו דורש הליכה מרובה כדי להגיע לגייט של הטיסה הבאה שלכם בקונקשן.

טרקלין העסקים באדיס אבבה

טרקלין העסקים של אתיופיאן באדיס אבבהטרקלין העסקים של אתיופיאן אייליינס באתיופיה היה בהחלט הפתעה נעימה מאוד, במיוחד לאור שדה התעופה המיושן יחסית. עם זאת, מאחר והטיסות עם אתיופיאן היו טובות מאוד, אכן ציפיתי לטרקלין טוב.

בטרקלין העסקים באדיס תוכלו לאכול ארוחה מלאה, לשתות משהו, ולהתרענן לקראת הלג הבא במסע שלכם באפריקה עם אתיופיאן.

אוכל ושתיה בטרקלין העסקים של אתיופיאן באדיס אבבהבהתאם לשעת הביקור שלכם בטרקלין העסקים של אתיופיאן, תוכלו למצא ארוחה מלאה – ארוחת בוקר עם חביתות וביצים, סלמון וירקות, ארוחת צהריים וערב עם בשר ודג, לקראת הטיסה הבאה שלכם.

בטרקלין העסקים של אתיופיאן באדיס אבבה תוכלו אפילו ליהנות ממקלחת כדי להתענן בין הטיסות שלכם. ייתכן ויהיה תור המתנה למקלחת, אך זהו אחד הפסיליטיס שקיימים בטרקלין של אתיופיאן, ובהחלט ניתן לנצל אותו כדי לצבור כוח לקראת החלק הבא במסע שלכם עם אתיופיאן.

בנוסף לכל זאת, ישנו אזור מנוחה ייעודי עם מושבים בצורה של מיטה חלקית ושקט. כנראה שתרצו לנוח שם מיד לאחר הנחיתה שלכם בטיסה מישראל עם אתיופיאן, שכן הנחיתה תהיה לקראת בוקר באתיופיה.

כניסה לטרקלין העסקים של אתיופיאן באדיס אבבה

כניסה לטרקלין העסקים של אתיופיאן באדיס אבבה

צי המטוסים של אתיופיאן

אתיופיאן אייליינס בואינג 737MAX מחלקת תיירים

מחלקת תיירים במטוס אתיופיאן אייליינס בואינג 737MAX

אולי זה יפתיע את חלקכם, ואולי לא – אתיופיאן מפעילה צי מטוסים צעיר מאוד אשר הגיל הממוצע שלו הוא רק 7 שנים. עיקר הצי מבוסס על מטוסי בואינג ומכילים את מטוסי צרי הגוף 737 אשר בראשם נמצא גם ה-737 MAX אשר לאחרונה חזר לטוס לאחר הסדרת כל האישורים הנדרשים לכך (וההתרסקויות המצערות, שאחת מהן הייתה של אתיופיאן). בנוסף בצי של אתיופיאן תוכלו לפגוש גם את הבואינג 787 דרימיילנר – מטוס רחב גוף חדיש ומודרני אשר מספק חווית טיסה מדהימה וטס כאמור גם לטיסות של אתיופיאן לישראל וחזרה לאתיופיה. כמו כן, מבין מטוסים רחבי הגוף תוכלו לטוס עם הבואינג 777 של אתיופיאן, שגם הוא מופעל בטיסות מ/אל ישראל. בנוסף אתיופיאן מפעילים מטוסי איירבס, גם הם רחבי גוף אשר הבולט מביניהם הוא ה-A350.

במרבית המטוסים של אתיופיאן ניתן למצוא שקעי חשמל, מושבים נוחים וכן מערכת מולטימדיה אישית.

משבי מחלקת עסקים במטוס אתיופיאן אייליינס בואינג 737MAX

משבי מחלקת עסקים במטוס אתיופיאן אייליינס בואינג 737MAX

לסיכום, השאלה המתבקשת היא: האם כדאי לטוס עם אתיופיאן? התשובה שלי היא בשהחלט כן!

המטוסים חדישים ברובם, צוות הקבינה מקצועי מאוד מאוד, הקונקשן באדיס אבבה עובר בנוחות ולא ארוך מדי, וגם חווית הטיסה עצמה נעימה מאוד. אתיופיאן שייכת לברית התעופה Star Alliance, כך שמעבר להיותה סוג של גושפנקא לכך שמדובר בחברת תעופה איכותית מספיק כדי להתקבל לברית התעופה, הרי שגם תוכלו לצבור מיילים וגם להנות מהסטטוס שלכם בברית התעופה, במידה וקיים.

נוסף לחווית הטיסה הטובה, הרי שאם תשקללו את מחיר הטיסה הסביר בהחלט, תקבלו ROI, כלומר ערך עלות-תועלת, טוב מאוד אשר יסמן את אתיופיאן כבחירה נכונה מאוד בטיסתכם הבאה לאפריקה.

 

שאלות על אתיופיאן או קונקשן באדיס אבבה? 🙂

טיסות קונקשן באדיסה אבבה עם אתיופיאן הפוכו להיות פופולריות מאוד לאחרונה. כדי לקבל תשובות מהירות על שאלות לגבי קונקשן עם אתיופיאן דרך אדיסה אבבה, שאלו בקבוצץ טריפ סטורי בפייסבוק:

טריפ סטורי

 

‫11 תגובות על “אתיופיאן איירליינס – חוות דעת וקונקשן באדיס אבבה

 1. עדי מיינפלד

  הי,
  יש לי קונקשיין של 10 שעות וטסה באקונומי. יש אפשרות להיכנס לטרקלין בהמתנה? ידוע לך מה העלות? אתה ממליץ?
  תודה מראש על המענה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי עדי,
   הכניסה לטרקלין של אתיואפיאן אייליינס באדיס אבבה אפשרית רק למי שטס ביזנס איתם או לחילופין מחזיק בסטטוס גבוהה ב-Star Alliance.
   ממידע שמצאתי, יש טרקלין נוסף של Plaza Premium Longe בשדה התעופה באדיס אבבה. מחיר הכניסה הינו 50$ לאדם לכניסה של 4 שעות (אם כי אני לא יודע כיצד הם אוכפים את הזמן בפועל). אפשר להזמין ולקבל מידע באתר של הטרקלין פה.
   אני לא יודע להמליץ על הטרקלין הספציפי הזה שכן לא ביקרתי בו. יש חוות דעת בגוגל עליו.

   לגבי האם כדאי בפועל, כנראה שכן. 50$ זה מחיר סה”כ סביר כדי לא להיות תקועים בשדה בטרמינל כ”כ הרבה זמן. גם ככה תצטרך/י לשלם כדי לרכוש אוכל ושתיה לכל הפחות. כך שזה כבר כסף “שמתקזז” ממחיר הכניסה. לחילופין, אני לא יודע מה ההפרשים במחירי הכרטיסים, אבל אולי בתוספת לא גדולה לשדרג את הכרטיס לביזנס.

 2. איריס נוימרק

  רוצים לעשות קונקשיין עם אתיופיאן איירליינס בדרך לדלהי. לא מצליחה לברר את מסלול הטיסה. האם עובר מעל מדינות אויב?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי איריס,
   מצאתי את מספר הטיסה מאדיס אבבה לדלהי (ET688). איתו בדקתי את נתיבי הטיסה בימים האחרונים. נראה שהמסלול עובר מעל סומליה ועומאן. ניתן לראות פה למשל. חשוב לומר שלא ב-100% המסלול מדוייק, במיוחד צריך לחשוב בקוים שהם ישרים מדיי. אבל נראה שהמסלול פה דיי מדוייק. בנוסף, אני מניח שחברת התעופה עשויה לשנות מסלול מטעמים שלה, אבל אפשר ללמוד מהמסלולים עברו כדי להבין מה כנראה צפוי בעתיד.
   נתיב טיסה של אתיופיאן בדרך לדלהי

 3. Anonemos

  היי,

  יש לנו קונקשן באדיס אבבה על מנת לחזור לארץ.
  האם בבידוק לפני העלייה למטוס נותנים להכניס בתיק גב אוכל סגור?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי, אם יש לכם קונקש באדי אבבה לא צפוי להיות לכם בידוק כבודת יד בשדה, אלא רק בשדה הראשון שבו תתחילו את המסע שלכם.
   בכל אופן, בבידוק כבודת יש בד”כ אין בעהי כל עוד אין נוזלים מעל 100 מ”ל באוכל. כלומר, אם מדובר במרק סגור – זו בעיה. אם מדובר בכריך – בתאבון.

 4. טסה באוקטובר

  כתבתי להם מייל והם ענו לי חזרה עם הצילום הזה מהאתר הרשמי:

  For passengers whose connecting flight is over 8 and up to 24 hours and there is no immediate connecting flight to continue the journey, interline desk will facilitate hotel accommodation provided that such passengers have transit /entry visa. For those nationals/ citizens who are eligible for transit visa on arrival, interline desk will facilitate such transit visa. The airline provides a bus service for transfer to/from hotel layover transit passengers.

 5. טסה באוקטובר

  היי,

  האם הם מציעים מלון והסעה בקונקשן של 17 שעות? אם כן כיצד מתבצע התהליך?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי, להבנתי הם לא מציעים שירות כזה.
   אבל אני מניח שזה לא יהיה מסובך מדיי לארגן את זה עצמאית. אם תרצי עזרה עם הזמנת מלון שלחי לי אימייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *