כל מה שצריך לדעת על טיסות קונקשן

הזמנת טיסות בשנים האחרונות עברה לאינטרנט, ובמיוחד לאתרים כמו Kayak או SkyScanner והתחרות היא בעיקר על המחיר הזול ביותר. רבות מתוכניות הטיסה מציעות טיסות קונקשן בהן עצירת ביניים אחת או יותר בדרך ליעד הסופי, בד”כ על מנת לחסוך עלויות שכן מחירי טיסות עם קונקשן (עצירת/נחיתת ביניים) זולים יותר. בפוסט זה נסביר מהו קונקשן, מה יתרונותיו של הקונקשן וחסרונותיו וכן מספר טיפים כיצד לתכנן טיסה עם קונקשן ואיך להתנהג בתהליך הטיסות קונקשן.

תווית מזוודה עבור נוסע עם שתי טיסות קונקשן

תווית מזוודה עבור נוסע עם שתי טיסות קונקשן

מה זה טיסת קונקשן?

ראשית, נסביר את המושג “טיסת קונקשן” (connection) או טיסה עם  נחיתת ביניים בעברית.

קונקשן, בתרגום מאנגלית, זה פשוט חיבור. בעצם אפשר לקראת לטיסות קונקשן גם “טיסות חיבור” בתרגום חופשי, בהן חברת התעופה מחברת אתכם להמשך המסלול שלכם אל היעד הסופי באמצעות נחיתה והחלפת מטוס בשדה תעופה כלשהו תוך המשך לטיסה הבאה, טיסת הקונקשן.

לרוב, חברות התעופה מרכזות פעילות בשדות תעופה ספציפיים וכך יוצרות לעצמן Hub (בסיס בית או שדה בית) ממנו ואליו טסות חלק עיקרי של טיסות החברה. לדוגמה, ה-Hub של אל על בצורה לא מפתיעה הינו בנתב”ג, ה-Hub-ים של בריטיש איירוויס (British Airways) הינם בשני שדות התעופה בלונדון (גטוויק והיטרו) ובצורה דומה ה-Hub של יוקריין אינטרנשיונל איירליינס (UIA, Ukraine International Airlines) הינו בשדה התעופה בוריספיל בקייב בירת אוקראינה.

לדוגמה, ניתן לטוס מנתב”ג לניו יורק בארה”ב באמצעות עצירה קצרה (או ארוכה) בלונדון עם בריטיש, פרנקפורט עם לופטהנזה, או חברות אירופאיות רבות נוספות המציעות להוזיל את הטיסות לארה”ב באמצעות ביצוע קונקשן. לא רק ליעדים רחוקים, ניתן לטוס בטיסות קונקשן גם ליעדים קרובים יותר – לדוגמה לטוס לבורדו בצרפת דרך פריז, או ללונדון עם קונקשן דרך קייב.

 

איך עושים צ’ק-אין בטיסות עם קונקשן ליעד הסופי?

במידה ומסלול הטיסה שלכם כולל עצירה לקונקשן, התהליך מתחיל בדלפק הצ’ק-אין של חברת התעופה אשר תנפיק לכם כרטיסי עליה למטוס לכל אורך המסלול שלכם. כך לדוגמה, במידה ואתם טסים לניו יורק מנתב”ג דרך איסטנבול עם טורקיש (Turkish Airlines), במהלך הצ’ק-אין תקבלו שני כרטיסי עליה למטוס – הראשון לקטע הטיסה בין ת”א לאיסטנבול; השני עבור קטע הטיסה בין איסטנבול לניו יורק. כמו כן, בשלב זה דייל הקרקע אמור לוודא שיש לכם אשרת כניסה (ויזה) לארה”ב, וכן שעם הדרכון שלכם אתם רשאים לעשות קונקשן באיסטנבול (לבעלי דרכון ישראלי אין כל בעיה עם קונקשן באיסטנבול).

 

איך לשלוח מזוודות ליעד הסופי בטיסות קונקשן?

כאשר אתם טסים עם טיסות קונקשן באותה חברת התעופה (או בחברות עם הסכמי קוד-שייר ביניהן), במהלך תהליך הצ’ק-אין לטיסה הראשונה תוכלו לשלוח את המזוודות שלכם עד ליעדכם הסופי: במקום לאסוף את המזוודות בין הטיסות במהלך הקונקשן ולשלוח אותם שוב בדלפק הצ’ק-אין, במעמד הצ’ק-אין לטיסה הראשונה דיילי הקרקע ישמחו לנווט את המזוודה שלכם ליעדה הסופי באמצעות הדבקת מדבקה על המזוודה ובה מצויין היעד הסופי של מסלול הטיסה שלכם וכן כל יעדי ביניים. בראש המדבקה תוכלו לראות את קוד שדה היעד הסופי שלכם (לדוגמה JFK) ותחתיה רשימה של כל השדות בהם אתם עושים קונקשנים (לדוגמה “via IST” כדי לציין קונקשן באיסטנבול).

 

מהו אורכו של קונקשן?

זמן וקונקשנים קצריםאורך של קונקשן הינו לכל הפחות האורך המינימלי לקונקשן כהגדרתו ע”י הנהלת השדה והוא המשתנה בין שדה לשדה. המקסימום של של 24 שעות. בדרך כלל ובהתאם ליעד ולחברת התעופה בה תטוסו, הקונקשן יהיה מספר בודד של שעות. במידה והעצירה שלכם היא מעל 24 שעות, מדובר כבר ה-Stopover, או חניית ביניים.

 

מהו אורך מינימלי לקונקשן?

כל שדה תעופה בעולם מגדיר את האורך המינימלי החוקי לקונקשן בו. בעוד שחברות התעופה לא אמורות להנפיק מסלולי טיסה אשר הקונקשן בהם קצר מהזמן המינימלי לקונקשן, כדאי לכם לבדוק את זמן הקונקשן המינימלי בשדה בו תעשו את העצירה על מנת לוודא שהקונקשן עומד בזמנים המוגדרים.

השדות מגדירים זמן מינימלי לקונקשן בגלל אילוצי השדה הפיזיים, של כמה זמן לוקח לכם להגיע מהגייט בו אתם יורדים מהמטוס, לעבור בידוק בטחוני (ולפעמים אף ביקורת דרכונים במדינות מסוימות כמו רוסיה לדוגמה) ולהגיע לגייט של הטיסה הבאה. בשדות קטנים עם תנועת נוסעים קטנה, ניתן לבצע את התהליך אפילו תוך כ-30 שדות.

עם זאת, קונקשן קצר מ-45 דקות, ברוב שדות התעופה, אמור להדליק אצלכם נורה אדומה – מומלץ בחום לבדוק האם באמת אפשרי לבצע את הקונקשן בשדה התעופה בו אתם מתייעצים לעשות את הקונקשן, והאם הזמן לא קצר מדיי. אפילו במידה והקונקשן שלכם לא חורג מהזמן המינימלי לשדה, קונקשן הקצר מכשעה וחצי הינו קונקשן מסוכן בו אתם מסתכנים בפספוס הקונקשן בעקבות איחור בנחיתה, תורים ארוכים, החלפת טרמינל בשדה התעופה או עיכובים לא צפויים אחרים.

 

שלט “קונקשן קצר” (“Short Connection”) ביציאה מהמטוס

בקונקשנים קצרים, פעמים רבות חברות התעופה שולחות דיילי קרקע אשר פוגשים את הנוסעים ממש ברדתם מהמטוס עם שלט “Short Connection” (“קונקשן קצר”) או פשוט שלט עם שם היעד או מס’ טיסה של טיסת ההמשך על מנת לאסוף את כל הנוסעים שיורדים מהטיסה הראשונה וצריכים למהר מאוד להספיק לטיסה הבאה. מאחר וחברות התעופה יודעות כבר כשאתם באוויר בטיסה הראשונה שהקונקשן שלכם יהיה קצר, חברות התעופה מתארגנות בהתאם מבעוד מועד ושולחות את דיילי הקרקע לאסוף את הנוסעים בקונקשן לטיסה הבעייתית וביחד להעביר אותם מהר לטיסה הבאה. זה אומר שדייל הקרקע יכול לקצר לכם תורים, להסיע אתכם ברכב ייעודי בשדה התעופה או אפילו לעודד אתכם לרוץ כדי להספיק להגיע לגייט של טיסת ההמשך שנסגרת ברגעים אלו.

טיפ נוסף אם כבר לקראת הנחיתה ביעד שמתם לב שאתם גבוליים לגבי היכולת שלכם להספיק לקונקשן: פעמים רבות, במידה ותעדכנו את דיילים במטוס על כך שאתם גבוליים לגבי איחור לטיסת ההמשך שלכם, לקראת הנחיתה הם ישתדלו להעביר אתכם לקדמת המטוס כך שתהיו בין הראשונים לצאת ממנו וכך לחסוך מספר דקות נוספות.

 

מה לעשות כשמפספסים קונקשן?

למרות כל המאמצים והרצון הטוב, לפעמים אתם עשויים להיות במצב בו, למרבה הצער, פספסתם את הקונקשן שלכם. פעמים רבות זה יהיה בגלל איחור בטיסה הראשונה, אשר לא מאפשר לכם להגיע בזמן לטיסת ההמשך, הצורך בהחלפת טרמינל בשדה התעופה שגם הוא לוקח דקות ארוכות וכו’.

אך אל דאגה, מאחר ורכשתם מחברת התעופה כרטיס ליעד הסופי, חברות התעופה היא האחראית למצוא לכם טיסה חלופית על חשבונה (reissue) אשר תביא אתכם ליעדכם הסופי לפי כרטיס הטיסה (אשר מהווה הסכם ביניכם). בעיקרון, על חברת התעופה להעביר אתכם לטיסה הפנויה הקרובה ביותר ליעדכם. חשוב לשים לב שלרוב ישנן מספר חברות הטסות בין השדה שבו מתקיים הונקשן לבין שדה היעד שלכם והטיסה הפנויה הקרובה ביותר הינה לאו דווקא של אותה חברת התעופה איתה הייתם אמורים לטוס מלכתחילה. בעוד שחברות התעופה לא תמיד אוהבות לעשות את זה (בגלל עלויות כספיות נוספות), אתם יכולים להתעקש לעלות על הטיסה הקרובה הפנויה ביותר, גם אם היא מבוצעת ע”י חברת התעופה מתחרה. זאת במידה ואין טיסה פנויה בשעות הקרובות של החברה ממנה רכשתם את הכרטיס. חשוב לציין שלפעמים תנותבו במסלול שיקח אתכם ליעד בצורה שונה מהתוכנית הראשונה ואף עשוי לכלול קונקשנים נוספים בדרך ליעדכם הסופי.

שימו לב כי הטיפול מצד חברת התעופה מובטח לכם רק במידה והטיסה הראשונה וטיסת ההמשך נקנו יחד באותו מסלול טיסה תחת אותו PNR.

 

מסלול טיסה לדוגמה: קונקשן של שעתיים ו-45 דקות במינכן, צילומסך מ-SkyScanner.

מסלול טיסה לדוגמה: קונקשן של שעתיים ו-45 דקות במינכן, צילומסך מ-SkyScanner.

חלק משמעותי ממסלולי הטיסה כיום כוללים קונקשן אחד או אפילו כמה. בעוד שחלק מהנוסעים בוחרים במסלול עם קונקשן על מנת לחסוך בעלויות, אחרים מעדיפים את המנוחה הקצרה במהלך הטיסה או פשוט אין להם ברירה אחרת כדי להגיע ליעדם ללא הקונקשן שכן אין טיסות ישירות ליד אליו הם מבקשים להגיע.

 

טיסה בטיסת קונקשן במטרה להוזיל את מחיר הכרטיס

כאמור, נוסעים רבים בוחרים לטוס בטיסות קונקשן על מנת לחסוך עד עשרות אחוזים במחיר הטיסה. ברוב מסלולי הטיסה, במיוחד ליעדים הרחוקים יותר מאירופה דוגמאת יבשות אמריקה או אסיה, תוכלו לחסוך סכומי כסף משמעותיים במידה ותבחרו לטוס בטיסה עם קונקשן העוברת באחד מה-Hub-ים הגדולים באירופה. זאת מאחר ובעוד שרק כמה חברות חברות תעופה מפעילות טיסות ישירות על הקו ומתחרות ביניהן על המחיר, כאשר מצרפים את החברות שיכולות להציע טיסה עם קונקשן לאותו היעד, כמות האפשרויות מתרחבת מאוד ובהתאם התחרות גדלה. כך לדוגמה, חברות אל על וארקיע מפעילות טיסות ישירות מישראל לתאילנד. עם זאת, חברות רבות כגון אירופלוט (Aeroflot) הרוסית או טורקיש (Turkish Airlines) הטורקית ישמחו להטיס אתכם לתאילנד באמצעות קונקשן ב-Hub-ים שלהם במוסקבה או איסטנבול (בהתאמה) ובכך להוזיל עלויות בצורה משמעותית. שתי החברות הללו, כמו רבות אחרות, פעילות מאוד בנתב”ג וחלק משמעותית מהטסים באמצעותן ממשיכים ליעדי המשך בקונקשנים לאירופה, אמריקה ויעדים במזרח. שתי החברות הללו, אך לא רק הן, יכולות להציע מחירים נוחים יותר מאחר ועלויות כוח אדם נמוכות יותר מאשר בחברות הישראליות או צי מטוסים צעיר החסכוני בעלויות התחזוקה וצריכת דלק. זאת ועוד, המודל העסקי שלהן מבוסס על כך שהרווח העיקרי שלהן הוא על ה-leg השני בטיסה, בעוד שה-leg הראשון עד לה-Hub שלהן הוא במחיר אפסי עד כדי מחיר הפסד – הכל במטרה להביאכם להאב ומשם לטיסתכם בטיסה היקרה יותר ליעדכם הסופי. בצורה כזאת החברות ממלאות בקלות את הטיסות ליעדים הרחוקים והרווחים יותר.

 

בחירה בטיסת קונקשן לצורך מנוחה

למי חווה טיסה ליעד רחוק, לדוגמה טיסת 15.5 בין ת”א לסן פרנסיסקו, בוודאי מכיר את ההרגשה הלא נעימה ואף הקלסטרופובית בה אתם יושבים בצינור מתכת מעופף 35,000 רגל מעל הקרקע. בעוד שחלק מהנוסעים מתמודדים עם טיסות ארוכות בלי בעיה ומנצלים את הזמן כדי להשלים שעות שינה או פשוט להתנתק ולהנות החופש להיות מנותקים מהעולם ולנצל את הזמן הפרטי והפנוי שנכפה עליהם, אחרים סובלים מאוד בטיסות ארוכות והיו שמחים מאוד לצאת מהמטוס להתאוורר, לנשום אוויר צח או לעשן סיגריה (שכידוע אסורה בזמן הטיסה).

לכן בחירה בטיסת קונקשן יכולה לייצר הזדמנות לנחות באמצע המסלול, לנוח, לשחרר את הרגלים, לאכול אוכל טעים (יותר מהאוכל במטוס) על הקרקע, להתרענן ולהמשיך בדרך. לפעמים אפילו תוכלו לקחת מלון צמוד לטרמינל ולישון כמה שעות ולהתפנק באמבטיה מרעננת.

 

טיסות קונקשן כאשר אין טיסה ישירה ליעד

שלט להכוונת נוסעים בקונקשןבעוד שחברות התעופה חונכות קווי תעופה חדשים ללא הרף, עדיין יעדים רבים לא נגישים בטיסות ישירות. לדוגמה, במידע ותרצו להגיע בטיסה מנתב”ג לונקובר בקנדה, תצטרכו לעשות קונקשן באירופה, ארה”ב או קונקשן בקנדה בעיר אחרת. זאת, מאחר ואין טיסות ישירות בין ישראל לונקובר. מנגד, כל רשת הנתיבים הענפה היא יתרון ענק עבורנו המאפשר בניית מסלולי טיסה שמביאים אותנו למאות יעדים שלא היינו יכולים להגיע אליהם ללא אפשרויות לקונקשנים.

זאת ועוד, טיסות הקונקשן מאוד פופולריות בשדות פרובינציאלים אשר מהם מופעלות טיסות לשדות תעופה גדולים יותר ומהם ניתן בקלות להתחבר לשאר יעדי העולם.

קחו לדוגמה את העיר אילת בארץ: אילתי שרוצה לטוס לאירופה (פרט למספר יעדים ישירים המופעלים מפעם לפעם משדות התעופה עובדה / רמון), יצטרך להגיע איכשהו לנתב”ג ומשם להמשיך בטיסה לאירופה. באפשרותו להגיע בתחבורה יבשתית או בטיסה. לרוב, כדאי להשקיע עוד כמה עשרות דולרים ולרכוש טיסה מאילת לנתב”ג, לעשות את הקונקשן ולהמשיך לטיסת ההמשך שלו. לצערנו, הטיסות הללו של נתב”ג-אילת לא תדירות מספיק.

איזה קונקשן לבחור?

בחירת קונקשן טוב זו אומנות, הדורשת השקעה של למידת שלל האפשרויות, שקלול עלויות, מסלול, זמני הטיסות ואורכן והעדפותיכם האישיות.

 

קונקשנים קצרים

הקונקשן הקצר, הוא לרוב זה המועדף על מרבית הטסים מהסיבה הפשוטה שרובם בוחרים לטוס עם קונקשן בגלל החיסכון הכלכלי שבכך. לכן אותם נוסעים יעדיפו להגיע כמה שיותר מהר ליעד שכן העצירה היא רק התפשרות מבחינתם שכן כל דקה שהם מבלים על הקרקע בקונקשן היא דקה בה הם לא מתקרבים ליעדם הסופי. חשוב להזהר ולא להזמין קונקשן עם זמנים קצרים מדיי, שכן אתם מסתכנים לפספס את טיסת ההמשך שלכם ולהיתקע בשדה בו מתבצע הקונקשן ובשיבוש את התוכניות.

 

קונקשנים ארוכים לאורך הלילה

חלק משמעותי מהקונקשנים הינם קונקשנים הנחשבים “לא נוחים”, כאשר אתם מגיעים לשדה הביניים בשעות הערב בלג (leg) הראשון, וממשיך ללג השני במסע בשעות הבוקר למחרת.

המשמעות היא שעליכם למצא פתרון לינה –

 • תוכלו להעביר את הלילה בטרמינל ולחפש ספסל עליו תוכלו לעצום עיניים לכמה שעות. במידה ואתם צעירים המעדיפים לחסוך כמה דולרים, זוהי אופציה לא רעה, שכן קונקשן מהסוג הזה לרוב יהיה זול יותר מקונקשן קצר במהלך היום מאחר והוא פחות מועדף על שאר הנוסעים.
 • האפשרות המומלצת יותר במצב כזה היא להזמין חדר מלון בקרבת הטרמינל ולנסוע אליו לעצירת לילה. לרוב המלונות הללו יציעו שירותי הסעות מ-/אל השדה. בצורה כזאת תוכלו להתרענן, לשתות בירה בבר או לסעוד במסעדה ולהמשיך במסע שלכם הלאה יום למחרת לאחר שינה במיטה נוחה.

לטסים ליעדים רחוקים כמו האמריקות או המזרח, ייתכן והאופציה של קונקשן עם לינה היא אופציה טובה שתבטיח שתגיעו רעננים ופחות שחוקים ועייפים ליעדכם הסופי.

 

קונקשנים ארוכים במהלך היום: נצלו לבילוי בעיר

אופציה מעניינת לקונקשן עבור הנוסעים ההרפתקנים היא קונקשן במהלך היום, בו יוצאים מתנב”ג מוקדם בבוקר, מגיעים לשדה הקונקשן שלכם בשעות הבוקר, ואילו טיסת ההמשך ממריאה בשעות הערב. במידה ויש לכם 6 שעות ויותר, ויש בידכם את הויזה המתאימה למדינה בה אתם עושים את הקונקשן, תוכלו לעלות על אוטובוס, מונית או רכבת, ותוך כחצי שעה להיות במרכז העיר בה נמצא השדה. כך תוכלו לטייל ביעד נוסף שלא תכננתם ולהנות מעצירה מעניינת.

במידה ואתם יוצאים לטייל בעיר, חשוב לקחת מרווח ביטחון ולוודא שאתם חוזרים בזמן לטיסת ההמשך (לרוב כשעתיים מספיקים, אך חשוב לברר עם חברת התעופה).

התופעה כה פופולרית, עד כדי כך שבערוץ הטיולים משודרת הסדרה “The Layover” המספרת כיצד להעביר קונקשן ביעדים שונים בעולם תוך סקירת המקומות המומלצים לטייל בהן וכן מקומות ומאכלים לארוחות.

 

טיפ לקונקשנים באיסטנבול עם טורקיש איירלינס: #

במידה ומסלול הטיסה שלכם כולל קונקשן באיסטנבול עם לפחות לפחות 6 שעות המתנה לטיסה הבאה שלכם במהלך שעות היום עם טורקיש איירליינס, החברה מציעה טיולים מאורגנים בעיר ללא עלות. מומלץ לברר פרטים ואף להרשם אליהם אליהם מראש.

 

למה חברות תעופה מוכרות טיסות עם קונקשן?

שוק התעופה המסחרית הינו שוק מאוד תחרותי עם חברות תעופה רבות המתחרות על כל נוסע עם מחירים משתנים תדיר, ומאפשרות לכם לטוס בטיסות ישירות או בשלל מסלולים עם קונקשים שלרוב מוזילים את מחירי הטיסה ליעדכם הסופי. המחירים עשוים להיות כ”כ שונים, עד כדי כך שטיסה בין שתי ערים א’ ו-ב’ יכול להיות יקרה יותר מאשר לטוס בטיסת קונקשן הממריאה מעיר א’, עוברת דרך אותה עיר ב’ ומגיע לעיר ג’. כלומר, לצורך העניין טיסה במסלול מת”א-פריז הלוך חזור עם אייר פראנס עשויה לעלות לצורך העניין 550$, בעוד שטיסה במסלול ת”א-פריז-ציריך הלוך חזור גם כן עם אייר פראנס תתומחר בסכום נמוך יותר, נניח 450$ בלבד – חיסכון של 100$. כל זאת כאשר הטיסות בין ת”א לפריז הן זהות – אותה חברת תעופה, אותן שעות, אותו מס’ טיסה ונרכש מאותו ספק.

הסיבה נעוצה בכך שחברות התעופה רוצות להתחרות על מגוון רחב יותר מאשר רק היעדים הישירים בין שדה כלשהו וה-hub שלהן. לכן חברות התעופה מתמחרות בפעמים רבות מסלולי טיסה עם קונקשן ב-hub שלהן (במקרה הזה פריז) יותר זול כך שהן יוכלו לא רק להתחרות על ת”א-פריז, אלא גם מול סוויס בקו בין ת”א-ציריך.

 

טרקלין בטיסות קונקשן

נוסעי מחלקות היוקרה (ביזנס או פירסט), כמו גם נוסעים מתמידים בעלי זכאות לכניסה לטרקלין מטעם חברת התעופה, רשאית להכנס לטרקלין בזמן הקונקשן. כלומר, כאשר אתם יורדים מבמטוס ויש לכם מספיק זמן כך שאתם לא צריכים מיד לרוץ לגייט של הטיסה היוצאת, לאחר הבידוק הבטחוני (וביקורת הגבולות במידת הצורך) תוכלו לפנות למודיעין או לדלפק של חברת התעופה ולבקש הזמנה לטרקלין מטעמם. בטרקלין תוכלו לנוח, לאכול ארוחה קלה ולהמתין עד לטיסה הבאה שלכם.

במקרים רבים הקונקשן הינו ב-hub המרכזי של חברת התעופה, בו נמצא הטרקלין הגדול והמפואר ביותר שלהם. בהתאם לחברה, יכול מאוד להיות שצפוי לכם פינוק מעניין: בטרקלין המלך דוד של אל על תוכלו לקבל מסג’, בטרקלין של טורקיש באיסטנבול יש עיר שלמה ובה מבחר עצום של שתיה ומאכלים ואף מס’ עמדות בשרים על האש כאשר מבעד לזכוכית שקופה תוכלו לראות כיצד צולים את הבשר המוגש לכם ועוד.

 

שאלות? אשמח לענות 🙂

מאז שהפוסט הזה נכתב, מאות גולשים שאלו שאלות פרטניות בתגובות ושמחתי לענות. מוזמנים לקבוצת טריפ סטורי בפייסבוק לשאול שאלות ולהצטרף לדיון:

טריפ סטורי

 

‫418 תגובות על “כל מה שצריך לדעת על טיסות קונקשן

 1. סלמון

  שלום
  תודה על הכתבה
  אני נוחת בהיתרו בטרמינל 3 והטיסה הבא שלי זה מטרמינל 5 האם אני צריך לעבור שוב בדיקת דרכונים
  והאם אני יכול להכנס לכל טרמינל למשל ל4 או רק בזה שאני טס

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי,
   לדעתי אתה תצטרך לעבור ביקורת דרכונים נוספת, אבל אני לא בטוח 100%.
   יש פה מידע איך לעבור מטרמינל 3 לטרמינל 5 בהיתרו:

   Terminal 5
   Free London Underground services and shuttle trains (Elizabeth Line and Heathrow Express) are available for inter-terminal transfers between Heathrow Terminals 2&3 and Heathrow Terminal 5.
   Please note that a Transport for London Oyster card or contactless payment mechanism is required to activate the ticket gates on London Underground services, but you won’t be charged for your journey as long as you only travel between terminals.
   If you are using Heathrow Express or Elizabeth Line, please obtain a free inter-terminal transfer ticket from one of the machines in the station for your journey.
   Average journey time: 20 minutes

 2. תום

  היי יגאל,
  פוסט מדהים, ולמדתי המון.
  הזמנתי טיסה לקולומביה, והקונקשן שלי דרך מדריד, ל-19 שעות.
  האם המזוודה שלי תמשיך אוטומטית לטיסה הבאה למרות הזמן הרב, ואז כדאי לי לקחת בגדים וציוד בתיק גב,
  או שאני אקבל את המזוודה שלי בשדה במדריד ואחר כך אצטרך לחזור בזמן לצ’ק אין מלא לטיסה הבאה?
  ראיתי תשובות שלך לשאלות קודמות, הכל תחת אותו PNR.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי תום, במקרה שהכל תחת אותו PNR אז המזוודות שלך להבנתי אמורות לעשות את הקונקשן עד לקולומביה אוטומטית. תוכל לצאת מהשדה והמזוודות אמורות לחכות לך בשדה עד לטיסה הבאה. אם אתה מעוניין לאסוף את המזוודות, תוכל לבקש בצ’ק אין בארץ איפה שאתה שולח את המזוודות, לאסוף אותן במדריד ולעשות להן אח”כ צ’ק אין. אבל אולי אם אתה לא צריך את רוב הדברים תוכל להסתפק בתיק גב/טרולי עם הדברים שתצטרך ל-19 שעות הקונקשן וככה יהיה לך יותר נוח.
   בכל מקרה, תדה ב-100% לגבי המזוודות אם הן עושותא ת הקונקשן או לא בצ’ק אין בארץ כשידפיסו להן את המדבקה. אם כתוב שם היעד הסופי. אבל אמורות לעשות את הקונקשן אוטומטית להבנתי.
   תהנה! מוזמן לקבוצת הפייסבוק שלנו.

 3. ישי

  הזמנתי טיסה לונציה בינואר עם קונקשן של שעה ועשרים ברומא. אני עם ילדים, זמן הקונקשן יספיק כדי להגיע לקונקשן בזמן?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי, ישי, לדעתי כן, כל עוד אין איחורים מיוחדים ואתם דאוגים לזוז מהר בבידוק הבטחוני וביקורת דרכונים. אבל קצת זה לחוץ.

 4. שלמה

  תודה על הכתבה. אני מתכנן לטוס לבאזל בקונקשן דרך איזמיר ויש לי שעתיים בין טיסה לטיסה וזה באותה חברת תעופה סאן אקספרס רציתי לדעת האם זה מספיק זמן?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי שלמה, אם שתי הטיסות תחת אותו קוד הזמנה וזה אכן קונקשן אמיתי, לדעתי לא תהיה לך בעיה. זה כמובן כל עוד אתה תמריא בזמן והכל בלי עיכובים מיוחדים.

 5. יאיר

  היי, הזמנתי טיסה מיעד A לC דרך B. יצאה המציאות ככה שאני בכלל לא מגיע ליעד A שלי ולקנות לשם כרטיס יהיה מאוד יקר. האם אני יכול להגיע לB ורק משם לעלות על הטיסה? או שברגע שאני לא עולה על הטיסה הראשונה הכל “נמחק” ואין לי דרך לעלות באמצע הדרך?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי יאיר, ברגע שלא תופיע לטיסה הראשונה במסלול שלך, כלומר הזאת שממריאה מ-A, שאר הטיסות במסלול הטיסה שלך יבוטלו אוטומטית בסבירות מאוד מאוד מאוד גבוהה ע”י חברת התעופה. הן עושות את זה כי מדובר בעצם בפרצת העיר הנסתרת. כתבתי על זה בקבוצת הפייסבוק שלנו בהרחבה: https://bit.ly/44M0spR

 6. הדר

  היי, אני אשמח לעזרה
  אני נמצאת בפורטוגל 6 חודשים עם ויזה ואני רוצה לקנות טיסה עם קונקשן במילאנו
  אין לי ויזה למילאנו, ועברו 3 חודשים בהם מוצר לי לשהות באירופה
  האם זה מונע ממני לעשות קונקשן באירופה ואני מחויבת בטיסה ישירה, או שאין בעיה ואני יכולה לעשות קונקשן עם מילאנו כ6 שעות?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי הדר, הטיסה בין פורטוגל (מדינת שנגן) לבין איטליה (גם מדינת שנגן) לא צפויה לכלול ביקורת דרכונים שכן את אף פעם לא עוזבת את איזור שנגן (בגדול מדינות האיחוד ועוד כמה). כך שכנראה לא צפויה לך בעיה בנושא. רק במילאנו את צפויה לעשות ביקורת דרכונים כדי לצאת מאיזור שנגן לישראל. גם אם תטוסי בטיסה ישירה את תצטרכי לעבור ביקורת דרכונים של יציאה משנגן, כך שזה לא משנה אם זה זו טיסה ישיר או עם טיסת קונקשן.
   זו ההערכה שלי, אבל אני לא מתחייב ב-200%.
   מוזמנת לכתוב את השאלה שוב בקבוצת הפייסבוק שלנו, אולי לחברים אחרים בקבוצה יהיה מידע נוסף: https://www.facebook.com/groups/tripstory

 7. Sewar

  היי שוב,

  הטיסה שלי מתקרבת מדובר בטיסת קונקשיין בלונדון עם חברת virgin atlantic ומשם ללוס אנג׳לס ראיתי שהנחיתה וההמראה מאותו טרמינל מה התהליך שאני אמורה לעבור? בידוק בטחוני … טיסת ביזנס עם עצירה של שעתיים ורבע!

  תודה 🙂

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי, לא עשיתי את הקונקשן הספציפי הזה אף פעם, אבל צפוי לך רק בידוק בטחוני של כבודת יד לדעתי. אולי תהיה בדיקת דרכון אבל את לא נכנסת ל-UK, אז אין פה באמת ביקורת דרכונים. מאחר והכרטיסים הם ביזנס, אז צפוים להיות תורי Fast Track ייעודים. מעבר לכך, מניח שיהיה לך זמן לנשנוש בטרקלין שלהם. הטרקלין של וירג’ון ממש כיפי לדעתי. יש שם תפריט של אוכל made to order עם מלצרים מאוד נחמדים והכל מתקתק ממש מהר.
   אפשר להעלות את השאלה בקבוצת הפייסבוק ואולי יהיו חברים נוספים שידעו לספר מניסיון אישי:
   https://www.facebook.com/groups/tripstory

 8. נקטריוס

  מצאתי טיסה לפאג בדצמבר עם אוסטריה אירליינס עם קונקשן שעה בוינה, ובחזור עם סויסאירליינז עם קונקשן שעה בזיורך בשוויץ.
  אותה חברת תעופה בהלוך ובחזור.
  האם זה זמן מספיק של שעה בתנאי שלא יהיה איחור בנתבג

 9. ויויאן הירש

  היי,
  תודה על כתבה מעולה.
  שאלה לגהי קונקשיין שלא עם אותה חברת תעופה.
  טסה לויטנאם עם 2 קונקשנים. יוצאת עם פגסוס איירלנס קונקשיין הראשון באיסטנבול ושם אני מחליפה לקטר איירווייס
  עד לדוחא שם קונקשיין שני ומשם ממשיכה איתם גם לויטנאם. את הכרטיסים קניתי כחבילה אחת לא בנפרד.
  אז 2 שאלות:
  1. האם אפשר לשלוח את המזוודה ישירות לויטנאם למרום שאני מחליפה חברות תעופה?
  2. אם חלילה מפספסת קונקשין למי מהחברות אני פונה?

  ושוב המון תודה⚘️

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי ויויאן,
   דרך מי קנית את מסלול הטיסות הזה?
   בעיקר צריך לראות אם הכל מוביע בתור כרטיס טיסה אחד או שני כרטיסי טיסה נפרדים (פגסוס וקטר איירוויס).
   במידה מוכרטיס אחד – הכל טוב והמזוודות יעברו אוטומטית עד ליעד הסופי. גם אם תפספס את הקונקשן, תפנה לחברת התעופה של הטיסה הבאה שאותה פספסת.
   במידה ושני כרטיסים, אני מניח שפגסוס זה כרטיס נפרד והטיסות של קטר איירוויז זה כרטיס ביחד שהוא קונקשן אמיתי בוודאות גבוהה. במקרה כזה תצטרך לעשות צ’ק אין למזוודות שוב באיסטנבול וגם אם תפספס את הקונקשן באיסטנבול אף אחד לא יפה אותך (אלא אם הסוכנות שדרכה הזמנת מציעה ביטוח כלשוה).
   מוזמן להעלות את השאלה בקבוצת הפייסבוק של טריפ סטורי יחד עם צילום ה-eticket שלך (תוריד פרטים מזהים) ונוכל לסייע לך יותר:
   https://www.facebook.com/groups/tripstory

 10. אופיר

  היי כתבה מעולה! אך יש לי שאלה

  יש לי טיסת קונקשן מתאילנד לישראל בעמאן של 12 שעות, האם אני יכול לצאת מהטרמינל לטובת מלון בקרבת שדה התעופה? ואם כן, איך זה מתבצע? אני זוכר שבישראל הtransfers ממש בצמוד לנחיתה בבן גוריון וחוזרים ישר לדיוטי ולאחר מכן אי אפשר לצאת מהשדה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי אופיר,
   לפי המידע ב-Xplorer, מקבלים ישראלים ויזה בהגעה:

   אזרחים ישראלים המגיעים לירדן מקבלים עם הגעתם אשרת כניסה למדינה.
   האשרה תקפה ל-6 חודשים ומאפשרת בתקופה זו שהות רצופה מקסימלית של חודש אחד.
   לפני הביקור בירדן יש להצטייד בדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות לאחר תאריך סיום הביקור המתוכנן, המכיל לכל הפחות 2 דפים ריקים.

   לא עשיתי את המעבר הזה אישית, אבל זה אמור להיות סטנדרטי: במקום ללכת ל-transfers או connections (אם שציינת שיש בנתב”ג), הולכים פשוט לביקורת דרכונים וליציאה. הולכים עם השלטים של Exit / To The City / Baggace Claim. כל פעם יש שילוט שונה קצת, אבל ז ההעיקרון. בסוף זה אמור להביא ואתך לביקורת דרכונים לכניסה לירדן. לפי המידע שציינתי למעלה, אתה אמור לקבל ויזה אוטומטית במקום ולצאת לעיר. אחרי זה כשתחזור תצטרך לעשות שוב ביקורת דרכונים ליציאה מירדן ובידוק כבודת יד.
   אפשר לעשות את הפעולה הזאת בכל פעם כשיש לך קונקשן, כל עוד יש לך מספיק זמן ויש לך ויזה להכנס למדינה. טכנית גם תיירים שעושים קונקשן בנתב”ג (ממש קצת כאלה, וחבל) יכולים להכנס למדינה אם יש להם אשרת כניסה (לדוגמה בעלי דרכון אירופאי או אמריקאי) ואחרי זה לחזור. כך שבמדרה הזה הם לא יפנו לשילוט של Transfers בנתב”ג אלא ימשיכו לרדת לכיוון ביקורת בדרכונים.
   ממליץ להעלות את השאלה קבוצת הפייסבוק שלנו, מאוד יכול להיות שחברים אחרים בקבוצה עשו קונקשנים בעמאן ויוכלו לחלוק מהניסיון שלהם:
   https://www.facebook.com/groups/tripstory

 11. פלג וגנר

  היי אני פלג
  יש לי טיסה קונקשיין עצירה ברומא ואז טיסה לקליארי.
  איך נירא מסלול של קונקשיין האם אני צריך לחזור לקבלה של הסדה תעופה או שזה מסלול אחר?
  ואיך אני מבדיל?
  איפה אני צריך ללכת?
  צריך באמת עזרה והראות מפורתות.

  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי פלג,
   כבר בארץ, בזמן הצ’ק אין עליך לוודא כם דייל/ת הקרקע בנתב”ג שהמזוודות מתוייגיות ליעד הסופי בקליארי. כמו כן אתה אמור לקבל שני כרטיסי עליה למטוס (Boarding Pass).
   כשתגיע לרומא, אתה צפוי לעבור ביקורת דרכונים ואולי גם בידוק כבודת יד. בגדול עליך ללכת לפי השילוט של Tansfers / Connectins. שים לך שאם יש יהיה שילוט של International Connections או Domestic Connections יהיה עליך לבחור ב-Domestic. יכול להיות שיהיה שילוט של EU ו- Non-EU Connections. עליך ללכת ל-EU Connections.
   בסופו של דבר, אחרי ביקורת הדרכונים ובידוק כבודת יד תגיע לאיזור של הטיסות היוצאות עם כל השערי העליה למטוס. לא שונה ממצב שיש טיסה רגילה בלי קונקשן.
   אם אתה בשדה ולא יודע לאן ללכת, תעבור ב- Transfer Desk או Information, או פשוט תתפוס כל עובד שדה תעופה ותבקש עזרה והכוונה.
   * אני מניח שזו טיסת קונקשן אמיתית תחת אותה הזמנה עם אותו קוד הזמנה (PNR).

   אם יש לך שאלות נוספות, גם אם כשאתה כבר בשדה, מוזמן לקבוצת הפייסבוק שלנו. אני עונה שם יותר מהר וגם יש הרבה חברים נוספים שיוכלו לסייע ולהכוונין:
   אני מניח שזו טיסת קונקשן אמיתית תחת אותה הזמנה עם אותו קוד הזמנה (PNR).

 12. גלי

  היי אדם,

  יש לי כרטיס טיסה עם קונקשיין, האם אוכל לעלות בלי בעיה על טיסת ההמשך גם אם הגעתי בטיסה אחרת ממה שהזמנתי?

  אני חוזרת מאלבניה דרך אתונה וחושבת להקדים להגיע לאתונה עצמה.

  תודה רבה!

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי גלי,
   התשובה היא שב-99% סבירות שלא יאפשרו לך לעשות את זה.
   אם לא תופיעי לאיזושהי טיסה מבין הטיסות שתחת אותה ההזמנה, כל הטיסות העתידיות באותה ההזמנה צפויות להתבטל אוטומטית.
   ממליץ לקרא על פרצת “העיר הנסתרת” בטיסות קונקשן וגם כתבתי בנושא בקבוצת הפייסבוק שלנו.

 13. סואר

  היי,
  הזמנתי טיסות ביזנס הלוך ללוס אנג׳לס וחזור מניו יורק עם קונקשיין בלונדון בשתי הטיסות עם עצירה בהלוך של שעתיים ורבע ובחזור של שעתיים !
  האם זה מספיק או לחוץ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי, שעתיים ורבע קונקשן נשמע יותר ממספיק. מה גם שמאחר ומדובר בביזנס, אפשר וכדאי להשתמש ב-fast track ולקצת את התורים לבידוק הבטחוני בקונקשן. סביר להניח שיהיה לך קצת זמן לבקר בטרקלין בזמן הקונקשן להתרענן קצת.
   כל זה נכון כל עוד הטיסה הראשונה בכל כיוון ממריאה בזמן ובלי הפתעות.

 14. בלה גרינבוים

  שלום
  רציתי לשאול לפני שאני קונה.
  יש לי הצעת טיסה למונטריאול עם קונקשן בשארל דה גול,
  הלוך עצירה של שעה וחמישים דקות.
  חזור עצירה של שעה ורבע.
  האם זה מספיק?
  כל הטיסות עם אייר פראנס.
  אודה לתשובה מהירה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי בלה,
   לדעתי הקונקשנים קצת לחוצים, במיוחד בדרך חזור. עם זאת, כל עוד כל הטיסות הן תחת אותה הזמנה אפשר להזמין אותן. הכי גרוע תעלו על הטיסה באה הפנויה ליד שלכם או שהמזוודות יתעכו, אבל הסיכוי לכך יחסית נמוך לדעתי.
   כל כוד אין איחורים משמעותיים בהמראה בטיסה הראשונה בכל מסלול, סביר להניח שתעשו את הקונקשן הזה בשלום.
   מוזמנת להעלות את השאלה בקבוצת הפייסבוק שלנו, אולי יהיו שם נוסעים שעשו את המסלול הספציפי הזה ויוכלו לספר ממקור ראשון:
   https://www.facebook.com/groups/tripstory

 15. עזרא כהן

  היי אני יש לי טיסה מתל אביב לבואנוס איירס (ארגנטינה) כמובן עם קונקשן העניין שהמקטע הראשון מתל אביב לרומא מבוצע ע”י ITA AIRWEYS והמקטע השני ע”י AEROLINEAS ARGENTINAS השאלה היא האם אני צריך לשעות שוב צק אין ברומא והאם המזוודות נשלחות ישירות לבואנוס איירס או שצריך להוציא אותם ברומא ולהכניס שוב. יש לציין שזה כרטיס אחד ולא שני כרטיסים שונים.
  אגב אם אני רוצה לקנות כבודה נוספת האם אני קונה מהחברה הראשונה או השנייה?
  תודה רבה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי עזרה, אם המצב הוא שזה אכן קונקשן אמיתי והכל הוזמן ביחד עם אותו קוד PNR, המזוודות צפויות לעבור את הקונקשן אוטומטית ללא צורך בצ’ק אין נוסף ברומא.
   לגבי רכישת הכבודה, אני לא יודע לומר. כנראה שהכי נכון יהיה לרכוש את הכבודה מהחברה שהנפיקה את הכרטיס. הכוונ הלא לסוכן אלא לאחת משתי חברות התעופה שבפועל הנפיקו את הכרטיס.

 16. איציק

  תודה על כל המידע רציתי לשאול אני טס לקנקון ויש לי קונקשן ב jfk בנו יורק אני נוחת שם בטרמינל 1 וטס מטרמינל 4 עכשיו רציתי לדעת כמה דברים 1האם צריך לעבור בביקורת דרכונים בנו יורק 2 במידה שכן יש לי דרכון קנדי אבל הבעיה שאני גם אזרח אמרקאי ואין לי דרכון אמרקאי האם יעשו לי בעיות בכניסה לארצות הברית והאם זה פתיר 3 האם שלש שעות ועשרים דקות זה מספיק זמן בשביל להספיק את הקונקשן 4 הזמנתי את הכול דרך איר פרוינס והטיסה האחרונה מבוצעת על ידי דלתא האם הם מעברים לי את המזודות או שאני צריך לאסוף אותם לבד תודה רבה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי איציק,
   האמת שאני לא יודע את התשובות לכל השאלות, אענה מה שאני יכול. אני ממליץ שתעלה אתה שאלה גם בקבוצת הפייסבוק שלנו ושם חברים נוספים יוכלו לעזור גם.
   1 – להבנתי כן. כל “קונקשן” בארה”ב עושים ביקורת דרכונים לפי מה שאני יודע.
   2 – לא יודע, מניח שהכתובת הטובה ביותר יהיה שגרירות ארה”ב או מידע רלוונטים שלהם.
   3 – להערכתי כן, במיוחד לאור זה שיש לך כרטיס קונקשן שנרכש מחברת התעופה – זה אומר שהם מאמין שאין בעיה עם הזמן הזה.
   4 – כן, אייר פראנס ודלתא משתפות פעולה ולדעתי תוכל להעביר את המזוודות כל הדרך ליד הסופי.

   תעלה את השאלה שוב בקבוצת הפייסבוק שלנו וחברים אחרים בקבוצה יוכלו להשלים

 17. תמי

  היי
  תודה על המידע
  אודה למענה לגבי המזוודה שאפשר לשלוח ישירות מכאן לשדה הסופי.
  זה כרוך בעוד דברים חוץ מאשר לבקש בדלפק של חברת התעופה?
  בתור אחת שפעם ראשונה בקונקשן, יש הנחיות מיוחדות או שזה מתנהל כמו צ’ק אין ואאוט רגיל בגדול?
  חג שמח.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי תמי,
   אם הבנתי נכון את השאלה, את שואלת אם את יכולה לשלוח מזוודת מנקודת המוצא הראשונית שלך ליעד הסופי, כך שמזוודה תעשה את הקונקשן אוטומטית יחד איתך ותפגשי אותה בסוף הדרך שלך.
   התשובה היא שבהחלט כן. זהו סוג של “ברירת המחדל” אצל דייל הקרקע לדאוג שהמזוודה עושה את הקונקשן אוטומטית.
   זה נכון כל עוד מדובר אכן בקונקשן אמיתי ולא סתם חיבור של שתי טיסות. בד”כ חברות לואו קוסט לא יאפשרו קונקשנים אלא סתם שתי טיסות סמוכות.
   מוזמנת להצטרף אלינו לקבוצת הפייסבוק אם יהיו לך שאלות המשך.

 18. יגאל

  היי יגאל
  אנחנו טסים למרסיי בטיסת קונקשן עצמאי בפאפוס (חברת תעופה ראיינר) השאלה היא האם צריך לעשות צ’ק אין מחדש?
  והאם קונקשן של 4:30 שעות יספיק ולא מסוכן מידי?

 19. צליל

  היי(:
  יש לי טיסה מיפן לישראל עם קונקשין בתאילנד בנגקוק 7 שעות.
  רציתי לדעת אם יש צורך בביטוח גם במדינת קונקשין? ואיך אדע אם המזוודה מגיעה ישירות לארץ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי צליל,
   לגבי שאלת הביטוח – עד היום לא הצלחתי לגלות את התשובה לכך. כשאני רוכש את הביטוח, למען הזהירות, אני מסמן את מדינת הקונקשן גם (ואפילו מדינות שכנות לפעמים אם יש רכב וסיכוי קטן שאולי נחליט לטייל קצת באירופה).
   לגבי המזוודות, אם זהו קונקשן תחת אותה הזמנה עם אותו קוד הזמנה (PNR), אז אפשר יהיה כבר בצ’ק אין ביפן לשלוח את המזוודות כל הדרך לארץ. אפשר וצריך לוודא את זה עם דייל/ת הקרקע בשלב שבו נפרדים מהמזוודות וגם לוודא שהתווית שעל המזוודה מציינת TLV via XXX (כאשר XXX זה קוד השדה בו יש קונקשן).
   צליל, זוהי הזמנה אישית אפשר גם להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו ולקבל מידע מחברים נוספים

 20. אריה אנגל

  הי יגאל,תודה רבה על המידע הרב בכתבה.האם יש חברות תעופה המספקות מלון בחינם בקונקשן ארוך מ-8 או 9 שעות?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בשמחה 🙂
   לגבי השאלה שלך, אכן יש כאלה דברים. לדוגמה טורקיש מספקים את האפשרות הזאת לנוסעי אקונומי עם קונקשן של לפחות 12 שעות או נוסעי ביזנס עם 9 שעות ומעלה.

 21. ציפי

  ממש תודה על הכתבה המועילה,

  רציתי לברר, יש לנו טיסת קונקשן של שעתיים המתנה בשדה התעופה שארל דה גול בשעות הצהריים עם 2 בנות בגילאי 4-6, מה מומלץ לעשות כדי לנצל את הזמן בצורה נעימה אם אנחנו לא מעוניינים לאכול?

  האם יש משחקיית ג’ימבורי כמו שיש בשדה התעופה הית’רו?

  האם אפשרי לצאת לטייל קצת למגדל אייפל לדוג’ או שזה קונקשן קצר מדי?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי ציפי,
   מצטער שלקח לי הרבה זמן להגיב. פעם הבאה ממליץ לשאול בקבוצת הפייסבוק שלנו – שם יוצא לי להגיב הרבה יותר מהר.

   נתחיל את התשובה לשאלתך לגבי הקונקשן מהסוף – שעתיים קונקשן בשארל דה גול זה ממש ממש לא מספיק בשביל לנסוע למרכז פריז לצערי.
   עם זאת, בשדה התעופה של פריז יש הרבה מה לעשות עם ילדים:
   בטרמינלים 1, 2A, 2C, 2E ו-3 יש איזורי משחקים לילדים. פרט למשחקים ומבוכים שונים, יש גם טלויזיות עם סרטים מתאימים לילדים.
   חוץ מזה, בטרמינל 2E יש גם קולנוע, אבל אני לא בטוח ששעתיים יספיקו לכם.

 22. Sofia

  תודה רבה על הכתבה המועילה!
  אני טסה בעז״ה לישראל מלונדון דרך ניאפולי – איטליה עם המתנה של 55 דק׳ האם זה מספיק? זה סיכון? האם כדאי לי לבטל את הכרטיס ולקנות אחר?
  אני רק עם תיק גב.
  ראיתי את הטיסה כקונקשן בSKYSCANNER אבל קניתי כרטיסים בנפרד דרך RAINER
  אני פעם ראשונה שטסה בקונקשן לבד. ועם אנגלית בסיסית בלבד. איך אני מוצאת את הGATE לקונקשן ברגע שאני יורדת מהמטוס.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי סופיה,
   מקווה שעוד לא טסת, לאור התגובה המאורחת שלי. מוזמנת פעם הבאה לשאול בקבוצת הפייסבוק שלנו, איפה שהתגובות שלי הרבה יותר מהירות.

   לגבי השאלה שלך:
   55 דקות זה גבולי כאשר אין קונקשן מסודר שנמכר ע”י חברת התעופה.
   מצד אחד, אפשר לסמוך על Ryanair שלרוב הם לא יאחרו, אבל גם להם קורות תקלות ולא קצת. מה גם שהם אפילו יכולים להזיז את הטיסה במעט על דעת עצמם וליצור לך בעיה עם הקונקשן.
   בכל מקרה גם אם הטיסה מוצגת בתור קונקשן ב-skyscanner, היא מוצגת בתור “קונקשן עצמאי”. כי Ryanair לא מוכרים טיסות קונקשן באופן גורף. אלא פשוט שתי טיסות סמוכות נפרדות. ככה אין להם אחריות כלפיך אם את מפספסת את הקונקשן.
   אם את עם תיק גב בלבד יש סיכוי סביר שתספיקי, אבל אני חושב שזה סיכון מיותר. גם אם זה היה קונקשן “מסודר” זה היה קצת לחוץ (אם כי מספיק זמן ברוב המוחלט של השדות).
   אם הכרטיס בר ביטול, הייתי מחפש טיסה אחרת אולי.
   לגבי הגייט – אחרי שיורדים מהטיסה הולכים לפי שלטי ה-transfer ומגיעים בסופו של דבר לאיזור של הטיסות היוצאות. שם יהיה שילוט על הטלויזיות והשלטים לגבי הטיסה (חפשי אותה לפי היעד והשעה ו/או לפי מספר הטיסה) ולידה יופיע הגייט. אם את מסתבכת לגבי ל-Transfer Desk או Infromation ובקשי עזרה.

 23. ליאל

  הכתב עזרה לי מאוד תודה!!
  עוד 3 חודשים אני חברה טסות לבואנוס איירס והזמנו כרטיסי טיסה עם 2 קונקשנים הראשון בפריז למשך 12 שעות והשניה בסנטיאגו לשעתיים בסנטיאגו.
  בקונקשיין הראשון אנחנו חוזרות לאותו חברת תעופה ואנחנו נצא קצת לטייל השאלה שלי היא- האם המזוודות ממשיכות ליעד הבא ואיזה בידוק ביטחוני נצטרך לעבור? כמה זמן מראש נצטרך להגיע שוב לשדה תעופה?
  בקונקשיין השני אנחנו לא ממשיכות עם אותה חברה ואנחנו מפחדות שלא נספיק להגיע, מה התהליך שאנחנו צריכות לעבור שם? לקחת את המזוודה איתנו לעבור שוב בידוק או שהמזוודה ממשיכה לטיסה הבאה?
  תודה רבה!!!

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי ליאל,
   אם כל 3 הטיסות שלכן תחת אותו קוד/מספר הזמנה (PNR), אז לא תהיה בעיה כבר מהארץ לשלוח את המזוודות ליעד הסופי בואנוס איירס. להרבה חברות תעופה יש בריתות בינהן והסכמי code share, כך שאם זו לא אותה חברה זה לא בהכרח בעיה והן אמוריות לדעת לעבוד בשיתוף פעולה. אם תרצי תוכלי להעלות בקבוצת הפייסבוק את השאלה עם פרטי הכרטיסים שלך (לטשטש פרטים מזהים וקוד הזמנה)
   במצב כזה לא תצטרכו לאסוף את המזוודות בקונקשן ולעשות להן צ’ק אין נוסף.
   עם זאת, במידה וזה לא אותה הזמנה, יהיה עליכם לאסוף את המזוודות ולעשות להן צ’ק אין מחדש וזה אכן לוקח הרבה זמן.
   לגב פריז והקונקשן שם, לדעתי כדאי להיות בשדה 2-3 שעות לפני ההמראה. נכון שזה כנראה הרבה מעבר למה שצריך, אבל עדיין לקחת מרווח בטיחות. בסופו של דבר אתן צפויות לעבור רק בידוק בטחוני של כבודת היד וביקורת דרכונים. מעבר לזה אין צורך לעבור צ’ק אין מחדש (שוב בהנחה והמזוודות נשלחות ליעד הסופי)

   נ.ב:
   שמח לשמוע שאהבת את הכתבה 🙂 יהיה לך גם מאוד מעניין בקבוצת הפייסבוק שלנו

 24. שרי

  היי יש לי טיסה עם בריטיש מאריזונה לתל אביב דרך לונדון עם קונקשן של 8 שעות מגיעה בצהרים האם יש חדרי מנוחה לפי שעות האם אם אני לוקחת מלון לכמה שעות מחוץ לשדה אני צריכה לצאת ולעשות צ’ק אין שוב מה עוד אפשרי
  התוגה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי שיר,
   לא צינת באיזה שדה תעופה בלונדון את עושה אתה קונקשן.
   אפשר תמיד לקחת חדר מלון לא רחוק או לפעמים אפילו בתוך השדה. במקרה כזה אין צורך לעשות צ’ק אין (בהנחה שכרטיס הטיסה לשני החלקים הוזמן תחת אותה הזמנתה עם מספר PNR משותף). כל מה שיהיה עליך לעשות זה בידוק של כבודת היד וביקורת דרכונים בחזרה.
   אפשרות נוספת זה להתארח באחד הטרקלינים.
   בכל אופן, מוזמנת להעלות את השאלה שוב בקבוצת הפייסבוק שלנו עם השדה בו את עושה קונקשן ונוכל לחדד את התשובה.

 25. שמעון

  היי
  יש לי טיסת למנצ’סטר עם קונקשן בפרנקפורט לשעתיים
  רציתי לדעת עם זה מספיק זמן?
  הבנתי שבפרנקפורט צריך לעבור את כל התהליך הבטחוני מהתחלה (שמעתי שזה ביקורת קפדנית ודקדקנית מאוד) וגם ללכת הרבה בתוך השדה תעופה בזמן שאין שילוט ברור ושירות אנושי לקוי, זה לא מסובך?
  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי שמעון,
   לדעתי שעתיים בפרנקפורט אמור להיות מספיק. אין הרבה זמן מיותר לבזבז, כי אכן נכון שיש הרבה ללכת.
   אני לא זוכר ביטחון מיוחד שעברתי שם כשהייתי בדרך לארה”ב. לא משהו שהוא מעבר לכל טיסה לארה”ב. ל-UK אני מניח שהביטחון יהיה אפילו יותר “פשוט”.
   אולי דווקא בטיסה חזור לארץ יהיה בידוק דומה לזה של טיסות לארה”ב, אבל לא משהו מוגזם לדעתי.
   מוזמן להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו ולהעלות את השאלה גם שם – אולי חברי קבוצה נוספים ידעו לספר עוד על הקונקשן בפנקפורט.

 26. איתי

  כתבה מעולה ומועילה!!!

  הזמנתי חצי שנה מראש כרטיס טיסה למנילה עם קונקשן בטורקיה של שעתיים וחצי דרך טורקיש איירליינס
  לאחרונה קבלתי מייל מטורקיש שיש שינויים בטיסה. הטיסה מהארץ יוצאת באותו זמן אך הקונקשן בטורקיה התארך ל כ12 שעות 🙁 קונקשן לילה מ 19 עד 6.5 בבוקר למחרת ונחיתה במנילה ב22 במקום ב 11 בבוקר.
  בדקתי טיסות אחרות אך זמן הקונקשן קצר (שעה) והטיסות הרבה יותר יקרות ממה שרכשתי אז טיסה חלופית ירדה מהפרק
  בעקבות השינוי אני זכאי לקבל איזשהו פיצוי מטורקיש? ואם לא, אז שווה להתמקח איתם?
  ושאלה אחרונה כדי שנפיק לקחים בהזמנת כרטיסים עתידיים, האם זה שיטה למכור מראש כרטיסי טיסה עם שעות נוחות וקונקשן סביר במחיר ממש טוב ואחרי כמה זמן לשנות את הטיסה לזמנים פחות נוחים?

  תודה מראש 🙂

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי איתי, זה קרה לי גם כמה פעמים עם טורקיש גם מעט אחרי היציאה מהקורונה.
   זה מאוד לא נעים. במיוחד כשבמקרים שלי השינויים היו כך שפספסנו את הקונקשן דווקא.
   שיחה עם טורקיש בטלפון לא עזרה – התעקשו שאני צריך ליצור קשר עם סוכן הנסיעות שהזמנתי דרכו כדי לבצע שינויים. בגדול הם איפשרו מטעמם להזיז לכל טיסה אחרת או לקבל החזר כספי מלא. אבל זה צריך להתבצע דרך הסוכן.
   הגעתי גם למנהלים במוקד וכולם התעקשו שבגלל שההזמנה לא בוצעה דרכם ישירות אז הם לא יוכולים לגעת עד ל-24 לפני ההמראה של הטיסה הראשונה.
   בכל מקרה, במקרה שלי פעם אחת בחרנו לבטל ולקבל החזר ופעם אחרת שינינו טיסות כך שיהיה יותר נוח.

   לגבי השאלה אם מדובר בשיטה? אני לא הייתי אומר שזה מכוון. מאוד קשה לתכנן לו”ז טיסות חודשים ארוכים קדימה. בסופו של דבר הגיוני יהיה שחברת התעופה תבצע שינויים מסויימים בלו”ז, לא תקבל מספיק סלוטים וכו’.
   במקרה של טורקיש, אם הקונקשן במהלך היום, הם יודעים להציע לכם טיול של כ-6 שעות בחינם באיסטנבול. יש להם גם אופציה לקבל מלון בשדה עם הקונקשן ארוך במקרים מסויימים.

   מוזמן להעלות אתה שאלה שלך גם בקבוצת הפייסבוק שלנו, אולי יהיו נוסעים נוספים שיוכלו לתרום מהניסיון שלהם במקרים דומים לשלך.

 27. דוד

  השאלה שלי היא כזאת במידה ואין טיסות קונקשן ליעד המתבקש ואני מרכיב “קונקשן” בעצמי בעזרת הזמנת 2 טיסות, האם זה אפשרי? במקרה שלי מגיעים קרובים משפחה מחו”ל ורוצים להמשיך מישראל למרסה עלם במיצרים והטיסות היחידות שיש בקונקשן למרסה עלם הן דרך פרג ועולות הון, אבל ישנן טיסות ישירות לקהיר ומשם אפשר לטפוס מטוס שני

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי דוד, זה אכן אמור להיות אפשרי, אבל צריך להבין את ההשלכות:
   אם הם מפספסים את הטיסה השניה למצרים, כרטיסי הלוך וחזור יבוטלו אוטומטית כונראה שלא תהיו זכאים להחזר כלשהו.
   באותה המידה אם הם ממריאים ממצרים לת”א ומת”א ישר ליעד אחר בחו”ל, אם גם לא יספיקו לטיסה ההמשך מנתב”ג זה גם יהיה באשתם ובאחריותם.
   הייתי מציע לשים מספיק ריווח בין שעות הנחיתה והמראה.
   כמו כן, ייתכן ובנתב”ג ישאלו אותם הרבה שאלות לגבי התוכניות שלהם.
   הם לא מתכננים לבקר בארץ בכלל?

   מוזמן להעלות את השאלה בקובת הפייסבוק שלנו ושם נוכח לנהל דיון יותר מעמיק וחברים נוספים בקבוצה יועלו לסייע מניסיונם.

 28. אלכס

  היי, תודה רבה על הכתבה!

  השאלה שלי היא כזו: הזמנתי טיסה הלוך וחזור עם קונקשיין, האם יש דרך בחזור לעלות ישר על הטיסה של הקונקשיין ולוותר על הטיסה הראשונה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי אלכס, לצערי זה לא משהו שיתאפשר. ברגע שלא תעלה על הטיסה הראשונה בדרך חזרה, חברת התעופה צפויה לבטל אוטומטית את כל שאר הטיסות בהזמנה, לרבות הטיסה השניה בקונקשנים בדרך לארץ.
   כתבתי על זה בהרחבה לאחרונה בקבוצת טריפ סטורי בפייסבוק – ניתן לקרא פה

 29. סיון

  הי, אני בדילמה ואשמח לעזרתך
  אני טסה חודש הבא לארה”ב ובחזור יש לי קונקשיין בבוסטון של שעה וחצי כדי לתפוס את הטיסה שלי חזרה לישראל. הטיסה שלי לבוסטון משיקגו (טיסה מקומית בתוך ארה”ב) נוחתת בטרמינל A והטיסה שלי לארץ ממריאה מטרמינל E של הטיסות הבינלאומיות. הכל הוזמן תחת אותו כרטיס/הזמנה ועם אותה חברת תעופה (Delta) אבל מפחיד אותי שאולי שעה וחצי לא תספיק. יש אפשרות להקדים את הטיסה התרומות שלי לבוסטון ולהפוך את הקטנקשיין ל4.5 שעות שזה מבאס אבל אולי עדיף מאשר סיכוי גבוה לפספס טיסה. טסה לבדי ועם טרולי שאותו יכולה לעלות איתי או לשלוח, לפי מה שיהיה יותר מהיר

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי סיון,
   אני לא מכיר את השדה בבוסטון, אז קראתי קצת. ישנם אוטובוסים שלוקחים אותך בין הטרמינלים והתדירות שלהם היא כל 5-6 דקות.
   אבל, נראה שכל האינטרנט תמים דעים ששעה וחצי זה פשוט קצת מדיי. צריך לרדת מהמטוס, לצאת מהטרמינל, לחכות לאוטובוס, לנסוע לטרמינל האחר, לעשות את הבידוק הבטחוני ולהגיע לגייט של הטיסה הבאה.
   את מוזמנת להעלות את השאלה גם בקובצה שלנו בפייסבוק, אולי יש נוסעים שיצא להם לעשות את הקונקשן הספציפי הזה בבוסטון ויוכלו לשתף

 30. ישי

  היי יגאל רק לעדכן טיסה מסינגפור לדרווין קונקשן דרך באלי באינדונזיה עם דרכון ישראלי ויזת תייר לאוסטרליה ללא ויזה לאינדונזיה עבר חלק ללא כל בעיה. טיסה עם Starjet בשני הקטעים מזוודות נשלחו ל Darwin מסינגפור והגיעו ליעד ..תודה ישי

 31. יעל

  הי ותודה רבה על הכתבה המצוינת
  טיסה של גולף אייר ממובאי לבחריין ומשם לישראל עם קונקשן של חמישים דקות. ריסקי מידי?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי יעל,
   אכן ריסקי, אך כנראה שלא יותר מדיי.
   שדה התעופה בבחריין מאוד חדיש ויפה, אך מנגד לא גדול מדיי. עשינו שם פעמיים קונקשן וכל החלק של הירידה מהמטוס וביצעו בידוק בטחוני עד שהגענו לאיזור הגייטיסם של הטיוסת היוצאות ארך כ-20 דקות לכל היותר. כך שאם לא יהיו איחורים משמעותיים בהמראה ממובאי לבחריין, זהו קונקשן שסביר מאוד לעשות.
   גולף אייר אחלה חברת תעופה. תהנו!

   נ.ב מוזמנת להצטרף לקבוצת טריפ סטורי בפייסבוק להמשך דיון 🙂

 32. שלומי

  יגאל שלום
  תודה על המידע הרב באתר ובמענה לשאלות.
  אנו משפחה של זוג+3 (גילאים בין 9 ל4) שמתכננים טיסה לסן פרנסיסקו בפסח הקרוב.
  הציעו לנו קונקשן של שעה בדיוק בהיתרו לונדון. הטיסה מישראל נוחת באותו טרמינל שממנו ממריאה הבאה (טרמינל 5).
  ראיתי שבהמלצות של היתרו ובריטיש, המינימום לקונקשן באותו טרמינל הוא שעה.
  אני מתלבט האם לקחת את הסיכון ולהזמין את הטיסה. בעיקר בגלל הסחבת עם הילדים ובכך שהקונקשן לא באמת ישמש לחילוץ עצמות.

  האם ההתנהלות בקונקשן בהיתרו (מניח שבידוק בלבד) מאפשרת זאת.
  ומה הסיכוי שהמזוודות תעלנה איתנו לטיסה הבאה.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי שלומי,
   אתה צודק – אכן מינימום קונקשן בהיתרו זה שעה. כך שנראה שעל פניו זה קונקשן אפשרי וחברת התעופה תעמוד מאחוריו.
   לגבי סבירות האיחור בהמראה מהארץ, אשר עלול להרוס את הקונקשן שלכם, הייתי בודק היסטורית אם הטיסה מהארץ נוטה לאחר בהמראה או יותר נכון בהגעה ללונדון. שמתי לב שבשנים האחרונות חברות התעופה מגדילות לכאורה את זמן הטיסה בעוד 10-20 דקות כדי “לא לאחר” ואח”כ להתפאר בהגעה לפני הזמן המתוכנן. כך שגם אם מאחרים קצת בהמראה מהארץ, מגיעים בזמן ליעד. אם ממריאים בזמן אז מקדימים את ההגעה.
   אז בעצם אם הטיסה מהארץ נוטה להגיע בערך בזמן ללונדון, אפשר להניח שהסבירות להגעה תקינה שלכם ללונדון עולה.

   לגבי נושא ההתנהלות בקונקשנים עם ילדים. לנו יש ילד בן שנתיים רק, אז לא יודע איך יהיה כשיגדל 🙂 אבל סה”כ אנחנו עשינו איתו קונקשנים מאוד בסבבה והכל עבר בשלום מאוד.

   בנושא המזוודות, תמיד יכולים להיות שיבושים ושהמזוודות לא יעלו. אבל הסבירות לכך היא נמוכה יחסית. ראיתי את דיילי הקרקע מתייגים את המזוודות עם סימון של CONNECTION/TRANSFER ולפעמים אפילו עם Short Connection.

   לסיום, השיקול אם כן או לא לעשות קונקשן במקרה שלכם הוא בעיקר כלכלי. האם אתם מעדיפים לחסוך (כנראה כמה אלפי שקלים לפחות נוכח היותכם 5 נוסעים) ולעשות את הקונקשן במקום לטוס בטיסה ישירה יקרה. קשה לייעץ כאן. אני מעדיף לרוב לטוס עם קונקשן, כי ככה גם יוצא להכיר אולי שדה נוסף. אבל מצד שני אני בהחלט רואה כיצד אפשר הרבה פעמים להעדיף טיסה ישירה.

 33. ora

  שלום,
  אנחנו טסים לטורמסו דרך פרנקפורט, עצירה של שעה.
  האם מספיק זמן להגיע לטיסת המשך?
  טסים עם לופטנזה וממשיכים עם אוסטריאן איירליינס?
  תודה מראש

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי,
   פרנקפורט הינו שדה מאוד גדול, אבל מצד שני מאוד ידידותי לקונקשנים ומהווה האב קונקשנים גדול מאוד עבור קבוצת לופטנזה.
   זמן הקונקשן הרשמי המינימאלי בפרנקפורט הינו 45 דקות בלבד.
   זה אומר שחברות התעופה מאמינות שיכולות להעביר אתכם ממטוס למטוס בקונקשן בזמן זה.
   לכן למרות שזה דיי לחוץ וקצר, אם לא יהיו איחורים בטיסהה ראשונה שלכם, סביר להניח שתוכלו לעשות את הקונקשן הזה.

 34. דנה

  הי יגאל
  תודה רבה על פוסט מרתק
  לגבי עניין ההפרשי מחירים נגיד כמו הדוגמא של פריז וציריך
  האם אפשר לנטוש את הטיסה ליעד הסופי ביעד של הקונקשיין וכך להוזיל את הטיסה או שיש מגבלה חוקית לעשות את זה?
  האם אפשר לבקש לקבל את המזוודה בקונקשיין?
  תודה רבה מראש

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי דנה,
   לגבי המגבלה החוקית, למיטב ידיעתי הנושא הזה מתברר בבתי משפט ועדיין (בארץ) לא הייתה פסיקה בנושא (ניתן לקרא פה).
   חברות התעופה טוענות שביצוע ה-hidden city hack (זה איך שזה נקרא) מנוגד לתנאי הכרטיס אשר מהווים בפועל את ההסכם בין הנוסע לחברת התעופה. הנוסעים מצידם רואים את זה כשירות שרכשו ומחליטים לא להשתמש בו עד סופו ו/או לנצל זאת כדי לחסוך כסף.

   אחרי שכיסינו רגע את הצד המשפטי של זה, בואי נדון בנושא הפרקטי של ה-hidden city hack בקונקשנים:
   אם נוסע לא עולה על חלק כלשהו מהטיסות בכרטיס הטיסה, הן יבטלו מיידית את כל שאר החלקים בהזמנה שלו. זה וודאי. לכן אפשר לעשות את הפרצת העיר הנסתרת בקונקשנים, כאשר יורדים מהקונקשן מהטיסה האחרונה ביותר בהזמנה. כלומר, אם הכרטיס הוא הלוך חזור עם עצירה איפשהו, הרי שאם בטיסות הלוך תרצי בקונקשן ולא תעלי על טיסת ההמשך, טיסות החזור יבוטלו מייד.
   בנושא ישנן שמועות שחברות התעופה מנסות להעניש את הנושאים במידה והן מצליחות לזהות מיהו הנוסע. לדוגמה אם בהזמנת הטיסה הנוסע הזדהה עם מספר הנוסע המתמיד שלו בחברת התעופה, הרי שהן יכולול לגזול ממנו את כל הנוקות/המיילים שלו או אפילו לבטל לו את המתמיד. במקרים אחרים הן אף יכולות להגיש תביעה, אך להבנתי זה נדיר.

   * ממש ממש אין לראות זאת כיעוץ כלשהו, לא יעוץ משפטי ובמיוחד אין זה ייעוץ לבצע או לא לבצע את ה-hidden city hack בקונקשן

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי יעל. להימנע.
   LOT מאחרים המון, אפילו הם נאלצו לשדרג אותנו לטיסה ישירה בביזנס עם אל על במקום קונקשן בוורשה (גם ביז) בגלל שהם היו באיחור של כמה שעות.
   כמעט כל פעם כשטסתי מהארץ עם לוט, במיוחד בטיזה שיוצאת בערך ב-10:30 בבוקר, הטיסה הזאת איחרה לפחות דקות ארוכות וגם שעות.
   כך שקונקשן עצמאי, או מה שקראת לו סלפ-טרנספר self-transfer, זה יהיה מאוד מאוד לא חכם עם זמן קונקשן כ”כ קצר של 45 דקות בורשה.
   גם עם זה היה קונקשן רגיל, 45 דקות עם לוט זה מסוכן.

 35. ישי

  היי

  טיסה מסינגפור לדרווין אוסטרליה עם דרכון ישראלי , קונקשן בבאלי אינדונזיה של 3 שעות ללא ויזה לבאלי , עם ויזה לאוסטרליה האם צופה בעיה ?

  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   למיטב הבנתי בקונקשנים לא נדרשת ויזה כל עוד אין צורך לעשות ביקורת דרכונים. כלומר קונקשן קלאסי של לצאת ממטוס ולהכנס למטוס הבא. חיפשתי קצת באינטרנט גם בשבילך, כי לא יצא לי לעשות קונקשן דומה, ועל פניו נראה שזה אפשרי ואמור להיות תקין.
   ממליץ ליצור קשר עם חברת התעופה ולוודא איתם שהכל תקין והם יעלו אותך לטיסה. בסופו של דבר הסכנה פה ככל הנראה בעיקר זה שתנחת בבאלי ויחזירו אותך חזרה לסינגפור על חשבון חברת התעופה. לכן לחברת התעופה יש אינטרס לוודא שמי שעולה על טיסה לא יהיו לו בעיות במדינת היעד.

 36. עזריאל

  תודה על ההסבר.

  שאלה לגבי קונקשן ב-JFK בחזרה לארץ:
  אני מגיע ל-JFK בטיסת פנים מתוך ארה”ב, כך שאין את העיכוב של ההגירה. מה הזמן המינימלי להערכתך הנדרש כדי לצאת למנהטן ולחזור בזמן לטיסה לארץ?
  או במילים אחרות, כמה זמן לגזור מזמן ההמתנה לכל תהליך היציאה והחזרה לשדה?
  תודה

 37. תמר

  שלום, אני טסה לברצלונה עם עצירה במלטה ל45 דק’. האם מסוכן מדי? או יכול להיות הגיוני? הטיסה הראשונה וטיסת ההמשך עם אותה חברה (רינאייר).
  תודה!

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי תמר. להערכתי מאוד מאוד מסוכן עד כדי בלתי אפשרי.
   לפי מה שאני יודע, חברות low cost לא מציעות קונקשן אמיתי אלא פשוט מוכרות שתי טיסות נפרדות שלכל אחת צריך לבצע צ’ק אין מחדש וכן לא מספקות שום הבטחה להטיס אותך אם תפספסי את הטיסה בגללם.
   אלא אם אני טועה ואכן מדובר בקונקשן אמיתי, הייתי מוותר על המסלול הזה ומחפש טיסות יותר מרווחות או לחילופין בוחר בחברת תעופה שתבטיח שהקונקשן יתבצע.
   בעיקרון 45 דקות זה קונקשן יישים לרוב אם חברת התעופה מוכרת אותו, אבל מספיק ולו האיחור הקטן ביותר כדי לפספס.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי שחר.
   עברתי קצת על היסטוריית הטיסות של רוייאל ג’ורדניאל מת”א לעמאן. נראה שהטיסה ממריאה לרוב בזמן, והרבה מאוד פעמים אפילו לפני הזמן.
   כמו כן, לא מצאתי מידע רשמי, אבל נראה שזמן הקונקשן המינימאלי בעאן הוא 45 דקות. כשמחברים את שני אלו, ואת זה שכנראה חלק מאוד גדול מהמטוס מהארץ יטוסו יחד איתך לבנקוק גם, סביר מאוד להניח שהקונקשן יתקיים בהצלחה.
   דווקא הייתי כנראה בכוונה מתעדף את הטיסה הזאת על פני טיסות אחרות שיש להן קונקשן ארוך יותר. זאת מאחר ומדובר בקונקשן מאוד “טכני”: לרדת מהמטוס ולעלות מיד למטוס הבא. ושוב, בגלל שחלק גדול מהנוסעים סביר מאוד להניח יעשו קונקשן זהה לזה שלך (כי ישראלים מאוד אוהבים לטוס לתאילנד…) אז נשמע מאוד טוב דווקא. ככל שיש יותר נוסעים שעושים את הקונקשן, כך גדלים הסיכויים שחברת התעופה תבחר לדחות את טיסת ההמשך בעוד כמה דקות כדי שהנוסעים יעברו, ואף יציעו סיוע ע”י דיילי קרקע שיאספו אתכם ממש בירידה מהטיסה הראשונה ויעזרו לכם לעלות כמה שיותר מהר לטיסה הבאה (כמובן במקרה ויש איחור).
   אבל חשוב עדיין להגיד שזה קונקשנים וטיסות. הכל יכול לקרות ותמיד יכול להיות שיבוש בלתי צפוי כמו תקלה טכנית, סתם איחור כי מישהו נתקע בדיוטיפרי ולא מוצאים אותו, נוסעים מטיסת השוקולד או כל סיבה אחרת.

 38. דליה

  היי .הזמנתי טיסה לניו יורק עם וירג’ין עם קונקשין בהיתרו לונדון.יודעת שהטרמינל גדול.קונקשין של שעתיים יספיקו לי להגיע לטיסה הבאה?ומה לגבי המזוודות מה הסיכוי שלא יגיעו איתי?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי דליה,
   בשדה התעופה הית’רו בלונדון זמן הקטנקשן המינימאלי הינו שעה אחת, אם שעה וחצי אם יש צורך להחליף טרמינלי.
   עשיתי חיפוש זריז באתר של LHR לגבי תכנון הקונקשן פה ונראה שהטיסות של וירג’ן אטלנטיק נוחתות וממריאות באותו הטרמינל. לפיכך, שעתיים קונקשן אמורים להספיק לך. כמובן שזה נכון כל עוד אין הפתעות מיוחדות ושינויים בטיסות או איחורים בהמראה מהארץ.
   עם זאת, שעתיים קונקשן זה זמן סביר מאוד.
   לגבי המזוודות – במצב רגיל לא היתי דואג יותר מדיי לגביהן. לרוב המזוודות עושות את הקונקשן יותר מהר מהנוסעים.
   כרגע אם כל הנוסע של הפוסט-קורונה והמזוודות בטיסות העניין קצת בעייתי. ההמלצה היא להשתדל לארוז לטרולי איתך למטוס את הדברים הראשונים שתצטרכי כשתצאי מהמטוס (לדוגה מעיל, החלפת מיגוד ונעליים אם צריך). אפשר להוסף שם בגדלים חיום למחרת, כלי רחצה וכו’. אם אתם שולחים יותר ממזוודה אחת, ניהול ריסק נוסף יהיה לארוז מזוודות חצי חצי. חצי מזוודה שלך, חצי מזוודה דברים של מישהו נוסף שטס איתך. ואצלו/ה תשימים את הדברים שלך.
   בכל מקרה – הריסק שהמזוודות לא יגיעו הוא יחסית נמוך אך בכל זאת קיים, כמו בכל טיסה.

 39. יפית

  היי !!!
  אני טסה למאוריציוס עם קונקשיין של 10 שעות בדובאי
  האם אני יכולה לצאת לטייל ולחזור בלי בעיה? איזה מיסמכים אני צריכה להכין? תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   להבנתי, ישראלים אינם נדרשים לויזה כדי לבקר דובאי החל מאוקטובר 2022.
   ממליץ לבדוק אם יש דרישות מיוחדות בנושאי קורונה לכניסה, אבל ככל הנראה פשוט תוכלו להחתים דרכון ולצאת לעיר. אחרי זה לחזור, לעשות בידוק כבודת יד וביקורת דרכונים ולהמשיך בדרככם. שימו לב לקחת מספיק מרווח זמנים.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אם זה בטיסה מישראל אז זה עשוי להיות מאוד בעייתי.
   הטיסות מישראל למינכן (של אל על ולופטנזה בוודאות – אבל כנראה שגם שאר החברות) נוחתות בטרמינל נפרד לגמרי וייעודי לטיסות מ/אל ישראל.
   אחר הירידה מהמטוס נוסעים באוטובוס (בלי שרוול) לטרמינל הייעודי ומשם ממשיכים רגלית לטרמינל אחר.
   אז אלא אם כן יש איזשהו הסדר שאני לא מכיר שיקחו אתכם איכשהו לטרמינל להמראה בלי לעבור בטרמינל הייעודי של הישראלים, אני בספק שתוכלו להספיק לעשות את הקונקשן ב-50 דקות.

 40. אמיר

  אני שוקל טיסה לניו זילנד עם אמירטס עם חניית ביניים ( לא קונקשן – ממשיכים באותו מטוס ) של שעה וחצי בקואלה לומפור בירת מלזיה. היות שמדובר במדינה “עוינת”, האם יש לי כאזרח ישראלי סיכון כלשהו בבחירת טיסה כזו.
  תודה לעונים.
  אמיר.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   טכנית, בתוך המטוס חלה הריבונות/החוק של המדינה לה משויך המטוס.
   מעשית, ישראלים רבים עשו עצירת/חניית ביניים במדינות עוינות בעבר (שכיום כבר אינן עוינות בעקבות הסכמי אברהם) ואפילו קונקשנים – והכל עבר שלום.
   עם זאת, (בסבירות נמוכה) עשויות להיות בעיות לא ידועות אם מסיבה כלשהי תצטרכו לרדת מהמטוס ולהכנס לטרמינל תוך מעבר ביקורת דרכונים. אבל מדובר בתרחיש שהסבירות שיתרחש להערכתי נמוכה וגם אם כן – ככל הנראה הכל יעבור בשלום.
   באופן כללי, טיסות רבות בימים אלו עוברות בשטחן של מדינות אויב או אוינו לישראל. צריך לזכור שבמצב בו הטיסה עוברת מעל “מדינת אויב”, לדוגמה ערב הסעודית, ייתכן מצב ובעקבות קללה טכנית, מצב רפואי או סיבות נוספות הטיסה תצטרך לחנות באחד משדות התעופה בשטח אותה מדינה. גם במצב כזה עשויה להתעורר סיטואציה בעייתים לבעלי דרכון ישראלי.
   לסיום, כשטסים מעל, עושים קונקשן או סתם עצירת ביניים או חניית ביניים במדינ “עוינת” (כלומר “מדינת אויב”), ישנו סיכון מסויים. עם זאת, להערכתי מדובר בסיכון נמוך מאוד לרוב.

 41. אתי

  היי, תודה רבה על המידע.
  יש לי שאלה לגבי טיסה לתאילנד:
  הטיסות הלוך: ת”א–> אינטסנבול (קונקשיין של 5.5 שעות), איסטנבול–> דוחא (קונקשיין של שעה וחצי)ת דוחא–> בנגקוק (כשהטיסות איסטנבול ומדוחא הן של אותה חברת תעופה).
  האם הזמן מספיק? וזה נכון שאם יש עיכוב באיסטנבול חברת התעופה מחוייבת למצוא אלטרנטיבה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי אתי,
   אם כל הטיסות הללו הוזמנו תחת אותה הזמנה עם אותו קוד PNR, אז בהחלט נכון – כל עוד לא עליתם על הטיסות שלא באשמתכם, חברת התעופה מחוייבת להעביר אתכם לטיסות חלופיות (לאו דווקא באותו מסלול, אבל כך שתגיעו לאותו היעד בסוף).
   האם זמני הקונקשנים מספיקים? להערכתי כן. 5.5 שעות בד”כ זה מספיק, אלא אם יש ממש משהו מאוד מהותי שהשתמש בלו”ז.
   גם שעה וחצי בדוחא אמורים להספיק לכם כדי לרדת ממטוס אחד ולעלות על אחד אחר.

 42. רפי

  שלום
  תודה על כל המידע
  ברצוני לדעת יש לי טיסה ללונדון באג’יאן איירלינס עם קונקשן של שעה ועשרים בשדה התעופה באתונה, ואנחנו משפחה עם ילדים קטנים, האם זה הגיוני מבחינת הזמן?
  והאם המזוודות יגיעו באותה טיסה או שאין סיכוי?
  תודה רבה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי רפי, שעה ו-20 לקונקשן זה מספיק, אלא אם יהיה עיכוב בלתי צפוי בטיסה הראשונה.
   גם לפעמים יש תורים נפרדים למשפחות עם ילדים, אם שהדיילים במקום מוציאים אתכם מהתור ומקדמים אתכם לתחילתו כדי להקל.
   בנוסף, בסוף זו אחריות של חברת התעופה לוודא שאתם עולים לטיסה הבאה*, כך שגםא ם יש איחור אז הם עשוים לפגוש את כל הטיסם ללונדון כבר בירידה מהמטוס באתונה ולעביר אתכם זריז לטיסה הבאה. אחרת הם יצטרכו לדאוג לכם לטיסה חלופית.
   לגבי המזוודות, סבירות מאוד גבוהה שהמזוודות יגיעו איתכם. תמיד יש סיכוי שמזוודות לא יגיעו, והסיכוי קצת עולה כשמדובר בקונקשן, אך בכל זאת מדובר בסבירות מאוד נמוכה.
   אני לרוב לא מתכונן יותר מדיי למצב שהמזוודות לא יגיעו איתי. דואג שבטרולי יהיה לי משהו חם אם צריך ביעד, תרופות, תמ”ל וכו’. שאר הדברים אם ממש צריך ניתן לרכוש.

   *במידה ומדובר בקונקשן שנרכש תחת קוד הזמנה אחד ואתם התנהגתם בסבירות

 43. נתי

  אני עושה קונקשן לליון בצרפת דרך איסטנבול עם חברת פגסוס,
  האם המזוודות עוברות אוטומטי, ואיך אני יודע באיסטנבול לאיפה ללכת?
  תודה רבה.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי, בהחלט – המזודות אמורות לעבור את הקונקשן אוטומטית ישראל מהארץ לליון דרך איסטנבול, מבלי שתצטרך לאסוף אותם ולהפקיד מחדש. כל זה בהנחה שהטיסות נרכשו תחת אותה ההזמנה.
   עליך ללכת לפי השיטול של tranfer/connections אחרי שתרד מהמטוס, ואחרי שתצא אל איזור הטיסות היוצאות והגייטים, תחפש את הגייט של טיסת ההמשך שלך לליון. מומלץ להעזר בטלויזיות הפזורות בטרמינל כדי להבין מה מספר הגייט. במידה ותסתבך, תמיד אפשר לפנות ל-transfer desk / information של טורקיש לקבלת עזרה.

 44. איה

  הי,
  ראשית תודה על הפירוט זה מאוד עוזר במיוחד שזו פעם ראשונה טסה עם קונקשין,
  רק לא הבנתי משהו קטן,
  אני עושה קונקשין באנטליה של6 שע’
  עם טורקיש איר’
  השאלה אם אני שולחת מראש את הכבודה ליעד סופי
  האם עדיין צריכה לעשות צ’יק אוט באנטליה ואז צ’יק אין או לעבור בידוק כלשהו?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי איה,
   מהתיאור שלך נשמע שאת עושה קונקשן רגיל באותה חברת התעופה. במצב כזה את צפויה לעבור לכל היותר ביטוח בטחוני אחרי שתרדי מהטיסה מישראל לאנטליה, אולי יסתכלו בדרוכן או משהו כזה ולאחר מכן מיד תגיעי לשטח האווירי של הטיסות היוצאות (“הדיוטיפרי”).

 45. דוראל

  שלום,
  קודם כל כתבה מצויינת כל הכבוד ותודה על המידע !
  רציתי לשאול, יש לי טיסה מבריסל לישראל עם קונקשיין באנטליה של 6 שעות בלילה, שתי הטיסות של חברת AnadoluJet .

  ורציתי לדעת האם המזוודות אוטומטית כבר מבריסל נשלחות לישראל או שאני צריך לאסוף אותם בקונקשיין ? ומה מומלץ יותר ?
  והאם צריך לעשות בקונקשיין צק אין ובידוק שוב פעם שלוש שעות לפני הטיסה ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי, תודה רבה 🙂
   המזוודות צפויות להשלח ישירות מישראל דרך אנטליה לת”א. כדאי לוודא את זה עם דייל הקרקע שדרכו תשלח את המזוודות בבריסל.
   אם תרצה לאסוף אותם, תוכל לבקש זאת ממנו גם.
   בעיקרון אין צורך מיוחד, אלא אם תצטרך את המזוודות בזמן הקונקשן. בכל מקרה הייתי ממליץ להמנע מזה ואם תצטרך דברים איתך, כדאי לקחת טרולי למטוס עם מה שתצטרך ושהמזוודות יעברו אוטומטית.
   אם לא תאסוף את המזוודות, לא תצטרך לעשות צ’ק אין בשדה שוב. כבר בצ’ק אין באינטרנט ו/או בשדה בבריסל תקבל כרטיסי עליה למטוס גם לטיסת הקונקשן מאנטליה לישראל.
   פשוט אחרי שתרד מהטיסה באנטליה, תעבור בידוק בטחוני של כבודת היד ותגיע שוב לטרמינל הנוסעים היוצאים. שם תוכל לאכול, לנוח או להכנס לטרקלין בחינם במידה ואתה זכאי או בתשלום. אפשרות נוספת זה לבדוק אם יש מלון בשדה התעופה ולהתארח בו. בפסח האחרון טסנו דרך בחריין למלדיבים עם תינוק, והקונקשן בבחריין היה לאורך כל הלילה. לקחנו מלון לכל המשפחה עם התינוק בתוך הטרמינל והיה מאוד נוח.

 46. תמיר

  הי,
  יש לי טיסה בספטמבר לאדינבורו דרך בריסל. בחזור הקונקשן הוא של 1:10. שתי הטיסות של בריסל איירליינס.
  1. האם הזמן יספיק?
  2. האם אתה מכיר את השדה בבריסל. אני מנסה להיערך מראש לאן להגיע כדי לקצר זמנים.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי תמיר.
   שעה ו-10 דקות אמורות בהחלט להספיק כדי לעשות קונקשן בבריסל, אלא אם יהיו איחורים ניכרים בהמראה מהארץ.
   אני לא מכיר את השדה בבריסל יותר מדיי טוב. בכל מקרה, פשוט התקדם לפי השילוט של Transfers/Connections אחרי הנחיתה ותגיע לשטח האווירי של הטיסות היוצאות ומשם חפש את הגייט שלך לטיסת ההמשך.
   כמו כן שים לב לדיילי הקרקע כשאתה יורד מהמטוס, שכן ייתכן והם ילכו יחכו עם שלט לכל מי שאמור לעבור לטיסת הקונקשן ולהעביר אתכם מהר יותר את התהליך.

 47. Shlomo

  הייי
  דבר ראשון תודה על הפירוט המושלם
  רק רציתי לשאול אם מישהו יודע מה צריך לעשות בקונקשן ב”אנטליה” טורקיה,
  האם צריך לעבור שוב בצ’ק אין או שיש דרך בתוך הטרמינל??

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בשמחה רבה שלומו 🙂
   אני מניח שהקונקשן באנטליה יהיה דומה לקונקשן באיסטנבול ולרוב שדות התעופה האחרים בהם עושים קונקשן בעולם:
   סביר להניח שאחרי הנחיתה, יהיה שילוט של Transfer שאם תלך בו תעבור בידוק בטחוני ותכנס ישר לשטח האווירי של הטיסות היוצאות ללא צ’ק אין נוסף.

 48. הלל

  אהלן, יש לי טיסה לסרי לנקה עם קונקשיין באבו דאהבי אך אני רוצה להחליף את הטיסה מהקונקשיין ליעד אחר (לא סרי לנקה) איך אני יכולה לוודא שהמזוודות שלי ירדו איתי באבו דאהבי ולא ימשיכו ישירות לטיסה הבאה לסרי לנקה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   לבקש בארץ בצ’ק אין לשלוח אותם רק לאבו דאבי. עם זאת, חשוב לשים לב שאם לא תעלה לטיסת ההמשך (כל עוד היא מוזמנת באותו הכרטיס), חברת התעופה צפויה לבטל את כל הטייסות שנותרו תחת אותה הזמנה. כלומר, כנראה שלא תוכל לטוס חזרה.
   לדוגמה, אם יש לך טיסה ת”א – אבו דאבי – סרי לנקה ואחרי זה חזרה סרי לנקה – אבו דאבי – ת”א, ולא תעלה על הטיסה מאבו דאבי לסרי לנקה, גם הטיסה מאבו אבי לת”א צפויה להיות מבוטלת ע”י חברת התעופה.

 49. ענבל

  באתרים כמו Kayak הם נותניפ אפשרות לטיסות עם קונקשן עם העברה באופן עצמאי. האם זה אומר שאני צריכה לאסוף את המזוודות ואז לעשות שוב צ’ק אין לטיסת המך? כאילו כל התהליך פעמיים.. כמה כל זה יכול לקחת?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אכן, זה אומר שיש צורך לאסוף את המזוודות כאילו הגעת ליעד, לעבור לאיזור ה-check-in בשדה התעופה ולעשות את כל התהליך מחדש: לשלוח את המזוודות אם קיימות, לעבור בידוק וגם ביקורת דרכונים ככל הנראה (לא תמיד – נניח באירופה אולי לא צריך). עם זאת, אם את טסה ללא מזוודות, תלוי בשדה התעופה ייתכן ולא יהיה צריך לעשות את כל ההליך של הבידוק הבטחוני ואפשר יהיה לעבור מהשטח של הטיסות הנוחתות ישר לשטח של הטיסות היוצאות (בלי “לצאת” לאיזור של הכבודה).
   כן חשוב לציין שעיקר הבעיה עם ההעברה העצמאית של בקונקשן זה שאף אחת משתי חברות התעופה לא אחראית להטיס אותך ליעד הסופי. זה אומר שאם הטיסה הראשונה איחרה ופספסת את הטיסה הבאה, יהיה עליך לרכוש כרטיס חדש בעצמך. יכול אפילו להיות שהטיסה חזור תבוטל לך ע”י חברת תעופה (אם לא תעלי על טיסת ההלוך).
   בעיה נוספת היא שלפעמים צריך להחליף טרמינל או אפילו שדה תעופה בקונקשן עצמאי. למשל ראיתי כמה פעמים קונקשנים באיסטנובל או בלונדון, בהם צריך לעבור לשדה האחר בעיר. מרחקים משמעותיים של שעה ומעלה בנסיעה. זה לא סביר בד”כ.
   בכל אופן, אם זה מתאפשר, הייתי ממליץ בחום לוותר על הקונקשן העצמאי. אם את הולכת על קונקשן עצמאי, אז רק אם מדובר בקונקשן מאוד ארוך, אולי אפילו לילה של לינה בעיר באמצע.

 50. עופר

  שוב שלום ותודה על התגובה.
  שאלתי אותך לגבי קונקשן ארוך של כ- 23 שעות באמסטרדם בדרך לברגן באותו PNR ובאותה החברה KLM.
  אם אשמע בעצתך ואצא באמסטרדם ללא המזוודות, איך למחרת, כשאגיע לברגן, אני אמצא אותן? היכן המזוודות יהיו כל הזמן הזה? האם על טיסה אחרת קודמת לברגן? האם הן מחכות בנמל באמסטרדם לטיסה הספציפית שלי?
  אם הן אכן מגיעות לפניי לברגן איך בעצם אמצא אותן?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי עופר. המזוודות לא יטוסו בלעדיך, אלא יעשו את הקונקשן בדיוק כמוך. כבודה שטסה ללא הנוסע שלה נוגד את כללי האבטחה של טיסות כך שהכבודה של נוסע תטוס בלעדיו*. לכן המזוודות יעשו ממש את אותה הדרך כמוך: הן יטוסו מישראל לאמסארדם באותו המטוס איתך, לאחר מכן ימתינו את כל זמן הקונקשן בשדה התעופה במערכת מיון הכבודה ולבסוף יעלו לטיסה שלך ממש בדרך מאמסטרדם לברגן. כך שבעצם תוכל לאסוף את המזוודות שלך במסוע המזוודות של הטיסה שלך שנחת בברגן כמו כל שאר הנוסעים (כמובן כל עוד המזוודות הגיעו בשלום ולא היו תקלות כלשהן בדרך). זה לא שונה ממצב שבו נניח היית טס בטיסה ישירה ליעד ואוסף את המזוודות. זה שהן חיכו כמעט יממה בקונקשן באמסטרדם לא רלוונטי 🙂

   בקשר לעצתי, כמובן שינן סכנות בלצאת לעיר כמו חלילה תאונה או משהו אחר שלא יאפשר לכם לחזור חזרה לשדה ולעלות על טיסת ההמשך שלכם. אבל בסופו של דבר, 23 שעות קונקשן זה זמן מאוד ארוך כך שזה מאוד הגיוני לצאת לעיר ולקחת מלון נחמד אולי אפילו לנוח. וכמו שהצעתי, אפשר לארוז את הדברים שנדרשים ליממה הזאת בטרולי או במזוודה אחת שתגיע לאמסטרדם (יש לציין זאת לדייל הקרקע עוד בארץ ולוודא שהמדבקה מציינת שהיעד הוא AMS ולא ברגן).

   *אלא אם לנוסע לא הייתה שליטה על המצב כמו למשל מזודוות שלא עולות לטיסה בקלל תקלה או אילוץ של צוות הקרקע בלי שליטת הנוסע ולאחר מכן טסות בטיסה נפרדת

 51. איתן

  היי, יש לנו קונקשן באינסטנבול של שעה בדרך חזור מטביליסי, האם זה מספיק זמן? ואם לו האם טורקיש איירליינס דואגים לנו לכרטיסים לטיסה הבאה בחינם?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי איתן.
   שעה קונקשן באיסנבול כדי להחליף את המטוס אמור להיות מספיק זמן, כל עוד הטיסה הראשונה לאיסנבול לא מאחרת בצורה מהותית. בכל מקרה אם מפספסים קונקשן בגלל חברת התעופה, על חברת התעופה מוטלת החובה לדאוג להעביר אתכם לטיסה חלופית על חשבונה.

 52. אבשלום

  שלום וברכה.
  יש ךי במוצ”ש הקרוב טיסת קונקשיין עם אותה יורה רויאל ג’ורדן הפרש זמנים 50 דקות .האם הם עושים עוד פעם בידוק לתיק היד? בנוסף אני מניח שזה זמן מספיק נכון?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי אבשלום. לא יצא לי לעשות קונקשן בירדן עדיין, כך שלא אוכל להעיד אם עושים בידוק לכבודת יד או לא. בכל מקרה, אם רויאל ג’ורדניאן מוכרים קונקשן של 50 דקות, הם מניחים שהם יכולים לבצע אותו. בכל מקרה, לרוב 50 דקות אם אין איחורים מיוחדים מספיקים בהחלט לעשות קונקשן (אם כי צריך לנוע עם מעט קצב)

 53. אליעזר

  שלום
  יש לי טיסה של שלושה לגים – עם שני קונקשנים.
  מבן גוריון לברגן דרך ורשה ואוסלו.
  האם אפשר לשלוח את המזוודה בבן גוריון ולקבל אותה בברגן?

  תודה רבה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   שלום. אם מדובר באותה הזמנה עם אותו מספר הזמנה (PNR/Confirmation) אז ככל הנראה שניתן יהיה.

 54. אוראל

  שלום, תודה על כל הפירוט!

  אני בונה עצמאית טיסה מישראל לבאלי בספטמבר, מחיבור של שני כרטיסים משני חברות שונות, אחד להודו עם קונקשיין בבחריין (גולף אייר) והשני ממומבאי לבאלי עם קונקשיין בהו צ’י מין (vietjet) אשמח לשמוע את דעתך-

  החשש שלי הוא מהקונקשנים הקצרים שויאטג’ט מציעה בכרטיס שלה ומעיכוב שיגרום לי בחזור לפספס את הטיסת המשך (עצמאית) מהודו לארץ עם גולף אייר. אלו השעות בחזור:

  המראה מבאלי להוצ’ימין – 14:05 נחיתה ב 16:55
  קונקשיין (באותו הכרטיס) של שעה וחצי.
  המראה מהוצ’ימין למומבאי – 18:25 נחיתה ב 22:30
  עצירה (עצמאית, מעבר לחברת תעופה אחרת בכרטיס נפרד) של 8 שעות.
  המראה ממומבאי לבחריין ומשם לארץ – 06:30

  האם לדעתך הזמני עצירה והקונקשיין הם הגיוניים? מה קורה עם אפספס את את אחת הטיסות של ויאטג’אט בגלל עיכוב שלהם (הם ידועים כחברה מאחרת)?

  תודה רבה!

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי אוריאל, תודה על המחמאה.

   אני (עדיין) לא מכיר את Vietjet, כך שקשה לי להעיד עליהם 🙂
   בכל מקרה, לרוב יש בעיות בטיסות ספציפיות ולא בטיסות ספציפיות. לדוגמה הטיסות של LOT שממריאות מישראל לורשה ב-10:30 או 10:55 כל יום נוטות לאחר כמעט כל פעם בגלל שהמטוס מאחר להגיע לארץ. זו תופעה חוזרת. משהו דומה קורה בטיסת טורקיש מישראל באותן השעות.
   למה אני מספר את זה? כי אחת הדרכים לגדר מעט את הסיכונים שלך זה לבדוק את הטיסה הספציפית שאתה חושש לפספס. להבנתי זו הטיסה מבאלי להוצ’ימין. כנס ל- flightaware.com ותחפש את מספר הטיסה של הטיסה הזאת. אם תגלול למטה תראה שבוע-שבועיים של ההיסטוריה של הטיסות הללו. אם אתה רואה שם הרבה איחורים משמעותיים אז אולי כדאי לקחת טיסה עם קונקשן ארוך יותר או פתרון אחר.
   לדוגמה זו הטיסה של לוט שמאחרת כרונית שדיברת עליה. אפשר לראות למטה ב-Past Flights שהיא ממריאה באיחורים של שעה עד שעתיים כמעט כל פעם.

   הקונקשן במומבאי נראה מאוד סביר.
   ובלי קשר – היה לנו מאוד כיף לטוס בפסח עם גולף אייר. אחלה חברה והשדה מאוד מודרני בבחרנין.

 55. רבי

  מה קורה אם יש לי קונקשן והטיסה מאחרת , האם הכבודה עוברת למטוס או שהיא תחכה לי בנחיתה .

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בעיקרון לא אמור להיות מצב בו הכבודה טסה בלי הנוסע. לפחות לא כזה שבשליטת הנוסע. לדוגמה אם נוסע לא עולה לטיסה, אז אפילו יעכבו את ההמראה של הטיסה ויחפשו את המזוודות שלו בבטן המטוס כדי להוציא אותן. זה נהלי ביטחון.
   בקונקשן אם הנוסע מפספס את הקונקשן, סביר להניח מאוד שגם הכבודה תפספס. במקרה כזה הכבודה אמורה לעבור לטיסה שגם הנוסע יועבר אליה. לרוב אם פספסת קונקשן אז מחליפים לטיסה מואחרת יותר באותו היום, או עם קונקשן נוסף ליעד הסופי. גם הכבודה תעשה את אותה הדרך. אפשר להגיע ל-transfer desk ולבקש שהכבודה תשלף המערכת ותגיע לנוסע, אם הטיסה החלופית עוד הרבה זמן.
   מצב נוסף שיכול לקרות, וקורה לא קצת, הוא שדווקא הנוסע מספיק לעשות את הקונקשן, גםא אם הוא לחוץ מאוד, אבל הכבודה לא מספיקה. במקרה כזה חברת התעופה תדאג להטיס את הכבודה בטיסה אחרת ולמסור אותה לנוסע.

 56. בינת

  היי,
  אולי אתה יודע- למקרה ואני מבצעת החלפה של שדה תעופה באחד הקונקשנים (כל הטיסות של אותה חברה תעופה), האם אני עדיין יכולה לשלוח את המזוודות ליעדן הסופי?
  תודה מראששש

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אני מאוד מאוד בספק. 99.999% שלא.
   למה? כי המזוודות חייבות לטוס איתך ממש באותו המטוס. אני לא רואה איך המזוודות יעברו בין שדה אחד לשני בלי שאתה תקח אותם.

 57. עופר

  שלום. אני טס עם klm ביולי לברגן בנורבגיה עם קונקשן של כמעט 24 שעות באמסטרדם. היכן אני יכול לבקש להוציא את המזוודות אלי גם בקונקשן באמסטרדם? האם בדלפק הצק אין הראשון בארץ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי עופר, הכי טוב יהיה כבר בארץ בזמן הצ’ק אין לחדד לדייל הקרקע שאתה רוצה לאסוף את המזוודות באמסטרדם ולאחר מכן לשלוח אותן שוב שם. אפשר גם חלק מהמזוודות לשלוח עד הסוף וחלק לאסוף באמסטרדם, כך שיהיה לכם אולי יותר קל. אני הייתי מגדיל לעשות, ובודק את המדבקה שדיילת הקרקע מדביק על המזוודה ובודק שכתוב שם AMS ולא “BGO via AMS”. כך בעצם יהיה ברור שהמזוודות מנותבות לאמסטרדם (AMS) ולא לברגן (BGO) דרך אמסטרדם.

 58. אלה

  שלום
  יש לי טיסה לגלזגו עם קונקשן באמסטרדם. הטיסה היא בשתי חברות תעופה שונות: איזיג’ט לאמסטרדם ומשם klm ובחזור klm ומאמסטרדם אלעל.
  באמסטרדם יש לי כ3 שעות בין הנחיתה להמראה.
  עכשיו ראיתי שעל הכרטיסים, למרות שהוזמנו ביחד כתוב שאצטרך לאסוף את המזוודות ולעשות צק אין מחדש באמסטרדם. זה הגיוני? אי אפשר לשלוח אותם מראש לגלזגו?
  אני אספיק ב3 בין נחיתה להמראה לאסוף מזוודות ולעשות צק אין מחדש עם כל התורים?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   כן, זה מאוד הגיוני. מדובר בעצם ב”קונקשן עצמאי”.
   כלומר, אין שום קשר בין איזי’ט ל-KLM והן אינן משתפות פעולה בשום צורה. לכן אין כל דרך לשלוח מזוודות ליעדכן הסופי כך שיעשו את הקונקשן בלי שתצטרכי לאסוף אותן.
   החדשות הטובות הן ש-3 שעות אמורות להיות מספיקות כדי לעשות ביקורת דרכונים, לאסוף מזוודות ואז לעשות צ’ק אין מחדש עם המזוודות.
   הסיכון היחיד יהיה רק אם easyJet בהלוך או KLM בחזור יאחרו להגיע לאמסטרדם. כך יכול להיות פספוס של הקונקשן. במקרה כזה לחברות התעופה של הטיסה השניה שממריאה מאמסטרדם אין כל אחריות כפיך ויהיה עליך לרכוש כרטיס חדש.

 59. שמואל

  תודה על כל המידע המפורט.
  אני טס החודש להודו עם קונקשן דרך בחריין [בחברת גולף אייר המקומית]
  קצת חושש לאור כמה התראות מהשבוע האחרון
  יש לי כמה שאלות בסיסיות:
  1. האם אני עובר בדיקת דרכונים בקונקשן רק לפני העליה למטוס בגייט?
  2. למה התכוונת שעושים בדיקה ביטחונית בקונקשן? היכן היא נעשית?
  3. יש לי שעתיים וחצי בין הנחיתה להמראה. היכן אני מעביר את הזמן הזה? תוכל לתאר זאת? אני מעט חושש בעקבות מה שכתבתי למעלה.
  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי שמואל,

   אתחיל מהסוף: בפסח האחרון יצא לי לטוס עם גולף אייר ולעשות קונקשן בבחריין. הייתה לנו טיסה מעולה וגם הקונקשן עבר מאוד מאוד טוב.

   לשאלותיך:
   1. אין בדיקת דרכונים משמעותית. יסתכלו על הדרכון כדי לבדוק שהשם תואם לכרטיס העליה למטוס בגייט עצמו. לא משהו לדאוג ממנו כלל.
   2. ישנו בידוק ביטחוני של כבודת היד, כמקובל בכל שדה תעופה. לאחר הירידה מהמטוס מישראל (וגם בקונקשן בדרך חזור), תכלו אחר השלטים של Transfer והדרך תעביר אתכם דרך מסלול בידוק בטחוני במהלכו ישקפו לכם את כבודת היד. התהליך זהה לבידוק שנעשה לפני הטיסה גם בארץ (לא התשאול הבטחוני של “האם ארזתם לבד?”). אחרי סיום הבידוק הבטחוני בקונקשן, המסלול לוקח אתכם לאיזור ה-“דיוטיפרי” ושערי העליה למטוס.
   3. שעתיים וחצי זה זמן מאוד טוב לקונקשן. אחרי שתסיים עם הבידוק הבטחוני ישאר לך כשעה לשעה וחצי עד שיתחיל הבורדינג לטיסה הבאה. זה זמן טוב לשבת לשתות כוס קפה או ארוחה קלה, לקנות משהו או פשוט לשבת על ספסל ולראות מטוסים ממריאים. הטרמינל בבחריין הינו טרמינל חדיש ביותר (נפתח ממש ממש לאחרונה) והכל חדש ומצוחצח. ישנם הרבה ספות ואפילו מיטות לשבת או לשכב לנוח, להטעין את הטלפון וכו’.

   לסיום, באמת שהקונקשן בהלוך וגם בחזור בבחריין היו מאוד מאוד מוצלחים ורגועים, ועוד טסנו עם תינוק.

 60. ילנה

  שלום,בטיסה עם קונקשן באיסטמבול מה בודקים?יש בדיקת דרקונים?בדיקת כבודת יד?אם קונים אלכוהול בדיוטי פרי בבנ גוריון,האם אפשר לקחת אותו לתחנת במעבר (איסטמבול)?תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   באיסטנבול בזמן הקונקשן בודקים רק את כבודת היד. כך שכל הנוזלים לא יכולים לעבור. אין בדיקת דרכונים.
   בארץ בדיוטיפרי עקרונית הם יכולים לארוז בשקית מתאימה, אבל (אם אני לא טועה) עם מסרבים לעשות את זה בשביל טורקיה בטענה שאין להם הסכם מתאים.

 61. נועם

  היי! יש לי קונקשיין של 13 וחצי שעות במקסיקו סיטי, אפשרי לצאת מהשדה לעיר ולחזור לטיסה?
  צריך לעבור ביקורת דרכונים ביציאה והכניסה?
  יש צורך לבצע צק אין בכניסה חזרה מהעיר לטרמינל?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי,
   אני לא מכיר את השדה במקסיקו סיטי, אך על פניו זהו קונקשן מאוד ארוך ובהחלט מספיק זמן לצאת מהשדה ולחזור אח”כ.
   לישראלים אין צורך בויזה למקסיקו, לכן זו לא תהיה בעיה.
   כן יש צורך לעשות ביקורת דרכונים ביציאה ובכניסה, שכן זו בפועל כניסה ויציאה מהמדינה.
   בקשר לשאלה האחרונה, בד”כ בקונקשנים כבר בצ’ק אין לטיסה הראשונה מקבלים כרטיס עליה למטוס לכל הטיסות, וגם המזוודות מתויגות כך שיגיעו ליעד הסופי בלי צורך לאסוף אותן בזמן הקונקשנים. לכן להיה לך צורך לעשות צ’ק אין בחזרה לשדה אלא רק לעשות בידוק כבודת יד וביקורת דרכונים.

 62. רועי

  הייי יש לנו קונקשן של שעה ורבע באיסטנבול?
  האם זה מספיק?
  האם אני יכול לבקש מראש שיגיע אלינו דייל קרקע לכוון אותנו… אנחנו משפחה עם ילדים.
  קצת חוששים….
  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   שעה ורבע זה אמור להיות מספיק באיסטנבול לקונקשן אם אין הפתעות בהמראה מהארץ.
   דיילי קרקע שמגיעים לכוון זה לפי שיקול הדעת של החברה בזמן אמת. אם יהיה עיכוב בנחיתה של הטיסה מהארץ לכדי מצב שהקונקשן מתקצר משמעותית אז כנראה שתהיה הכוונה. בכל מקרה תמיד תוכלו לגשת ל-transfer/infromation desk ולבקש סיוע והכוונה.

 63. גולן

  טס לפוקט נוחת ב6 וחצי בערב בדובאי וטיסת ההמשך ב3 לפנות בוקר האם כדאי ואפשר לצאת לעיר לכמה שעות?

 64. רועי

  היי

  מצאתי טיסה ללוס אנג’לס עם קונקשן במיאמי של אותה החברה,
  זמן ההמתנה הוא פחות משעתיים.

  הבנתי שברגע שהקונקשן בארה”ב, צריך לאסוף את המזוודות ולעבור את המכס וההגירה.
  האם הזמן מספיק ?

 65. רחלי

  שלום, אנחנו טסים לפריז בתחילת יולי בטיסת קונקשיין שעוצרת בוורשה לקצת יותר מ5 שעות.
  אשמח אם תוכל להציע לנו איך לנצל את השעות במקום פתוח יפה שמתאים לילדים (אנחנו עם שישה:))

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי רחלי.

   יש כאן כמה אפשרויות שנראות מעיינות לבילוי עם ילדים באיזור השדה בורשה. כן אציין ש-5 שעות קונקשן זה מאוד גבולי. אצם צריכים לחזור מינימום 1:45 לפני הטיסה לשדה להערכתי. וגם אחרי הנחיתה יקח לכם בערך 45-60 דקות לצאת מהשדה.
   גם בתוך השדה ישנו ג’ימבורי שאפשר לבדוק. קיראו עוד פה וגם פה.

 66. אופיר

  שאלה לגבי קונקשן בוינה עם טיסת המשך לאינסברוק אוסטריה דרך חברת אוסטריין איירליינס. הקונקשן הוא רק 35 דקות, זה הגיוני?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   זה אכן זמן מאוד קצר לקונקשן. אבל לפי האתר שדה התעופה של וינה, זמן הקונקשן המינימלי בשדה הינו 25 דקות בלבד. כך שנראה שזה סביר. עדיין מדובר בקונקשן מאוד מסוכן לדעתי. מספיק איחור של רבע שעה בהמראה וכבר אתם בסכנה ממשית לפספס. עם זאת, אני מניח (אבל תבדקו!) שיש כמה טיסות יומיות מוינה לאינסבורק, אז מקסימום תטוסו בטיסה כמה שעות לאחר מכן.

 67. ניקול

  היי,
  סופרת את הימים לטיסה לניו יורק, טיסת קונקשיין דרך אמסטרדם ובחזור לישראל דרך פריז.

  כרטיסי הטיסה נרכשו דרך חברת אייר פרנס ובפועל מי שמבצעת את הטיסות klm

  ההמתנה באמסטרדם היא שעתיים, ובחזור בפריז (כנראה בשדה תעופה דה גול) המתנה של שעה ועשרים.

  האם הזמן מתאים לעשות קונקשן או שיש סיכון לאחר לאחת הטיסות?

  והאם המזוודות מועברות ליעד הסופי ללא איסוף באמסטרדם או פריז?

  אשמח לטיפים נוספים על מנת להספיק 🙂

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי ניקול.
   מדובר בזמנים מספיקים לקונקשנים בד”כ (בתנאי שאין הפתעוות לא צפויות).
   במידה וכל הטיסות הוזמנו תחת אותה הזמנה עם אותו קוד הזמנה, אז הזוודות יעברו אוטומטית את הקונקשן.
   תהנו!

 68. אלי

  שלום לך
  כבר שנים רבות שלא טסתי עם קונקשן , כל מה שידעתי נעלם..

  בשבוע הבא אני טס לטנריף עם איבריה הלוך ושוב בטיסת המשך ממדריד
  המטוס מבן גוריון נוחת במדריד בטרמינל 4S וההמראה בטרמינל 4
  המתנה קצרה של 1:50 ש
  שאלה ראשונה–האם ההמתנה מספיקה
  שאלה שנייה –האם צריך לעשות ביקורת דרכונים בנחיתה במדריד.
  שאלה שלישית –כמה מסובך יכול להיות המעבר בין הטרמינלים

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי אלי.
   אני לא מכיר את השדה במדריד. אבל חיפשתי לך תשובות + הערכות מלומדות שלי 🙂

   האם זמן הקונקשן מספיק?
   כמעט שעתיים קונקשן זה המון זמן לקונקשן. לא צופה בעיה כל עוד אין שינויים משמעותיים בלו”ז הטיסות ובעיקר בהמראה מהארץ. זמן הקונקשן המינימאלי בשדה התעופה במדריש לפי האתר של איבריה הינו 55 דקות. כך שלכם יש יותר מפי 2 מכך.

   האם צריך לעשותביקורת דרכונים בקונקשן?
   להערכתי כן. בעצם אתם מגיעים בטיסה בינלאומית ועוברים אח”כ לטיסה פנימית. במצב כזה עושים ביקורת דרכונים ומכס כבר אחרי הטיסה הראשונה לרוב.

   האם מסובך לעבור בין הטרמינלים במדריד בקונקשן?
   לפי אתר לא רשמי על שדה התעופה במדריד, אבל גם לפי האתר הרשמי, ישנה רכבת תחתית שיוצאת כל 5 דקות ומחברת בין הטרמינלים.

 69. שרון

  שלום. אנחנו נוסעים לקוסטה ריקה דרך מיאמי בשתי חברות תעופה שונות אלעל ואמריקן איירליין
  האם ניתן לשלוח את המזוודות ליעד הסופי? או שנדרש בידוק מחדש במיאמי?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי שרון,
   אני לא יודע בטוח להגיד לגבי זה.
   ככל הנראה תוכלו לשלוח את המזוודות ישר ליעד הסופי, מאחר ואל על ואמריקן איירלינס משתפות פעולה (בהסכם Codeshare) ולרוב זה מאפשר לחברות לשלוח מזוודות בקונקשן כאילו זו הייתה אותה חברה.
   אבל אני ממליץ לוודא את זה עם אל על, אמריקן איירליינס או הסוכן דרכו הזמנתם.

 70. חנותה שחר

  האם שעה וחצי בקונקשן בטורקיה לא מהווה בעיה? מבחינת המעברים בין בטרמינלים/שערים? תודה. (הטיסה של אותה החברה)

  1. IgalSt כותב הפוסט

   קונקשן של שעה וחצי באיסטנבול זה דיי סטנדרטי. כל עוד אין איחורים משמעותיים בהמראה מהארץ אתם תספיקו לעשות אותו בלי בעיה.

 71. ציפי

  האם אפשר בטיסת קונקשן בורשה שזמנה כ3 שעות לצאת בביקורת דרכונים ולחזור שוב כטיסה חדשה או שכבר כירטסו אז אין אפשרות לעשות שוב צ’ק אין וחייבים לעשות א תהקונקשן בלי לצאת לשדה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי. עקרונית אין בעיה לעשות ביקורת דרכונים (וגם מכס) “ולצאת” משדה התעופה, גם בזמן קונקשן. כדאי לשים לב שלאחר מכן יהיה צרוך לבצע בידוק בטחוני ואולי ביקורת דרכונים פעם נוספת. לא יהיה צרוך לעבור בדלפקתי הצ’ק אין כי ככל הנראה כבר יהיו לכם כרטיסי עליה למטוס שקיבלתם בהמראה בתחילת המסע שלכם. כל זה כמובן נכון במידה ויש לכם ויזה מתאימה להכנס למדינה בה מתבצע הקונקשן.

 72. מעיין

  שלום
  מה קורה כאשר טיסת ההמשך לא באותה חברה? האם עליי לרדת לאסו מזוודות ולעשות צק אין מחדש?
  טסה לפריז ומשם לבורדו
  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי.
   בהחלט – אם הטיסה היא לא באותה חברת התעופה* אז יש צורך בזמן הקונקשן לאסוף את המזוודות ולעשות צ’ק אין מחדש. זה גם יכול לגרור ביצוע ביקורת גבולות. חיסרון נוסף הוא שאת תהיה אחראית על ביצוע הקונקשן ואם טיסה בקטע הראשון (מהארץ לפריז במקרה שלך) תאחר ותפספסי את הקונקשן, יהיה עליך לרכוש כרטיס טיסה חדש בתשלום מלא.
   * זה לא כולל מצב של code share – כלומר שחברת תעופה מסויימת תחת אותה ההזמנה מוכרת קטע טיסה אחד איתה וקטע טיסה אחר עם חברה אחרת בשיתוף פעולה בינהן. במצב כזה יהיה קוד הזמנה (PNR) אחד לכל הטיסות.

 73. רן

  היי,תודה על תשובתך,
  הנבואה הגשימה את עצמה.
  הטיסה מיישראל למדריד עם קונקשיין של שעה ורבע בתורכיה,התעכבה לבסוף לא בגלל הבלאגן בשדה שלנו,אלא בעכבות נוסע שאיבד את הדרכון בגייט כשאנחנו יושבים במטוס ומחכים להמראה בזמן,בקיצור הדרכון לא נמצא,והיה צורך להוריד את הזוודה שלנו,הטיסה יצאה באיחור של שעה ורבע,נחתנו בתורכיה,בדיוק בזמן שהיינו אמורים להמשיך,אך כמו שכבר כתבת,מזלנו היה שזה אותו חברת תעופה,פגסוס,ורוב הנוסעים המשיכו למדריד,אז חיכו לנו בטרמינל בתורכיה צוות,שהעביר אותנו בהליך מזורז למטוס,המראנו באיחור של רבע שעה.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   תודה רבה על העדכון ואני מאוד שמח ש(למרות הלחץ שבטוח הרגשתם כל הטיסה) לבסוף צוות הקרקע באיסטנבול טיפל בהם בצורה טובה והעביר לטיסה הבאה תוך זמן קצר.
   מה שמדהים זה שבהאיסטנבול מאוד מתורגלים בקונקשנים ואכן עושים מאמצים גדולים לוודא שהקונקשן מתקיין בצורה כמה שיותר חלקה, גם כשיש תקלות בלתי צפויות.
   תהנו!

 74. הילה

  שלום רציתי לשאול, אמורה להיות לי טיסה מלונדון לישראל עם עצירה בסופיה – בולגריה, של שלוש שעות ועשרים דקות, האם לדעתך זה מספיק? יצוין שאין לי מזוודה
  תודה.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   קונקשן של 3:20 הוא קונקשן מאוד מאוד מספק והייתי אומר שהוא דיי בטוח. גם אם יהיה עיכוב מסויים בהמראה מלונדון לבולגריה, זה נותן לכם מספיק זמן לאחר להגיע לבולגריה עד הטיסה הבאה.
   כמובן שאם האיחור הוא מאוד משמעותי של שעות רבות, תפספסו את הטיסה הבאה שלכם לארץ. אבל הסיכוי לאיחור כ”כ גדול הוא נמוך.

 75. רן

  היי
  יש לנו קונקשיין בטוריקיה עם פגסוס של שעה וחצי עם המשך למדריד,הטיסה יוצאת בשעה 7 בבוקר לטורקיה,המצב בבן גוריון לא משהו,איחורים של שעה ויותר,כך שמצבנו בעיתי,האם יחכו לנו בטיסת ההמשך?זה אותה חברה תחת אותו קוד.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   מקווה שהתשובה עדין רלוונטית.
   בכל אופן, אם ישנם הרבה מאוד נוסעים על הטיסה מישראל שאמורים להמשיך לטיסה למדריד, יש סיכוי סביר שיעכבו את הטיסה. עם זאת, חשוב לזכור שהמטוס שטס למדריד אח”כ אמור להחזיר נוסעים ממדריד חזרה לאיסטנבול ולכן זה גורר עיכוב גם בטיסה עתידית. ובטח אחרי זה המטוס אמור להמשיך לטיסות נוספות וזה גורר עיכוב גם בהן. כך שזו החלטה לא פשוטה עבור חברת התעופה.
   במידה ולא יחכו לכם, יעבירו אתכם לטיסה חלופית. ייתכן גם טיסה עם קונקשן נוסף. אם כבר טסתם, אשמח אם תוכל לספר מה קרה בפועל 🙂

 76. גלית

  בהמך לשאלה של טסה לאתונה ומאתונה לברצלונה עם קונקשיין של שעה.
  יש לי מס’ טיסה 1 לטיסה לאתונה ומספר טיסה 2 לטיסה מאתונה לברצלונה.
  בטופס בריאות לברצלונה איזה מס’ טיסה אני צריכה לכתוב? את זה שהיעד שלו ברצלונה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   לדעתי כן – הטיסה השניה שנוחתת בברצלונה. לפעמים בשאלונים הללו שואלים אם היו קונקשים בדרך ושם אפשר לתת פרטים נוספים במקרה הזה.

 77. משה

  היי

  אנחנו טסים לניו יורק עם 3 ילדים. הקונקשן בפריז בשארל דה גול למשך 5 שעות בשעות הצהרים

  האם נספיק לעשות גיחה אפילו מינימלית למרכז פריז?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בשארל דה גול בפריז (CDG) ישנה רכבת ישירה לפריז. הרכבת יוצאת כל 10-20 דקות מהשדה לעיר ואורך נסיעה הוא כ-50 דקות. כך שצריך לקחת בחשבון כשעה ו-10 או אפילו שעה וחצי נסיעות לכל כיוון בשביל שיהיה גם מרווח ביטחון. כלומר רק הנסיעות ברכבת יקחו בין שעתיים וחצי ל-3 שעות. מניח שגם יקח לפחות חצי שעה בין הנחיתה ליציאה מהשדה לכיוון תחנת הרכבת. וגם בחזור צריך לפחות שעה או אפילו שעה וחצי לבצע בידוק ולהתחיל בורדינג לפני ההמראה.
   אז לפי החישוב שלי של כ-2.5-3 שעות על נסיעות, עוד שעה וחצי להגיע לפני הטיסה + התניידות בשדה עצמו של כחצי שעה, אנחנו מגיעים לכ-4.5-5 שעות סה”כ. בעצם תספיקו להגיע לפריז במקרה הטוב ביותר לדעתי לכ-30-40 דקות לפני שתצטרכו להסתובב חזרה. אבל מצד שני זה יגדיל לכם את הריסק להתקע ולפספס את טיסת ההמשך.
   אני הייתי שוקל לוותר לצערי.

 78. בנימין

  היי
  יש לי טיסה לפריז עם קונקשן בוורשה. האם הנחיות הקורונה של פולין חלות עלי?
  תודה גדולה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   ייתכן ובמראה מישראל ידרשו הצהרה לורשה, אבל סביר להניח שלא (בהנחה וזה קונקשן רגיל עד כ-12 שעות). מעבר לכך דרישות פולניות לזמן הטיסה כמו מסיכה בטיסה וכו’ כן חלות.

 79. רומי

  היי יגאל, תודה רבה על כל המידע!
  האם מחתימים דרכון בקונקשן? במידה וזה תלוי במדינה/שדה תעופה כיצד ניתן לברר זאת בבקשה?
  חברה משרתת בצבא ויש להם פקודות בנושא החתמת הדרכון בחלק ממדינות המציעות קונקשן..
  תודה רבה,
  רומי

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי רומי,
   לא נתקלתי עדיין במצב בו מחתימים דרכון בזמן קונקשן. מחתימים דרכון כשנכנסים למדינה, אבל קונקשן לא נחשב ככניסה למדינה ולכן אין החתמות. כן נתקלתי בביקורת דרכונים בזמן קונקשן, לדוגמה ברוסיה. פשוט מסתכלים בדרכון, אולי בודקים במחשבים (אני מניח שבודקים שאם אין איזה צו מעצר או משהו כזה).
   עם זאת, אני רוצה לסייג את דבריי מאחר ויש פה באמת סכנה מבחינת חריגה מפקודות הצבא ואני אמליץ לבדוק לעומק את המקרה הספציפי של המדינה בהם אתם מיועדים לבצע קונקשן.
   כמו כן, אציין שבארה”ב אין בכלל קונקספט של קונקשנים כפי שאנחנו מכירים אותלו באירופה. כלומר, בארה”ב כשנוחתים פשוט יוצאים מהגייט ישר אל האיזור הלא מאובטח. אם זו טיסה בינלאומית אז יוצאים לביקורת דרכונים, בדיקת ויזות וכד’. לאחר מכן, במידה ומארה”ב ממשיכים למדינה אחרת (קורה הרבה בטיסות למקסיקו לדוגמה) אז פשוט מבצעיםמ בידוק מחדש, ביקורת דרכונים וכו’. כך שבעצם בשביל לבצע את הקונקשן הזה בארה”ב נדרשת ויזה לכניסה לארה”ב למרות שלא באמת נכנסים. ובהחלט יש החתמת דרכון במצב הזה.

 80. מישל תמר

  היי
  יש לי טיסת קונקשן מניו יורק דרך איסטנבול לישראל עם עצירה של 13 שעות במטרה לטייל האם כרגע במצב הנוכחי בגלל הקורונה תיהיה לי אפשרות לצאת משדה התעופה ולהכנס לאחר מכן? או שאצטרך לעשות בדיקה שוב ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בהחלט תוכלו לצאת לעיר. לפי מיטב הבנתי כרגע אין בעיה בישראל (מבחינת קורונה) עם נוסעים המבקרים בטורקיה – ואפשר בהחלט לנצל את זה. אפילו טורקיש מציעים טיולים ללא עלות (או לפחות הציעו כאלה לפני הקורונה) לנוסעים אשר עושים קונקשן באיסטנבול.
   כמובן שכאשר תחזרו לשדה תצטרכו לבצע בדיקה מחדש לכבודת היד.

 81. אלי ברק

  שלום. בפסח הקרוב אנחנו טסים לוושינגטון עם חברת אוסטריאן איירליין קונקשיין בוינה של שעה וחמישים דקות האם זה מספיק לטיסה המשך האם צריך לצאת מהשדה לגט הבא האם יש ביקורת דרכונים בוינה
  תודה על תשובתכם

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי אלי.
   שעה וחמישים אמור בהחלט להספיק עם עודף להסתובב בדיוטיפרי או לנשנש משהו בבית קפה אפילו. כל עוד אין איחורים משמעותיים בהמראה מהארץ כמובן.
   אין צורך לצאת מהשדה. אתם צפוים לעבור בידוק מחודש בוינה בזמן הקונקשן כדי לעמוד בדרישות הביטחון של ארה”ב, ולאחר מכן תכנסו לאיזור ההמראות בשדה.
   לא צפויה לכם ביקורת דרכונים. תהנו!

 82. מישל

  היי יגאל,
  אני טס לקנקון בסוף החודש, מבצע קונקשיין של 7 שעות בליסבון מ 9:00 עד 16:00.
  להערכתך מספיק זמן לצאת לסיור קצר בעיר ולהספיק לכל הפרוצדורה של הצק אין מהתחלה ?
  האם בגלל היציאה לעיר מצריכה בידוק קורונה בחזרה לשדה ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי מישל,
   ישנו מטרו משדה התעופה בליסבון למרכז העיר, כך שתוך 20 דקות אפשר להגיע מהשדה לליסבון.
   לכן גם אם נקח שעה נסיעה לכל כיוון, יש עדיין מספיק זמן לנסוע לעיר, לטייל שם מעט ולחזור. כשחוזרים לשדה יהיה צריך לעבוד בידוק בטחוני מחדש וזהו, שכן כבר עשית צ’ק אין עד לקנקון ואמורים להיות לך כרטיס עליה לטיסה מליסבון לקנקון.
   כל זה בהנחה שכל הטיסות נשארות בזמן ואין הפתעות מיוחדות.
   לגבי קורונה, אני לא יודע בוודאות לומר, אך ככל הנראה שלא. כדאי לבדוק את זה.

 83. שירי

  היי יש לי שאלה,

  אם אני טסה למדריד ויש לי עצירה באיסטנבול של 3 שעות אני צריכה למלא טופס של הצהרת בריאות של איסטנבול??
  אשמח לקבל תשובה בבקשה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי שירי, למיטב ידיעתי אין צורך למלא את טופס ההצהרה בזמן קונקשן כל עוד לא יוצאים אל העיר. ספציפית באיסטנבול לפני כמה חודשים כשעברתי שם לא היה צורך בכך.

 84. ענבל

  שלום רב

  אנו אמורים לטוס עם חברת פגאסוס לנורבגיה כאשר יש טיסת קונקשן באיסטנבול.

  ברצוני לשאול האם שעה ועשר דקות יספיקו להגעה לטיסת המשך ?

  ומה המרחק פחות או יותר בין איזור הנחיתה לאיזור העלייה לטיסה הבאה ?

  אודה לתשובתך

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי ענבל,
   שעה ו-10 דקות אמורה להספיק בלי בעיה לקונקשן באיסטנבול. זאת כל עוד אין איחורים בהמראה מישראל כמובן.
   עשיתי קונקשנים של 45 דקות באיסטנבול והכל היה בסדר. כן צריך אולי ללכת קצת יותר מהר, אבל מספיקים בכיף.
   לגבי מרחק ההליכה, זה תלוי באיזה שדה מתבצע הקונקשן. יש את איסטנבול IST, השדה הגדול והעיקרי של איסטנבול, ואת סביחה SAW שגם בו ישנם קונקשנים של פגסוס וטורקיש. SAW מאוד קטן והמרחקים שם קטנים יחסית. עם זאת, ב-IST יש הרבה פעמים צורך ללכת ולנסוע על דרגנוע לא קצת. ההליכות יכולות בלי בעיה להיות כ-30-40 בתוך השדה מהגייט של הנחיתה לגייט של ההמראה כולל בידוק בטחוני.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בהחלט. כל עוד יש לך ויזה מתאימה להכנס ל-UK (לדרכון ישראלי יש) ואין הגבלות קורונה בתקוף (למיטב יעידתי כרגע אין בעיה לישראלים להכנס ל-UK) – אז בהחלט אפשר לצאת בזמן הקונקשן ללונדון. חשוב רק לשים לב לחזור בזמן לבצע בידוק בטחוני מחדש ולהגיע לגייט של טיסת ההמשך.

 85. מורן

  היי, אני מעוניינת להזמין טיסה עם טורקיש אייר לין מארהב לישראל , הטיסה כוללת עצירת ביניים של 14 שעות בלילה. האם אוכל לצאת מהשדה בזמן ההמתנה? מה קורה עם המזוודות שלי בזמן הזה ובמידה ואני יוצאת משדה התעופה בחזאה אצטרך לבצע את כל תהליך הבידוק מחדש?
  מעולם לא טסתי עם קונקשיין של יותר מ 4 שעות ולא עם טורקיש לכן מעדיפה לברר לפני ההזמנה. תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי מורן. תוכלי לצאת מהשדה, כל עוד יש לך ויזה להכנס למדינה (אם יש לך דרכון ישראלי – נראה שאין צורך בויזה).
   תוכלי לאחר מכן כמובן לחזור חזרה לטיסת ההמשך שלך, אבל בהחלט תצטרכי לבצע בידוק מחדש אך לא צ’ק אין.
   לגבי המזוודות, אפשר לבקש לשלוח את המזוודות ליעד הסופי או לאסוף אותן בטורקיה ולאחר מכן למסור אותן שוב. אך זה יאריך לך את הזמן של הצ’ק אין לטיסה בטורקיה – ובד”כ מיותר. אם את צריכה דברים עדיף לארוז בטרולי במידת האפשר.

   *חשוב לבדוק הגבלות כניסה לגבי קורונה.

 86. צבי

  האם אני יכול להזמין טיסה עם קונקשן ולצאת מהשדה לאחר הטיסה הראשונה, למשל טיסה מישראל לוורשא הינה טיסה די יקרה, אך עם זה קונקשן לקרקוב יוצא הרבה יותר זול, האם אני יכול לפשוט לצאת מהשדה בוורשא וזהו?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   לפי חוקי הכרטיס – אסור לך לעשות את זה וחברת התעופה יכולה לראות את זה כהפרה של החוזה בינכם. זה נקרא Hidden City hack.
   אם תעשה את זה, אף אחד לא יכול למנוע ממך פיזית לצאת ולהמנע מעליה לטיסה הבעיה. עם זאת, החברת התעופה בוודאות תבטל את כל הטיסות הנותרות בהזמנה שלך. כך שאם תזמין הלוך חזור מת”א לקרקוב דרך וורשה ותצא בוורשה, לא תוכל לעלות חזרה לא בוורשה ולא בקרקוב בטיסות חזרה לארץ.
   אם אתה מזמין רק בכיוון אחד, הריסק הרבה יותר נמוך ואכל לפעמים עושים את זה, אך שמעתי שבארה”ב חברות התעופה מענישות נוסעים ומבטלות להם את החבורת נוסע מתמיד ועוד סנקציות.

 87. ניבה גרי

  היי יגאל יש לי טיסה מישראל למיאמי עם אמריקן א.ל ומשם קונקשיין לג’קסון ויל, האם יש לך מושג אם צריך לעבור טרמינלים(לא מופיע בכרטיס) ואם כן באיזו דרך (ראכבת מדרגות נעות וכו’)

  1. IgalSt כותב הפוסט

   לצערי אני לא מכיר את השדה כך שלא אוכל לסייע לצערי. ניתן לפנות לחברת התעופה או הסוכן כדי לבדוק. לחילופין אולי בניהול ההזמנה באתר של אמריקן איירליינס יהיה מידע נוסף לגבי טרמינלים.

 88. מאיר

  היי
  רציתי לדעת
  אני רוצה להזמין טיסה עם חברת תעופה Aegean Airlines לברצלונה
  קונקשן ביוון של שעה
  האם זה מספיק?
  מה קורה עם יש איחור בטיסה הראשונה?
  האם הם דואגים לעביר אותנו מטיסה לטיסה?
  מזוודות בבטן המטוס?
  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי, אם Aegean מוכרים את הקונקשן הזה תחת הזמנה אחת ביוון, הרי שזה מתאים לזמן הקונקשן המינימאלי בשדה.
   בכל אופן, זה מעט לחוץ, אבל אם לא יהיו איחורים תוכלו כנראה לבצע אתה קונקשן בלי בעיה.
   אם יהיה איחור בטיסה הראשונה ליוון (אותונה אני מניח?), כל עוד הטיסה ליוון וממנה לברצלונה הוזמנו תחת אותה הזמנה עם אותו קוד PNR, חברת התעופה תהיה אחראית להעביר אתכם לטיסה חלופית שתקח אתכם ליעד. הטיסה החלופית עשויה לכלול קונקשן נוסף.
   המזוודות בבטן המטוס יעברו אוטומטית גם. עם זאת, גם פה יכול להיות מצב שהמזוודות לא מספיקות לעבור בעוד שאתם כן. גם במקרה זה חברת התעופה תהיה חייבת להעביר את המזוודות בטיסה חלופית תוך כמה ימים. במקרים מסויימים ניתן אף לקבל החזר הוצאות על דברים בסיסים מחברת התעופה על רכישות של דברים כמו ביגוד ראשוני, כלי הגיינה וכד’.

 89. ראובן

  אנחנו טסים לארץ בסוף החודש מלונדון לישראל בטיסת קונקשן של ריינאר דרך וורשה ( 3 שעות קונקשן בוורשה).
  האם המזוודות יגיעו ישירות לנתב”ג או שאני אצטרך לאסוף אותם בוורשה ולהתחיל עוד פעם את כל התהליך של ביקורת דרכונים ובידוק בטחוני של המזוודות?
  האם אני צריך למלא הצהרת בריאות גם לפולין למרות שזאת טיסת קונקשין?
  האם אני צריך לעבור עוד פעם בוורשה את בדיקת כל מסמכי הקורונה למרות שהכל נעשה כבר בשדה בלונדון?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי ראובן,
   בתקופת הקורונה אכן יש הרבה אתגרים עם טיסות והרבה שאלות שקשה לדעת את התשובה המדויקת עליהן.
   נתחיל ממה שכן ידוע: חוץ משדה התעופה Fiumicino באיטליה, כל טיסות הקונקשן של ריינאר דורשות איסוף כבודה וצ’ק אין עצמאי של הכבודה לטיסה הבאה, כך לפי האתר של ריינאר. וההשלכות של העניין הן שתצטרכו “לצאת” כדי לאסוף את המזוודות ולהעביר לטיסה הבאה ובהתאם לבצע בידוק בטחוני נוסף וככל הנראה גם ביקורת דרכונים (אך אני לא בטוח לגבי זה ב-100%).
   לגבי הדברים הפחות ברורים, בנושאי הקורונה: מאחר ואתם בסוג של קונקשן, אבל לא באמת, להערכתי כחלק מתהליך הצ’ק אין לטיסה הבאה יבדקו לכם את כל הניירת שוב (הצהרות קורונה וכד’). זאת, מאחר ואת הניירת של ישראל לא סביר שיבדקו בלונדון ולא סביר שתקבלו כבר בלונדון את כרטיס עליה למטוס מורשה לארץ. המשמעות של זה היא כנראה שגם תהיו כפופים לחוקים של פולין לגבי הטיסות שנוחתות בה (בדיקות קורונה, הצהרות בריאות וכו’).

 90. אביגיל

  שלום וברכה,
  יש לי טיסה מישראל לקנקון עם 2 עצירות-
  תל אביב לפרנקפורט עם לופטאנזה.
  פרנקפורט למונטריאול עם אייר קנדה ומונטריאול לקנקון עם אייר קנדה.
  העצירה הראשונה בפרנקפורט היא של שעה ו5 דקות, רציתי לדעת האם זה ריאלי?
  תודה רבה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בד”כ קונקשן שלש עה ו-5 דקות יהיה מספיק בפרנקפרוט. בהחלט תצטרכו להזדרז, אבל אם חברת התעופה מוכרת לכם את הטיסותה ללו בכרטיס אחד – היא חושבת שהיא תוכל להעביר אתכם לטיסה הבאה בזמן הזה. בכל אופן, פרנקפורט ספציפית מאוד מותאם לקונקשנים, כך שאם לא יהיו לכם איחורים בהגעה לשם תהיו בסדר עם הקונקשן.
   במידה תבכל זאת תפספסו אותו, חברת התעופה תעביר אתכם לטיסות חלופיות כדי שתגיעו ליעד. זה יכול להיות גם שינוי הקונקשן הבאה והעברתו למקום אחר.

 91. דניאל

  היי, רציתי לדעת אם קונקשיין של 1:40 באינסטנבול אמור להספיק לי? טיסה מהארץ לאמסטרדם עם עצירה באיסטנבול.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי, מהניסיון שלי לקונקשן ב-IST מספיק אפילו 45 דקות (אבל דורש הליכה מהירה). כך ששעה ו-40 דקות לעשות קונקשן באיסטנבול אמור בהחלט להספיק.
   כל זה בתנאי שאין איחורים מיוחדים בטיסה שמביאה אותך לטורקיה.

 92. איציק

  היי שלום, יש לי טיסה בריינר מורוצלאב ל ת”א עם קונקשן בפאפוס קפריסין שעתיים, השאלה האם יש לי מספיק זמן כדי להספיק לטיסץ המשך ? ולא יווצר מצב שאתקע בקפריסין, תודה מראש

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי איציק, קשה לנבא מה יקרה בטיסות הספציפיות שלך, אבל בעיקרון שעתיים בד”כ זה מספיק כדי לעשות קונקשן. הסכנה העיקרית שאני רואה זה איחור בטיסה הראשונה לקפריסין, ואז בעצם הזמן לקונקשן יהיה קצר מדיי או שפשוט תפספס את הטיסה מקפריסין לת”א. בכל מקרה, בטיסות לואו קוסט ישנו לרוב דיוק גבוהה יותר בטיסות ופחות איחורים ביחס לחברות הלגאסי, שכן המודל העסקי של חברות ה-low cost הוא כזה שהטיסות יוצאות בזמן ומבלות כמה שפחות זמן על הקרקע.

 93. מדלן

  שלום וברכה,

  אני רוצה ביום שלישי לטוס לבלגיה לפני שניה אדום,
  יש לי טיסת קונקשיין בפריז ואח”כ רכבת (חלק מהכרטיס טיסה)
  איפה יעברו ביקורת דרכונים? בפריז או בתחנת רכבת בבלגיה? או בשניהם?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   ביקורת דרכונים באירופה מתבעת המדינה הראשונה דרכה נכנסו (או האחרונה דרכה יוצאים). לכן צפויה ביקורת דרכונים בצרפת.

 94. חן

  קודם כל תודה רבה על המידע הנפלא הזה! שאלה- טסה בקרוב לקולומביה דרך מדריד, שהיום הפכה אדומה, הקונקשן במדריד יהיה 3 שעות בלבד ואת כרטיסי הטיסה רכשתי בנפרד. אם אציג את כרטיס הטיסה ממדריד לקולומביה בנתב”ג זה מספיק? אולי במקרה היית בסיטואציה של קונקשן במדינה אדומה ותוכל להרגיע אותי כי אני קצת בחרדות עם זה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   הייתי בסיטורציה של קונקשן בטורקיה פעמיים. בשני המקרים כשהצגתי את הבורדינג לטיסה הבאה לא היו בעיות עם הנציגים של משרד פנים (אני חושב). לא הייתי במצב של טיסות שרכשתי בנפרד, אבל עם הזהיהרות המתקבקשת אעריך שזה יתקבל ויהיה בסדר. אבל מי שמוסמך לייץ בזה היא חברת התעופה ו/או משרד הבריאות.

 95. Ziv

  במידה והזמנתי טיסה עם מספר קונקשנים (לדוגמה מקסיקו-ישראל: ממקסיקו לקולומביה (1) מקולומביה להולנד (2) ומהולנד לישראל)
  השאלה הראשונה היא אם ניתן להגיע לטיסה בקולומביה ולהמשיך את הקונקשנים כרגיל עד ישראל ולוותר על הטיסה הראשונית ממקסיקו?
  שאלה נוספת: האם אפשרי שלא ישלחו את המזוודה עד היעד הסופי?
  (לפי הדוגמה הקודמת אם אטוס ממקסיקו ואבקש שהמזוודה תעצור בהולנד ואוותר למעשה על המשך הטיסה לישראל)
  השאלות נכתבו כיוון שאני מעוניין להשאיר אופציית גמישות כחלק מטיול שאני עושה ובנוסף כי הטיסה בדוגמה הנ״ל בעלת שני הקונקשנים עולה חצי מהמחיר מאותה הטיסה בין קולומביה להולנד. (קטע הזוי אבל זה מה שמצאתי)

  1. IgalSt כותב הפוסט

   שאלה ראשונה: לא, זה לא ניתן. במקרה כזה, אם לא תגיע לטיסה הראשונה במסלול שלך (או לכל טיסה במסלול שלך יותר נכון), אז שאר הטיסות תחת אותה ההזמנה יתבטלו אוטומטית ע”י חברת התעופה. מה שאתה מנסה לעשות, וגם הסיבה למה המחירים יותר זולים אם כביכול עושים יותר טיסות, תוכל לקרא עוד פה בנושא “hidden city“. המצב היחיד שזה סביר איכשהו (אך עדיין מסוגן) לנצל את זה יהיה ב-leg האחרון של כל הטיסות תחת אותה ההזמנה. לדוגמה כשטטוס חזרה לארץ ממקסיקום, אז לא תעלה על הטיסה מהולנד לישראל. כך גם אם “שאר” הטיסות יבוטלו, פרקטית זה אף טיסה.

   שאלה שניה: ככל הנראה תוכל לבקש שהמזוודות לא יכורטסו כל הדרך ליעד הסופי, ולבקש לאסוף אותן עצמאית איפשהו בדרך. אבל זה יהיה מוזר ויכול לעלות שאלות אצל דייל הקרקע.

 96. orli

  שלום .
  אנחנו נוסעים לבודפשט ויש לנו קונקשיין באיסטנבול. לפי מה שאני רואה כל מי שמגיע איסטנבול צריך למלא הצהרת בריאות (של משרד הבריאות הטורקי) האם גם אנחנו צריכים למלא הצהרת בריאות כזו?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   החודשים האחרונים עברתי כמה פעמים בקונקשן בטורקיה ולא היה צורך למלא שום הצהרה. בד”כ הקונקשן לא נחשב ככניסה למדינה ובעצם לא נפגשים עם בקר גבולות של המדינה בה עושים קונקשן.

 97. זיוה

  הי , אני טסה שבוע הבא בטיסת קונקשן למילאנו איטליה עם עצירה בקייב של שעתיים , וזה אותה חברת תעופה , אבל לא אותו מספר האם יעבירו לי את המזוודות ? ואם לא אני אספיק לעשות צ’ק אין תוך שעתיים עם מזוודה גדולה ל קונקשן הבאה
  הזמנתי את הטיסה שלי דרך האתר kiwi קוראים לחברת התעופה שמטיסה Boryspil Internationa גם גם בטיסת המשך ?
  אני יכולה להספיק לעשות צייק אין בשעתיים עם מזוודה גדולה ?
  ואם מעבירים את המזוודות עד ליעד ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי,
   Boryspil זה שם שדה התעופה הראשי של קייב המסומן גם כ- KBP. אני מנחש שחברת התעופה שאיתה את טסה היא יוקריין אינטרנשיונאל, חברת הכותב העיקרית באוקראינה וקייב הוא נמל הבית שלה שבו היא עושה הרבה קונקשנים.
   בכל אופן, תוכלי לבקש בצ’ק אין בתחילת המסע שלך להעביר את המזוודות לטיסות לטיסה הבאה. בעיקרון הם לא חייבים לעשות את זה, אבל לפעמים מסכימים. בכל אופן, אם לא יהיו איחורים או הפתעות אחרות, להערכתי שעתיים זה זמן מספק בהחלט לאסוף מזוודות ולעשות. צ’ק אין מחדש.

 98. זיו אבוטבול

  קודם כל תודה על המידע!!!!!
  באמת שזה דיי הרגיע אותי והכניס לפרופורציות.
  בנוסף רציתי לדעת
  טיסה לקנקון עם קונקשיין באמסטרדם של 50 דק.
  הטיסות תחת אותה חברה, klm.( טיסה מישראל לאמסטרדם ומאמסטרדם לקנקון אותה חברה)
  מה דעתך?
  מספיק זמן כדי לעבור?
  היות וזו אותה חברה (וגם הטיסת המשך) במידה והטיסה הראשונה מתעכבת השנייה תמתין?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   50 דקות קונקשן זה אכן קצת לחוץ, אבל לרוב אפשרי. אם יש עיכוב בטיסה הראשונה אז אתה עלול לפספס את טיסת ההמשך או שהמזוודות שלך אולי לא יספיקו לעבור (ויגיעו כמה ימים אח”כ). קשה לדעת אם טיסת ההמשך תחכה או לא. לפעמים חברת התעופה תדחה בכמה דקות את טיסת ההמשך אם יש הרבה נוסעים שמאחרים, לפעמים היא לא. קשה מאוד לדעת. בכל מקרה, אם הטיסה הראשונה בטיסות קונקשן מאחרת (באותה הזמנת PNR) אז חברת התעופה אמורה לדאוג להטיס אותך ליעד בטיסה אחרת (יכול להיות עם קונקשן נוסף)

 99. רחלי

  מדהים כמה מידע יש לך! תודה על כל העצות!
  שאלתי,
  אנו טסים במוצאי שבת לנשוויל (אזור קנטאקי בארצות הברית)
  עצירת ביניים של כמעט 14 שעות בניו יורק (רוצים לבקר שם משפחה)
  כל הטיסות הינן עם חברת אמריקן איירליינס ונקנה כטיסת קונקשין.
  האם נראה לך שהמזוודות יסעו ליעד הסופי וזאת למרות שיש עצירת ביניים של 14 שעות?
  כמו כן, במידה ואת אחת המזוודות אני מעדיף להוריד בניו יורק (מביא דברים למשפחה)- האם יש אפשרות כזו? או שבאופן אוטומטי כולם יורדות בשדה הסופי? (או לא הסופי.. תלוי בתשובתך)

  ממש תודה על העזרה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי רחלי, תודה על הפרגון.
   אני מעט חלש לגבי קונקשנים בארה”ב.
   כן בוודאות בנתב”ג תוכלו לבקש שמזוודה ספציפית לא תעשה את הקונקשן. לא אמורה להיות בעיה עם זה.
   אני מניח שמאחר וניו יורק זה השדה שדרכו אתם נכנסים לארה”ב, אז תצטרכו לעשות שם immigration ומכס. כשעשינו קונקשן דומה בקנדה, נתנו לנו את המזוודות, עברנו מכס ואז החזרנו אותן חזרה רגע אחרי ונפגשנו איתן שוב ביעד הסופי.

 100. עופר

  רוצה לסגור טיסות לוורשה בהלוך ישיר לוורשה ובחזור קונקשן בקרקוב לנתב”ג האם המזוודה עוברת אוטומטית לטיסה לתל אביב.חשוב לציין כי רוצה לסגור טיסות דרך האתר של lot?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אם הטיסות מכורטסות תחת אותה הזמנה עם אותו מספר PNR, אז הטיסות יעברו אוטומטית. לרוב אם תזמין דרך חברת התעופה עצמה כך יהיה המצב.

 101. שלומית

  יש לי שאלה
  האם בשדה התעופה במיאמי יש רכבות שמעבירות לקונקשיין במיקום אחר בשדה או שהכל בשדה אחד גדול? כמה זמן צריך לקונקשיין נוח במיאמי?

 102. יוסי

  שלום רב
  אני רוצה לטוס ללונדון דרך פרקפורט. האם יש אפשרות לצאת מהשדה לכמה שעות ללא מחוסן רק עם בדיקת pcr שלילי כי זה פחות מ24 שעות? תודה

 103. תמר

  שלום רב
  רכשתי מחב’ בריטיש אירוויס כרטיסי טיסה לארה”ב עם קונקשיין בלונדון ל-4 שעות
  האם יתכן שיסרבו להעלות אותי לטיסה לארה”ב או להכניס אותי לארה”ב בשל איסור הכניסה לארה”ב למי ששהה 14 יום לפני הטיסה באנגליה?
  במילים אחרות האם הקונקשיין יחשב לשהייה באנגליה ?
  תודה רבה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי תמר,
   לפי מיטב הבנתי לא.
   אך כדאי לבדוק באתר ממשלתי של ארה”ב.
   אציין שבישראל קונקשן של עד 12 שעות, גם אם מדובר במדינה אדומה, לא נחשב בתור “ביקור במדינה אדומה”. כמו כן ייתכן ושירות הלקוחות של בריטיש יוכלו לתת לא תשובה חד משמעית.

 104. עומרי

  היי
  רציתי לברר -קניתי כרטיס טיסה למקסיקו מאתר שנקרא gotogate .
  1.יש לי קונקשיין 1 קצר ממש (01:05) .
  הקונקשיין הוא בין פרנקפורט למונטריאול.
  האם יכוונו אותי ביציאה מהמטוס כמו שצויין בפוסט ?
  האם המזוודות יעברו לבד ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי.
   בהנחה והטיסות הן תחת אותה הזמנה (PNR) ובמידה והטיסה שנוחתת בפרנקפורט והטיסה שממריאה למונטריאל היא של אותה חברת התעופה (או תחת אותה ברית תעופה, לדוגמה סטאר אליינס) אז סביר להניח שיהיה נציג ביציאה מהמטוס שנחת שמכוון.
   בכל מקרה, גם אם לא יהיה תוכל לעבור את כל ההליך בעצמך ולבקש פשוט להכנס לתחילת התור בגלל קונקשן קצר אם אתה רואה שאתה מתעכב.
   גם המזוודות צפויות לעבור את המטוסים אוטומטית. מאחר ומדובר בקונקשן קצר זה מגביר את הסיכון שהם לא יספיקו לעלות, אך לרוב לא צפויה בעיה.

 105. אביבית

  תודה רבה על הפוסט המועיל, יש לי שאלה אם אני טסה ללוס אנגלס ועוצרת לקונקשיין ב JFK אז שתי שאלות :1. האם אני עושה כבר הגירה ב JFK ? והאם המרחק בין הגייט שמורידים אותי לגייט שאני פחות או יותר אמורה להגיע אליו רחוק? ( טיסות חוץ ופנים) . ואם אני עושה הגירה כבר בנחיתה הראשונה כמה זמן לקחת בחשבון ? 3 שעות? תודה רבה מראש!

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי אביבית,
   שמח שהפוסט מועיל 🙂
   אני יודע לענות רק על השאלה הראשונה שלך – להבנתי את אמור הלעשות הגירה בנמל הראשון שדרכו את נכנסת למדינה. לכן התשובה לדעתי היא חיובית.
   לגבי שאר השאלות לא יודע לומר לצערי.

 106. שמחה

  היי
  תודה על המידע המפורט.
  אשמח לדעת לגבי קונקשן בגרמניה..האם צריך ויזה לשם כך?
  (טיסה למרוקו דרך גרמניה)

  1. IgalSt כותב הפוסט

   באופן כללי, ישראלים לא נדרשים לה את ויזה לגרמניה למיטב ידיעתי.
   בכל מקרה, קונקשים בד”כ לא דורשים ויזה ( פרט לארהב )

 107. בן ניסן

  אם אני טס למונונגרו דרך טורקיש איירליינס ועוצר עצירת ביניים באינסטנבול אני צריך לעשות בדיקת קורונה בשדה תעופה באינסטנבול ?? והם עושים לי בדרכון חותמת שהייתי בטורקיה? כי טורקיה מדינה אדומה ולא באלי להסתבך שם

  1. IgalSt כותב הפוסט

   כשעושים קונקשן באיסטנבול אין חותמת. רק יבדקו לך את כבודת היד וזהו.
   גם מבחינת בדיקת קורונה, למיטב ידיעתי, עצם זה שעשית קונקשן באיסטנבול לא לא דורש בדיקת קורונה. אם היעד אליו אתה טס דורש בדיקת קורונה שלילית, הרי שאפשר יהיה ככל הנראה לעשות אותה בארץ. בכל מקרה יבקשו ממך את כל המסמכים (בדיקות וכו’) שנדרשים כדי להכנס למדינת היעד הסופית שלך, כבר בנתב”ג.

 108. רים

  אם אפשר שאלה
  פעם ראשונה אני טסה בקוניקשן
  טיסה חזרה לארץ יוצאת מנאפולי עד לרומא ואז יש לי לפחות 10 שעות המתנה עד לטיסתי הביתה

  האם בזמן הזה אפשר לצאת מנמל התעופה ולצאת לטייל ולחזור לטיסה? ואם זה עם אותה חברת תעופה אני לא מתעסקת בהעברת התיקים<

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי רים,
   בהחלט כן. ניתן לצאת משדה התעופה. אפילו, מאחר וזו טיסה פנימית, ככל הנראה שתצאו מהטרמינל של הטיסות הפנימיות ותצטרכו להכנס לטרמינל של הטיסות הבינלאומיות (ולעבור ביקורת דרכונים). לכן המקום שדרכו תעבור, זה בעצם יהיה כבר מחוץ לצד האווירי של השדה וטכנית “מחוץ לשדה התעופה”.
   לגבי השאלה השניה של התיקים, אם מדובר בטיסה תחת אותה הזמנה (קוד “הזמנה” PNR אחד) לטיסה מנאפולי לרומא ואח”כ מרופא לארץ, אז בהחלט חברת התעופה תעביר את המזוודות אוטומטית ברומא ממטוס למטוס. כדיא לוודא בנאפולי כששולחים את המזוודות שזה אכן קורה ושדייל הקרקע מדביק מדבקות בהתאם (יהיה כתוב עליהם משהו כמו TLV via FCO (ה-FCO זה קוד שדה התעופה של רומא).

   תהנו!

 109. נחמן

  היי, כתבת לי בקשר לקונקשן עצמאי שככל הנראה לא ירצו להעביר את המזוודות מטעם החברה, אז אתמול היתה הטיסה ואחד מהנוסעים שהיה לו את הקונקשן העצמאי הזה קיבל בלי שיבקש כרטיסי עליה לשתי הטיסות וכמובן שהמזוודה הלכה ישיר ליעד הסופי וחלק ביקשו את זה מהנציג והסכים אבל היה נציג אחד שלא הסכים ואחרי הנחיתה ביעד הראשון ניגשנו לדלפקי החברה לשירות טרנספרים והדפיסו כרטיסי עליה והנציגים שם הורו לעובד של החברה להעביר את המזוודות שלנו בלי שנבקש זאם ת ובסוף הכל הגייע. אז טוב לדעת להבא

 110. רותם

  היי:) אשמח לדעת אם כאשר טסים בטיסת קונקשן יש בידוק של דרכונים גם בקונקשן וגם בהגעה ליעד או רק במקום אחד? ואם כן היכן? בקונקשן או ביעד הסופי?
  תודה!!!

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי רותם, השאלה משתנה מעט לפי סוג הקונקשן. אם מדובר בקונקשן בינלאומי בין מדינות שונות אז מחתימים רק ביעד הסופי ואולי תצטרכי להציג דרכון לביקורת (ללא החתמה בקונקשן).
   אם מדובר בקונקשן בינלאומי וטיסת ההמשך היא טיסה פנים-ארצית, ביקורת הדרכונים תהיה בשדה התעופה שתכנסי למדינה.

 111. נחמן

  שאלתי מקודם בקשר לקונקשן עצמאי , יש לך מושג אם אני יכול לבקש מהנציג בצ’ק אין לפני הטיסה הראשונה שישלח לי את המזוודות ישיר ליעד הסופי?

 112. נחמן

  היי, יש לי טיסת קונקשן עצמאי באיסטנבול- סביה גורצ’ן ושמעתי שיש איזשהו נוהל בכל העולם שאני יכול לגשת למודיעין של הטרנספורטים בשדה התעופה ולבקש מהם להעביר את המזוודות לטיסה הבאה שלי, האם אתה יודע מזה ואם כן אתה יודע כמה זמן אני צריך מינימום בין הטיסות בשביל זה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אני לא מכיר את זה. דווקא ההפך, לפי מיטב ידיעתי, “קונקשן עצמאי” דווקא תהיה חייב לאסוף את המזוודות ולעשות שוב צ’קאין. חברות התעופה לא רוצות לעזור עם זה כי טיסת הקונקשן האמיתית שהן מוכרות זה מוצר שלפעמים מתומחר יקר יותר מקונקשן זהה עצמאי.

 113. מאיה

  בטיסה מסיאטל לתל אביב דרך היו יורק האם צריך לאסוף מזוודות בניו יורק או שהן יגיעו ישירות לארץ ?

 114. רמי

  שלום
  בתי צריכה לטוס מאלבניה לישראל ב 23/8 ויש לה קונקשן ביון. שתי הטיסות אותה חברה. האם תצטרך להחתים דרכון ביון ובעיקר האם תחויב בבידוד כאילו הגיע מיון? תודה.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   לא, אם זה קונקשן רגיל אז היא לא תצטרך להחתים דרכון, לכל היותר להציג אותו לביקורת. לפי הנחיות משרד הבריאות בנושאי טיסות בזמן הקורונה, קונקשן של עד 12 שעות במדינה כלשהי לא יחשב כביקור באותה מדינה.

 115. ניסים

  יש לי שאלה, יש לי טיסה שכבר הוזמנה מבעוד מועד לפיליפינים בחברת Emirates.
  אבל אני צריך להיות בהולנד לזמן של שבוע לפני הטיסה.
  אני יכול לטוס לפיליפינים מהולנד דרך ישראל ולעלות לטיסה בישראל כקונקשן?
  (זמן ההמתנה בארץ 7 שעות. לא באותה חברת תעופה)
  האם בפיליפינים יתייחסו לארץ היציאה הולנד או ישראל? הדרכון ישראלי. ומה אם אני מציג דרכון אירופאי?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   שאלה מסובכת 🙂
   על פניו, נראה שזה לא יהיה באמת טיסות קונקשן אלא מה שנקרא “קונקשן עצמאי” עם כל הסכנות שבכך.
   כלומר, לדעתי תצטרך לאסוף את המזוודות שלך בנתב”ג ולעשות צ’ק אין מחדש לטיסה. מאחר ומדובר ב-7 שעות הפרש, סביר להניח שזה מספיק זמן במידה והטיסה מאמסטרדם לארץ תאחר כדי שלא תפספס את הטיסה היוצאת מנתב”ג, אבל זה לא מובטח.
   מעבר לזה, יש את נושאי הקורונה וההשפעה שלהם על הטיסות. לדוגמה, כיום כל מי שמגיע לארץ חייב בבידוד של 24 שעות לאחר הנחיתה או עד לקבלת תשובה שלילית, המוקדם מבינהם. האם מותר יהיה לך לעלות על הטיסה הבאה כשאתה עדיין “בבידוד”? זו שאלה מאתגרת מאוד שאני בספק שתוכל לקבל תשובה מוסמכת לכך.
   להערכתי בפיליפינים יתייחסו לארץ היציאה כישראל. זאת מאחר ואתה לא באמת מבצע קונקשן אלא שתי טיסות נפרדות. אם השאלה של ארץ היציאה קשורה לנושאי קורונה, אז הרי שבד”כ שואלים אותך איפה ביקרת ב-14 ימים שקדמו להגעה למדינת היעד שלך.
   דרכון אירופאי זו נקודה מעניינת. כעיקרון כרגע רק ישראלים רשאים להכנס לישראל ולכן ייתכן ולא יתנו לך לעלות לטיסה לארץ עם תציג את עצמך עם דרכון אירופאי.

   אנחנו כרגע בזמנים לא רגילים נוכח הפנדמיה של Covid-19. לכן אני חושב שכדאי ללכת על בטוח ולשנות את הטיסה שלך כך שיהיו לך קונקשנים “רשמים” בדרך שלך, וגם אולי לא תעבור בישראל.

 116. שיר

  היי רציתי לשאול לגבי קונקשנים בארצות הברית. פעם ראשונה שאני טסה לארהב ולבד. אני צריכה להגיע לסן אנטוניו. יש לי אופציה לעשות קונקשיין בניו יורק , אחכ ביוסטון ואז מגיעים לסן אנטוניו. או לעצור בשיקגו ואז ליוסטון ואז לסן אנטוניו.
  רציתי לשאול האם אתה מכיר את השדות תעופה האלו והאם הם מסובכים למצוא בהם את טיסת ההמשך? והאם המזוודות מגיעות ליעד הסופי? ואיפה עושים לי את הבדיקה של ההגירה? ביעד הסופי או בשלושת המקומות בהם אעצור?
  מאוד חוששששתתת אשמח לתשובה! 🙂

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אני לא מכיר את השדות הללו. אבל בנמל התעופה הראשון בארה”ב יתבצע המכס וביקורת הגבולות. לאחר מכן תעברי לטיסת המשך פנים-ארצית. בארה”ב בעצם אין באמת קונקשנים כמו שאנחנו מכירים אותם באירופה. פשוט עוברים למטוס אחר עם כל התהליך הרגיל.

 117. אליקים

  טס לפרו ויש לי קונקשיין באמשטרדם ורוצה לעשות אותו ארוך כמה שאפשר, איך עושים את זה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   באתרים כמו קייק תוכל לבחור את זמן הקונקשן המועדף עליך ולהריץ חיפוש. בד”כ מדובר יהיה בכ-24 שעות.
   אם תרצה מעבר לכך, יש לך אפשרות לעבוד ישירות מול סוכן נסיעות או לשקול לרכוש כרטיסי טיסה נפרדים ובעצם “להרכיב” לעצמך סוג של קונקשן שהוא לא באמת קונקשן, עם כל המשתמע מכך.

 118. הילה

  הי
  שאלה,
  האם בקונקשן בטורקיה מחתימים דרכון ישראלי?
  האם בקונקשן בדובאי מחתימים דרכון ישראלי?

  היעד הסופי הוא המלדיבים.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בד”כ כאשר עושים קונקשן אין החתמת דרכון. לפעמים יבדקו את הדרכון אבל לא יחתימו אותו.
   יש לכך שני חריגים שאני יכול לחשוב עליהם:

   • קונקשן בארה”ב – בארה”ב אין באמת קונקשנים. כל טיסה שנוחתת מחו”ל עוברת ביקורת דרכונים וצריך ויזה תקפה לארה”ב, גם אם עושים “קונקשן” בדרך למקום אחר (קנדה, מקסיקו, דרום אמריקה וכו’)
   • טיסה בינלאומית וקונקשן לטיסה פנימית – במצב כזה שבו נוחתים במדינה מסויימת ועושים קונקשן לטיסה פנים-ארצית באותה המדינה, ביקורת הדרכונים תתבצע בנמל הראשון דרכו נכנסים למדינה, כמו גם ביקורת מכס
 119. יערה

  היי, אני נוסעת ללימה (פרו) בשבוע הבא עם קונקשיין דרך ניו יורק )GFK( של חמש שעות. אשמח לקבל פרטים על ההתנהלות בקונקשיין בשדה תעופה זה, האם אני צריכה לקחת את המזוודות (נאמרו לי דברים שונים, חלק אומרים שכן בגלל המכס וחלק לא) ואחרי שלקחתי את המזוודות – איך אני ממשיכה לטיסה הסופית עליה אני אמורה לעלות? איפה אני מפקידה שוב את המזוודות?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   הי יערה,
   איזה כיף שמתחילים סוף סוף לטוס אחרי הפסקה ארוכה בגלל הקורונה.
   לפי מה שאני מכיר, הקונקשן בארה”ב לא באמת קיים. כלומר, בניגוד למה שאנחנו רגילים אליו באירופה בה יש את הקונספט של טרנזיט ועוברים תוך השטח האווירים מטיסה לטיסה, בארה”ב כשיוצאים מהמטוס יוצאים ישר מהשטח האווירי. אחרי זה צריך לעשות צ’ק אין מחדש, שיקוף בטחוני וכו’.

 120. ישראל

  היי.יש לי טיסת קונקשן לקייב דרך וינה בכיוון אחד זה 9 שעות המתנה.ובכיון השני זה 23 שעות המתנה.אני עם 2 ילדים בגילי 13.יש לך טיפים איך להעביר את הזמן.תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי ישראל,
   23 שעות זה המון זמן לקונקשן, ולכן הייתי ממליץ בחום לקחת מלון בקרבת מקום לשדה או בעיר עצמה. ככה תוכלו להנות קצת מהעיר (בתקווה שהקורונה תאפשר זאת).
   בקונקשן של 9 שעות גם אפשר לשקול לנסוע לעיר. בשדה התעופה של וינה ישנה רכבת יחסית נוחה למרכז העיר, וסביר להניח שיהיה לכם מספיק זמן לבקר מעט בעיר בזמן הקונקשן.

 121. יוסי

  שלום
  אתמול הייתה לי טיסה מישראל לדובאי דרך אדיסבבה שלאחר מכן הייתי אמור להמשיך לויטנאם
  בשדה התעופה בישראל הנציגים של חברת אטיופיאנס לא רצו לעלות אותנו לטיסה בטענה שאין לנו דרכון זר ודרכון ישראלי לא יכול להכנס לדובאי אפילו לקונקשיין
  ואם כן זה רק באישור של משרד החוץ של ישראל
  ממה שידוע לי דרכון ישראלי יכול להכנס לדובאי אם זה רק קונקשיין האם זה נכון מה שהם טוענים או שזו טעות שלהם וזה לא נכון

 122. דביר

  שלום
  אני טס לויטנאם דרך אדיסבבה ודובאי
  מישראלי לדוברי קונקשיין באדיסבבה עם אטיופיאן ארליינס ומן הסלם המזוודות יגיעו עד לדובאי
  בדובאי יש לי 18 שעות המתנה
  איך אני יכול לדאוג ש מזוודות יעברו מהמטוס של אטיופיאן ארליינס למטוס של אמיטיראס שטס לויטנאם ללא יציאה מהטרנזיט כי הרי אסור לישראלים לצאת
  כמובן שאקח מלון בתוך השדה להמתנה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   הייי דביר,

   במידה ורכשת טיסות קונקשן תחת אותה הזמנה (יש לך קוד PNR אחד), הרי שהמזוודות יעברו אוטומטית בכל הקונקשנים. כבר בישראלכ שתפקיד את המזוודות הן יתוייגו עם היעד הסופי שלכם, ויטנאם. כך בעצם, בקונקשן באדיס אבבה וכן בקונקשן שלכם בדובאי, המזוודות יעברו אוטומטית ממטוס אחר לאחר בלי שתצטרכו לאסוף אותן.
   זאת כמובן, במידה והכל יתקתק כמו שצריך ובלי בעיות או שינויים.

 123. יוסי

  היי
  יש לי טיסה לויטנאם
  מישראל עד דובאי אני טס עם אטיופיאן ארליינס אז המזוודה תגיע לדובאי
  איך אני מעביר את המזוודה בדובאי כשיש לי קונקשיין של 18 שעות ואז טיסה של אמיטיראס הרי לקחת מזוודות זה בטרנזיט כלומר לצאת לכיוון חוץ לשדה וזו מדינה שאסור לצאת לשדה
  האם יש שירותי הובלה פרטית שתעביר לי את במזוודה לטיסה של אמיטיראס או למלון שנמצא בשדה שאקח בו לילה ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי יוסי,
   במידה ורכשת כרטיסי טיסה בקונקשן בהזמנה אחת שמרכזת את הטיסות שלך מישראל עם קונקשן באדיס אבבה וקונקשן נוסף בדובאי שלבסוף יח אתכם לויטנאם, המזוודות יעבור אוטומטית את הקונקשנים.
   אם רכשתם כרטיס מפוצל ובעצם בנית לעצמך “קונקשן עצמאי”, הרי שהייתי ממליץ לפנות לשירות הלקוחות של חברת התעופה אמירטס ולשאות אותם כיצד לנהוג במצב כזה. ייתכן ובכל זאת הנציג בישראל יהיה מוכן לתייג את המזוודה ליעדה הסופי בויאטנם, אך אני מעט בספק לגבי זה. מניח שלשירות הלקוחות של אמירטס יהיה פתרון לכך.

 124. שלומית

  יש לבן שלי ביום רביעי בבוקר טיסת קונקשן מישראל לוינה עם תחנת קונקשן באתונה במטוס של חברה יוונית.
  שני הטיסות מאותה חברת מטוסים.
  עשיתי צ’ק אין בבית אבל קיבלתי אישור של צ’ק אין רק לטיסה מהארץ לאתונה. לא מצליחה לבצע צ’ק אין לטיסת המשך לוינה.
  מה עושים? האם זאת בעיה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   זה חריג.
   האם בזמן הצ’ק אין הופיעה גם הטיסה השניה? האם שתי הטיסות תחת אותו מספר הזמנה PNR?
   ניסית להכנס שוב עם פרטי ההזמנה לביצוע צ’ק אין? בשלב הזה את אמורה לראות את הטיסה או הטיסות אליהן עשית כבר צ’ק אין.
   אם בכל זאת את לא רואה את טיסת הקונקשן השניה, הייתי מנסה אולי לבטל את הצ’ק אין ולעשות אותו שוב. אם לא עוזר – צרו קשר טלפוני עם חברת התעופה.
   בכל מקרה, בשדה התעופה בארץ אפשר לבצע צ’ק אין עם דייל קרקע או בשדה התעופה באתונה הבן שלך יוכל לגשת ל- TRANFER DESK ולקבל Boarding pass לטיסת ההמשך. אבל הייתי מוודא שהכל תקין טלפונית עם חברת התעופה, שלא יהיו הפתעות במיוחד בתקופת וירוס הקורונה שפוגעה בתעופה גם ככה.

 125. בן

  הי
  טס למקסיקו דרך אל על עם קונקשיין בטורוטו וטיסת המשך דרך חברה קנדית (ווסט ג’ט)
  הכל בכרטיס אחד דרך אל על (הלוך וחזור)
  רציתי לשאול

  1.האם קנוקשיין של שעה וחצי הוא מספיק בטיסת חזור ?מציין שהטיסת המשך יוצאת מאותו טרמינל
  2.לגבי המזוודות ,האם הם עוברות אוטומט לטיסת ההמשך
  3.האם צריך לבצע ציק אין לטיסת בחברה הקנדית ואם כן איך עושים ומתי ?

  תודה רבה !

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי בן,

   לשאלותיך –

   1. קונקשן של שעה וחצי אמור להיות בסדר גמור בטורונטו (בתנאי שהטיסה הראשונה לא מאחרת). יצא לי לעשות קונקשן של שעה בלבד עם החלפת טרמינלים בטורונטו והכל עבר חלק. עם זאת, חשוב להיות ערני לזמנים ולוודא שאתה מגיע בזמן לגייט של טיסת ההמשך.
   2. ככל הנראה המזוודות יעברו אוטומטית בקונקשן ותפגוש אותן ביעדך הסופי במקסיקו.
   3. בד”כ הצ’ק אין מתבצע באתר חברת התעופה “העיקרית”, במקרה הזה אל על. במידה ובזמן הצ’ק אין באל על לא תוכל לעשות צ’ק אין לטיסת הקונקשן שלך עם Westjet, כדאי לנסות לעשות את הצ’ק אין באתר של החברה הקנדית.

   לגבי 2 ו-3 תוכל לפנות לשירות לקוחות של אל על. מכירת הכרטיסים מתבצעת בעקבות הסכמי שיתוף פעולה בין החברות, ואני מניח שלאל על יהיה מידע הרבה יותר ממוקדם. מוזמן לחזור ולשתף אותנו פה גם 🙂

   תהנה!

 126. איתי

  היי
  רציתי לדעת בנוגע לטיסות קונקשיין בארה”ב
  יש לי טיסה מסאן חואן(פורטו ריקו) לתל אביב עם עצירה בניו יורק
  רציתי לדעת מה קורה אם אני לא מגיע לטיסה מסאן חואן לניו יורק ביום החזרה ,שבת, ומגיע לניו יורק כמה ימים קודם. ואז ישר הולך לטיסה מניו לתל אביב. יש בעיה עם זה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   מה שאתה מנסה לעשות נקרא Hidden City Hack, ועם סבירות מאוד מאוד גבוהה חברת התעופה תבטל את הטיסה שלך מניו יורק לישראל אם לא תגיע לטיסה הראשונה מפורטו ריקו לניו יורק (בהנחה שכל הטיסות תחת אותה הזמנה PNR).
   תזהר מזה מאוד, כי ככל הנראה פשוט תצטרך לקנות כרטיס טיסה חדש מניו יורק לישראל ושום טענה לא תעזור לך מול חברת התעופה. מסיפורים של מכרים וכאלה שמסתובבים באינטרנט.
   טכנית ולמען הידע הכללי, אפשר אולי לעשות את הפרצה הזאת רק אם אתה מתכנן לפספס את המקטע הטיסה (leg) האחרון במסלול שלך ואין לך טיסות נוספות תחת אותו ה-PNR. אחרת, כל שאר הטיסות יבוטלו.

 127. שרייבר

  אם אני נוסע לורשה יש לי טיסת המשך פנים לזשוב ואני יוצא לטיל בורשה [חמש שעות] האם כשאני ממשיך לזשוב אני יצתרך לעבור עוד פעם בדיקת דרכונים בזשוב

 128. תמיר

  שאלה: טס בקיץ לאיסלנד. בהלוך דרך אמסטרדם (קונקשן של 5:25 שעות). האם יש טעם לצאת מהשדה למרכז העיר או להתייבש בשדה??
  בחזור, שאלה דומה. קונקשן דרך פראג של 6:20 – יציאה למרכז העיר…

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בהחלט יש טעם לצאת לעיר בזמן הקונקשן.
   בטמסטרדם ישנה רכבת למרכז העיר שלוקחת כ-30 דקות נסיעה בלבד, כך שתוכל לקפוץ למרכז העיר ולחזור (מספיק זמן מראש) ועדיין יהיה לך זמן לטייל בעיר. לא זוכר מה המצב בפראג, אבל בטח המצב דומה מ-6:20 שעות קונקשן בפראג אמור להיות מספיק לעשות את הדרך הלוך חזור.
   תהנה באיסלנד ואל תפספס את הפוסטים שלנו על איסלנד:
   מעיינות חמים באיסלנד ובלו לגון וגם שייט לוויתנים באיסלנד.

 129. גיל

  למה לא לבצע check in בבית ולקבל כרטיס עליה למטוס טרם ההמראה עוד?

  אני לא יכול לבצע זאת בבית…מדובר בקונקשן עצמאי שעשיתי…לאלעל אין sharing עם חברת התעופה הקמבודית…מדובר בשתי טיסות נפרדות

  1. IgalSt כותב הפוסט

   ועדיין, אתה יכול לבצע צ’ק אין לשתי טיסות כאילו מדובר בטיסות נפרדות, לקבל בורדינג פאס בבית וכשאתה נוחת בשדה פשוט לעבור לגייט הרלוונטי.
   אין לך מזוודות, אז אין צורך לאסוף אותם ולעשות להן שוב צ’ק אין ולכן זה הרבה יותר פשוט.

 130. גיל

  היי רון
  אני טס בקרוב לפנום פן/קמבודיה דרך בנגקוק
  אני טס לבנגקוק עם אלעל ועושה קונקשן עצמאי כשטיסת ההמשך עם חברת תעופה קמבודית…
  יש לי רק שעה ועשרים דקות בין הטיסות אבל אני טס רק עם טרולי…
  היכן אצטרך לבצע כירטוס לטיסת ההמשך?
  האם אוכל להמשיך ישר לקונקשן למרות שאין לי כרטיס בורדינג?(אין לי שום מזוודות להעביר)
  תודה,
  גיל.

 131. הדר

  הי, האם ניתן למצוא טיסת לאו קוסט לא משנה מה היעד עם עצירת ביניים באוקראינה, כאשר המטרה היא בעצם להגיע בזול מאוד לאוקראינה?
  איך מוצאים טיסה כזו? באיזה מנועי חיפוש?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אין טיסות לואו קוסט בין ישראל לאוקראינה. מה גם, שחברות לואו קוסט לא מוכרות טיסות קונקשן כחלק מההגדרה של הקונספט של טיסות לואו קוסט.
   בין ישראל לאוקראינה טסות בעיקר אל על ויוקריין איירליינס כאשר האחרונה מציעה מחירים דומים למחירי לואו קוסט לפעמים במתכונת מאוד דומה. המחירים בין קייב לארץ לפעמים מגיעים לכ-70$ לכיוון ב-UIA. מעבר לכך, חברת התעופה האוקראינית מציעה טיסות קונקשן ליעדים רבים במחרים נוחים עם קונקשן בקייב, כך שייתכן וזה יתאים לצרכים שלך.

 132. דור

  הייאני טס לסינגפור ובטיסת חזור יש לי קונקשן בהונג קונג של 6 שעותהשאלה האםב6 שעות האלה במקום להתייבש בשדה יהיה אפשרי לצאת משהו כמו שלוש וחצי ולחזור לשדה ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי דור, כן בהחלט. תוכל לצאת לעיר בזמן הקונקשן שלך בהונג קונג. נראה ש-6 שעות זה הזמן המינימאלי לצאת לעיר ולחזור. תוכל להשתמש ב-Airport Express כדי להגיע לעיר משדה התעופה.

 133. דרור שפירא

  יכול להגיד לי מה הזמן המינימאלי של טיסת המשך בשדה התעופה בפרנקפורט ?
  איפה מוצאים את הנתון הזה באופן רשמי ?

  תודה, דרור

  1. IgalSt כותב הפוסט

   נראה שבהרבה מקומות מציינים שהזמן המינימאלי לקונקשן בפרנקפורט הינו 45 דקות, אך לא מצאתי שום מידע רשמי לכך.
   מניסיון אישי, מדובר בשדה דיי עמוס אך יעיל. פרט לכך שיש מרחקי הליכה דיי גדולים, הכל מתקתק מאוד טוב גם עם עומס גדול.

 134. קלו יגאל

  אנו טסים לבנגקוק דרך מוסקבה 4 מבוגרים ותינוק, האם קונקשיין של 1:25 מספיק כדי להגיע

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי יגאל,
   מניסיון, קונקשן של שעה וחצי במוסקבה שרמטייבו זה מאוד לחוץ. לפעמים נוצרים תורים ארוכים בבידוק הביטחוני ובדיקת הדרכונים במעבר ממטוס למטוס שיכולים בעצמם להיות כשעה.
   חוץ מזה, אם נדרש מעביר טרמינל, והרבה פעמים אכן נדרש, גם זה יכול לקחת כ-20 דקות.
   ממליץ בחום לפנות לצוות הקרקע בשדה במידה ואתם רואים תור ארוך שלא זז, לעדכן אותם שאתם מפספסים את הקונקשן ולבקש מהם סיוע. הם יכולים להעביר אתכם בתור מקוצר ואפילו להקפיץ עם באגי אולי.
   חוץ מזה, כבר כמה פעמים נוסעים שפספסו קונקשן בגלל איירופלוט או בגלל תורים ארוכים, לא קיבלו סיוע מחברת התעופה במוסקבה ונאלצו לשלם על כרטיסים חלופיים. אני מניח שבסוף מצב כזה לא מחזיק בבית משפט ואיירופלוט יהיו חייבים להשיב את הכספים ואף לפצות לפי חוק שירותי תעופה הישראלי במידה ותהיה תביעה, אבל זה מצב מאוד לא נעים.

   בכל מקרה, מאחל להם בהצלחה ושימו לב לשעון ובקשו עזרה מהצוות.

 135. יעל

  שלום
  יום רביעי טסים ללאס ווגאס עם קונקשיין בסן פרניסקו של כמעט שלוש שעות האם ידוע לך לאן עלינו ללכת כשאנו יורדים בסאן פרנסיסקו לטיסת ההמשך?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי יעל,
   לא יצא לי לעשות קונקשנים ארה”ב בשנים האחרונות, אבל באופן כללי בארה”ב בד”כ אין קונספט של “transfer” כמו שאנחנו מכירים אותו בטיסות באירופה או אסיה. כל הטיסות שנוחתות בארה”ב עושות את כל התהליך הרגיל של אימיגריישן ומכס במידת הצורך ולאחר מכן כולם יוצאים לאולם הנוסעים. כך שאם יש לך טיסת המשך, ככל הנראה יהיה עליך אחרי שאת מסיימת את כל התהליך הנ”ל לחפש לעשות סיקיוריטי מחדש וללכת לגייט הרלוונטי כאילו היית בטיסה שהיא לא קונקשן. עם זאת, כנראה שהמזוודות שלך יעשו את הקונקשן אוטומטית, אבל כדאי לוודא זאת עם חברת התעופה בזמן הצ’ק אין בארץ.

 136. רון פחימה

  יש לי טיסה לאמסטרדם עם קונקשיין בירדן של שעה ורבע בהלוך ובחזור.
  יש מצב שנפספס את הטיסה ?
  והאם אני צריך ויזה לירדן?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי רון,
   כל עוד לא יהיו איחורים בהמראה של הטיסה בארץ כנראה שתגיע בזמן לירדן ותוכל לעשות את הקונקשן בהצלחה.
   בנושא הויזה, אין צורך בויזה לירדן בזמן קונקשן לפי מיטב ידיעתי.

 137. ירדן

  היי,
  רציתי לדעת יש לי קונקשן באינסנבול עם טורקיש איירליינס של 4 שעות בצהרים.
  רציתי לדעת האם יש מקום שאפשר לצאת לטייל בו? מה הכי קרוב שנספיק?
  אנחנו לא רוצות להשאר 4 שעות בשדה תעופה.

  תודה על העזרה.

 138. מרדכי

  יש לי טיסת חזור מניו יורק ביום שישי הבא עם אירופלוט, זמן העצירה במוסקבה הוא 2:15 ש’.
  האם זה זמן מספיק כדי להספיק את הטיסת המשך לארץ?
  שמעתי שצריך לעבור בדיקת דרכונים במוסקבה וכן שהם סוגרים את הגייט 20 דקות לפני זמן ההמראה.
  האם יש מישהו שעשה את זה איתם לאחרונה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אני מניח שהקונקשן הוא בשדה התעופה שרמטייבו במוסקבה. אכן מדובר בשדה תעופה מאוד גדול עם כמה טרמינלים כך שזמן המעבר בין טרמינל אחד לשני יכול לארוך אפילו יותר מ-20-25 דקות, תלוי בקצב ההליכה.
   בהנחה שלא יהיו איחורים בטיסה שלך מניו יורק למוסקבה, הדבר בעיקר תלוי בתורים לבידוק וביקורת הדרכונים בזמן הקונקשן במוסקבה. לצערי התורים יכולים להיות מאוד ארוכים וצוות הקרקע בשדה התעופה רחוק מלהיות אדיב בחלק גדול מהמקרים.
   בסופו של דבר שעתיים ורבע זה יחסית הרבה זמן, ובמצב הרגיל סביר להניח שלא תהיה בעיה להספיק את הקונקשן. במידה ואתה רואה שאתה מתעכב הרבה זמן בתור כלשהו או מתקשה למצא את עצמך, אני ממליץ למצא נציג של השדה או transfers desk ולבקש מהם סיוע. בסופו של דבר, הצוות ב-transfers desk תפקידו לדאוג שהנוסעים עושים את הקונקשנים שלהם בהצלחה ויכולים לסייע בכך שיעבירו אותך לקידמת התור, יסיעו עם באגי ועוד.
   בהצלחה ואשמח אם תחזור לעדכן אותנו איך היה.

 139. ירדן בוהדנה

  היי,
  רציתי לדעת יש לי קונקשן באינסנבול עם טורקיש איירליינס של 4 שעות בצהרים.
  רציתי לדעת האם יש מקום שאפשר לצאת לטייל בו? מה הכי קרוב שנספיק?
  אנחנו לא רוצות להשאר 4 שעות בשדה תעופה.

  תודה על העזרה.

 140. דור מישרים

  אהלן,

  אני מתכנן טיסה לניו זילנד עם שני קונקשנים- אחד באיסטנבול והשני בטוקיו.

  הקונקשיין באיסטנבול הוא 7 שעות בטוקיו שעה אחת.

  הטיסה מאיסטנבול לטוקיו היא טורקיש איירליינס וטיסת ההמשך מטוקיו היא של ניו זילנד אייר.

  האם שעה אחת בטוקיו תספיק לי למעבר?
  איך עובד עניין המזוודות? כל נחיתה אני אוסף אותן ועושה צק אין?

  תודה רבה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   קונקשן של שעה זה משהו יחסית קצר ועשוי לגרור איחור.
   מצד שני, אם נמכר לך כזה כרטיס תחת אותה הזמנה עם אותו PNR כנראה שזה אמור להיות אפשרי לביצוע.
   ממליץ. לוודא עוד לפני ההמראה מאיסטנבול אם יש מידע לגבי הגייט שממנו טיסת ההמשך שלך מטוקיו ממריאה ולראות לאן צריך ללכת.
   אם לא יהיו איחורים קיצונים במקרה מאיסטנבול, סביר להניח שתספיק. מעבר לכך, בטיסות כה ארוכות יש מעט יותר תמרון לפצות על האיחור בהמראה בזמן הטיסה.

   לגבי המזוודות, אני מניח שטיסת ההמשך שלך היא עם חברת תעופה שיש לה שיתוף פעולה עם טורקיש, ולכן המזוודות אמורות לעשות. את הקונקשן אוטומטית ולעבור בטוקיו בלי שתאסוף אותם. באיסטנבול בוודאות מאוד מאוד גבוהה זה המצב. בכל מקרה כדאי מאוד כבר בארץ לוודא עם דייל הקרקע בזמן הצ’ק אין לאן מגיעות המזוודות.

   ולסיום, טיפ קטן לגבי קונקשן באיסטנבול. לא יודע באיזה שעות הקונקשן, כבל אם יש לך 7 שעות במהלך היום אז יש טיולים בחינם באיסטנבול מטעם טורקיש שמומלץ לנצלם.

 141. בני

  שאלה אני טס במרץ לניו יורק זוג + 5 ילדים יש לי קונקשיין בוינה של שעה וחמש דקות האם זה מספיק זמן?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי בני,
   נראה שזמן הקונקשן המינימאלי בוינה הינו 25 דקות בלבד. לכן במידה ולא יהיו איחור בהמראה מהארץ או עיכובים אחרים, הרי שכנראה שתספיקו לעשות את הקונקשן בוינה בדרככם לניו יורק ללא כל בעיה.
   אם בכל זאת תפספסו את הקונקשן בוינה, חברת התעופה תהיה אחראית (במידה וההזמנה תחת אותו PNR) להעביר אתכם לטיסה חלופית אם הטיסה החלופית ממריאה יום למחרת, מגיע לכם גם מלון וארוחות. במקרה זה כנראה שתהיו זכאים גם לפיצוי בגין איחור בטיסת הקונקשן שלכם בהגעה לניו יורק לפי חוק טיבי.

 142. איריס

  שלום רב,
  מי האחראי על מכירה ואישור של טיסת קונקשיין שאינם ניתנים לביצוע?
  חברת התעופה או חברת הנסיעות שממנה נקנה הכרטיס?

  האם חברת התעופה מודעת לכל הקונקשיין שנמכרים או שחברת הנסיעות עושה את הקונקשיין ורק היא אחראית עליו?

  תודה רבה,
  איריס

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי איריס,
   אני לא ב-100% בטוח בתשובה שלי, אבל עד כמה שידוע לי סוכני הנסיעות יכולים למכור רק את מה שחברת התעופה מאפשרת להם. לכן, אם מכרו לך טיסת קונקשן שחורגת מזמן המינימאלי בנמל התעופה בו מתבצעה הקונקשן, הרי שככל הנראה שמי שאחראי זו חברת התעופה. עם זאת, אני מניח שלסוכן הנסיעות יש גם אחריות לוודא שמה הוא מוכר אפשרי לביצוע. מעבר לכך, לדעתי מן הראוי שסוכן נסיעות יזהיר נוסעים בטיסות קונקשן במידה וזמן הקונקשן הוא מעבר לזמן המינימאלי אך עדיין מסוכן ויסביר את המשמעות.
   אבל, אם סוכן הנסיעות מוכר שתי טיסות נפרדות תחת מספרי הזמנה שונים (PNR), כלומר “קונקשן עצמאי” או “Hacker Fare”, הרי שלדעתי הוא יהיה אחראי וגם הנוסע עצמו שביצע את ההזמנה.

 143. מורן

  היי יגאל,
  יש לי טיסה מישראל לבודפשט עם עצירה באתונה של 50 דקות. כמה זה ריאלי להספיק את הקונקשן במידה והטיסה מישראל יוצאת בזמן? ולמי פונים במידה ופספסנונאת הקונקשן?

  המון תודה מראש!

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי מורן,
   לפי מידע אונליין נראה שזמן הקונקשן המינימאלי באתונה הוא 40 דקות. מעבר לכך, אם חברת התעופה מכרה לה טיסת קונקשן תוך PNR אחד של 50 דקות, ככל הנראה שהם מאמינים שניתן לעשות את הקונקשן.
   במידה ואת מפספסת את הקונקשן עליך להגיע ל- Transfer Desk ולקבל הנחיות נוספות לגבי מה לעשות. ככל הנראה חברת התעופה תעביר אותך לטיסה חלופית עוד באותו היום במידת האפשר. מעבר לכך, זכרי שאם את מאחרת להגיע ליעד הסופי גם בטיסת קונקשן שלך מעבר ל-3 שעות מגיע לך פיצוי לפי החוק האירופאי.

 144. אבו מאליק

  ח’רא עליכם ועל הכתבה המאוסה הזו ..הרי כל ערבי יודע שאסור לו לטוס מנמל התעופה שנקרא בן זוריון הרי מי שמקבל את פניו היא חבורה של טיפשים והזויים שעושים לו את המוות בשאלות טיפשיות והזויות כמו שאלות פחדנים וחסר ערך ותכלית…תלכו לעזה …

 145. הודיה

  יש לי טיסה מקנדה עם קונקשין למצרים ומשם לישראל אני מפחדת שצריך ויזה כדי לעלות לטיסה הגיוני שלא יתנו לי לעלות לטיסה אם אין לי ויזה ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי הודיה,

   באופן כללי, בד”כ אין צורך בויזה בזמן קונקשים למדינה בה מתבצע הקונקשן (פרט למקרים מיוחדים כמו ארה”ב שאין שם מושג של “קונקשן” למשל כמו שאנחנו מכירים אותו).

   במקרה שלך כנראה שלא תצטרכי ויזה למצרים במידה והקונקשן שלך הוא של 48 שעות. תדאגי שיהיה לך boarding pass לטיסה ממצרים לישראל עוד מקנדה ואני לא מאמין שתהיה בעיה.
   באתר של Egyptair ישנו עמוד שאפשר להזין בו פרטים אודות המוצא, היעד והלאום ולקבל הסבר אודות הצורך בויזה. הזנתי פרטים של ישראלי שטס מקנדה דרך מצרים לישראל וזו התוצאה:

   TWOV (Transit Without Visa):
   Visa required, except for Passengers transiting through

   Alexandria (HBE) with a boarding pass for a flight to a third
   country within 6 hours. They must stay in the international

   transit area of the airport and have documents required for
   the next destination.

   Visa required, except for Passengers with a confirmed onward
   ticket for a flight to a third country within 48 hours. They

   must have documents required for the next destination.

   – This TWOV facility does not apply when transiting through

   Alexandria (HBE).

   בכל זאת, הייתי ממליץ לפנות לשירות הלקוחות של חברת התעופה ולוודא מולם. כך שאם בכל זאת תתעורר בעיה בזמן הצ’ק אין, תוכלי להציג את האישור שקיבל מחברת התעופה.

 146. ליאור

  יגאל שלום
  יש לי טיסה לקלן גרמניה עם קונקשין באיסטנבול בהלוך 1:25 ובחזור 1:05, נראה ששתי הטיסות תחת אותו PNR, ממה שאני מבין המזדות יעברו לטיסת ההמשך?
  האם ימתינו דיילים בירידה מהמטוס?
  והאם קונקשין של 1:05 ראלי? אני אספיק?
  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   טורקיש מעולים בלעשות קונקשנים באיסטנבול. באופן כללי, טורקיש איירליינס היא אחת החברות התעופה הפעילות ביותר בנתב”ג, ורוב המוחלט הטסים אילם מהארץ לא טסים לטורקיה אלא עושים שם קונקשן בגלל המחירים הזולים יחסית.
   בהנתן זה שרוב המטוס ימשיך לעשות קונקשן באיסטנבול ויעבור לטיסה הבאה, הם מכירים את זה היטב והתהליך לרוב מתקתק כמו שעון.
   יצא לי לעשות קונקשן עם זמן דומה באיסטנבול לפני כמה שנים בדרכי לוילנוס. אף דייל קרקע לא חיכה ביציאה מהמטוס, פשוט הולכים לפי השילוט של Connections/Transfer, עוברים הידוק כבודת יש ומיד עוברים לאיזור הטיסות היוצאות.
   אומנם הייתי צריך ללכת בהליכה מהירה כדי להגיע לגייט שכרגיל היה בסוף הטרמינל, אבל בהחלט הספקתי את הקונקשן.
   אז בהנחה שלא יהיו איחורים בנחיתה של הטיסה הראשון, שעה באיסטנבול זה זמן מספיק לרוב לעשות קונקשן.
   ממליץ גם להוריד מראש לפלאפון את מפת הטרמינל באיסטנבול ואולי אף לפני ההמראה מהארץ להבין מה הגייט שאליו צרחך להגיע כדי שתוכל לבנות לעצמך מפה מנטלית לגבי המסלול שתצטרך לעשות.

 147. בוריס

  היי יגאל,
  תודה רבה על המידע באמת מועיל מאוד!

  רציתי לשאול לגבי קונקשן בבריסל לניו יורק של בריסל אירליינס,
  אורכו שעה ועשר דק, והטיסת המשך לניו יורק גם היא של בריסל אירליינס.

  האם הסיכוי לא להספיק גדול?
  אף פעם לא עשיתי קונקשן קצר כל כך וזה נראה לי דמיוני להספיק בזמן כל כך קצר, אשמח לשמוע את דעתך.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי בוריס,
   שדה התעופה בבריסל שדה יחסית לא גדול מדיי ומרחקי ההליכה שם קצרים יחסית.
   לא הצלחתי למצא אונליין את הזמן המינימאלי לקונקשן בשדה, אך ברור השדות, במיוחד לא בגדולים מדיי), זמן הקונקשן עומד על שעה או אף פחות מכך.
   לכן להערכתי שעה ועשרה קונקשן בבריסל הינו זמן הגיוני בהחלט.
   כל זאת בהנחה ולא יהיה עיכוב בהמראת הטיסה מהארץ או בנחיתה בבריסל, לא יהיה עומס חריג וכו’.
   בתורי הבידוק, אל תהסס לשאול את הצוות אם אתה יכול לתהקדם לקדמת התור במידה ויש תור ארוך ואתה מאחר לקונקשן שלך. בסוף המטרה של שדה התעופה היא להעביר את נוסעי הקונקשן כמה שיותר מהר ובזמן לטיסה הבאה.
   עשיתי קונקשנים בזמן דומה בקייב, בוורשה, איסטנבול ועוד. בכולם לא היו בעיות (כל עוד לא הייתה בעיה עם הטיסה הראשונה).
   מקסימום, אם אתה מפספס את הקונקשן, חברת התעופה אחראית להטיס אותך ליעדך הסופי אולי אפילו תהיה זכאי לפיצוי בגין איחור בטיסה לפי חוק טיבי.

 148. אור

  היי,
  אני טסה מתל אביב לניוורק ומשם יש לי קונקשיין לטמפה סרסוטה , בקונקשיין אני אמורה להחליף טרמינל, איך זה בדיוק קורה ? אני צריכה לחפש אחר שלט כלשהו בתוך השדה תעופה ?
  תודה מראש!

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בארה”ב אין באמת קונקשנים כמו שאנחנו מכירים אותם במקומות אחרים. אחרי הנחיתה יהיה עליך לעבור לטרמינל הרלוונטי שממנו ממריאה הטיסה הבאה. בשלב הזה אתה גם צפוי לעשות ביקורת דרכונים לכניסה לארה”ב ( כי זהו השדה הראשון בו אתה נוחת בארה”ב). הייתי ממליץ לבדוק בארץ בזמן הצ’ק אין לגבי מה עושים עם המזוודות. סביר להניח שיהיה עליך להעביר אותן מכס, שכן אתה בעצם עובר מטיסה בינלאומית לטיסה פנימית.

 149. רפי

  צריך עזרה בנושא הקונקשן , אם בכל סיבה שהיא איני מספיק להגיע לטיסת המשך בקונקשן האם המזודה עוברת בלעדי לטיסת המשך .
  דבר שני במקרה שיש לי טיסת קונקשן למחרת היום , האם יש אפשרות לקחת את המזוודה עצמאית למלון ואז לשוב לשדה עם המזוודה עצמאית ולא באופן אוטומתי .
  בברכה , רפי

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בעקבות כללי הבטחון של התעופה, אסור שמזוודות יטוסו ללא בעליהן*. לכן, במידה ואתה לא עולה על טיסת הקונקשן שלך, צוות הסבלים בשדה התעופה יאלץ לחפש את המזוודה שלך בבטן המטוס במידה וכבר הועמסה ולהוציאה. הדבר לרוב גורם לעיכובים בהמראה ובלאגן לא קטן. לכן חברות התעופה משתדלות לדאוג שהנוסעים יעלו על טיסות הקונקשן שלהן ואף הולכות לחפש את הנוסעים האבודים בטרמינל לפעמים.
   לגבי השאלה האם אפשר שהמזוודות לא יעשו את הקונקשן אוטומטית, בהחלט כן: בזמן הצ’ק אין בארץ תוכל לבקש מדייל הקרקע לאסוף את המזוודות בקונקשן ולאחר מכן לעשות להם צ’ק אין מחדש. זה אכן יכול להיות שימושי במידה ואתה לן במלון בזמן הקונקשן. עם זאת, הייתי ממליץ לארוז טרולי קטן שאותו תקח איתך למטוס עם הדברים שתצטרך בלינה, ואת המזוודה שלח ליעד הסופי. כך המזוודה תמתין בשדה בזמן הקונקשן ולא תצטרך לבזבז זמן כדי לאסוף אותה ולאחר מכן לעשות לה צ’ק אין מחדש בקונקשן.

   * פרט למקרים בהם בעלי המזוודה לא יכלו לשלוט על כך שהמזוודה תטוס בלעדיהם כמו לדוגמה במקרה בו המזוודות לא הגיעו ליעד של הנוסע, וחברת התעופה מטיסן אותן בטיסה חלופית.

 150. שרון

  היי
  הזמנתי טיסה מנתבג לוואגס עם 2 עצירות קונקשיין בבריסל ובוושינגטון כשאני נוחתת בוושינגטון יש צורך באשרה מסויימת או מספיק הויזה שיש לי לארצות הברית?
  את המזוודות אני אקבל בווגאס נכון?
  תודה רבה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בקונקשן בוושינגטון צפויה ביקורת דרכונים אמריקאית ובעצם הכניסה לארה”ב, מאחר וזהו הנמל הראשון שבו נכנסים לארה”ב ולאחר מכן מדובר בטיסה פנימית בלבד. לכן, אין שום דבר מיוחד פרט לצורך בויזה לארה”ב בקונקשן בוושינגטון.

 151. ענת איטח

  טסים מנתב”ג לסן פרנסיסקו עם קונקשיין באמסטרדם עשיתי צק אין אונליין וקיבלתי כרטיסי טיסה רק לטיסה הראשונה
  מה לעשות ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   את בטוחה שיש רק boaridng pass אחד? בד”כ זה מגיע באותו קובץ ה-PDF בתור עמוד נוסף.
   במידה ואכן זה המצב, גשי לעמדת הצ’ק אין בנתב”ג וככל הנראה הם יוכלו להדפיס לך את הבורדינג החסר. במידה ולא, רק באמסטרדם בזמן הקונקשן ב-transfers desk תוכלי לקבל אותו.

 152. מעין

  רכשתי כרטיסי טיסה ליפן באמצעות צד שלישי – אתר VAYAMA. הטיסה היא של חברת לוט, עם קונקשן של 7 שעות בוורשה (2 הטיסות הן של לוט).

  אם אני מחליטה לנסוע לטייל בעיר – האם אני צריכה ביציאה מהשדה לקחת את המזוודות או שכחלק מהקונקשן המזוודות מועברות באופן אוטומטי לטיסת ההמשך?

  ככל שאני אדרש לקחת את המזוודות, לאחסן אותן בשדה, ועוד לחזור 2.5 לפני לשדה (לטיסת ההמשך), אני חוששת שלא יישאר מספיק זמן לטיול בעיר ועדיף שלא לצאת מהשדה.

  איפה ניתן לבדוק את העניין של העברת המזוודות? במקרה שהמזוודות נשארות בשדה – זה מקצר את התהליך של הבידוק כשחוזרים לשדה או שעדין יש להגיע 2.5-3 שעות לפני?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי מעיין,
   תוודאי שיש לך מספר הזמנה אחד לטיסות הקונקשן שלך עם LOT דרך וורשה. במידה ואכן כך המצב, המזוודות יעברו אוטומטית את הקונקשן בלי שתצטרכי לאסוף אותן ולהחזיר. זה לא משנה אם בזמן הקונקשן את יוצאת מהשדה או לא, הן עוברות אוטומטית אלא אם כן נתת הנחיה מיוחדת עוד בזמן הצ’ק אין בארץ לא להעביר את המזוודות את הקונקשן.
   זה שאת לא צריכה לאסוף את המזוודות ואז לעשות להם שוב צ’ק אין אכן חוסך לך הרבה זמן. צרכי שעדיין עליך לעשות ביקורת דרכונים של כניסה לפולין ואח”כ שוב ביקורת דרכונים של יציאה מפולים כשחזרי לטיסת ההמשך שלך. מעבר לכך, כשתחזרי לטיסה יהיה עליך לעבוד בידוק בטחוני של כבודת היד שלך שוב.
   אני לא יודע מה ההמלצות הספציפיות להגעה לשדה בורשה, אבל אני הייתי משתדל להגיע כשעתיים לפני הטיסה. טכנית כנראה שאם תגיעי גם שעה לפני עדיין תספיקי, אבל אין לדעת איזה תורים יהיו, האם יהיו פקקים או הפתעות נוספות.

 153. דניאלה

  איך אדע אם זה אותו pnr , וכשאתה אומר יישלחו מאיסטנבול זה אומר שנצטרך לחכות למזוודות כשנוחתים באיסטנבול ואז שוב כל התהליך מהתחלה ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   תוכלי להסתכל על ההזמנה עצמה, ותראי אם קוד ה-PNR (קוד בן 6 אותיות/מספרים שזה “מס’ ההזמנה”) – האם הוא ואתו האחד.
   אפשר נוספת זה להכנס לאתר של חברת התעופה ושם ל-“ניהול ההזמנה” ולראות אם תחת אותה ההזמנה את רואה את הטיסה הראשונה ואת טיסת ההמשך שלך.
   בכל מקרה, במידה וזה אותו PNR, אז הכוונה היא שלא תצטרכי לאסוף את המזוודות באיסטנבול והן ימשיכו איתך אוטומטית דרך הקונקשן באיסטנבול לארץ בלי כל התערבות מצידך. רק חשוב שבשדה התעופה באמסטרדם ממנו את מתחילת את טיסות הקונקשן שלך לארץ המדבקה שמוצמדת למזוודה תכיל את הקוד TLV ולא IST.

 154. דניאלה

  היי , סגרתי טיסת חזור מאמסטרדם לתל אביב עם קונקשיין באיסטנבול הקונקשיין יהיה 1 ו45 דק אתה חושב שזה יהיה מספיק זמן, האם צריך להחתים דרכונים והאם המזוודות נשלחות ישר לתל אביב ..

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בהנחה שההזמנה שלך היא תחת אותו PNR, המזוודות צפויות לשלח דרך הקונקשן באיסטנבול ישירות לארץ. זמן הרונר’ן שלך נשמע מאוד סביר, ואם לא יהיו עיכובים בלתי צפוים, אני מאמין שהקונקשן באיסטנבול יעבור בהצלחה.

 155. יעקב

  יש לנו טיסה לדרום אמריקה עם קונקשן בציריך ל13 שעות בלילה, זאת אומרת מ7 בערב עד 8 בבוקר
  רצינו לטייל בעיר
  מה אתה אומר? ואיפה אתה מציע?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי יעקוב,
   האמת שאני הייתי נוסע לישון במלון בשדה התעופה במקרה הזה 🙂
   אם אתה תרצה לטייל, ישנן רכבות משדה התעופה שפעילות בין 5 בבוקר ועד חצות וחצי לפי המידע באינטרנט. ממליץ לבצע בדיקה יותר מדוייקת לתאריכים הספציפים שאתה צריך.
   אם תצא באחת הרכבות הראשונות מציריך לשדה התעופה, ותגיע לשדה בסיבות 6 בבוקר לכל המאוחר, לדעתי אתה אמור להיות בסדר גמור עם כל הבידוק הבטחוני ולהספיק לטיסה. מקסימום אם יש בעיה ועיכוב, אפשר לקחת מונית ישירה לשדה. בהצלחה ותעשה שיעורי בית כדי שלא תפספס את טיסת ההמשך.

 156. נילי אוסטוינד

  שלום יגאל.
  יש לי קונקשן במינכן בדרכי ללוס אנג’לס. יודעת שהמרחק בין הטרמינלים גדול. איך אני מסדרת הסעה לטיסת המשך?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אכן מדובר בהליכה של כ-20 דקות לדעתי במנהרה שרובה תת-קרקעית ומחברת בין הטרמינלים.
   לגבי הסעה, במידה ואתם נוסעים שנדרשים לסיוע, תוכלו לעדכן את חברת התעופה בנושא. אם הכוונה שלכם לקחת אוטובוס פנימי, לא מכיר אם קיימת אפשרות כזאת.

 157. ליאור

  הי
  תודה רבה על הפירוט הרב. עוזר מאוד!
  מבקש את עזרתך
  אנחנו טסים עם טורקיש לבנגקוק ונוחתים ב 09:55 ורוצים לטוס מאותו שדה תעופה להאנוי בשעה 12:00 עם וויטנאם איירליינס.
  האם אתה חושב שזה מספיק זמן למעבר?

  תודה
  ליאור

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי ליאור, אם אתה מרכיב את הקונקשן עצמאית עם PNR שונה לכל אחת מהטיסות, הייתי נזהר מאוד עם הזמן היחסית קצר שיש לכם לעשות את הקונקשן. איחור לא מתוכנן כלשהו בטיסה הראשונה שלכם לשם, והכל הלך. במקרה כזה תצטרכו לקנות על חשבונכם את כרטיס הטיסה לטיסת הקונקשן. חוץ מזה, סביר להניח שחברת התעופה תבטל לכם את טיסת נחזור לבנגקוק כי לא עליתם על הטיסה הראשונה.

 158. אלי

  היי יגאל תודה על הפירוט.
  ישנה טיסה של LOT עם עצירה של 1:45 בוורשה.
  א. האם זהו זמן מספיק?
  ב. במידה והטיסות שתיהן של אותה חברה, ולא כתוב באתר שיש צורך במעבר עצמאי, המזוודות עוברות אוטומטית?
  תודה.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי אלי,
   א. מעט חסרים פרטים אודות הקונקשן הספציפי שלך בוורשה עם LOT: האם לאחר מכן תקח טיסת המשך פנים-אירופאים? במצב כזה אתה צפוי לעבור ביקורת דרכונים כי וורשה תהיה המדינה הראשונה שדרכה אתה נכנס לאירופה. האם אתה תמשיך לטיסה ליעד אחר מחוץ לאירופה? במקרה כזה התהליך צפוי להיות יותר מהיר מעט. בכל אופן, במידה ולא יהיו איחורים בטיסת ההלוך מישראל לפולין, 1:45 זה זמן מספק לעשות את הקונקשן בורשה בד”כ. בעבר היה לנו מקרה שבו הטיסה מהארץ לורשה (בה עשינו קונקשן) התעכבה כשעתיים, אך למזלנו הפולנים השתמשו ממש באותו המטוס לטיסה הבאה שלנו לדוברובניק, ולכן היה עליהם לאחר את הטיסה הבאה, כך שלא פספסנו את הקונקשן בורשה ודווקא “הספקנו” אותו מעולה 🙂
   ב. האם אתה מזמין דרך חברת התעופה ישירות? לרוב, במידה ולא כתוב שיש קונקשן עצמאי והכרטיס הוא עם חברת תעופה אחת, במיוחד כשאתה עושה קונקשן ב-hub שלהם (כמו שאתה עושה עם LOT בהאב שלהם בורשה), המזוודות יעשו את הקונקשן אוטומטית. אבל – לפעמים אתרים שונים באינטרנט להזמנת טיסות מציגים “קונקשן עצמאי” כזה שאורזים אותו בתור הזמנה אחת כלפי המשתמש. בפועל, אחרי ההזמנה, אתה מקבל קוד הזמנה PNR לכל אחד ממקטעי הטיסה בנפרד. במקרה כזה ככל הנראה יהיה צריך לאסוף את המזוודות בקונקשן ולעשות להן check-in מחדש.

 159. הילה

  היי, קונקשין בברצלונה (היעד ניו יורק) של 6 שעות. יש בקרבת השדה מקום לטייל והאם זה מספיק זמן?

 160. בר לי

  שלום

  יש לי טיסה מתל אביב ללונדון עם עצירה של 1:10 דקות בקייב בהלוך,
  ובחזור מלונדון לתל אביב גם עצירה בקייב של 1:50 דקות.
  השאלה איך יודעים עם הזמן מספיק? או שעדיף לקחת יותר שעות הפרש?

  ויש לי מזוודה שנשלח בתא מטען.
  האם צריך להוציא את המזוודה? ולעשות צק אין שוב למזוודה?

  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי, קונקשן בקייב של 1:10 הוא גבולי, אך אפשרי בתנאי שלא יהיו עיכובים בטיסת ההלוך מהארץ לקיב.
   לגבי המזוודות, המזוודות יעברו אוטומטית את הקונקשן בקייב אוקראינה ותפגשו אותם בכבר בשדה התעופה הסופי שלכם.

 161. נתן

  שלום יגאל,
  יש לי שאלה לגבי החתמת דרכונים בטורקיה.
  לי ולאשתי קונקשן בטורקיה בטיסה מישראל לדרום אפריקה, דרך חברת טורקיס אייר ליינס.
  רציתי לדעת האם נדרש להחתים דרכונים בקונקשן, אם לא נדרש אשמח לדעת איפה אפשר לקבל אישור על זה בכתב לצורכי עבודה.
  תודה רבה ואחלה כתבה!

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בזמן קונקשן בטורקיה לא מחתימים דרכון למיטב זכרוני מכל הקונקשנים שעשיתי שם.
   בנושא האישור, אני מניח שחברת התעופה תהיה כתובת טובה לפנות אליה. לטורקיש נציגות בארץ, וגם מוקד בינלאומי.
   טלפון של טורקיש אייליינס בחו”ל: 90850-3330849
   טלפון של טורקיש אייליינס בארץ: 03-6945919
   ניתן גם לפנות לשירות הלקוחות של טורקיש באימייל ולנסות לבקש את האישור בנושא החתמת דרכון בקונקשן באיסטנבול.

 162. אורלי

  היי,

  טסים ללונדון עם קונקשן בקייב.
  טיסת הלוך עם קונקשן של שעה ועשרים. חושב שזה בסדר?
  בטיסת חזור קיבלנו הודעה ששינו את הטיסה ומקונקשן של שעה וחצי עברנו לקונקשן של כמעט 15 שעות. האם בקייב ניתן לצאת משדה התעופה לעיר?
  אם טסים באותה החברה האם המזוודות ממשיכות הלאה או שאנחנו “נתקעים” עם המזוודות?

  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   קונקשן בקייב של של שעתיים ועשרים בהחלט אמור להספיק. מומלץ לקרא את הפוסט הנפרד על UIA וביצוע הקונקשנים בשדה התעופה בקייב.
   בקשר לטיסה חזור, תוכלו בקלות לצאת מהשדה ולקחת Uber לעיר. מדובר בנסיעה של כ-45-60 דקות. בדרך חזור, במידה ומדובר בשעות הצהריים או הערב הייתי לוקח בחשבון נסיעה של שעה וחצי אפילו, כי עשוים להיות פקקים. בקייב אפשר להגיע למרכז העיר והלסתובב שם, ואולי גם לאכול ארוחה באחת מהמסעדות בקייב שהמלצנו עליהם בעבר.
   לגבי המזוודות, אלא אם תבקשו ספציפית לקבל אותן בקייב ולעשות להן צ’ק אין שוב, הן אמורות לעבור את הקונקשן אוטומטית בקייב ולפגוש אתכם ביעד הסופי.

 163. אושרה

  כתבה מצויינת.

  אנחנו טסים לדנמרק עם עצירת ביניים באיסטנבול מ-7:30 בבוקר עד 11:30. האם כדאי לצאת משדה התעופה ? אם כן, איך ולאן ?
  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אם אתם טסים קונקשן עם טורקיש דרך איסטנבול, תוכלו להנות מטיול מאורגן חינם באיסטנבול בזמן הקונקשן אשר מאורגן על ידם. יש להם טיולים ארוכים יותר ופחות, כדי להתאים ל קונקשנים השונים.
   במידה ואתם שוקלים לצאת לטייל באיסטנבול עצמאית בזמן הקונקשן, 4 שעות קונקשן סה”כ עשוי להיות גובלי לדעתי: עליכם להגיע לשדה לכל הפחות שעה וחצי לפני הטיסה, כי ה בורדינג מתחיל כבר כ-45 דקות. לפני ההמראה ויש צורך לעבור בידוק מחדש כמו גם ביקורת דרכונים. בסף בחישוב גס, יצא לכם כשעה לטייל. אישית, מרגיש לי לא שווה את ההשקעה והסיכון

 164. עופר

  היי תודה על הכתבה
  טסים מחלקת עסקים למיאמי(אל על) ומשם קונקשיין של שעתיים ו-25 דקות לקה עם AA.
  ברצוני לשאול :מה בתהליך עם הנחיתה במיאמי?
  האם צריך לאסוף את המזוודות ולעשות צק אין מחדש?
  האם עוברים בהגירה? ובמכס?
  האם ניתן לשלוח את המזוודות ישירות לקנקון?
  האם הזמן מספיק?
  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי עופר,
   בכל קונקשן בארה”ב יש צורך לעבור ביקורת דרכונים ולכן גם חשוב שתהיה לכם ויזה להכנס לארה”ב. גם אם זה רק לקונקשן קצר בארה”ב.
   לדעתי לאל על יש הסכם שיתוף פעולה ו-Codeshare עם אמריקן איירליינס. המשמעות היא שככל הנראה המזוודות יוכלו לעבור אוטומטית לטיסת ההמשך שלכם. מומלץ לוודא זאת מול אל על בטל’ או אצל דיילי הקרקע כשתעשו צ’ק אין. אני מניח שכל הטיסות הן תחת אותה הזמנת ו-PNR.
   שעתיים וחצי הינו סביר בהחלט לעשות קונקשן כמעט בכל שדה בעולם, בתנאי שאין עיכובים מיוחדים.
   תהנו!

 165. פיני

  היי, ראשית תודה על המידע. אני נוסע עם הבן לברצלונה ביום שישי 25.10.19,טיסת בוקר עם פגסוס דרך נמל תעופה סביחה ,נחיתה ב7.25 וטיסת ההמשך ב10.50.שדרגתי לביזנס. האם יש שם טרקלין? האם 3.5 שעות מספיקות להגיח מהשדה ואם כן מה יש שם בקרבתו שיכול לעניין? לגבי טיסת החזור ראיתי שיש שעה המתנה באיסטנבול האם אני צריך ליידע אותם מראש? האם זה יספיק לנו?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   יצא לי פעם אחת לעשות קונקשן באיסטנבול בטיסה דרך סביחה עם טורקיש. יש בשדה התעופה סביחה טרקלין קטן וצנוע לנוסעי הביזנס עם כמה נשנושים. לדעתי 3.5 שעות, עם הפקקים שיש באיסטנבול, זה לא זמן שהייתי מסתכן בלצאת מהשדה לעיר.

 166. נועם

  הי.
  האם ברכישת כרטיס למחלקת עסקים,,זה כולל גם את טיסת ההמשך גם אם היא לא של אותה חברה?
  תודה רבה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   זה מאוד תלוי בכרטיסים הספציפים שנרכשים באותו ה-PNR. בעיקרון אפשר להרכיב מסלול טיסה שכולל חלק מהטיסות בביזנס, כאשר אחרות מתבצעות במחלקות אחרות כגון מחלקת תיירים או פרימיום אקונומי. חשוב לשים לב, גם בהזמנת טיסות עם קונקשן, שכל הטיסות במסלול הטיסה הן מחלקה הרצויה. כדאי גם לזכור, שלא בכל המסלולים קיימות מחלקת עסקים, לכן אם נניח אתה עושה טיסה ליעד כלשהו, ולאחר מכן טס בטיסת קונקשן פנימית לעיר קטנה יותר, מאוד יכול להיות שבאותה הטיסה לא תהיה מחלקת עסקית וכך בעצם לא ניתן לכרטס לך מחלקת עסקים באותה הטיסה.
   לדוגמה, הנה חיפוש של טיסה מת”א לפינלד לעיר קטנה בשם יואנסואו (JOE) דרך הלסינקי (HEL). למרות שחיפשתי בקייק טיסה בביזנס, אין אפשרות לטוב בטיסה הפנימית HEL-JOE בביזנס, ולכן קייק מציין שמדובר בכרטיס טיסה עם קונקשן mixed ומפרט לגבי כל טיסה אם היא בביזנס או באקונומי:
   טיסה עם קונקשן בביזנס והמשך במחלקת תיירים

 167. אילנה

  היי יש לי טיסה לנובסיברסק ( עיר ברוסיה ) עם קונקשן של שעה וחצי במוסקבה בשדה תעופה שרמטייבו אני צריכה לעבור מטרמינל D לטרמינל B
  רציתי לשאול האם מספיק קונקשן של שעה וחצי ולאן אני בדיוק צריכה ללכת אחרי הירידה מהמטוס במוסקבה
  צריך להירשם ? לעשות מהתחלה צ׳ק אין ? זה פעם ראשונה שאני עושה טיסה עם קונקשן ואני לא יודעת לאן ללכת ולמי לפנות אפשר הסבר

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי אילנה,
   שדה התעופה שרמטייבו במוסקבה מאוד גדול ומורכב מכמה טרמינלים. מרחקי ההליכה בין הטרמינלים יכולים להיות גם 20 דקות בין טרמינל אחד לאחר, ולכן יש להתכונן בהתאם כאשר עושים קונקשן בשרמטייבו במוסקבה.
   לטעמי, שעה וחצי הוא זמן מאוד גבולי לעשות את הקונקשן הזה בשרמטייבו, ואף מדובר בזמן המינימאלי לקונקשן הזה בשדה התעופה. במיוחד כשמדובר בקונקשן מטיסה בינלאומית לטיסה פנימית, הזמן מאוד קצר שכן המשמעות היא שצריך לבצע ביקורת דרכונים כניסה לרוסיה כבר בקונקשן שלך במוסקבה.
   בגדול, עליכך יהיה ללכת לפי שלטי ה-Transit/Transfer בשדה התעופה ולהתכוונן לטרמינל D. תדאגי שיהיה לך boarding pass כבר מה-check-in בארץ, כך שלא תצטרכי לבזבז זמן ב-transfers desk בזמן הקונקשן כדי להדפיס לך כרטיס עליה למטוס מעודכון לטיסה שלך לנובסיבירסק.
   הסבר נוסף מאתר איירופלוט לגבי איך עושים את הקונקשן הספציפי שלך מטרמינל D לטרמינל B בשרמטייבו:

   Arrival at Sheremetyevo-D (domestic flights), departure from Sheremetyevo-B (domestic flights). The minimum interval between connecting flights is 1 h 30 min.*
   After exiting the boarding bridge, follow the signs to the check-in counters for transfer passengers and check in for your connecting flight (if you have not received a boarding pass for the connecting flight at the point of departure). Then go down to the 1st floor, exit the baggage claim area, and follow the signs to the underground tunnel connecting the northern and southern sectors of the airport. After arriving at terminal B, go up to the 2nd floor, clear preflight security and proceed to your boarding gate. If you arrive from the aeroplane to the terminal by bus, you should proceed to the check-in counters for transfer passengers on the same floor (if you have not received a boarding pass for the connecting flight at the point of departure). You should then go down to the 1st floor and follow the directions described above.

 168. אסתר

  היי
  הזמנתי טיסת פנים בטנזניה .
  מהקלימנגרו לזנזיבר עם עצירת ביניים בדאר אל סאלם
  העצירה היא 30 דקות
  אך הטיסות מוזמנות מאותו כרטיס (כלומר לא הרכבתי לבד את הקונקשן )
  ותחת אותו קוד pnr

  השאלה שלי היא כזאת
  במידה ואני מפספסת טיסת המשך האם ידאגו לי לטיסה ?
  והאם המזוודות יגעו ליעד הסופי או שאצטרך לאסוף אותם בעצירת הביניים?

 169. מור

  היי, תודה על המידע המפורט, עזר לי!
  אני מתכננת לטוס לפרת׳ אוסטרליה בחודש הקרוב בטיסה בעלת שני קונקשיניים, אחד בטורקיה, של שעה וחצי ואחד בקואלה לומפור של שעתיים. האם לדעתך אלו זמנים מספיקים?
  אני מתכננת להזמין כרטיס טיסה דרך חברת נסיעות ישראלית שתכלול טיסה מישראל לטורקיה-טורקיה למלזיה-מלזיה לפרת. הכל תחת אותו דיל. האם במצב כזה המזוודות שלי ימשיכו למטוסים באופן אוט׳?
  אם יש לך ניסיון בשדות האלו, מבחינת צק׳ אין, טרמינלים וכו׳ אשמח לשמוע.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   נשמע כמו מסע ארוך 🙂
   ראשית, נשמע שזמני הקונקשנים אמורים להספיק, כל זאת בהנחה שלא יהיו עיכובים בלתי צפוים. בטיסות ארוכות דווקא יש יותר מקום לתקן את זמני ההגעה גם אם הטיסה המריאה באיחור קל.
   לגבי המזוודות, זה תלוי קודם כל אם כל ההזמנה יושבת תחת אותו PNR (מספר הזמנה של חברת התעופה). מי שמנפיק את ה-PNR זו חברת התעופה שבפועל מכרטסת את הכרטיסים. אני מניח שהדרך מת”א לטורקיה ומשם למלזיה תהיה עם טורקיש, וממלזיה תהיה חברת תעופה אחרת. מעניין לבדוק איזו חברת תעופה מפעילה את הטיסה ממלזיה לפרת. האם היא גם שייכת ל-Star Alliance? במקרה כזה, ככל הנראה המזוודות יעברו אוטומטית.
   בכל מקרה, ממליץ לברר מול הסוכנים מהם את מזמינה, שכן מדובר במסלול טיסה מעט יותר מסובך מהרגיל 🙂
   טיסה נעימה

 170. ענבר

  היי,
  יש לי טיסה עם תינוק מפיניקס-אריזונה לתל אביב, כאשר מדובר בטיסה עם קונשיינים: טיסה מפיניקס לדאלאס עם קונקשיין בדאלאס של 44 דקות ומדאלאס לפרנקפורט עם ונקשיין בפרנקפורט של שעתיים ורבע. שתי הטיסות הן עם חברת אמריקן איירליינס. הטיסה מפרנקפורט לתל אביב היא עם חברת אל על ואני אמורה לנחות בארץ ביום שישי בשעה 16:10 (נראה לי שזאת הטחסה האחרונה של אל על בגלל שהם לא טסים בשבת). השאלה שלי האם לדעתך אני אספיק לטיסות?? מדגיששה שאני עם תינוק ומוסרת את העגלה בכניסה למטוס עצמו.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   קונקשן של 44 דקות בארה”ב עלול להיות קצת קשוח, אבל אני מקווה מאוד שתספיקי.
   הקונקשן בפרנקפורט, אם הטיסה מארה”ב לא תאחר אמור להיות רגוע יותר. כן יש את שלב התשאולה בטחוני של אל על, אך אני מאמין שכל זה נלקח בחשבון ולכן הקונקשן יותר ארוך משעה וחצי.
   מקסימום, אם תפספסי את הטיסה של אל על, אני מאמין שיש טיסות נוספות של לופטהנזה (שהיא שותפה בסטאר אליינס יחד עם יונטייד שאני מניח שכירטסו את הכרטיסים), כך שסביר יהיה לבקש לעבור לטיסה חלופית של לופטנזה.
   אם את רוצה להיות מוכנה יותר, את יכולה לעשות שיעורי בית ולברר איזה טיסות נוספות יש באותו יום אחרי הטיסה של אל על, כך שתדעי מה לבקש במידת הצורך משירותי הקרקע של יונייטד/לופטנזה בשדה.

 171. בר

  שלום יגאל.
  אני ואשתי טסים לפיליפינים ועושים קונקשן של 10:50 שעות בהונג קונג, ומתכננים לטייל שם במהלך היום.
  רציתי לשאול,
  ראשית- הנחיתה משוערת ל5:30 בבוקר, מתי אתה מעריך שנוכל כבר לצאת מהשדה?
  שנית- מתי לדעתך כדאי שנהיה בשדה בחזרה (המראה לפילפינים ב16:20)
  תודה.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי בר,
   להערכתי, כשעה לאחר הנחיתה תוכל כבר לצאת. לפחות זה מה שקורה במרבית השדות בעולם.
   בהנחה ואתם לא אוספים מזוודות וכבר יהיו לכם כרטיסי עליה למטוס לטיסה בבאה, כל מה שנשאר לכם לעשות ב”חזרה לקונקשן” זה לעבור בידוק בטחוני וביקורת דרכונים. לכן הייתי מנסה להגיע כשעתיים עד שעתיים וחצי לפני. אני מנסה להזהר פה, ומעדיף לשבת בבית קפה עוד 45 דקות בשדה ליד הגייט מאשר להיות בלחץ ואף לפספס את הטיסה.
   כן אומר שאני לא מכיר ספציפית את השדה, והתשובה שלי בעיקרה מתבססת על ניסיון ופרקטיקה בשדות אחרים בעולם.
   טיסה נעימה והתנו 🙂

 172. מיכל

  תודה רבה על כתבה מעולה.
  1. האם אני יכולה שלא לעלות על טיסת ההמשך ולהשאר במדינת החנייה?
  2. אייך אפשר לבחור את יעד הביניים במתכוון?
  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט
   1. טכנית תוכלי לבחור שלא להמשיך בטיסת הקונקשן שלך ולצאת בשדה התעופה בו את עושה עצירת ביניים ולא לחזור. עם זאת, מדובר בהפרשה של תנאי הכרטיס שלך. יש מידע פה בתגובות על כך וגם בפוסט אחר שמסביר את פרצת העיר הנסתרת בטיסות קונקשן.
   2. ישנם אתרים שמאפשרים לתכנן טיסה עם עצירת ביניים בנמל תעופה מסויים, אך כלפעם כשניסיתי אותם התאכזבתי. במקום זאת תוכלי לתכנן מסלול multi-city או לחילופין לב-kayak כשאת ממחפשת טיסות לסנן לפי שדה התעופה בו תרצי לעשותא ת הקונקשן. זה מופיע תחת הכותרת “Layover airport” בצד שמאל באיזשור של הפילטרים בקייק: בחירת שדה תעופה לקונקשן בחיפוש טיסות בקייק
 173. דניאל

  שלום:
  2 שאלות

  1. האם בקונקשיון שמעל 12 שעות חברת התעופה מחייבת לספק מלון על חשבונה?
  2. האם בכל מדינה ניתן לצאת מהשדה בטיסה קונקשיון או שיש מקרים שחייבים להשאר בשדה בזמן ההמתנה?
  תודה,
  דניאל

  1. IgalSt כותב הפוסט
   1. לא, אם הקונקשן מתוכנן במסלול הטיסה, אין כל חובה על חברת התעופה לספק שירות כלשהו על הקרקע (מלון, אוכל וכו’)
   2. אכן קיימים מקרים בהם לא ניתן לצאת לעיר בזמן קונקשן. הדוגמה העיקרית שאני יכול לחשוב עליה זה שלנוסע אין ויזה להכנס למדינה בה מתבצע הקונקשן. לדוגמה, ישראלים רבים טסים דרך לירדן ומירדן ממריאים עם טיסות קונקשן ליעדי המזרח. הקונקשן במקרים כאלה מתקיימים במדינות איתן לישראלים אין יחסים דיפלומטיים והדרכון הישראלי לא מאפשר כניסה למדינה. מדובר ביעדי קונקשנים כמו דוחא בקטאר, דובאי וכו’.
  2. מירי

   שלום!
   יש לי טיסה מישראל להמבורג עם קונקשיין בפרנקפורט של שעה וחצי האם זה מספיק זמן?
   האם צריך לעשות ביקורת דרכונים בפרנקפורט?
   כיצד מגיעים אחרי הנחיתה לטרמינל של ההמראה לטיסת ההמשך .. רשום בכרטיס נחיתה בטמינל 1 והמראה להמבורג מטרמינל 1?האם יש צורך ברכבת בתוך הטרמינל ?
   פעם ראשונה טסה עם קונקשיין.
   אודה לתשובתך

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי מירי,
    אישית לא יצא לי לעשות קונקשן דומה בגרמניה, אך אני מניח שמדובר בתהליך דומה לקונקשנים אחרים בהם את עושה קונקשן באירופה ליעד אחר באירופה.
    בגדול, מה שצפוי לך זה שתצטרכי לעשות ביקורת דרכונים כבר בקונקשן שלך בפרנקפורט. זאת מאחר והקונקשן שלך הוא המקום הראשון בו את נכנסת לאיזור שנגן (Schengen). היעד הבא שלך כבר נמצא בתוך תחומי איחוד אירופה לגבולות שנגן ולכן עליך לעשות ביקורת דרכונים בנמל התעופה הראשון דרכו את נכנסת לאיזור.
    כמו כן, ככל הנראה המזודוות שלך יעברו אוטומטית ליעד הסופי ובמהלך הקונקשן לא תצטרכי לאסוף אותן. מומלץ לוודא את זה כבר בנתב”ג בזמן הצ’ק אין עם דייל/ת הקרקע ולבדוק ויזואלית את המדבקה שמודבקתע ל המזוודה שהיא מכילה את קוד שדה התעופה של היעד הסופי.
    שעה וחצי לדעתי אמורה להספיק אם לא יהיו איחורים בטיסה הראשון מת”א לפרנקפורט.

  3. חני חיים

   היי
   סגרתי טיסה לניו יורק דרך לונדון. חניית ביניים שעתיים לכל צד.
   בכרטיס מופיע שהטיסה מתל אביב ללונדון נוחתת בטרמינל 3 והטיסה לניו יורק מלונדון יוצאת מטרמינל 4, ובחזור להפך.
   אני מעוניינת לדעת האם צריך לצאת מהטרמינל לעשות ביקורת דרכונים ואז לחזור לטרמינל של טיסת ההמשך (מקווה שלא), האם זה כמו החלפת טיסה באותו טרמינל? אשמח לתשובה מפורטת.
   כמו כן האם המזוודות עוברות מטוס אוטומטית?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    בלונדון יש יותר משדה אחד, ולכן קשה לפרט למקרה הספציפי שלך.
    עם זאת, במקרה הכללי, הטרמינלים בד”כ מחוברים באמצעות דרגנוע, מעבר רגלי או אפילו לפעמים רכבת של כמה דקות נסיעה. כך שהמעבר בין הטרמינלים יחסית פשוט.
    במידה וכרטיסי הטיסה כולם באותה חברת התעופה, ככל הנראה תוכלי לשלוח את המזוודות מהארץ לניו יורק ישירות. כלומר, המזוודות יעברו ממטוס למטוס בקונקשן אוטומטית.

  4. עמית

   היי
   קניתי כרטיס טיסת קונקשן מנתב”ג לרומא עם עצירת ביניים בווינה. האם אוכל לוותר על טיסת ההמשך מווינה לרומא ובמקומה להגיע ברכב שכור לרומא? האם חברת התעופה תסכים למהלך כזה?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    מדובר בפרצת ה-“hidden city” לטיסות קונקשן בעצם, כאשר “יורדים” באמצע מסלול הטיסה בקונקשן. מדובר בפעולה שנוגדת את תנאי הכרטיס ברוב חברות התעופה. במידה ותעשה את המהלך הזה בטיסת ההלוך, ככל הנראה שכרטיסי החזור שלך רומא-וינה-ת”א יבוטלו (בהנכה והזמנת טיסות הלוך-חזור). אם אתה טס רק בכיוון אחד, בעוד שמדובר במשהו שחברות התעופה לא אוהבות ואף קראתי פעם שהן תבעו נוסעים על כך, בפועל אין להן יכולת לאכוף זאת יותר מדיי ובד”כ מסתפקות בביטול שאר מקטעי הטיסה בכרטיס. בכל מקרה, זה מסוכן ונוגד את הכללים של חברות התעופה.

  5. Lia

   היי הטיסה שלי מישראל לקנדה טורונטו ויש לי קונקשן בגרמניה (Frankfurt) של שעה בדיוק . האם אני יספיק?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    נראה שהזמן המינימלי לקונקשן בשדה התעופה של פרנקפורט הוא 45 דקות. כך ש-60 דקות אמורות להספיק על פניו, כל עוד אין עיכובים בטיסות.
    יצא לי לעשות קינקשן בשדה, שלמרות שהוא מאוד גדול, עברתי את כל השלים בצורה זריזה. מיד לאחר הנחיתה הייתה רכבת אוטומטית ומהירה שלקחה אותנו מה טרמינל של הנחיתה לטרמינל של ההמראה תוך דקות. התדירות של הרכבת גם היא כל כמה דקות וישנם מסכים במקום המציגים את זמן ההגעה. כמובן שהכל מטקטק כמו שעון, זו גרמניה אחרי הכל.
    אציין גם ששדה התעופה של פרנקפורט הינו שדה מאוד פופולרי לקונקשנים, כך שהם מתאימים את עצמך להצליח במשימה של להעביר נוסעים מהר מטיסה אחת לטיסה הבאה. כך לדוגמה, נוסעים שהטיסה שלהם קרובה, יכולים אף להשתמש במסלול המהיר (fast lane), בתנאי שמספר הטיסה שלהם מופיע על הצג שסמןך לכניסה למסלול המהיר. זהו השדה הראשון שבו אני נתקל באפשרות כזאת, שבו המסלול המהיר משמש לא רק את הנוסעים שהעדיפו לשלם על השירות או זכאים לו בזכות סטאטוס בחברת התעופה או טיסה בביזנס, אלא גם לפתור בעיות לנוסעים בקונקשנים שעומדים לפספס אותם. מדהים.

  6. הילה

   היי,
   תודה על הכתבה החשובה!

   שאלה – אם אני טסה לקובה עם קונקשן, ומחליפה חברת תעופה בין הטיסות.
   1. האם המזוודות יכולות להישלח לבד? או שאהיה חייבת לשלוח אותן בעצמי בגלל החלפת החברה?
   2. במידה והטיסה הראשונה מתעכבת ואני מפספסת את טיסת ההמשך, מה הנזק שנגרם לי? (האם אחת החברות מציעה החלפה ללא עלות נוספת? האם זה פספוס טיסה לכל דבר ואני צריכה לקנות כרטיס חדש בעצמי?)
   3. בהמשך לשאלה 2, אם אני טסה עם אותה החברה ל2 הטיסות ולא מחליפה חברת תעופה, האם התשובה אחרת?

   תודה רבה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    תודה הילה.
    אנסה לענות על השאלות שלך.
    אני מניח ראשית שכל הטיסות שלך הן תחת אותו מספר הזמנה PNR.
    במידה וכן, עדיין התשובה לא יכולה להילת חד משמעית שהמזוודות יעברו איתך ליד הסופי הקונקשן במידה ויש שתי חברות שונות.
    הדבר נובע, בין היתר, אם יש בין שתי החברות הסכם שיתוף פעולה בנושא. לדוגמה, בריתות תעופה כמו סטאר אליינס או SkyTeam משתפות פעולה בינהם בנושא הזה. כמו כן, מאחר ואל אל לא ממש יכולה להצטרף לאף ברית תעופה, לאל על ישנם הסכמי שת”פ עם חברות רבות המאפשרות לה למכור כרטיסי קונקשן דרך יעדים בצורה של שת”פ הדוק אדר כולל גם העברת מזוודות.
    מקרה נוסף בו המזוודות לא יכולות לעבור ליעד הסופי בקונקשן, אפילו אם טסים עם אותה חברת התעופה, זה בד”כ בשדה בו נכנסים למדינה כלשהי בטיסה בינלאומית אליה, ולאחר מכן ממשיכים בטיסה פנימית. במצד כזה, לרוב, המזוודת יהיו צריכות לעבור מכס, ולכן חייבים לאסוף אותן ולחזיר את המזוודות חזרה למסוע.
    בכל מקרה, מאחר והמקור שלך לא” טרוויאלי” הייתי ממליץ כך –

    1. לוודא מול חברת התעופה שמכרה בפועל את כרטיס הטיסה (אחת החברות שאיתן את טסה זו החברה שבפועל כירטסה את הכרטיס ואחרית על המכירה) שהמזוודות יכולות לשלח ליעד הסופי. כדאי לקבל את התשובה בכתב ושהיא תהיה זמינה עבור סעיף 2
    2. בנתב”ג, בדלפק הצ’ק אין, ממליץ בחום לוודא עם נציג הקרקע שהמזוודות נשלחות ליעד הסופי שלך ואין צורך לאסוף אותן בקונקשן. אם יהיו בעיות כלשהן, כדאי להציג את ההתכתבות שלך עם חברת התעופה בנושא מסעיף 1. לבסוף, אני נוהג לבדוק אישית את המדבקה על המזוודה, שהיא מכילה את קוד שדה התעופה אליו אני מצפה שהמזוודה תגיע.
  7. נתי

   היי,
   אני טסה לניו זילנד
   הלוך אעל להונגקונג עם קונקשנין המשך לאוקלד עם חברת ny איירלוייס(זמן קונקשין 2.5 )

   חזור: אלעל / tha בנגקוק עם קונקשנין המשך לארץ אלעל ( זמן קונקשנין 3.5)
   1. האם הזמנים מספיקים?
   2. האם את המזוודות מעבירים ישר ( מחדדת יותר על הטיסה הלוך)
   3. שדה התעופה בהונקונג אני לא צריכה לעבור ביקורת דרכונים אלה נשארת בשדה נכון ?
   תודה רבה

  8. עופר

   יגאל שלום,
   הבן שלי וחבריו בני 18 קנו כרטיסי טיסה של אירופלוט לפוקט בתאילנד עם קונקשן דרך מוסקבה דרך סוכנות איסתא וטסו ביום ראשון האחרון, 14.7.19. הקונקשן ברוטו היה שעתיים, כלומר מנחיתה ראשונה עד המראה שניה, אך למעשה נטו זה בקושי שעה על הקרקע עד לסגירת הבורדינג של הטיסה השניה. הם נחתו בזמן במוסקבה והתחילו לעשות את הדרך לעבר הטיסה השניה. הם ועוד ישראלים נוספים שהיו על הטיסה הגיעו כנראה חמש דקות לאחר שהבורדינג נסגר (כי היה תור ארוך מאד בביקורת דרכונים בנמל, וכן מדובר בנמל מאד גדול) אך ההמראה היתה צריכה להיות בעוד כ- 20 דקות. נציגי חברת אירופלוט קראו לכל הישראלים מהטיסה הזאת, בערך 15 איש, הודיעו לכולם שהם איחרו לטיסה ועל כן הטיסה שלהם מבוטלת וגם הטיסה חזור מבוטלת ופשוט השאירו אותם כך ללא מענה וללא כל עזרה בנמל במוסקבה. אף אחד (לא איסתא ולא נציג מחברת אירופלוט) לא טרח להזהיר אותם שמדובר בקונקשן קצר מדי. אף אחד לא עזר להם להגיע מהר לטיסה השניה ופשוט זנחו אותם בנמל, פשוטו כמשמעו. בין השאר גם הורידו את המזוודות שלהם מהטיסה השניה ונתנו להם אותם. אמרו להם שאם הם רוצים, שישלמו עוד 650$ ושייצאו בטיסה לפוקט למחרת בערב. הם לא עשו זאת אלא טסו היום על חשבונם ממוסקבה לאמסטרדם. האם ניתן לתבוע את סוכנות איסתא וחברת אירופלוט על הרשלנות הפושעת הזאת? איך זה שמכרו להם מוצר שברור היה שהם לא יכולים להספיק לטיסה השניה ושאף אחד גם לא עזר להם בכך או הזהיר אותם מראש לגבי זה.

   1. IgalSt כותב הפוסט

    צר לי על המקרה. שמעתי לאחרונה מחר בשטס דרך מוסקבה לסנט פטרסבורג עם סיפור דומה מאוד, גם הוא עם איירפלוט.
    אני לא עו”ד, כך שאני לא יודע אם יש פה קייס או לא לתביעה.
    מאמין שכדאי לפנות לנציגי חברת התעופה בארץ ו/או להתייעץ עם עו”ד, במיוחד אם הם קבוצה של 15 איש.

  9. ניסים

   היי,

   אשמח לדעת הזמנו כרטיסים לארה”ב עם קונקשיין בצרפת ב -CDG בתחילה זמן הקונקשיין היה נראה סביר שעתיים, קיבלתי הודעה שישנו שינוי בטיסת ההמשך וזמן הקונקשיין התקצר ל שעה וחצי, כאשר ב12:10 נוחתים בפריז וזמן אחרון ל-CHECK IN הוא ב 12:40,הטיסה עצמה יוצאת ב-13:40 כמו כן הנחיתה מתל-אביב עפ”י ההזמנה תהיה ב טרמינל 2E ורשום גם שההמראה למיאמי תהיה מאותו טרמינל 2E למרות שכאשר בדקתי באינטרנט נראה כי המראות למיאמי מבוצעות מטרמינל 2F ,
   ראשית רציתי לדעת אם הזמן סביר ושנית האם ה-CHECK IN לטיסת ההמשך למיאמי מבוצע כבר מישראל ?

   תודה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    בהנחה שכל הטיסות הן תחת אותו PNR (הזמנה), אז לא רלוונטי לכם הזמן של ה-check-in של טיסת ההמשך מפריז למיאמי. בזמן ה-check-in אונליין לטיסה הראשון מישראל לפריז, תבצעו צ’ק אין גם לטיסת הקונקשן השניה. התוצאה של הצ’ק אין הזה תהיה שיהיו לכם שני כרטיסי עליה למטוס – אחד לטיסה הראשונה והשני לטיסת ההמשך.
    מבחינת הטרמינלים, כדאי לפנות לחברת התעופה ישירות ולקבל הנחיות מדוייקות יותר.
    מאחר ומדובר בטיסה לארה”ב, אז ייתכן בידוק בטחוני קצת יותר מחמיר בפריז, אבל לא משהו לדאוג לגביו לדעתי.
    בסופו של דבר, אם לא יהיו איחור, שעה וחצי זה זמן סביר בהחלט לעשות קונקשן כזה לטעמי. הייתי גם ממליץ לבדוק מה הזמן המיניאמלי לקונקשן בשארל דה גול כדי להיות יותר בטוחים.
    חוץ מזה, תזכרו שחברת התעופה אחראית להעביר אתכם את הקונקשן והן לקוחות זאת בחשבון בזמן תכנון לו”ז. כך שאם לא תספיקו אותו, הם יהיו חייבים לדאוג לכם לסידור אחר להגיע ליעדכם.

  10. ישראל

   שלום רב

   2 שאלות שלא נשאלו

   1. האם ניתן להזמין טיסת הלוך ושוב ולעלות רק על טיסת חזור
   2. האם ניתן להזמין טיסת קונקשן לדוגמה טיסה מאתונה לארה”ב שיש לה עצירה במדריד ולעלות על הטיסה במקום באתונה במדריד

   תודה רבה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי ישראל, לשאלתך לגבי טיסות קונקשן –

    1. אם תזמין טיסת הלוך חזור באותה ההזמנה תחת אותו PNR, ולא תעלה על הטיסה הראשונה מבינהן, מה שככל הנראה יקרה הוא שחברת התעופה תבטל את שאר הטיסות באותה ההזמנה
    2. אין אפשרות לעלות על טיסת קונקשן באמצע הדרך. גם במצב כזה, אם לא תעלה על הטיסה הראשונה, חברת התעופה תבטל את שאר הטיסות תחת אותה ההזמנה

    מה שכן, יש כאלה שמזמינים טיסת קונקשן, ולא עולים אל החלק האחרון של הטיסה. בעוד שחברות התעופה לא אוהבות את הטריק הזה, ואף הדבר מהווה את תנאי הכרטיס, עדיין יש נוסעים שעושים את זה. מדובר בעצם בפרסת “העיר הנסתרת“.

  11. ג'ני

   מצאתי טיסה זולה יותר לוינה דרך פרנקפורט האם עצירה של שעה ועשרים תספיק..?. עם 2 פעוטות. תודה מראש יל התשובה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    ככל הנראה לא תהיה לכם בעיה עם הקונקשן של 1:20 בפרונקפורט, במידה ואין איחור בטיסה הראשונה. חשוב לשים לב שמאחר ופרנקפורט זה המקום הראשון שבו אתם נכנסים לאיחוד האירופאי בקונקשן בדרך לוינה, יהיה עליכם לעשות שם גם ביקורת דרכונים, משהו שלקוח מעט זמן.

  12. יעל

   שלום

   אני מתעתדת לטוס לדנוור קולורדו.
   מתלבטת האם לעשות קונקשן במינכן (לופטהנזה) או בטורונטו(אייר קנדה)- איזה שדה יותר “ידידותי” לנוסע ישראלי- מבחינת גודל, זמן מעבר ממקום למקום….כמו כן האם המזוודות נשלחות ישירות לדנוור או עלי לאסוף אותן בשדה המעבר?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    אם השיקול היחיד הוא השדה עצמו בקונקשן, לדעתי הייתי הולך על טורונטו.
    במינכן יש טרמינל נפרד לחלוטין לטיסות מישראל, והוא יחסית מרוחק (כ-10-15 דקות הליכה) משאר הטרמינלים המשמשות טיסות ליעדים אחרים. לכן בזמן הקונקשן צריך יותר זמן במינכן ויש בידוק יותר “נוקשה” בטיסת הקונקשן חזרה לארץ.
    שבוע שעבר עשיתי קונקשן בטורונטו מישראל לטיסה פנימית בקנדה והקונקשן היה מאוד קליק וזריז. מאחר ומדובר בקונקשן מבינלאומי למקומי, היה צורך לאסוף את המזוודות, לעבור מכס ולהחזיר אותן חזרה. אך התהליך עצמו היה מאוד זריז והמדבקות שעל המזוודות כבר היו בארץ ליעד הסופי. אני מניח, אך יש צורך לבדוק זאת, שבמידה והקונקשן בטורונטו הוא לארה”ב, אז אין צורך לאסוף את המזוודות והן עוברות ליעדן הסופי.
    חווית הטיסה עם Air Canada הייתה מאוד מאוד חיובית. הקנדים מאוד מנמסים וסופר נחמדים. גם המטוס לא היה מלא לגמרי והיו לא קצת מקומות פנוים בטיסה מהארץ, וזה חשוב בטיסות ארוכות.

  13. אלינה גורנסקי

   היי,
   אין לי ויזה לארה”ב ואני רוצה לעשות קונקשיין ברפובליקה דומיניקנית, האם זה אפשרי?
   (קוסטה ריקה-רבוליקה דומיניקנית-ישראל)

  14. שירי

   הי כתבה נהדרת. אשמח לשמוע מה דעתך בעניין הבא: אני מחפשת טיסה למיאמי עם עצירה של לילה או שניים בניו יורק בהלוך או בחזור לא משנה. מניסיון עבר זה משהו שרק סוכן יכל לסייע, כלומר אם רוצים קונקשן ולהישאר ביעד אז באינטרנט אין את האופציה הזאת באתרים הרגילים. באתר כמו SKYSCANNER זה בעצם “מפצל” לי את זה לשתי טיסות ומייקר כמובן. דרך סוכן אין את הבעיה הזאת. האם אכן כך?
   תודה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    אכן לסוכנים יש יכולת לעשות הרבה יותר מניפולציות על הכרטיסים.
    אם הקונקשן הוא מעל 24 שעות זה נחשב משהו אחר, ואז יש כללים שונים עבורו.
    האתר היחיד שאני מכיר שמאפשר לבדוק אפשרות לקונקשן ארוך זה אתר skiplagged.com שנועד לכך.

  15. מאיה

   שלום רב האם תוכלו לספר על הנהלים במהלך הקונקשן בניו יורק בדרך לסיאטל? יש לנו זמן כשעתיים בין הטיסות האם צריך לעבור בידוק? כניסה לארה”ב? לקחת מזוודות?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי מאיה,
    מאחר ומדובר בשדה התעופה הראשון בו אתם נכנסים לארה”ב, גם אם מדובר בטיסת קונקשן, יהיה עליכם לעשות ביקורת דרכונים (אימיגריישן).
    פרט לכך, בארה”ב כל טיסה שנוחתת “נכנסת למדינה”. לכן, גם אם הייתם עושים קונקשן בניו יורק בדרך למקסיקו או קנדה לדוגמה (כלומר מדינה אחרת), עדיין היה עליכם לעבור ביקורת גבולות של ארה”ב ולוודא שיש ויזה.
    לאחר ביקורת הגבולות בארה”ב, גם אם בטיסת קונקשן, עוברים בידוק בטחוני חדש לקראת הטיסה הבאה שלכם.

  16. גיא

   שאלה טכנית… אנו טסים לטורונטו דרך ורשה. יש לנו 6 שעות המתנה. איך עובד נושא מעבר הגבול? משמע, כאשר אנו נוחתים בורשה מחלימים את הדרכון על כניסה לפולין. האם גם כשנצא מחלימים על יציאה? השאלה נובעת בכדי שנדע לתכנן כמה זמן נוכל לטייל בורשה.
   תודה

  17. שרה

   הגעתי לכתבה בדיוק בזמן ותודה על כך.
   רכשתי כרטיסים באל-על מנתב״ג לקלגרי/קנדה עם קונקשן של 3 וחצי שעות בטורונטו, טיסת ההמשך היא עם ווסט ג׳ט.
   כפי שהסברת כאן, בצ׳ק אין בנתב״ג בדלפק ביום הטיסה אבקש לשלוח את המזוודות ליעד הסופי.
   משיטוט באינטרנט באתר שדה התעופה בטורונטו הבנתי שבמקרה של מזוודות שממשיכות ליעד הסופי, עלי לזהות אותן ולקחת אותן למסוע קונקשן , מה שמלחיץ אותי כי השדה לא מוכר ופוחדת לבזבז זמן על חיפושים ובירבורים
   האם אתה מכיר דבר כזה ? שצריך לזהות מזוודה ולקחת בעצמי למסוע קונקשן ? אז בשביל מה אני מבקשת בארץ לשלוח ליעד הסופי?.
   תודה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי שרה,
    האמת שאני לא מכיר את הנוהל של זיהוי המזוודות בזמן קונקשן. עם זאת, נראה שיש לך קונקשן מספיק ארוך בקנדה כדי להבין מה צריך לעשות. בד”כ בשדות התעופה יש שילוט מאוד ברור ו-” מוליכים” אותך בתהליך בחור המאוד מסודרת. ממליץ לעקוב אחרי השילוט של קונקשנים ולהציע ל- transfers desk ולברר את הנציגים במקום.
    ייתכן והנוהל הזה בגלל שמדובר בשתי חברות שונות שלא תחת אותה ברית תעופה (בניגוד לסטאר אליינס לדוגמה).
    אני בדיוק צפוי לבקר בקלגרי בחודש הבא, לא דרך קונקשן. התרשמתי שמדובר בשדה תעופה יחסית קטן שאמור להיות קל להתמצאות.

  18. שי

   שלום יגאל, אני מעוניינת לקנות כרטיס טיסה לניו יורק דרך אמסטרדם עם klm שעובדת בשיתוף עם delta. העצירה היא של שעה ועשרים דקות. הףמה היית אומר על המרווח בין הטיסות? האם נצליח להספיק את טיסת ההמשך והאם המזוודות יספיקו לעבור מהמטוס הראשון לשני? תודה מראש

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי שי, להערכתי זה זמן טוב לקונקשן, אך אכן בגלל שמדובר בקצת מדיי זמן יכולות להיות תקלות. בהנחה ולא יהיו עיכובים בהגעת הטיסה הראשונה לאמסטרדם לקונקשן, סביר להניח שהמזוודות יספיקו לעבור בקונקשן לטיסת ההמשך שלך לניו יורק.

  19. אור

   הי עם אני מבצע טיסת קונקשיין עם חברות תעופה שונות? איך זה עומד
   למשל היעד מקסיקו והטיסה הראשונה של על אל , קונקשיין בפרנקפורד וטיסה שנייה עם condor
   בטיסה הראשונה מנפיקים לי את 2 כרטיסי הטיסה?
   מעבר המזוודות קורה אוטומטי?
   אני צריך לעבור צאק אין ובידוק מחדש בין הטיסות בפרנקפורד?

  20. איתי

   היי אני רוצה לטוס לריו דה זינרו, מצאתי טיסה עם קונקשן במדריד למשך 1:45 שעות האם זה מספיק זמן?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    זה זמן סביר לקונקשן, אך אם יש משום מה עיכוב בטיסה מהארץ, אתה עדיין יכול לפספס את הקונקשן שלך במדריד.
    זמני קונקשן של 1:45 – 2:30 נחשבים כקונקשנים טובים מאוד, שכן זה מספיק זמן לרוב לעשות את הקונקשן בלי יותר מדיי לחץ, אבל גם לא יותר מדיי זמן שאתה סתם ממתין בשדה התעופה של הקונקשן בדרך ליעד. אישית אני מחפש קונקשנים בטווח הזמנים הזה בטיסות הארוכות.

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי אביב.
    חברת WOW Air הייתה מפעילה טיסות קונקשן נוחות בין ישראל לארה”ב דרך איסלנד. למרות שאין עכשיו טיסות קונקשן דרך איסלנד, עדיין מומלץ בחום לנסוע ליעד הזה, גם בתור נסיעה בשל עצמה. לא רק בזכות הלגונה הכחולה והמעיינות החמים באיסלנד, אלא גם בזכות שייט הלוויתנים באיסלנד שמהווה חוויה יוצאת דופן שכבר היא בפני עצמה שווה טיול לאיסלנד. כיום הדרך היחידה להגיע מישראל לריקייויק איסלנד היא באמצעות קונקשנים באירופה – בד”כ אמסטרדם או לונדון.

  21. מרים

   שלו’
   יש לי טיסה עם קונקשן באותה חברה, גם הלוך וגם חזור.
   1. הקונקשן הינו כ 18 שעות, האם אני צריך להעביר לבד את המזוודות ? (הקונקשן הינו בקנדה).
   2. מישהו אמר לי שאם אני מפספס את ההמשך, הם מבטלים לי את החזור, האם זה נכון ?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    1. כשאתה עושה צ’ק אין לטיסה הראשונה מבין השתים, תוודא ששולחים את המזוודות ליעד הסופי. לפעמים יש נוסעים שמעדיפים לאסוף את המזודוות בקונקשנים ארוכים, אבל אם אתה רוצה שהמזודוות ימשיכו ליעד הסופי בזמן הקונקשן, לא אמורה להיות בעיה עם זה. רק תוודא שהמדבקה שמודבקת עליהם נכונה.

    2. יש איזה טריק לחסוך במחירי הטיסות ע”י יציאה בעיר של הקונקשן ופספסו בכוונה של טיסת ההמשך. קוראים לזה פרצת ה-Hidden City (פרצת העיר הנסתרת בקונקשנים) וחברות התעופה רואות את זה בחומרה. עם זאת, אם את מפספסת קונקשן שלא באשמתך, לא אמורה להיות בעיה. לא סביר שתפספסי קונקשן של 18 שעות, אלא אם כן תתקעי בפקקים בדרך לשדה או משהו בסגנון.

  22. אילנה

   היי יגאל,
   רכשנו טיסה לוינה לעוד מספר ימים
   עקב הבדל עצום במחיר רכשנו את טיסת החזור שלנו עם קונקשן של שעה ועשרים במינכן.

   מעולם לא עשיתי קונקשן ולכן אני מעט לחוצה, כתבת שאת המזוודות ישר מעבירים לטיסה הבאה.
   שאלתי היא האם ברגע שאנו יורדים מהמטוס במינכן עלינו לצאת לכיוון מזוודות וביקורת דרכונים כמו כול הנוסעים או שישנו מסלול מיוחד שמחבר אותנו ישר לטרמינלים לטיסתנו הבאה?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    קודם כל, חשוב להבין שגורם המזוודות בטיסות עם קונקשן נקבע ב- checkin לטיסה הראשונה שלכם, כלומר עוד בארץ. חשוב לוודא שהארץ המזוודות מתוייגות להגיע ליעד הסופי כשאתם עושים צ’ק אין עם הדייל בטרמינל.
    מעבר לזה האפשרות לשלוח מזוודות ליעד הסופי אפשרית רק אם שתי הטיסות הן תחת אותה הזמנה ועם אותו קוד הזמנה (PNR). זה גם מבטיח לכם שאם תפספסו את הטיסה, חברת התעופה אמורה לדאוג להטיס אתכם ליעדכם הסופי.

    ברוב השדות בעולם, בשדה התעופה של הקונקשן אליכם פשוט לעקוב אחרי השילוט של transfer / transit / connection שיופיע בשדה. לרוב גם, בטיסות מישראל, מאחר וזו המדינה שבה אתם נכנסים לגבולות האיחוד האירופי לגבולות (שאמנת שנגן), הדבר הראשון שיקרה אחרי שתרדו מהמטוס ותלכו לפי השילוט כאמור, הוא להגיע לביקורת דרכונים.

    עם זאת, ספציפית את השדה במינכן יצא לי להכיר לא רע, והתהליך שם שונה. כל הטיסות מ/אל ישראל מגיעות לטרמינל F הייעודי לטיסות לישראל (כן כן, בנו טרמינל רק בשבילנו).
    כולם יורדים מהמטוס ובאוטובוס מגיעים לטרמינל, שם עושים ביקורת דרכונים ואז יהיה עליכם להגיע רגלית לטרמינל של טיסת ההמשך. שדה התעופה של מינכן מאוד מאוד גדול, ויכול לקחת לכם כרגע שעה הליכה מטרמימל F לטרמינל ים המרוחקים יותר. ממליץ בחום להשתדל להיות בין הראשונים שעושים את ביקורת הדרכונים (כי לרוב פקידי הגבולות יושבים שם ומחכים שהאוטובוס של הטיסה מישרלא יגיע, אם תהיו ראשונים לרדת מהאוטובוס, לא יהיה לכם תור). לאחר מכן, כדאי למהר לטרמינל של טיסת הקונקשן שלכם, ואף לוודא לאן ללכת כבר עכשיו, מהארץ, ברוגע ושלווה. הקונקשן שלכם קצר, ואם יהיה איחור בנחיתה של הטיסה הראשונה מהארץ, יהיה לכם עוד יותר קשה להספיק. תחשבו שאתם גם צריכים לעשות את כל ה- security מחדש ולעבור מרחק לא קטן בין הטרמינלים.

    בכל אופן, כדאי לדעתי לוודא פרטים עם חברת התעופה טלפונית, לוודא שההסבר שלי אכן תואם למציאת ואפילו אולי לבדוק איזה טיסות נוספות יש באותו יום, למקרה ותפספו את הקונקשן.

  23. אורלי

   היי
   אני טסה ללוס אנגלס דרך אמסטרדם קונקשן 6 שעות עם בעלי ושני ילדים כדאי לצאת לעיר להסתובב
   חברת Kim
   תודה
   אורלי

   1. IgalSt כותב הפוסט

    כן, בהחלט. 6 שעות לרוב זה מספיק זמן כדי לצאת לעיר לטיול קצר. ישנה רכבת משדה התעופה סחיפהול של אמסטרדם למרכז העיר שנוסעת פחות מחצי שעה. כך שאם אתם עושים קונקשן ארוך בסחיפהול באמסטרדם, זו הזדמנות טובה לראות את העיר לשעה וחצי – שעתיים. שימו לב לזמון, ותדאגו להגיע לשדה התעופה לפחות שעה וחצי – שעתיים לפני ההמראה של טיסת ההמשך שלכם ללוס אנג’לס.

  24. אודי

   מצאתי טיסות זולות לניו יורק דרך אמסטרדם 400 דולר, האם יש אפשרות בחזור לא ללכת לטיסת המשך לכיוון הארץ ולהשאר עוד כמה ימים באמסטרדם ולחזור בטיסה של איזיגט למשל , מסתבר שטיסות ישירות מניו יורק לאמסטרדם הם יותר יקרים משמעותי מאשר הטיסה מניו יורק לתל אביב דרך הקונקשיין של אמסטרדם
   תודה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי אודי,
    טכנית ישנה אפשרות, בטיסה האחרונה בכל הטיסות שבכרטיס שלך לא לעלות על טיסת הקונקשן ולהזמין טיסה חלופית. מדובר בפרצת “Hidden City” בטיסות קונקשן. לפעמים קוראים לזה גם “skip a leg“, וכמשמעו כן הוא – לפספס לג אחד בטיסות הקונקשן שלך ובכך לחסוך כסף על הכרטיס טיסה.
    מומלץ לקרא על כך בהרחבה בפוסט נפרד, אך אדגיש כי מדובר במשהו שנוגד את תנאי הכרטיס וחברות התעופה לא רואות זאת בעין יפה. אילו היית מנצל את הפרצה הזאת לא בטיסה האחרונה בכל ה-PNR שלך, חברת התעופה הייתה מבטלת את שאר הטיסות באותו PNR. זאת מאחר ובצורה כזאת אתה בעצם “מרמה” את חברת התעופה ומקבל טיסה ליעד הביניים במחיר כרטיס טיסה נמוך יותר ממה שהיית משלם אילו היית טס אליו ללא טיסת הקונקשן (שעליה אתה לא מתכנן לעלות).

  25. מוריה

   תודה על התשובה.
   כן הזמנו את 2 הטיסות בכרטיס אחד, דרך סוכן.
   בעלי והבנות עם דרכונים אמריקאיים אז אולי הם יוכלו להתקדם ולאסוף מזוודות וכך לחסוך לנו זמן המתנה?
   הגיוני?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    גם ככה המזוודות ככל הנראה יגיעו לפני שתסיימי את התור של ביקורת הגבולות, לא? 🙂

  26. מוריה

   שלום,
   סגרנו טיסה ללוס אנג’לס (עם יונייטד) עם קונקשן בסןפרנסיסקו של שעתיים שבהם צריכים לאסוף מזוודות לעבור ביקורת גבולות (אימגרשיין) ומכס ולהמשיך לטיסת פנים ללוס אנג’לס בטרמינל אחר ולמסור שוב מזוודות.
   אנחנו 2 הורים עם 2 ילדות קטנות- זמן של שעתיים קונקשיין הוא ריאלי?
   תודה על התשובות 🙂

   1. IgalSt כותב הפוסט

    מוריה, לדעתי זה מאוד גבולי ואתם בהחלט מסתכנים לפספס את הקונקשן שלכם.
    לא יצא לי לעשות קונקשן ב-SFO, אלא רק לנחות, לעשות אימיגריישן ולצאת לעיר. בעוד שדווקא המכס היה מאוד מאוד מהיר, התור לביקורת דרכונים בסן פרנסיסקו לקח כחצי שעה.
    אם הכל ילך כשורה, והטיסה הראשונה שלכם ל-SFO לא תאחר, אז יכול להיות שתספיקו.
    בכל אופן, מקווה שהזמנתם את טיסת הקונקשן בעצמכם ולא הרכבתם לבד את הקונקשן שלכם, כך שבמידה ואתם לא מספיקים להגיע לטיסת ההמשך, חברת התעופה אמורה להיות אחראית להטיס אתכם ליעדכם הסופי.

  27. אופירה יעקב

   היי.מה שלומך?החלטתי בשעה טובה לטוס לארהב ואני מדגישה בשעה טובה מכיוון שאני קלסטרופובית .מעונינת בטיסת קונקשיין אפילו עם לינת לילה במדינה בה נעצור כדי להירגע ולהשתחרר מהלחץ ואפילו לטייל ולראות יעד נוסף.אשמח להמלצות מצידך.אם תוכל בבקשה להמליץ תוך כדי התחשבות בבעיה שיש לי.ז״א שהטיסות לא תהיינה ארוכות מידיי.תודה רבה.

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי אופירה,
    אכן בשעה טובה והמון בהצלחה! לטייל בעולם זה מדהים ואני מאוד שמח שאת החלטת לקחת חלק בכך, למרות הקושי.
    מאחר וארה”ב היא גדולה מאוד ומתפרסת על הרבה איזורי זמן שונים, אני מניח שתעדיפי לטוס לחוף המזרחי ולא לחוף המערבי.
    קיימות המון טיסות ישירות או עם קונקשן בין ת”א לניו יורק, ולכן אמליץ על היעד הזה כי הוא הכי קצר והכי מקושר מבין כל שאר היעדים בארה”ב אליהם אפשר להגיע בטיסות קונקשן.
    ההגיון אומר לבחור טיסת קונקשן לניו יורק אשר עוצרת איפשהו באירופה. מאחר והפרשי הזמנין בין זמני הטיסה השונים בין מדינות אירופה דומה, אני לא חושב שיש הבדלים גדולים מבחינתך ואולי כדאי לבחר יעד שמעניין אותך או פשוט זול מספיק. UIA האוקראינית לדוגמה, מציעה טיסות קונקשן דרך קייב בין ישראל לניו יורק (ואף כתבתי פוסט על הקונקשן בשדה התעופה). גם LOT הפולנית היא אפשרות מעניינת לקונקשנים דרך וורשה ולא יקרים בדרך לניו יורק מהארץ.
    האפשרויות הקלאסיות הן איירפראנס בקונקשן בפריז, KLM ההולנדים עם בקונקשן באמסטרדם (אשר מקושרת בצורה מאוד נוחה למרכז העיר ברכבת) או לונדון וטיסות עם בריטיש. מבחינת זמני הטיסה השונים, אני מניח שמאחר ולונדון היא אחת מערי הקונקשן הכי מערביות באירופה, יהיו לך קטעי טיסה כמעט שווים בין ת”א ללונדון ואח”כ לניו יורק. הטיסה בין לונדון לניו יורק מעט ארוכה יותר, אך עדיין זו האפשרות המאוזנת ביותר.

  28. מוריה

   שלום,
   סגרנו טיסה ללוס אנג’לס (עם יונייטד) עם קונקשן בסןפרנסיסקו של שעתיים שבהם צריכים לאסוף מזוודות לעבור ביקורת גבולות (אימגרשיין) ומכס ולהמשיך לטיסת פנים ללוס אנג’לס בטרמינל אחר ולמסור שוב מזוודות.
   אנחנו 2 הורים עם 2 ילדות קטנות- זמן של שעתיים קונקשיין הוא ריאלי?
   תודה על התשובות

  29. עדי

   כתבה מצויינת!

   שאלה לגבי קונקשיין בפריז של 5 שעות-

   האם כדאי לצאת לטייל בזמן הזה במרכז העיר או שגבולי מבחינת הזמן?
   (הנחיתה היא בשדה שארל דה גול וההמראה משדה התעופה אורלי)

   תודה!

   1. IgalSt כותב הפוסט

    אישית אני לא מכיר את שדות התעופה בפריז שכן הייתי בשאר דהגול רק כמה פעמים בודדות.
    בכל מקרה, נשמע שאם יש לך טיסת המשך שממריאה משדה אחר, 5 שעות זה בדיוק הזמן שאתה צריך על מנת לדלג בין השדות ולהמשיך הלאה בדרך. אם אתה מתכנן להגיע בערך שעתיים לפני לשעה אורלי, ונניח שיש רק שעה בדרך בינהם, זה אומר שיש לך שעתיים מרגע הנחיתה. בפועל עד שתקבל את המזוודות ותצא מהשדה יקח לך עוד לפחות 30-45 דקות, נכון? לא הייתי עושה כאל הימורים וממשיך ישר לשדה הבא. מה גם, שייתכן שתאחר בטיסה הראשונה בלהגיע לשאר דהגול ואז הכל משתבש בכלל.

  30. אלי

   שלום
   אני רוצה לטוס ללאס ווגאס עם קונקשן בניו יורק. האם ניתן בניו יורק לדחות את הטיסה ביומיים כדי לטייל ואז לטוס ללאס ווגאס עם אותו כרטיס? או לחילופין לקבל החזר על הטיסה מניו יורק ללאס ווגאס?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    זו שאלה לחברת התעופה. בכל אופן, אם הקונקשן הוא מעבר ל-24 שעות, זה כבר לא נחשב קונקשן אלא לקבל פשוט שני כרטיסים נפרדים.

  31. מורן עזרן

   כתבה בהחלט הכרחית

   אשמח למענה-
   אני טסה לקנקון עם קונקשן בפרנקפורט כמובן שהמשך טיסה עם אותה חברה- לופטהנזה

   האם אני צריכה לאסוף את המזוודות או שהן יגיעו ישירות לקנקון?

   האם כשנוחתים בקונקשן יש צורך לגשת לצ’ ק אין בעמדה של חברת התעופה? במידה ולא אשמח לדעת לאן ממשיכים מהנחיתה… פעם ראשונה טסה עם קונקשן ואני קצת בלחץ

   1. IgalSt כותב הפוסט

    אם מדובר באותה חברת תעופה ( סדירה ) ובאותו כרטיס טיסה, ככל הנראה תוכלי לשלוח את המזוודות עוד מהצ’ק אין בארץ עד ליעדך הסופי דרך הקונקשן. לרוב אין צורך להגיע לדלפקי הצ’ק אין קונקשן, אלא פשוט ללכת לפי השילוט של International Transfer/connection אשר בסוף יביאו אותך לטרמינל של הטיסות היוצאות. אם אין לך כרטיס עליה למטוס, תצטרכי לגשת ל- transfer desk של חברת התעופה אשר ינפיקו ךך במקום את ה בורדינג שלך לטיסת ההמשך. עם זאת, לרוב תקבלי את ההורדנג של הקונקשן כבר בארץ או אפילו בצ’ק אין בבית.

  32. דורון

   הי

   לקחתי טיסה באל על עם קונקשן לאליטליה, אליטליה הקדימה את הטיסה כך שזמן הקונקשן מתקצר ל- 30

   דקות וכמובן לא ניתן לעמוד בלוח הזמנים והאפשרות היחידה שנותרה לי לקחת רכבת (8 שעות המתנה לא

   מתאים). נאלצתי לבטל כמובן את הטיסה באליטליה האם ניתן לבקש פיצוי מהם על קיצור הזמן?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    נשמע כאילו עשית קונקשן עצמאי וקצת “אכלת אותה”, נכון?
    אני לא עו”ד ולא מספיק בקיא בכל החוקים, אבל אם ההודעה על הזזת הטיסה מגיעה מספיק זמן מראש ומדובר בשתי הזמנות, אין לך הרבה מה לעשות ככל הנראה.

  33. ורד

   הזמנתי טיסה לביתי הסטודנטית לציריך. קונקשן באתונה של 45 דקות.
   זו פעם ראשונה שאני מזמינה טיסת קונקשן, ועכשיו אחרי שיטוט ברשת אני מתחילה לדאוג שכאמור רב הטיסות יוצאות מנתבג באיחור אופנתי ☹️
   מה עושים? אני ממש בלחץ כרגע.

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי ורד,
    מהמידע באינטרנט נראה שהזמן המינימלי לקונקשן בשדה התעופה של אתונה הוא 40 דקות, כך ש-45 אמורות להספיק אם הכל הולך כשורה. עם זאת, אכן מדובר בקונקשן סופר קצר ולחוץ ומספיק איחור של רבע שעה בהמראה כדי לפספס את טיסת ההמשך.

    ראשית, הייתי בודק האם קיימות טיסות מאתונה לאמסטרדם מאוחר יותר באותו היום. אם בתך תפספס את הקונקשן, היא ככל הנראה תעלה על טיסה מאוחרת יותר (בתנאי שיש בה מקום). בסוף אנחנו משחקים עם סיכויים של לפספס את הקונקשן לעומת מה הנזק שנגרם. אפשר לבדוק מול תנאי הכרטיס אפשרות להזיז את טיסת ההמשך לטיסה מאוחרת יותר, אם תנאי הכרטיס מאפשרים זאת.

    בחגי תשרי טסנו לדוברובניק דרך ורשה (כי מחיר כרטיס קונקשן עם LOT בביזנס היה דומה לכרטיס אקונומי לטיסה ישירה והחלטנו להתפנק). לכאורה, היה לנו 1:20 זמן קונקשן בורשה והכל היה טוב. אבל כשהגענו לנתב”ג בבוקר לפני הטיסה, מיד זיהינו איחור של שעה בהמראה מת”א לורשה. בדלפק ה-check-in ביקשנו לבדוק אפשרות לטיסה חלופית, אך כל הטיסות שיכלו להביא אותנו לדוברובניק היו כבר מלאות. הנציג המליץ לטוס לורשה ושם לגשת לעמדת ה-transfers ולבקש עזרה. בפועל, כשנחתנו בורשה גילינו ש-LOT הזיזו את ההמראה של טיסת ההמשך שלנו לדוברובניק בשעתיים. בפועל המטוס שבו טסנו ת”א-ורשה היה המטוס ש-LOT השתמשו לטיסת ורשה-דוברובניק ולכן לא הייתה להם ברירה אלא לאחר את ההמראה. בסוף היה לנו מספיק זמן להנות מטרקלין לוט בורשה ולהמשיך לטיסת ההמשך בנחת.

    בפועל, הכי גרוע זה שהבת שלך תאחר את טיסת הקונקשן ותקבל כרטיס לטיסה חלופית. בהתאם לאפשרויות שיהיו קיימות באותה עת, יכול להיות שהטיסה תהיה למחרת ובמקרה כזה חברת התעופה אמורה לשכן אותה במלון על חשבונה. דווקא זו דרך מעניינת לבקר ביעד לא מתוכנן 🙂

    נ.ב במקרה והאיחור עולה על 8 שעות, לפי חוק טיבי ככל הנראה ובתך תהיה גם זכאית לפיצויים בגיל האיחור 🙂

  34. אברהם

   היי

   יש לי קונקשן בלונדון של בריטיש (תל אביב- לונדון – ניו יורק) של שש שעות. יש רכבת מהירה מהית’רו תוך רבע שעה במרכז לונדון.

   האם מומלץ לצאת כדי לעשות ביקור בזק בלונדון?

  35. רוזה

   שלום
   אני אשמח לעזרה- מה עלי לעשות?
   רכשתי 2 כרטיסי טיסה ממדינה רפובליקה דומיניקניית לישראל עם קונקשין במדריד.
   הזמנתי דרך סוכן נסיעות- חברת מונה טורס.
   אמר לי לבדוק אם יש צורך לויזה לכניסה לישראל.
   ביררתי ואין צורך.
   ביום טיסה הן הגיעו לשדה תעופה בסנטו דומינגו ולא נתנו להם לעלות לטיסה, כי לא להן ויזה לספרד- קונקשין היה אמור להיות במדריד.
   מה עלי לעשות?
   למי לפנות כדי להחליף תאריכי הכרטיסים?
   או לקבל החזר כספי ולרכוש כרטיס חדש?
   הודה מאוד על תשובה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי רוזה,
    אני מניח שעליך לפנות לסוגכן הנסיעות שדרכו הזמנת לקבל סיוע והדרכה כיצד לפעול.
    לא מספיק מכיר את נושאי הויזה לאזרחי מדינות זרות בזמן טיסות עם קונקשן כך שקשה לי לייעץ כאן.
    בכל אופן, ממה שאני כן יודע, בזמן טיסות קונקשן בפעמים רבות לא נדרשת ויזה במדינה שדרכה מתבצע הקונקשן כל עוד אין צורך להכנס למדינה.
    בהצלחה ותעדכני אותי כיצד נפתר הסיפור כדי שנלמד על ענייני ויזות בזמן קונקשנים.

  36. גלבך

   אשמח לקבל עזרה איך למצוא כרטיסים זולים לבחור את מדינת הבינים איך כותבים את זה בבקשה

   בתודה מראש

   1. IgalSt כותב הפוסט

    אני מניך בהמשך נכתוב פוסט שלם המדבר על חיפוש טיסות זולות, כאשר אחת הדרכים היא חיפוש טיסות זולות עם קונקשן.
    כעת הייתי ממליץ פשוט להשתמש באתרי חיפוש הטיסות הרגילים כמו קייק או סקי-סקאנר ולראות את ההצעות השונות. לרוב ההצעות יכללו קונקשנים על מנת להוזיל את הטיסה.

  37. דוב

   כתבה מעולה! תודה

   יש לי שאל(ות):

   אנחנו טס לוונציה דרך רומא עם אותה חברה (אליטליה) וכרטיס הלוך-חזור מסודר שנקנה מהחברה כטיסת קונקשן,
   אלא שזמני הקונקשן קצרים יחסית – 1:05 בהלוך ו-1:20 בחזור.
   אני מבין שביקורת הדרכונים מתבצעת רק כשנגיע ליעד הסופי בונציה, ולא אמורה לעכב אותנו ברומא, נכון?
   *
   וגם – בדרך חזור – כשאנחנו מגיעים לנמל התעופה בוונציה, זו למעשה הרי טיסת פנים (ונציה-רומא ורק אז לת”א), אז אנחנו עוברים בוונציה ביקורת דרכונים וכו? כלומר להגיע בזמן שמאפשר התכוננות לטיסה בינלאומית?

   אגב אנחנו טסים רק עם כבודת יד, ע”פ המלצות שקיבלנו למקרים כאלו.

   תודה!

   1. IgalSt כותב הפוסט

    תודה רבה דוב.
    ככל הנראה שבשני הכיוונים את ביקורת הדרכונים תעשו בזמן הקונקשן ברומא – בכניסה וביציאה משנגן (Schengen). לרוב טיסות פנים הן ללא ביקורת דרכונים, כך שלדוגמה, בזמן הקונקשן ברומא אתם תעברו ביקורת דרכונים ותצטרכו לעבור לאיזור בטרמינל שמיועד לטיסות פנים. אני לא כ”כ מכיר את השדה ברומא, אבל ייתכן אפילו שתצטרכו להחליף טרמינל – כדאי לבדוק באתר של אליטליה ו/או בכרטיסי הטיסה.

    לגבי המזוודות, אכן מדובר בקונקשן קצר והסיכון לכך שהמזוודות לא יעברו איתכם עולה. עדיין הסיכון יחסית נמוך ולרוב המזוודות עוברות בהצלחה אם חברת התעופה מוכרת כרטיסים כאלה. אם אין בעיה לטוס עם כבודת יד אכן זה מוריד את הסיכון בנושא המזוודות בקונקשן ויותר נוח לכם. חשוב לשים לב להגבלות על הנוזלים בכבודת יד 🙂

    הדבר היחיד שחשוב לקוות הוא שבטיסה הראשונה מבין שתי הטיסות לא תאחר, כך שאתם לא תאחרו לטיסת הקונקשן הבאה שלכם. היה לי מקרה דומה בטיסה לדוברובניק דרך ורשה עם LOT הפולנית, שהטיסה מנתב”ג איחרה בשעה וזה השאיר לי רק 20 דקות קונקשן בורשה. ניסיתי כבר בנתב”ג להחליף לטיסה אחרת, אבל בגלל החגים כל הטיסות היו מלאות. למזלי לוט איחרו את הטיסה מורשה לדוברובניק בכשעתיים כך שהיה אפילו זמן לנוח בטרקלין LOT בורשה.

  38. יריב

   שלום רב !
   יש לנו מטפלת סיעודית שסיימה לעבוד אצלנו (עבדה מספר שנים)
   וכעת היא חוזרת לארצה נפאל .

   אני מנסה להזמין לה טיסה עם קונקשיין. אבל כמעט בכל טיסה אני מקבת התראה כי יתכן ותצטרך ויזה.
   האם יש לך מושג אם באמת יש חובה בוויזה או שזה לא נכון.

   קיבלתי את ההערה בכל קונקשיים דרך רוסיה טורקיה או גיאורגיה.
   האם לדעך יש בעיה להזמין טיסה כזו ללא ויזה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי יריב,
    אני מניח שהמקום הטוב ביותר לקבל מידע על כך יהיה סוכן נסיעות או אתרים של חברות התעופה או שדות התעופה בהם מתבצעים הקונקשנים בפועל.
    אם כי, בידע כללי, אני יודע שהבעיה של ויזות (לישראלים) קיימת רק בקונקשנים בארה”ב. אומנם כניסה לרוסיה או מדינות אירופה לא דורשת ויזה לישראלים, אני נוטה לחשוב שלא תהיה בעיה לעשות קונקשן במוסקבה או איסטנבול ללא ויזת כניסה למדינה. מזיכרון במוסקבה אכן בודקים דרכונים בזמן קונקשן, אבל אני לא זוכר שבאיסטנבול בדקו לי דרכון בפעמים הבודדות שעשיתי שם קונקשן בטיסות עם טורקיש.

  39. אדם

   אחלה כתבה! תודה.

   יש לי שאלה לגבי שליחת מזוודות ליעד הסופי:
   אם אני רוכש 3 כרטיסי טיסה נפרדים
   (למשל: כרטיס מת”א ללונדון, כרטיס מלונדון לניויורק, וכרטיס מניו יורק לברזיל),
   כאשר הפער בין טיסה לטיסה היא פחות מ 24 שעות, חברות תעופה שונים.
   האם אני עדיין יכול לשלוח את המדוודות ליעד הסופי, גם אם זה לא באותו כרטיס ולא אותם חברות תעופה?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי אדם.
    עד כמה שאני יודע, לרוב אי אפשר לשלוח מזוודות בטיסות קונקשן במידה ולא מדובר באותה חבר’ה או אפילו אם הטיסות הן של אותה חברת תעופה אבל נרכשו תחת כרטיסים נפרדים (כלומר לא אותו PNR).
    מה שכן, אם כלל טיסות הקונקשן הן כן באותו PNR ובחברות שבאותה ברית תעופה, לפעמים כן תוכל לשלוח את המזוודות ליעד הסופי אחרי כל טיסות הקונקשן.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *