קונקשן בקייב עם יוקריין UIA – כל מה שצריך לדעת

נוסעים ישראלים רבים בוחרים לטוס בטיסות קונקשן (עצירת ביניים) בקייב באוקראינה ומתלבטים האם בטוח ונוח לטוס עם יוקריין אינטרנשיונל איירליינס (UIA – Ukraine International Airlines) ולעשות קונקשן דרך קייב עם החברה האוקראינית. בפוסט זה נסקור אודות חווית הקונקשן בקייב עם UIA ונסביר בדיוק מה עליכם לעשות בקונקשן בשדה התעופה הבינלאומי בוריספול בקייב, בירת אוקראינה, ואף נמליץ איך להעביר את הזמן הנותר בין הטיסות דרך קייב.

שדה התעופה בוריספיל בקייב לקונקשנים עם יוקריין אינטרנשיונל איירליינס

האם כדאי ובטוח לעשות קונקשן בקייב ולטוס עם יוקריין אינטרנשיונל איירליינס (UIA)? #

יוקריין אינטרנשיונל איירליינס - UIA (Ukraine International Airlines)

קונקשנים עם “יוקריין אינטרנשיונל איירליינס” (UIA)

נוסעים רבים מתלבטים האם כדאי ובטוח לטוס בטיסות קונקשן עם חברת התעופה יוקריין אינטרנשיונל איירליינס (UIA) ולעשות קונקשן בקייב. התשובה להתלבטות הזאת היא בהחלט חיובית – חברת UIA היא אחת מחברות התעופה הזרות הפעילות ביותר בנתב”ג עם כ-5 טיסות יומיות ישירות לקייב וכן טיסות נוספות ליעדים אחרים בערים המרכזיות באוקראינה, דוגמאת דניפרו, אודסה, זפורוז’יה, לבוב ועוד. ישראלים רבים בוחרים לטוס עם החברה האוקראינית לקייב, ומשם להמשיך בטיסת קונקשן ליעדים באירופה (שופינג בפריז בצרפת, לונדון, אמסטרדם, ברצלונה, מדריד, רומא ויעדים נוספים), צפון אמריקה (ארה”ב – ניו יורק, קנדה – טורונטו) והמזרח (סין, תאילנד, הודו וקומבודיה). כך שבמידה ואתם בוחרים לטוס עם טיסת קונקשן, הרי שטיסה עם קונקשן דרך קייב הינה אטרקטיבית ובטוחה.

שדה התעופה הבינלאומי בוריספל בקייב, בו מתבצע הקונקשן בטיסות עם Ukraine International Airlines, הינו שדה חדיש ומודרני אשר נבנה לקראת אליפות אירופה בכדורגל ב-2012 ונפתח במאי אותה שנה. בשדה התעופה מסעדות רבות, חנויות דיוטי פרי מגוונות עם שלל מותגים וההתמצאות בשדה הינה קלה ופשוטה. לכן, לא פלא שהאפשרות לקונקשן בקייב עם יוקרניין קורצת לרבים הן בגלל הנוחות והן בזכות המחיר הנמוך והקונקשנים האטרקטיבים שברובם אורכים כשעה וחצי עד 3 שעות.

טיעונים בעד טיסות קונקשן בקייב עם UIA #

 • טיסות דרך קייב מציעות מחיר נמוך ונוח ביחס לאלטרנטיבות
 • שדה תעופה פשוט להתמצאות ונוח לקונקשנים: אין צורך בהליכות רבות בניגוד לשדות קונקשנים אחרים באירופה
 • חברת UIA היא חברה אמינה שלרוב עומדת בזמני הנחיתה ביעד
 • רשת נתיבים ענפה עם יעדים רבים באירופה, צפון אמריקה והמזרח
 • צי מטוסים של יוקניין אינטרנשיונל הינו מודרני ומערבי (בואינג), כאשר רוב המטוסים של החברה האוקראינית בני 5-15 שנים
 • ל-UIA מחירים נמוכים לרכיש תוספות כגון מושב מועדף, אוכל ושתיה בטיסה, כך שתוכלו להשתמש בחלק מהכסך שחסכתם מהקונקשן ולשדרג את חווית הטיסה במעט, תוך בחירת מושב טיסה נוח יותר או אף שדרוג מחלקה
 • לאוקרניין מועדון נוסע מתמיד “פנורמה” (Panorama) המאפשר להגיע לטיסות בונוס בקלות, מקנה כניסה לטרקלין (טרקלין דן) ובאופן כללי הינו מתגמל ביחס למועדוני מתמיד של חברות אחרות
 • ישראלים לא נדרשים לויזה לאוקראינה, ולכן ניתן לשלב ביקור בקייב
 • הדיילים, כמו גם עובדי השדה דוברי רוסית, שפה שמאוד נפוצה בישראל

טיעונים נגד טיסות עם עצירת ביניים בקייב #

 • כמות מועטה של טיסות יומיות ליעדי ההמשך מקייב, כך שאם אתם מפספסים קונקשן, תצטרכו ככל הנראה להעביר לילה בקייב. לרוב היעדים, UIA טסים בטיסה יומית אחת או 2, בעוד שנוכחות של חברות זרות הטסות לאותם יעדים גם היא מועטה.
 • בעוד שרוב המטוסים של יוקריין אינטרנשיונל אייליינס (UIA) הינם חדשים ולא פחות נוחים מהמתחרים, הרי ששעיין קיימים בצי של יורנייין מספר מטוסים ישנים וצפופים במיוחד בהם תצטרכו לשבת כתף אל כתף עם הסובבים אתכם (לדוגמה, מטוס הבואינג 767-300ER ש-UIA ירשו מחברת אארוסוויט שפשטה רגל בתחילת 2013).
 • המחיר הזול של כרטיסי הטיסה מושך לטיסות הללו צעירים רבים אשר מתחילים את “החגיגה” כבר במטוס. כמו כן, קהל נוסף ותדיר בטיסות הללו הם החרדים, אשר פעמים רבות עושים “משחקי כיסאות” בניגוד להוראות הצוות, מגיעים שיכורים או מסוממים לטיסות או עולים עם כבודת יש שלא מתאימה לתא הנוסעים ובכך מעכבים את ההמראה.

 

קונקשן בקייב – שלבים #

תהליך הקונקשן בקייב הינו פשוט וקל, ובהתאם לעומס בשדה, תוכלו למצא את עצמכם בגייט לטיסת ההמשך שלכם אפילו תוך כ-20 דקות מצאתכם מדלת המטוס של הטיסה איתה הגעתם לקייב. עם זאת, לפעמים קיים עומס רב בשדה וזמן הקונקשן יכול להתארך ללמעלה משעה.

עם מרחקי הליכה קצרים וללא צורך בהחלפת טרמינל, הקונקשנים בשדה התעופה בוריספיל בקייב המשמש את יוקרניין הינם נוחים וקלים.

הסבר על השלבים של קונקשן בקייב:

1. יציאה מהמטוס בקייב #

נציגי שדה התעופה עם שלט "International Transfer" לנוסעים בקונקשן

נציגי שדה התעופה ממתינים ביציאה מהמטוס בקונקשן בקייב עם שלט “העברה בינלאומית International Transfer”

שלט בשדה התעופה בקייב להכוונה לקונקשן (טרנספר) וביקורת דרכונים

שלט בשדה התעופה בקייב להכוונה לקונקשן

כאשר אתם טסים דרך קייב, כבר לקראת הנחיתה, בדקו עם צוות הדיילים את שעת הנחיתה של טיסתכם ובמידה ויש לכם קונקשן קצר בקשו מהצוות לעבור לקדמת המטוס במידת האפשר. לפעמים הדיילים מאפשרים לקראת הנחיתה, לנוסעים המאחרים, לעבור לביזנס על מנת שיהיו בין הראשונים לצאת. בנוסף, סביר להניח כי צוות הדיילים לקרוז לקראת הנחיתה, בבקשה מהנוסעים שאין להם קונקשנים, להשאר ישובים ולאפשר לנוסעים בקונקשן לצאת ראשונים – אך לרוב כולם פשוט נעמדים במטוס ולכן עדיף לבקש לעבור לקדתמו.

זאת ועוד, פעמים רבות נציגים מטעם שדה התעופה ימתין לכם ממש ליד דלת היציאה מהמטוס בקייב (ראו תמונה משמאל) עם שלט “העברה בינלאומי(ת) International Transfer” ויאסוף את כלל הנוסעים לקונקשן כדי להקל עליכם לעבור מהר לטיסה הבאה שהם. זהו אינטרס שלכם אך גם של חברת התעופה שתספיקו להגיע לקונקשן שלכם, אחרת במידה ותפספסו את הקונקשן יהיה עליהם לדאוג לכם לטיסה חלופית.

אם יש לכם מספיק זמן ואינכם מאחרים לטיסת הקונקשן הבאה שלכם, ביציאה מהשרוול (או האוטובוס), עקבו אחרי שלטי “Transfers”. השלטים יביאו אתכם אל מרכז הטרמינל, מול עמדות ביקורת הדרכונים.

2. בדיקת  סטטוס טיסת ההמשך מקייב #

לוח זמנים של טיסות יוצאותבאיזור מרכז הטרמינל, ליד עמדות ביקורת הדרכונים, בדקו על מסכי הטלויזיה את סטטוס טיסת ההמשך שלכם וכן את מספר שער העליה למטוס (Gate). כך תוכלו לדעת כמה זמן יש לכם לביצוע הקונקשן בקייב, שכן לפעמים טיסות הקונקשן מאחרות גם הן ושעת ההמראה משתנה. במידה ולא קיבלתם כרטיס עליה למטוס לטיסה הבאה שלכם בזמן הצ’ק-אין בנתב”ג, או במידה ויש לכם שאלות, גשו לעמדת “Transfers Desk” של UIA אשר נמצאת בצד הימני של איזור ביקורת הדרכונים (כשאתם עם הפנים לעמדות ביקורת הדרכונים).

3. בידוק ביטחוני ומכס בקונקשן בקייב #

תור לנוסעים במעבר (קונקשן) בשדה התעופה בוריספיל בקייב

התור לנוסעים במעבר/בקונקשן

כמקובל בטיסות קונקשן, בשלב זה עליכם לעבור בידוק ביטחוני ומכס. למרות שאתם נמצאים ליד עמדות ביקורת הדרכונים, שימו לב כי אינכם נדרשים לעשות ביקורת דרכונים אלא להכנס לתור נפרד המוביל לאיזור תחום עם חלון זכוכית לכל אורכו בו מתבצע שיקוף של כבודת היד ובדיקתכם הבטחונית. בכניסה תצטרכו להציג את כרטיס העליה למטוס (בורדינג פס) עבור טיסת ההמשך שלכם מקייב ליעד הבא במסלולכם. להזכירכם, בשונה מנתב”ג, בקייב חוקי הנוזלים בכבודת היד דומים לחוקים האירופאים. כלומר, אסורים מיכלי נוזל מעל 100 מ”ל בכבודת היד. אם רכשתם בקבוק עם נוזל כלשהו (אלכוהול או בושם?) בדיוטי פרי בארץ או במטוס, עליכם היה לוודא שהבקבוק נארז בשקית ייעודית המאפשרת לכם לעבור איתם בידוק בטחוני בזמן הקונקשן, אחרת תצטרכו ליהפרד מהנוזל בשלב זה..

4. אולם נוסעים יוצאים ודיוטי פרי בקונקשן בקייב #

לאחר הבידוק הביטחוני והמכס, עליכם לעלות קומה אחת למעלה ולהגיע למרכז אולם הנוסעים היוצאים אשר בו נמצא גם הדיוט יפרי. אין צורך בהליכה ארוכה, ואתם נמצאים כעת במרכזו של הטרמינל.

5. איתור שער העליה למטוס (Gate) לטיסת ההמשך מקייב #

במידה ואינכם מכירים את שדה התעופה בוריספיל בקייב, לפני שאתם נהנים מהקונקשן ועושים שופינג או תופסים משהו לאכול, אתרו את שער העליה למטוס (גייט) כך שתדעו לאן עליכם להגיע בזמן הבורדינג לטיסת הקונקשן שלכם. זמן ההליכה ממרכז אולם הנוסעים היוצאים עד לכל אחד משני קצוות אורך כ-5 דקות לכל כיוון בהליכה רגילה. במידה ואתם עם הפנים לחלונות ומסלולי ההמראה, משמאלכם הגייטים D1-D5 כאשר בסוף הטרמינל נמצא שער D1, ואילו מימינכם הגייטים D6-D16 כאשר בסופם גייט D11 וכן ירידה למפלס התחתון בו נמצאים שערי העליה למטוס D12-D16 (מהם בוודאות נוסעים באוטובוס מגייט למטוס ולכן הבורדינג צפוי להתחיל מוקדם יותר מאשר בשערים אחרים).

6. הגעה לשער העליה למטוס בזמן לטיסת הקונקשן #

בעודכם נהנים מהטרמינל בזמן הקונקשן, חשוב להיות ערניים לשעה. מומלץ אף לשים שעון מעורר כ-45 דקות לפני שעת ההמראה בפלאפון, על מנת לא לאבד את תחושת הזמן. כמו כן, יש לוודא להיות קשובים להודעות ברקיזה או בטלויזיות בהן מוצגות הטיסות, לרבות עדכונים בשעות ההמראה (שיכולות אף להקדים!) או שינויים בגייט.

מומלץ להתחיל לנוע לגייט מיד כאשר מוכר תחילת הבורדינג (עליה למטוס), ולא להמתין ל-Last call. בשדה בוריספיל בקייב, בכריזה ל-Last call קוראים “Immediate Boarding”). יש להגיע לגייט לא מאוחר מחצי שעה לפני שעת ההמראה.

 

שדה התעופה בוריספיל בקייב בו מתבצע הקונקשן #

לוגו שדה התעופה בוריספיל בקייב לקונקשניםשדה התעופה הבינלאומי בוריספיל בקייב הינו שדה מודרני וחדיש אשר נבנה לפני מספר שנים בלבד לקראת לקראת אליפות אירופה בכדורגל בשנת 2012 ונפתח לפעילות בסוף במאי באותה שנה. בזכות השדה החדיש, טיסות דרך קייב הינן נוחות ואטרקטיביות: רמת הניקיון טובה, כיסאות ההמתנה בנוחות רגילה לטרמינלים אחרים בעולם ומרחקי ההליכה בו קצרים, כאשר את אולם הנוסעים היוצאים אפשר לעבור בהליכה רגילה תוך כ-10 דקות מגייט D1 עד D11 (או לרדת למטה ולהגיע עד גייט D16). בטרמינל D, הטרמינל העיקרי של השדה, תוכלו למצא שפע של מסעדות וחנויות עם מותגים בינלאומים ולבלות בנעימים בזמן ההמתנה לטיסת הקונקשן שלכם לפני שאתם ממשיכים בדרכם ליעד.

קונקשן בשדה התעופה בוריספיל בקייב

מסעדות מומלצות בשדה התעופה בוריספיל בקייב #

באולם הנוסעים היוצאים בטרמינל D בשדה בוריספיל בקייב תמצאו 3 מסעדות טובות בהן שירות מלצרים המגישים ארוחות מלאות. כמו כן, בזמן הקונקשן בקייב תמצאו מספר בתי קפה קטנים בהם ניתן לרכוש כריכים, עוגות ועוגיות וכן משקאות קלים, חמים ואלכוהולים.

כל המסעדות ובתי הקפה מקבלים כרטיסי אשראי ומזומן (יורו, דולר ארה”ב וכן גריבנה, המטבע המקומי). עם זאת, לפעמים המוכרנים בבתי הקפה ישאלו אם אין לכם מזומן בניסיון לקבל תשלום במזומן. זאת ככל הנראה על מנת לחסוך עמלות סליקה או לחילופין “להעלים הכנסות”. עם התעקשות קלה של “אין לנו מזומן בכלל”, התקלה המדומה בסליקת כרטיסי האשראי מיד תסתדר.

מסעדת "Spirito di Italia" - מומלצת לארוחה בזמן קונקשן בקייב

מסעדת “Spirito di Italia” מול גייט D3 – מסעדה מומלצת לארוחה בזמן קונקשן בקייב

מול גייט D3 תוכלו למצא את מסעדת “Spirito di Italia” המגישה מטבח איטלקי. בעוד שהמלצרים מתרוצצים בין השולחנות ולפעמים קצת קשה לתפוס אחד מהם, שירות מהיר וזריז הוא בדיוק מה שאנחנו מחפשים בשדה תעופה כאשר זמן הקונקשן מוגבל שכן אנחנו לא רוצים לאחר לטיסת ההמשך. מניסיון אישי בקונקשן בקייב של כשעה וחצי – שעתיים, המנות העיקריות של פסטה הוגשו במסעדה תוך כ-10-15 דקות ולא היה צורך להמתין זמן ארוך מדיי. עם זאת, המנות “אוקראיניות בגודלן”, כלומר מעט קטנות ביחס למנות אליהן התרגלנו בארץ, אז אולי כדאי לשקול להזמין 3 מנות עיקריות לזוג. הבירה האוקראינית המקומית טעימה, אבל תוכלו למצא בתפריט גם מותגים בינלאומים מוכרים. המחירים בשדה באוקראינה נוחים ותוכלו לאכול ארוחה בה 2 מנות עיקריות עם בירה במחיר נמוך מארוחת צהריים בת”א ועוד להספיק לטיסת הקונקשן שלכם.

חנויות דיוטי פרי מומלצות לקניות בזמן קונקשן בקייב #

חנות Victoria's Secret בשדה התעופה בקייב - קניות בזמן קונקשןחנות מייקל קורס בשדה התעופה בקייב - קניות בזמן קונקשןחנות ארמני אקסצ'נג' בשדה בקייב - קניות בזמן קונקשןעל מנת להעביר את הזמן בקונקשן בהמתנה לטיסת ההמשך, תוכלו לעשות שופינג קצר (או ארוך – בהתאם לאורך הקונקשן) בחנויות דיוטי פרי בטרמינל. כלל החנויות של הדיוטי פרי בשדה של קייב נמצאות באיזור מרכז אולם הנוסעים היוצאים, כך שאין צורך להמשיך וללכת עד לקצוות כדי לבדוק איזה חנויות פספסתם. לא תפספסו שום דבר.

בדיוטיפרי בקייב תוכלו למצא חנויות לאלכוהול, סיגריות, שוקולדים ומוצרי מזון דוגמאת קוויאר ואחרים במרכז אולם הנוסעים, כמו גם חנויות בגדים המוכרות ממיטבי המותגים כולל מותגים צרפתיים. החנות מזכירה במידה מה רתג’יימס ריצ’רדסון  מנתב”ג (וגם היא מופעלת ע”י Heinemann). בנוסף לחנות זו, בטרמינל פזורים מספר “סניפים” קטנים של חנות השוקולדים והאלכוהול המפוזרים בטרמינל.
טיפ: רק בחנויות הקטנות המפוזרות בטרמינל קיים כרגע (אוגוסט 2018) מבצע בו תוכלו לקבל הנחה בגובה 3 יורו על כל 30 יורו אשר תוציאו בחנויות הללו. שווה.

בנוסף, בטרמינל בקייב תוכלו למצא חנויות של המותגים המוכרים, בינהן Victoria’s Secret, Michael Kors, Hugo Boss כמו גם ארמני אקסצ’יינג’. בנוסף, בטרמינל בקייב חנויות נוספות בהן מותגי שעונים ותיקים שונים,  תכשיטי Swarovski ואחרים, מוצרים לטיולים כגון מתאם חשמל בינלאומי, מטענים, מוצרים אלקטרוניה ועוד.

במידה ואתם חוזרים מנסיעה בקונקשן בקייב, ולא הספקתם או חלילה שכחתם לקנות מתנה לילדים, ליד שער D4 תוכלו למצא חנות צעצועי ילדים גדולה עם היצע מגוון מאוד.

פספסתם קונקשן בקייב – מה לעשות? #

לצערנו, לפעמים בטיסות קונקשן המזל לא לצידנו ואנחנו מפספסים את טיסת ההמשך – מה עושים במצב בו פספסנו את הקונקשן בקייב?

במידה ופספסתם קונקשן בשדה התעופה בוריספיל בקייב, בצאתכם מהמטוס, באיזור ביקורת הדרכונים, עליכם לגשת לדלפק “Transfers Desk”. בדלפק זה תקבלו הנחיות לגבי המשך המסלול שלכם, כרטיסי טיסה חלופיים או אפילו לינה באחד מהמלונות בקייב עד לטיסת ההמשך החלופית שלכם.

במקרים בהם נוסעים רבים פספסו קונקשנים (לדוגמה בעקבות מזג אוויר חורפי), והתור ב-“Transfers Desk” ארוך, כדאי להגיע לעמדות הכרטיסים של יוקנייין (UIA) באולם הנוסעים היוצאים. לאחר ביקורת הדרכונים, אספו את המזוודות שלכם, צאו לאולם הנוסעים ומשם עלו קומה אחת למעלה לאולם הנוסעים היוצאים. עם הגב לדלקות לעיר, גשו לצד השמאלי של הטרמינל ובו נמצאים דלפקי כרטיסים ושירות לקוחות של UIA (Ukraine International Airlines). בדלפקים אלו תוכלו לקבל עזרה מצוות שירות הלקוחות של יוקריין אינטרנשיונל איירליינס אשר אחראים למצא עבורכם טיסה חלופית בהקדם. מומלץ להתעדכן באינטרנט אילו טיסות חלופיות יכולות להתאים לכם ולבקש אותן ספציפית.

אם נאלצתם לבלות כמה שעות טובות בין הקונקשנים בקייב, ניתן לקחת Uber למרכז קייב ולבלות באיזור. באיזור כיכר העצמאות (Maidan Nezalezhnosti) של קייב קיימים אתרים היסטורים רבים, קניון וגם מסעדות מומלצות של קייב.

המלצה לגבי קונקשנים בטיסות מת”א: כדאי לוודא שזמן הקונקשן שלכם לא חורג מהזמן המינימאלי החוקי לקונקשן בקייב (40 דקות נכון לזמן פרסום הפוסט), וכן שיש מספיק מקדם ביטחון לאיחורים. במיוחד חשוב אם אתם טסים בטיסות הצהריים שממריאות ב-2-3 בצהריים מהארץ (טיסות מס’ PS776 ו-PS780) אשר מאחרות לעיתים קרובות בהמראה וכן בנחיתה. מומלץ לוודא שיש לכם לפחות 1.5-2 שעות בין זמן הנחיתה המתוכנן להמראה של טיסת ההמשך שלכם כך שהקונקשן בקייב לא יהיה לחוץ מדיי.

קופות כרטיסים ושירות לקוחות של יוקריין אינטרנשיונל איירליינס בקייב

קופות כרטיסים ושירות לקוחות של יוקריין אינטרנשיונל איירליינס בקייב עבור נוסעים שפספסו את הקונקשן שלהם וצריכים לקבל כרטיסים חדשים לטיסת ההמשך

סיכום אודות קונקשנים בקייב #

יש האומרים כי קונקשנים הם הזדמנות לספוג תרבות מעט שונה שלא תכננתם במהלך הטיול שלכם. הקונקשנים של UIA בשדה התעופה בוריספיל בקייב הינם אפשרות נוחה וזולה להגיע ליעדים רבים בקלות ובנוחות, תוך עצירה לטעימה “אוקראינית” ומנוחה בזמן הקונקשן. לרוב תהליך הקונקשן בקייב עובר חלק, ובעודכם אוכלים בורייש, שותים בירה “לבובסקי” וקונים מעט קוויאר הביתה, צוות טיסת הקונקשן שלכם עושה הכנות אחרונות לקראת הבורדינג.

באיחולי טיסת קונקשן נעימה בקייב.

‫46 תגובות על “קונקשן בקייב עם יוקריין UIA – כל מה שצריך לדעת

 1. נחי

  יש לך מושג אם במידה והמלחמה באוקאראינה תיגמר יחזור נמל התעופה בוריספול לעבוד מיד כרגיל או יקח זמן לשיקום? כי יש לי בדיוק טיסה לשם עוד איזה חצי שנה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אין לדעת בשלב הזה. אני יודע שהיו דיווחים ששדה התעופה בוריספיל בקייב נפגע בזמן המלחמה של רוסיה באוקראינה, לכן אני מניח שידרש זמן לשיקומו. כמו כן, קשה עכשיו לתכנן אם המלחמה בכלל תגמר עוד חצי שנה.

 2. עמית שניידר

  טס בסוף החודש למדריד דרך קונקשן קצר של 40 דקות בקייב
  במידה ואנחנו מפספסים את הקונקשן הם מחויבים לדאוג לנו לטיסה חדשה חלופית ללא תשלום?
  הערה: הכל דרך אותה חברה (UIA)

 3. רוני גולן

  היי יגאל אני אמור לצאת ביום א’ 17.11.2019 בשעה חמש וחצי בבוקר מנתב,ג לקייב עם UIA , טיסת קונקשן שעה וחמישים המתנה האם זה בטוח מבחינת ביקורות ותהליך מעבר כך שאגיע בזמן?
  תודה , רוני.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי רוני. בד”כ טיסת הבוקר יוצאת בזמן או מאחרת בכ-20-30 דקות בהמראה. בכל מקרה ההגעה לקייב היא פלוס מינוס בזמן בדרך כלל, כך שפחות סביר שיהיו לך בעיות בקונקשן. כשאתה יוצא מהמטוס, בסוף השרוול, סביר להניח שיחכו דיילות עם שלט “לקונקשן בינלאומי”. זה יקצר לך את התור ותגיע ישירות לאיזור הטיסות היוצאות. במידה ולא, לך לפי השילוט הסגול של הקונקשנים כמו שמפורט בפוסט.

 4. עפר דורון

  ליגאל – משום מה אני לא מצליח להשיב לתשובה שכתבת לי ב-6 לאוגוסט, אז אני כותב פוסט חדש.
  חזרנו מניו יורק – ועכשיו הזמן לספר לכולם על הקונקשן בקייב ועל הטיסה ב-UIA.
  הטיסה הלוך שהמריאה ב-15.8 לפנות בוקר המריאה באיחור של חצי שעה, ולמרות שהיה לנו רק שעה וחמש דקות להגיע לטיסה מקייב לניו יורק – הגענו לטיסה בלי שום בעיה, לגבי האוכל בטיסה – שאלתי אותך אם מגישים אוכל בטיסה מקייב לניו יורק, ענית שלא – ולכן הזמנתי אוכל לי ולאשתי בתשלום לטיסה (עלה 83 שקל לשנינו – לאשתי סלט טונה, שהיה ממש עלוב, ולי ארוחת עוף עם פסטה). מסתבר שבטיסה קייב – ניו יורק כן מגישים אוכל בטיסה (לא רע), כך שהיתה לי ארוחה כפולה. אפשר לדעתי לוותר על הזמנת האוכל בתשלום. המטוס בטיסה לניו יורק הרבה יותר חדיש ונעים מהמטוס של ת”א – קייב.
  אבל הפאנץ הוא לגבי הטיסה חזרה. היינו אמורים לעלות לטיסה מניו יורק לקייב ב-26.8 בצהריים. ב-22.8 קיבלתי מייל מ-UIA שעקב בעיות טכניות הם מחליפים את המטוס בטיסה קייב-ת”א למטוס יותר קטן – ועקב כך הם מחליפים את כרטיסי הטיסה שלנו לכרטיסי טיסה ישירים באל על, אבל ביום וחצי איחור. המראנו ב-27.8 בערב. הם לא הציעו לנו מלון ללילה הנוסף בניו יורק, ולא פיצוי על היום עבודה שהפסדנו. פניתי אליהם במייל ודרשתי 1000 דולר פיצוי, אבל קיבלתי תשובה אוטומטית שיקח לנם 3 חודשים לענות לי. פניתי היום לעמותת תעופה נבונה, אני מקווה שהם יעזרו לי לקבל פיצוי מהאוקראינים. אולי אפנה גם לגוליבר, שדרכם קניתי את הכרטיסי טיסה ב-UIA. כל עצה תתקבל בברכה לגבי זה.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי עפר, תודה על העדכון שהשקעת לחזור ולעדכן אותנו על החוויות מהטיסות עם UIA.
   באשר לארוחה, הבנתי משום מה מדבריך שאתה שואל על הטיסה ת”א-קייב שבו אין ארוחות. בטיסות הארוכות כמעט בכל החברות יש ארוחות כלשהן, אלא אם מדובר בטיסת לואו קוסט ארוכה (פעם הייתה לנו חוויה כזאת בטיסת לואו קוסט עם WOW air כשהם עוד היו קיימים בטיסה לאיסלנד כשלא היה אוכל כלל, ואפילו המים היום בתשלום).
   חבל לי מאוד לשמוע על השינויים שהיו בכרטיסי הטיסה שלכם. כן משמח לפחות שקיבלתם עדכון מראש וסידור לטיסה שהיא עדיפה, על פני להמתין בשדה זמן ארוך. לאוקראינים היה יותר זול להטיס אתכם לקייב מניו יורד ואז “לתקוע” אתכם בקייב יממה עד לטיסה אחרת שתהיה להם פנויה.
   באשר לפיצוי, אתחיל בלהסתייג ולהגיד שאני לא עו”ד. עם זאת, בכתבות אחרונות שקראתי בנושא, נראה שאפשר לראות את סוכנות הנסיעות שהזמנת דרכם כאחראים לפיצוי כמו חברת התעופה עצמה. לכן ניתן לנסות לפנות לגוליבר. מעבר לכך, ניתן לנסות להתקשר טלפונית למרכז שירות הלקוחות הבינלאומי בקייב או אפילו להסתייע בחברות שמטפלות בתביעה עבורכם תמורת עמלה. בכל מקרה, בשלב הזה הייתי ממתין את שלושת החודשים ורואה מה הם מציעים. באוקראינה או בארה”ב למיטב ידיעתי אין חוקים צרכנים המגינים על הנוסעים במקרים דומים, אך ייתכן ו-“חוקי שירותי תעופה” הישראלי (“חוק טיבי”) חל עליכם. במקרה כזה הפיצוי שלכם הוא 3,120 ש”ח לנוסע. זה ללא הוכחת נזק. במידה ונגרמו לכם נזקים מעבר לסכומים הללו, ייתכן ותוכלו לתבוע את חברת התעופה על סכומים גובהים יותר אשר מייצגים את עלויות הלינה וההסעדה, איבוד ימי עבודה ועוגמת נפש. מעבר לכך, לכל חברת תעופה שאין לה נציגות מלאה בארץ יש עו”ד שמוסמך לקבל תביעות בשמן בישראל.

 5. יובל

  היי ,
  אנחנו טסים להודו ויש לנו קונקשיין של 12 שעות בשדה התעופה בקייב.

  האם יש לך המלצות מה לעשות בפרק זמן כזה?

  ראיתי באיזה אתר שהיה כתוב שצריך לשלם ויזה בכדי להיכנס למדינה.. האם זה נכון?

  תודה רבה!

  1. IgalSt כותב הפוסט

   המידע שקיבלתם אינו נכון. כבר כמה שנים טובות יש פטור מצורך בויזה בכניסת ישראלים לאוקראינה. לכן, פשוט תוכלו לעבור ביקורת דרכונים תוך כמה דקות ולכנס למדינה.
   ממליץ לנסוע לרכב קייב לטייל קצת. תוכלו לנסוע למרכז קייב למסעדות מומלצות, ברים ועוד. אפשר גם לעבור באחד הקניונים בעיר ולעשות אןלי קצת קניות אם אתם בעניין. הקניות העיקרי נקרא Ocean Plaza ויש בו מותגים רבים. הנסיעות מהשדה וחזרה, כמו גם בתוך העיר, אפשר לעושת עם אובר בקלות, כמו מרבית המקומיים.

 6. עפר

  הי יגאל, קודם כל – שאפו על המאמר המאוד ממצה ועוזר. אנחנו טסים בקרוב דרך קייב לניו יורק, עם הפסקה של שעה וחמש דקות. מתפללים שזה יספיק. הטיסה הלוך יוצאת מנתב”ג בחמש וחצי בבוקר, כך שאני מקוה שלא יהיו בה יותר מדי עיכובים. האם בשדה התעופה בקייב יש WIFI חופשי, כמו ברוב שדות התעופה בעולם ?
  בנוסף – בטיסות של אוקראין איירליינס מגישים אוכל, ואם כן – האם הוא טעים ? אם הוא לא טעים – האם לדעתך נספיק בשעה וחמישה גם לקנות לנו אוכל לטיסה ? תודה מראש

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי עופר, תודה רבה 🙂
   אישית אני לא אוהב את הטיסה של 5:30 בבוקר של יוקניאן ולרוב נמנעתי מלטוס בה. גם זה אומר שצריך להתייצב בכ-3 בשדה וגם השדה מאוד עמוס בשעות האלה.
   הטיסה הזאת של יוקרייניאן היא רובה של נוסעים שעושים קונקשנים לטיסות אחרות, ו-UIA מתאימם את עצמם לכך. היא בד”כ יוצאת יחסית בזמן, או יותר נכון מגיעה ליעדה בזמן ומהר מאוד ישתדלו להעביר את כל המטוס לטיסות ההמשך.
   למרות שהקונקשן שלכם גבולי מאוד, ועיכוב קל עלול לשבש אותו, עדיין ככל הנראה תעשו אותו בהצלחה.
   באשר לאוכל, לא הייתי מהמר על לאכול בשדה. תוכלו ככל הנראה לקחת כמה דקות ולקנות כריך לדרך, אבל ספק אם תספיקו לשבל לאכול באחת המסעדות. תזכרו שהבורדינג עצמו לטיסת ההמשך מתחיל כחצי שעה לפני ההמראה ו-20 דקות לפני ההמראה כבר צפוי להיות מוכרז last call.
   בטיסות של UIA, אלא אם כן אתם בביזנס, אתם לא צפוים לקבל ארוחה. באפשרותכם לקנות ארוחה במקות (שזה בעיקר כריכים לא מי יודע מה, אבל גם במחירים זולים יחסית), או שתוכלו להזמין ארוחה יותר מסודרת כל הפחות 36 שעות לפני ההמראה.הארוחה שניתן להזמין זו ארוחת מטוס “סטנדרטית”. מניסיון של ארוחות הביזנס, שהארוחות המוזמנות נראות דומות להן, הן לא רעות והטעם בסדר גמור ביחס לאוכל מטוס. פרטים נוספים בפוסט שסוקר את UIA באופן כללי כולל אפשרויות האוכל במטוס.
   אפשרות נוספת היא לקנות אוכל בטרמינל או להשתמש בהטבת טרום טיסה של max לאומי קארד לכריך ושתיה באילן’ס בנתב”ג.

 7. קרן

  שלום רב,
  אנחנו טסים (זוג +2 ילדים קטנים) מוינה לתל אביב עם קונקשן של 55 דק בקייב.
  במידה ואנחנו מפספסים את הקונקשן, האם עלינו לשלם את טיסת ההמשך החלופית?
  בתודה מראש,
  קרן.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בגדול, חברת התעופה להביאכם ליעדכם הסופי, כלומר ת”א במקרה הזה (במידה ומדובר באותו PNR). במידה ופספסתם את הקונקשן שלא באשמתכם, UIA אמורים להעביר אתכם לטיסה חלופית ובינתיים לספק לכם לינה (במידה ויש לילה) ואוכל. חוץ מזה, ייתכן ותהיו זכאים לפיצויים בגין איחור לפי החוק הישראלי (חוק טיבי) ו/או האירופאי. UIA רשאים להעביר אתכם לטיסה חלופית מקייב ישירות לישראל, או עם קונקשן נוסף בדרך, בהתאם לשיקוליהם. ככל הנראה שהם יעדיפו להעביר אתכם לטיסה חלופית ישירה ב-UIA לארץ, במידה וקיים בה מקום כי זה יותר זול להם. באפשרותכם לנסות גם לבקש טיסה של חברת תעופה אחרת, במידה והדבר יקצר משמעותית את ההגעה שלכם לארץ. לדוגמה תוכלו לבקש לטוס עם אל על וייתכן והם יוכלו לברר אם יש מקום בטיסה ולהעביר אתכם לאל על. בכל מקרה, אני לא יודע אם הם חייבים להענות לבקשות הללו.

 8. יעלי

  היי,
  אני טסה מתא לארהב עם קוקשן של שעה וחמש דק בקייב ואני ממש לחוצה מכל העסק הזה שאני לא יספיק ואיך שאני יסתדר שם בשדה תעופה כי אני טסה לבד יש לך טיפים או עזרה לתת לי?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי יעלי,
   אין כל סיבה לדאוג. הקונקשן בקייב עובר בצורה מאוד מאוד חלקה וברורה, כך שאין לך מה לדאוג. בטח יותר מ-50% מהמטוס שלך מישראל לקייב יהיו ישראלים שעושים קונקשן בקייב בדרכם ליעדים אחרים. חוץ מזה, המדריך הפוסט הזה מסכם בצורה מעולה את הקונקשן הסטנדרטי בקייב והתהליך שיש לעבור. לפעמים, כשזמני הקונקשן קצרים כמו במקרה שלך, ייתכן וישר בירידה מהמטוס יעמדו דיילי קרקע עם שלט (ראי תמונה למעלה) בעברית לקונקשן בינלאומי ויתנו לך לעבור ישר לטרמינל של הטיסות היוצאות. אחרי שאת מגיעה לשם, תגיעי למרכזו ושם יש טלויזיות עם מידע על הטיסות היוצאות. מצאי את הטיסה שלך ותראי באיזה גייט את, וכשי אליו. מאוד קשה להאבד בשדה, כי הוא מאוד קטן ביחס לשדות קונקשן אחרים באירופה. במידה ויש כל בעיה, גשי לדלפק ה- Information / Transfers Desk וישמחו לסייע לך.
   אם הטיסה מהארץ יוצאת יחסית בזמן, בלי עיכובים מעבר לכ-20 דקות, אני מאמין שיהיה לך קונקשן חלק מאוד. אחרת, ייתכן ולצערי תפספסי קונקשן או שככל הנראה שאם האיחור בטיסה הראשונה מהארץ קטן יעכבו במעט את הטיסות היוצאוצ, במיוחד הטיסה לארה”ב כי זו אחת מטיסות הדגל שהישראלים עושים קונקשן בקייב אליה.

 9. אבי

  היי, אני טס מת”א לניו יורק עם קונקשן של שעה וחש דקות בקייב, זה מספיק זמן? יכול להיות לי בעיות שלא יספיקו להעביר את המזוודות?
  תודה.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי אבי, אכן מדובר בקונקשן קשר וכל עיכוב, גם של 10-15 דקות עלול לגרור בעיות.

 10. יאיר

  לא בדיוק ברור האם 800 סיגריות זה כל אחד יכול להכניס לבריסל או רק אם אתה אזרח אירופאי ואם כן אז 4 פאקטים לאדם אפשרי?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אני לא מומחה גדול לתקנות מכס, במיוחד אלה של אירופה בנוגע לסיגריות, אבל על פניו ומה שאני מבין מהמסך, נראה שמותר להכניס לאירופה לפחות 4 פרטים לאדם. בסופו של דבר, משפחה של 5 אנשים שמגיעה עם 20 פקטין תעלה חשד לדעתי. אדם אחד על 4 פקטים שמכניס אותם לאירופה, להבנתי, יהיה בסדר. לפי מה שהם מספבירין בתקנות המכס, לכל מדינה גבולות משלה, ובכל מקרה מותר להכניס סיגריות לשימוש פרטי. מה זה שימוש פרטים בסיגריות מיובאות? זה כבר נתון לפרשנות.

 11. יאיר

  האם באמת יש בעיה להכניס כמות סיגריות לבלגיה? זה דבר שאוכפים שם? והאם אתה יודע כמה מותר לבן אדם לקחת איתו? תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בתקנות המכס של האיחוד האירופאי יש המלצות של עד 800 סיגריות, מידע נוסף פה.
   אם אתה חזור אח”כ לארץ, אז בהחלט יש לך הגבלה מכס על כמות הסיגריות שאתה יכול להכנס. לישראל מותר להכניס כשחוזרים מחו”ל עד 200 סיגירות (פקט אחד) לאדם.

 12. יאיר

  היי יש לי טיסה לבלגיה ב-15:30 בצהריים עם עצירה בקייב של שעתיים האם זה מספיק זמן בשביל להספיק לקנות סיגריות הדיוטי פרי שלהם בשדה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   כן, ככל הנראה לא תהיה לך בעיה לעשות קניות בדיוטיפרי בקייב בזמן הקונקשן, כל עוד אין איחורים משמעותיים בטיסה. הדיוטיפרי ממש נמצא במרכז הטרמינל כך שתוכל לעשות את הקניות שלך בזמן הקונקשן ולא צריך לעשות יותר מדיי הליכות.
   שים בל לכמות הסיגירות שמותר לך להכיס לבלגיה מבחינת מיסוי 🙂

 13. מיכל

  היי, אנחנו מתכננים להזמין טיסה מתל אביב להודו. יש לנו קונקשיין של שעתיים בקייב ולאור כל הבלאגן שמתקיים עם הישראלים בקייב נשמח לדעת האם עלולה להיווצר לנו בעיה? יכולים לעכב אותנו במקרה כזה? אנחנו לא מתכננים לצאת מהשדה תעופה..

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אין שום בלאגן עם ישראלים בקייב. היה אירוע חד פעמים לפני כמה חודשים לכמה צעירים ישראלים שבאו לסופ”ש לקייב.
   במקרה שלכם אתם טסים בקונקשן דרך קייב להודו, אפילו ביקורת דרכונים אתם לא צפוים לעשות, ועל כן אי אפשר” לסרב את כניסתכם לאוקראינה”.
   אני לא הייתי דואג כלל, ובמקום זה מתכנן את הנסיעה והתוכמיח להודו. תהנו!

 14. גבאי אלברט

  אני טס להלסינקי דרך קייב עם קונקשן של 50 דקות בהנחה שנגיע בזמן , האם נספיק לטיסה להלסינקי כולל מעבר המזוודה לטיסה .
  במידה ותהיה בעיה יש טיסות להלסינקי באותו יום ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   50 דקות קונקשן בקייב זה סביר, בהנחה שאין עיכוב בטיסה הראשונה מישראל לקייב.
   באשר לטיסות הנוספות, כדאי להכנס לאתר חיפוש טיסות ולבדוק אילו טיסות נוספות קיימות בתאריך של הטיסה שלך.

 15. צ

  שלום
  טסים מתל אביב לבנגקוק עם קונקשן של 55 דקות בקייב האם זה גבולי או שניתן להסתדר אם הזמן הזה ? והאם מרגע הנחיתה מלוים אותנו לקונקשן או שההגעה היא עצמאית …שואלת על מנת לא להתבלבל בתוך השדה ולבזבז זמןצ.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   55 דקות בשדה התעופה של קייב, בהנחה שהטיסה הראשונה מגיע לקייב בזמן אמורים לרוב להספיק כדי לעשות את הקונקשן.
   בירידה מהמטוס ככל הנראה ימתינו לכם דיילי קרקע עם שלו של קונקשן בינלאומי בעברית (ראה תמונה למעלה בפוסט), ויעבירו אתכם מהר לאיזור הטיסות היוצאות.
   במידה ואין את הדיילים, עליכם ללכת לפי השילוט של טיסות הקונקשן על השלטים הסגולים, בדיוק כפי שסובר בפוסט.
   אין פה הרבה הליכות לעשות, חצי מהמטוס גם ככה עושה קונקשנים והאוקראינים מודעים לכך ומנסים לחבר את כולם לטיסה הבאה שלהם בהצלחה כדי שאף אחד לא יספפס את הקונקשן.

 16. שמואל

  היי
  יש לי עצירה של 12 שעות בקייב רציתי לדעת האם יתנו לי לצאת מהשדה(בגלל הבלאגן שיש לאחרונה שמעכבים ישראלים) ואם כן איך אפשר להגיע למרכז העיר בתחבורה ציבורית
  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי שמואל,
   אלא אם כן תהיה סיבה טובה לבקרי הגבול למנוע את כניסתכם למדינה, מאחר ובין ישראל ואוקראינה קיים פטור מויזות, אמורים לאשר את כניסתכם למדינה ללא כל בעיה. לפי כמות הטיסות בין ת”א וקייב וערי אוקראינה האחרות, להערכתי בכל יום נכנסים כמה מאות ישראלים לאוקראינה ללא כל בעיה. לכן לא סביר שדווקא לכם לא יאשרו, כל עוד לא תביאו להם סיבה טובה לכך.
   חוץ מזה, לגבי האפשרויות להגיע למרכז העיר בתחבורה ציבורית, הייתי מוותר. ההמלצה האישית שלי כדי להגיע למרכז קייב משדה התעופה בוריספל היא להשתמש באפליקציית אובר ולהזמין מונית למרכז קייב. המונית למרכז קייב צפויה לעלות לכם כ-30-50 ש”ח. זו הדרך הבטוחה והקלה ביותר להגיע למרכז קייב, ולא מצריכה שימוש בתחבורה הציבורים הרגילה.
   בימים הקרובים נפרסם פוסט מפורט אודות המסעדות המומלצות במרכז קייב, כך שאם בזמן הטיול בעיר תרצו לאכול משהו, הן בין המומלצות. בתור טיזר קצר המליץ על מסעדת ה- The Last Barricade ממש בכיכר העצמאות (מיידן) המרכזית של קייב (כניסה דרך קניון גלובוס). המסעדה מציעה אוכל אוקראיני מודרני המבוסס כולו על גומרי גלם המיוצרים באוקראינה והינה חוויה מאוד מעניינת לתיירים וגם מאוד טעימה.

 17. aonalolo

  אהלן, יש לי קונקשיין ארוך של 24 שעות,
  האם ניתן להסתובב חופשי בקייב, לנסוע לאומן וכו’
  או שיש צורך להוציא ויזה\ אשרת יציאה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בין ישראל ואוקראינה קיים הסכם לפטור מויזה לשני הצדדים. לכן, אם אתה בקונקשן בקייב, תוכל להכנס למדינה ללא כל צורך בויזה. אכן מומלץ לנסוע למרכז קייב, אולי לעשות קצת שופינג בקניון Ocean Plaza, לטייל בעיר על רחוב קרייצ’טיק או לאכול באחת מהמסעדות המומלצות של קייב. תהנה!

 18. דוד

  הי
  יש לנו 6 שעות בין 8:40 בבוקר ל 14:45 בצהריים. רוצים לצאת לעיר…
  הגיוני? איך? כמה זמן נטו זה ייתן בעיר ? כמה זמן לפני הטיסה צריך להתייצב?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אפשרי.
   קחו Uber מהשדה למרכז העיר קייב, לדוגמה כיכר העצמאות (מיידן). על הכיכר המרכזית של קייב אפילו יש מסעדה טובה ומומלצת בשם The Last Barricade. תוודאו שאתם מתכננים להגיע לשדה בסיבובות 13:15-13:30 לכל המאוחר כדי לא לאחר את טיסת הקונקשן.
   תהיו מוכנים לבטל אם טיסת ההלוך מת”א לקייב מאחרת, ואז זמן הקונקשן שלכם בקייב בעצם מתקצר.
   קחו בחשבון כשעה נסיעה לכל כיוון.
   חשוב גם להגיד שלצאת לעיר בזמן קונקשן עדיין יכול להיות מסוכן, כי יכולה להילת אולי איזו תאונה בכביש או מזג אוויר בעייתי שימנע מכם להגיע בזמן לשדה לטיסת ההמשך.

 19. yoseff

  אנו נוחתים בבוקר בקייב ויש קונקשן של 3 שעות האם אפשר לצאת לתחנת דלק לקנות סיגריות מקומיות, תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אם לא יהיו עיכובים, אפשר לשקול את זה.
   עם זאת, במידה וכל מה שצריך זה סיגריות, יש סוגי סיגריות רבות בדיוטיפרי בשדה התעופה בקייב. רוב הסיגריות שנמכרות בדיוטיפרי בשדה הן של כלל מותגי הסיגריחת הרגילים והמוכרים, אך מיוצרים באוקראינה ולכן במחיר נמוך משמעותית. עם זאת, למחיר הזול של הסיגריות באוקראינה יש גם צד פחות חיובי – יש האומרים שהן באיכות פחות טובה.

 20. ירון

  אנו נוחתים ב 12 בלילה עם טיסת המשך ב 10 בבוקר למחרת – האם לא תהיה בעיה לצאת מהשדה למתון קרוב?
  יש לך להמליץ על מלון קרוב לשדה?
  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   לא צריכה להיות בעיה לצאת משדה התעופה בקייב למלון. באיזור שדה התעופה בקייב קיים מלון של שדה התעופה עצמו, כך אני לא מכיר אותו. אני יכול להמליץ מניסיון אישית על מלון Premier Palace המעולה במרכז העיר, או על מלון Hotel Khreschatyk, שגם הוא בסדר וזול יותר. בלילה ובבוקר יקח לכם כ-35 דקות להגיע משדה התעופה למרכז העיר וחזרה.
   חשוב לשים לב להגיע לשדה התעופה לכל הפחות שעה וחצי לפני ההמראה (בהנחה שאתם לא צריכים לשלוח את המזוודות שוב – קו איתכם טרולי למטוס ואת המזוודות שלחו ליעד הסופי).

 21. מוצי ליסט

  היי חבר תודה על המידע
  רציתי לשאול לגבי המקרים האחרונים שבהם ישראלים גורשו מקייב ע״י אנשי אבטחה של הנמל (כתבה בערוץ 2 האם זה מקרים נקודתיים לפי דעתך או מדיניות של נמל תעופה קייב כנגד ישראלים ?
  אנו עתידים להגיע שם לקונקשן ארוך מאוד בן 20-22 שעות כאשר ננחת בשעה 20:30 בערך ..
  היתי שמח לקבל המלצה איך להעביר בקייב כמעת יממה שלמה , על סמך נסיון של אנשים שהיו שם .
  הכתבה האחרונה הכניסה לי קצת חדשות לגבי השהות שם ..

  1. IgalSt כותב הפוסט

   נכנסתי לאוקראינה עשרות פעמים בשנים האחרונות ללא כל בעיה. במקרה הטוב הבקרים בגבול רק שאלו אותי מאיפה אני מגיע. כמה פעמים נוספות שאלו אותי אם הייתי בקרים או מה מטרת הביקור שלי. באף אחד מהפעמים לא הרגשתי חוסר נוחות כלשהי במעבר בגבול, מעבר למה שאנחנו רגילים בכל בקר גבול אחר בעולם.
   ממליץ לבקר בקייב, לאכול במסעדות הטובות שיש שם (Oxota Na Ovets, The Last Barricade ועוד רבות נוספות).
   אם הקונקשן כ”כ ארוך, אין מה לעשות ובאמת מומלץ להגיע לעיר ולנוח קצת.

 22. תומר

  היי יש לנו קונקשן בשדה התעופה לטיסה שנוחתת בשעה 8 בבוקר והוא נמשך רק 45 דקות. זה מספיק זמן כדי להספיק לטיסה הבאה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי תומר, קונקשן של 45 דקות מאוד מאוד גבולי. איחור קל בטיסה הראשונה עשוי לגרור מצב שבו אתם מפספסים את הקונקשן או המזוודות נשארות בקייב בזמן שאתם טסים הלאה.
   אם אתם כבר הזמנתם את הכרטיסים, כדי להשתדל לא לפספס את הקונקשן שלכם בקייב השתדלו לשבת בקדמת המטוס על מנת לצאת כמה שיותר מהר, ולעקוב אחר דיילות הקרקע עם השלט של קונקשן בינלאומי על מנת לקצר את ההעברה שלכם לגייט הבא. בהצלחה!

 23. ורד

  במצב שיש לנו זמן המתנה של 5.5 שעות האם כדאי לצאת משדה התעופה ולטייל קצת בקייב?
  אם כן מהי הדרך המהירה והטובה להגיע למרכז קייב?
  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בשדה התעופה של קייב אין רכבת לעיר. לכן הדרך היחידה להגיע היא באמצעות מוניות או אוטוביסים. הדרך לכל כיוון היא 45-60 דקות בד”כ, אבל בשעות עומס יכולה להיות גם כפולה מכך. לכן הייתי אומר שהזמן שיש לכם הוא גבולי מאוד בשביל לצאת לעיר.
   בכל מקרה, אם תבחרו כן לצאת, הייתי ממליץ להשתמש ב- Uber כדי להגיע משדה התעופה של קייב לעיר. המחיר הוא כ- 350-500 גריבנה מקומית (כ-45-65 ש”ח). כמובן שלא מומלץ לתפוס נהג שמציע” טקסי” ביציאה מהנמל שכן איתם ככל הנראה תשלמו כפול לפחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *