כל מה שצריך לדעת על טיסות קונקשן

הזמנת טיסות בשנים האחרונות עברה לאינטרנט, ובמיוחד לאתרים כמו Kayak או SkyScanner והתחרות היא בעיקר על המחיר הזול ביותר. רבות מתוכניות הטיסה מציעות טיסות קונקשן בהן עצירת ביניים אחת או יותר בדרך ליעד הסופי, בד”כ על מנת לחסוך עלויות שכן מחירי טיסות עם קונקשן (עצירת/נחיתת ביניים) זולים יותר. בפוסט זה נסביר מהו קונקשן, מה יתרונותיו של הקונקשן וחסרונותיו וכן מספר טיפים כיצד לתכנן טיסה עם קונקשן ואיך להתנהג בתהליך הטיסות קונקשן.

תווית מזוודה עבור נוסע עם שתי טיסות קונקשן

תווית מזוודה עבור נוסע עם שתי טיסות קונקשן

מה זה קונקשן?

ראשית, נסביר את המושג קונקשן (connection) או נחיתת ביניים בעברית.

קונקשן, בתרגום מאנגלית, זה פשוט חיבור. בעצם אפשר לקראת לטיסות קונקשן גם “טיסות חיבור” בתרגום חופשי, בהן חברת התעופה מחברת אתכם להמשך המסלול שלכם אל היעד הסופי באמצעות נחיתה והחלפת מטוס בשדה תעופה כלשהו.

לרוב, חברות התעופה מרכזות פעילות בשדות תעופה ספציפיים וכך יוצרות לעצמן Hub (בסיס בית או שדה בית) ממנו ואליו טסות חלק עיקרי של טיסות החברה. לדוגמה, ה-Hub של אל על בצורה לא מפתיעה הינו בנתב”ג, ה-Hub-ים של בריטיש איירוויס (British Airways) הינם בשני שדות התעופה בלונדון (גטוויק והיטרו) ובצורה דומה ה-Hub של יוקריין אינטרנשיונל איירליינס (UIA, Ukraine International Airlines) הינו בשדה התעופה בוריספיל בקייב בירת אוקראינה.

לדוגמה, ניתן לטוס מנתב”ג לניו יורק בארה”ב באמצעות עצירה קצרה (או ארוכה) בלונדון עם בריטיש, פרנקפורט עם לופטהנזה, או חברות אירופאיות רבות נוספות המציעות להוזיל את הטיסות לארה”ב באמצעות ביצוע קונקשן. לא רק ליעדים רחוקים, ניתן לטוס בטיסות קונקשן גם ליעדים קרובים יותר – לדוגמה לטוס לבורדו בצרפת דרך פריז, או ללונדון עם קונקשן דרך קייב.

 

איך עושים צ’ק-אין בטיסות עם קונקשן ליעד הסופי?

במידה ומסלול הטיסה שלכם כולל עצירה לקונקשן, התהליך מתחיל בדלפק הצ’ק-אין של חברת התעופה אשר תנפיק לכם כרטיסי עליה למטוס לכל אורך המסלול שלכם. כך לדוגמה, במידה ואתם טסים לניו יורק מנתב”ג דרך איסטנבול עם טורקיש (Turkish Airlines), במהלך הצ’ק-אין תקבלו שני כרטיסי עליה למטוס – הראשון לקטע הטיסה בין ת”א לאיסטנבול; השני עבור קטע הטיסה בין איסטנבול לניו יורק. כמו כן, בשלב זה דייל הקרקע אמור לוודא שיש לכם אשרת כניסה (ויזה) לארה”ב, וכן שעם הדרכון שלכם אתם רשאים לעשות קונקשן באיסטנבול (לבעלי דרכון ישראלי אין כל בעיה עם קונקשן באיסטנבול).

 

איך לשלוח מזוודות ליעד הסופי בטיסות קונקשן?

כאשר אתם טסים עם טיסות קונקשן באותה חברת התעופה (או בחברות עם הסכמי קוד-שייר ביניהן), במהלך תהליך הצ’ק-אין לטיסה הראשונה תוכלו לשלוח את המזוודות שלכם עד ליעדכם הסופי: במקום לאסוף את המזוודות בין הטיסות במהלך הקונקשן ולשלוח אותם שוב בדלפק הצ’ק-אין, במעמד הצ’ק-אין לטיסה הראשונה דיילי הקרקע ישמחו לנווט את המזוודה שלכם ליעדה הסופי באמצעות הדבקת מדבקה על המזוודה ובה מצויין היעד הסופי של מסלול הטיסה שלכם וכן כל יעדי ביניים. בראש המדבקה תוכלו לראות את קוד שדה היעד הסופי שלכם (לדוגמה JFK) ותחתיה רשימה של כל השדות בהם אתם עושים קונקשנים (לדוגמה “via IST” כדי לציין קונקשן באיסטנבול).

 

מהו אורכו של קונקשן?

זמן וקונקשנים קצריםאורך של קונקשן הינו לכל הפחות האורך המינימלי לקונקשן כהגדרתו ע”י הנהלת השדה והוא המשתנה בין שדה לשדה. המקסימום של של 24 שעות. בדרך כלל ובהתאם ליעד ולחברת התעופה בה תטוסו, הקונקשן יהיה מספר בודד של שעות. במידה והעצירה שלכם היא מעל 24 שעות, מדובר כבר ה-Stopover, או חניית ביניים.

 

מהו אורך מינימלי לקונקשן?

כל שדה תעופה בעולם מגדיר את האורך המינימלי החוקי לקונקשן בו. בעוד שחברות התעופה לא אמורות להנפיק מסלולי טיסה אשר הקונקשן בהם קצר מהזמן המינימלי לקונקשן, כדאי לכם לבדוק את זמן הקונקשן המינימלי בשדה בו תעשו את העצירה על מנת לוודא שהקונקשן עומד בזמנים המוגדרים.

השדות מגדירים זמן מינימלי לקונקשן בגלל אילוצי השדה הפיזיים, של כמה זמן לוקח לכם להגיע מהגייט בו אתם יורדים מהמטוס, לעבור בידוק בטחוני (ולפעמים אף ביקורת דרכונים במדינות מסוימות כמו רוסיה לדוגמה) ולהגיע לגייט של הטיסה הבאה. בשדות קטנים עם תנועת נוסעים קטנה, ניתן לבצע את התהליך אפילו תוך כ-30 שדות.

עם זאת, קונקשן קצר מ-45 דקות, ברוב שדות התעופה, אמור להדליק אצלכם נורה אדומה – מומלץ בחום לבדוק האם באמת אפשרי לבצע את הקונקשן בשדה התעופה בו אתם מתייעצים לעשות את הקונקשן, והאם הזמן לא קצר מדיי. אפילו במידה והקונקשן שלכם לא חורג מהזמן המינימלי לשדה, קונקשן הקצר מכשעה וחצי הינו קונקשן מסוכן בו אתם מסתכנים בפספוס הקונקשן בעקבות איחור בנחיתה, תורים ארוכים, החלפת טרמינל בשדה התעופה או עיכובים לא צפויים אחרים.

 

שלט “קונקשן קצר” (“Short Connection”) ביציאה מהמטוס

בקונקשנים קצרים, פעמים רבות חברות התעופה שולחות דיילי קרקע אשר פוגשים את הנוסעים ממש ברדתם מהמטוס עם שלט “Short Connection” (“קונקשן קצר”) או פשוט שלט עם שם היעד או מס’ טיסה של טיסת ההמשך על מנת לאסוף את כל הנוסעים שיורדים מהטיסה הראשונה וצריכים למהר מאוד להספיק לטיסה הבאה. מאחר וחברות התעופה יודעות כבר כשאתם באוויר בטיסה הראשונה שהקונקשן שלכם יהיה קצר, חברות התעופה מתארגנות בהתאם מבעוד מועד ושולחות את דיילי הקרקע לאסוף את הנוסעים בקונקשן לטיסה הבעייתית וביחד להעביר אותם מהר לטיסה הבאה. זה אומר שדייל הקרקע יכול לקצר לכם תורים, להסיע אתכם ברכב ייעודי בשדה התעופה או אפילו לעודד אתכם לרוץ כדי להספיק להגיע לגייט של טיסת ההמשך שנסגרת ברגעים אלו.

טיפ נוסף אם כבר לקראת הנחיתה ביעד שמתם לב שאתם גבוליים לגבי היכולת שלכם להספיק לקונקשן: פעמים רבות, במידה ותעדכנו את דיילים במטוס על כך שאתם גבוליים לגבי איחור לטיסת ההמשך שלכם, לקראת הנחיתה הם ישתדלו להעביר אתכם לקדמת המטוס כך שתהיו בין הראשונים לצאת ממנו וכך לחסוך מספר דקות נוספות.

 

מה לעשות כשמפספסים קונקשן?

למרות כל המאמצים והרצון הטוב, לפעמים אתם עשויים להיות במצב בו, למרבה הצער, פספסתם את הקונקשן שלכם. פעמים רבות זה יהיה בגלל איחור בטיסה הראשונה, אשר לא מאפשר לכם להגיע בזמן לטיסת ההמשך, הצורך בהחלפת טרמינל בשדה התעופה שגם הוא לוקח דקות ארוכות וכו’.

אך אל דאגה, מאחר ורכשתם מחברת התעופה כרטיס ליעד הסופי, חברות התעופה היא האחראית למצוא לכם טיסה חלופית על חשבונה (reissue) אשר תביא אתכם ליעדכם הסופי לפי כרטיס הטיסה (אשר מהווה הסכם ביניכם). בעיקרון, על חברת התעופה להעביר אתכם לטיסה הפנויה הקרובה ביותר ליעדכם. חשוב לשים לב שלרוב ישנן מספר חברות הטסות בין השדה שבו מתקיים הונקשן לבין שדה היעד שלכם והטיסה הפנויה הקרובה ביותר הינה לאו דווקא של אותה חברת התעופה איתה הייתם אמורים לטוס מלכתחילה. בעוד שחברות התעופה לא תמיד אוהבות לעשות את זה (בגלל עלויות כספיות נוספות), אתם יכולים להתעקש לעלות על הטיסה הקרובה הפנויה ביותר, גם אם היא מבוצעת ע”י חברת התעופה מתחרה. זאת במידה ואין טיסה פנויה בשעות הקרובות של החברה ממנה רכשתם את הכרטיס. חשוב לציין שלפעמים תנותבו במסלול שיקח אתכם ליעד בצורה שונה מהתוכנית הראשונה ואף עשוי לכלול קונקשנים נוספים בדרך ליעדכם הסופי.

שימו לב כי הטיפול מצד חברת התעופה מובטח לכם רק במידה והטיסה הראשונה וטיסת ההמשך נקנו יחד באותו מסלול טיסה תחת אותו PNR.

 

מסלול טיסה לדוגמה: קונקשן של שעתיים ו-45 דקות במינכן, צילומסך מ-SkyScanner.

מסלול טיסה לדוגמה: קונקשן של שעתיים ו-45 דקות במינכן, צילומסך מ-SkyScanner.

חלק משמעותי ממסלולי הטיסה כיום כוללים קונקשן אחד או אפילו כמה. בעוד שחלק מהנוסעים בוחרים במסלול עם קונקשן על מנת לחסוך בעלויות, אחרים מעדיפים את המנוחה הקצרה במהלך הטיסה או פשוט אין להם ברירה אחרת כדי להגיע ליעדם ללא הקונקשן שכן אין טיסות ישירות ליד אליו הם מבקשים להגיע.

 

טיסה בטיסת קונקשן במטרה להוזיל את מחיר הכרטיס

כאמור, נוסעים רבים בוחרים לטוס בטיסות קונקשן על מנת לחסוך עד עשרות אחוזים במחיר הטיסה. ברוב מסלולי הטיסה, במיוחד ליעדים הרחוקים יותר מאירופה דוגמאת יבשות אמריקה או אסיה, תוכלו לחסוך סכומי כסף משמעותיים במידה ותבחרו לטוס בטיסה עם קונקשן העוברת באחד מה-Hub-ים הגדולים באירופה. זאת מאחר ובעוד שרק כמה חברות חברות תעופה מפעילות טיסות ישירות על הקו ומתחרות ביניהן על המחיר, כאשר מצרפים את החברות שיכולות להציע טיסה עם קונקשן לאותו היעד, כמות האפשרויות מתרחבת מאוד ובהתאם התחרות גדלה. כך לדוגמה, חברות אל על וארקיע מפעילות טיסות ישירות מישראל לתאילנד. עם זאת, חברות רבות כגון אירופלוט (Aeroflot) הרוסית או טורקיש (Turkish Airlines) הטורקית ישמחו להטיס אתכם לתאילנד באמצעות קונקשן ב-Hub-ים שלהם במוסקבה או איסטנבול (בהתאמה) ובכך להוזיל עלויות בצורה משמעותית. שתי החברות הללו, כמו רבות אחרות, פעילות מאוד בנתב”ג וחלק משמעותית מהטסים באמצעותן ממשיכים ליעדי המשך בקונקשנים לאירופה, אמריקה ויעדים במזרח. שתי החברות הללו, אך לא רק הן, יכולות להציע מחירים נוחים יותר מאחר ועלויות כוח אדם נמוכות יותר מאשר בחברות הישראליות או צי מטוסים צעיר החסכוני בעלויות התחזוקה וצריכת דלק. זאת ועוד, המודל העסקי שלהן מבוסס על כך שהרווח העיקרי שלהן הוא על ה-leg השני בטיסה, בעוד שה-leg הראשון עד לה-Hub שלהן הוא במחיר אפסי עד כדי מחיר הפסד – הכל במטרה להביאכם להאב ומשם לטיסתכם בטיסה היקרה יותר ליעדכם הסופי. בצורה כזאת החברות ממלאות בקלות את הטיסות ליעדים הרחוקים והרווחים יותר.

 

בחירה בטיסת קונקשן לצורך מנוחה

למי חווה טיסה ליעד רחוק, לדוגמה טיסת 15.5 בין ת”א לסן פרנסיסקו, בוודאי מכיר את ההרגשה הלא נעימה ואף הקלסטרופובית בה אתם יושבים בצינור מתכת מעופף 35,000 רגל מעל הקרקע. בעוד שחלק מהנוסעים מתמודדים עם טיסות ארוכות בלי בעיה ומנצלים את הזמן כדי להשלים שעות שינה או פשוט להתנתק ולהנות החופש להיות מנותקים מהעולם ולנצל את הזמן הפרטי והפנוי שנכפה עליהם, אחרים סובלים מאוד בטיסות ארוכות והיו שמחים מאוד לצאת מהמטוס להתאוורר, לנשום אוויר צח או לעשן סיגריה (שכידוע אסורה בזמן הטיסה).

לכן בחירה בטיסת קונקשן יכולה לייצר הזדמנות לנחות באמצע המסלול, לנוח, לשחרר את הרגלים, לאכול אוכל טעים (יותר מהאוכל במטוס) על הקרקע, להתרענן ולהמשיך בדרך. לפעמים אפילו תוכלו לקחת מלון צמוד לטרמינל ולישון כמה שעות ולהתפנק באמבטיה מרעננת.

 

טיסות קונקשן כאשר אין טיסה ישירה ליעד

שלט להכוונת נוסעים בקונקשןבעוד שחברות התעופה חונכות קווי תעופה חדשים ללא הרף, עדיין יעדים רבים לא נגישים בטיסות ישירות. לדוגמה, במידע ותרצו להגיע בטיסה מנתב”ג לונקובר בקנדה, תצטרכו לעשות קונקשן באירופה, ארה”ב או קונקשן בקנדה בעיר אחרת. זאת, מאחר ואין טיסות ישירות בין ישראל לונקובר. מנגד, כל רשת הנתיבים הענפה היא יתרון ענק עבורנו המאפשר בניית מסלולי טיסה שמביאים אותנו למאות יעדים שלא היינו יכולים להגיע אליהם ללא אפשרויות לקונקשנים.

זאת ועוד, טיסות הקונקשן מאוד פופולריות בשדות פרובינציאלים אשר מהם מופעלות טיסות לשדות תעופה גדולים יותר ומהם ניתן בקלות להתחבר לשאר יעדי העולם.

קחו לדוגמה את העיר אילת בארץ: אילתי שרוצה לטוס לאירופה (פרט למספר יעדים ישירים המופעלים מפעם לפעם משדות התעופה עובדה / רמון), יצטרך להגיע איכשהו לנתב”ג ומשם להמשיך בטיסה לאירופה. באפשרותו להגיע בתחבורה יבשתית או בטיסה. לרוב, כדאי להשקיע עוד כמה עשרות דולרים ולרכוש טיסה מאילת לנתב”ג, לעשות את הקונקשן ולהמשיך לטיסת ההמשך שלו. לצערנו, הטיסות הללו של נתב”ג-אילת לא תדירות מספיק.

איזה קונקשן לבחור?

בחירת קונקשן טוב זו אומנות, הדורשת השקעה של למידת שלל האפשרויות, שקלול עלויות, מסלול, זמני הטיסות ואורכן והעדפותיכם האישיות.

 

קונקשנים קצרים

הקונקשן הקצר, הוא לרוב זה המועדף על מרבית הטסים מהסיבה הפשוטה שרובם בוחרים לטוס עם קונקשן בגלל החיסכון הכלכלי שבכך. לכן אותם נוסעים יעדיפו להגיע כמה שיותר מהר ליעד שכן העצירה היא רק התפשרות מבחינתם שכן כל דקה שהם מבלים על הקרקע בקונקשן היא דקה בה הם לא מתקרבים ליעדם הסופי. חשוב להזהר ולא להזמין קונקשן עם זמנים קצרים מדיי, שכן אתם מסתכנים לפספס את טיסת ההמשך שלכם ולהיתקע בשדה בו מתבצע הקונקשן ובשיבוש את התוכניות.

 

קונקשנים ארוכים לאורך הלילה

חלק משמעותי מהקונקשנים הינם קונקשנים הנחשבים “לא נוחים”, כאשר אתם מגיעים לשדה הביניים בשעות הערב בלג (leg) הראשון, וממשיך ללג השני במסע בשעות הבוקר למחרת.

המשמעות היא שעליכם למצא פתרון לינה –

 • תוכלו להעביר את הלילה בטרמינל ולחפש ספסל עליו תוכלו לעצום עיניים לכמה שעות. במידה ואתם צעירים המעדיפים לחסוך כמה דולרים, זוהי אופציה לא רעה, שכן קונקשן מהסוג הזה לרוב יהיה זול יותר מקונקשן קצר במהלך היום מאחר והוא פחות מועדף על שאר הנוסעים.
 • האפשרות המומלצת יותר במצב כזה היא להזמין חדר מלון בקרבת הטרמינל ולנסוע אליו לעצירת לילה. לרוב המלונות הללו יציעו שירותי הסעות מ-/אל השדה. בצורה כזאת תוכלו להתרענן, לשתות בירה בבר או לסעוד במסעדה ולהמשיך במסע שלכם הלאה יום למחרת לאחר שינה במיטה נוחה.

לטסים ליעדים רחוקים כמו האמריקות או המזרח, ייתכן והאופציה של קונקשן עם לינה היא אופציה טובה שתבטיח שתגיעו רעננים ופחות שחוקים ועייפים ליעדכם הסופי.

 

קונקשנים ארוכים במהלך היום: נצלו לבילוי בעיר

אופציה מעניינת לקונקשן עבור הנוסעים ההרפתקנים היא קונקשן במהלך היום, בו יוצאים מתנב”ג מוקדם בבוקר, מגיעים לשדה הקונקשן שלכם בשעות הבוקר, ואילו טיסת ההמשך ממריאה בשעות הערב. במידה ויש לכם 6 שעות ויותר, ויש בידכם את הויזה המתאימה למדינה בה אתם עושים את הקונקשן, תוכלו לעלות על אוטובוס, מונית או רכבת, ותוך כחצי שעה להיות במרכז העיר בה נמצא השדה. כך תוכלו לטייל ביעד נוסף שלא תכננתם ולהנות מעצירה מעניינת.

במידה ואתם יוצאים לטייל בעיר, חשוב לקחת מרווח ביטחון ולוודא שאתם חוזרים בזמן לטיסת ההמשך (לרוב כשעתיים מספיקים, אך חשוב לברר עם חברת התעופה).

התופעה כה פופולרית, עד כדי כך שבערוץ הטיולים משודרת הסדרה “The Layover” המספרת כיצד להעביר קונקשן ביעדים שונים בעולם תוך סקירת המקומות המומלצים לטייל בהן וכן מקומות ומאכלים לארוחות.

 

טיפ לקונקשנים באיסטנבול עם טורקיש איירלינס: #

במידה ומסלול הטיסה שלכם כולל קונקשן באיסטנבול עם לפחות לפחות 6 שעות המתנה לטיסה הבאה שלכם במהלך שעות היום עם טורקיש איירליינס, החברה מציעה טיולים מאורגנים בעיר ללא עלות. מומלץ לברר פרטים ואף להרשם אליהם אליהם מראש.

 

למה חברות תעופה מוכרות טיסות עם קונקשן?

שוק התעופה המסחרית הינו שוק מאוד תחרותי עם חברות תעופה רבות המתחרות על כל נוסע עם מחירים משתנים תדיר, ומאפשרות לכם לטוס בטיסות ישירות או בשלל מסלולים עם קונקשים שלרוב מוזילים את מחירי הטיסה ליעדכם הסופי. המחירים עשוים להיות כ”כ שונים, עד כדי כך שטיסה בין שתי ערים א’ ו-ב’ יכול להיות יקרה יותר מאשר לטוס בטיסת קונקשן הממריאה מעיר א’, עוברת דרך אותה עיר ב’ ומגיע לעיר ג’. כלומר, לצורך העניין טיסה במסלול מת”א-פריז הלוך חזור עם אייר פראנס עשויה לעלות לצורך העניין 550$, בעוד שטיסה במסלול ת”א-פריז-ציריך הלוך חזור גם כן עם אייר פראנס תתומחר בסכום נמוך יותר, נניח 450$ בלבד – חיסכון של 100$. כל זאת כאשר הטיסות בין ת”א לפריז הן זהות – אותה חברת תעופה, אותן שעות, אותו מס’ טיסה ונרכש מאותו ספק.

הסיבה נעוצה בכך שחברות התעופה רוצות להתחרות על מגוון רחב יותר מאשר רק היעדים הישירים בין שדה כלשהו וה-hub שלהן. לכן חברות התעופה מתמחרות בפעמים רבות מסלולי טיסה עם קונקשן ב-hub שלהן (במקרה הזה פריז) יותר זול כך שהן יוכלו לא רק להתחרות על ת”א-פריז, אלא גם מול סוויס בקו בין ת”א-ציריך.

 

טרקלין בטיסות קונקשן

נוסעי מחלקות היוקרה (ביזנס או פירסט), כמו גם נוסעים מתמידים בעלי זכאות לכניסה לטרקלין מטעם חברת התעופה, רשאית להכנס לטרקלין בזמן הקונקשן. כלומר, כאשר אתם יורדים מבמטוס ויש לכם מספיק זמן כך שאתם לא צריכים מיד לרוץ לגייט של הטיסה היוצאת, לאחר הבידוק הבטחוני (וביקורת הגבולות במידת הצורך) תוכלו לפנות למודיעין או לדלפק של חברת התעופה ולבקש הזמנה לטרקלין מטעמם. בטרקלין תוכלו לנוח, לאכול ארוחה קלה ולהמתין עד לטיסה הבאה שלכם.

במקרים רבים הקונקשן הינו ב-hub המרכזי של חברת התעופה, בו נמצא הטרקלין הגדול והמפואר ביותר שלהם. בהתאם לחברה, יכול מאוד להיות שצפוי לכם פינוק מעניין: בטרקלין המלך דוד של אל על תוכלו לקבל מסג’, בטרקלין של טורקיש באיסטנבול יש עיר שלמה ובה מבחר עצום של שתיה ומאכלים ואף מס’ עמדות בשרים על האש כאשר מבעד לזכוכית שקופה תוכלו לראות כיצד צולים את הבשר המוגש לכם ועוד.

‫210 תגובות על “כל מה שצריך לדעת על טיסות קונקשן

 1. תמר

  שלום רב
  רכשתי מחב’ בריטיש אירוויס כרטיסי טיסה לארה”ב עם קונקשיין בלונדון ל-4 שעות
  האם יתכן שיסרבו להעלות אותי לטיסה לארה”ב או להכניס אותי לארה”ב בשל איסור הכניסה לארה”ב למי ששהה 14 יום לפני הטיסה באנגליה?
  במילים אחרות האם הקונקשיין יחשב לשהייה באנגליה ?
  תודה רבה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי תמר,
   לפי מיטב הבנתי לא.
   אך כדאי לבדוק באתר ממשלתי של ארה”ב.
   אציין שבישראל קונקשן של עד 12 שעות, גם אם מדובר במדינה אדומה, לא נחשב בתור “ביקור במדינה אדומה”. כמו כן ייתכן ושירות הלקוחות של בריטיש יוכלו לתת לא תשובה חד משמעית.

 2. עומרי

  היי
  רציתי לברר -קניתי כרטיס טיסה למקסיקו מאתר שנקרא gotogate .
  1.יש לי קונקשיין 1 קצר ממש (01:05) .
  הקונקשיין הוא בין פרנקפורט למונטריאול.
  האם יכוונו אותי ביציאה מהמטוס כמו שצויין בפוסט ?
  האם המזוודות יעברו לבד ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי.
   בהנחה והטיסות הן תחת אותה הזמנה (PNR) ובמידה והטיסה שנוחתת בפרנקפורט והטיסה שממריאה למונטריאל היא של אותה חברת התעופה (או תחת אותה ברית תעופה, לדוגמה סטאר אליינס) אז סביר להניח שיהיה נציג ביציאה מהמטוס שנחת שמכוון.
   בכל מקרה, גם אם לא יהיה תוכל לעבור את כל ההליך בעצמך ולבקש פשוט להכנס לתחילת התור בגלל קונקשן קצר אם אתה רואה שאתה מתעכב.
   גם המזוודות צפויות לעבור את המטוסים אוטומטית. מאחר ומדובר בקונקשן קצר זה מגביר את הסיכון שהם לא יספיקו לעלות, אך לרוב לא צפויה בעיה.

 3. אביבית

  תודה רבה על הפוסט המועיל, יש לי שאלה אם אני טסה ללוס אנגלס ועוצרת לקונקשיין ב JFK אז שתי שאלות :1. האם אני עושה כבר הגירה ב JFK ? והאם המרחק בין הגייט שמורידים אותי לגייט שאני פחות או יותר אמורה להגיע אליו רחוק? ( טיסות חוץ ופנים) . ואם אני עושה הגירה כבר בנחיתה הראשונה כמה זמן לקחת בחשבון ? 3 שעות? תודה רבה מראש!

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי אביבית,
   שמח שהפוסט מועיל 🙂
   אני יודע לענות רק על השאלה הראשונה שלך – להבנתי את אמור הלעשות הגירה בנמל הראשון שדרכו את נכנסת למדינה. לכן התשובה לדעתי היא חיובית.
   לגבי שאר השאלות לא יודע לומר לצערי.

 4. שמחה

  היי
  תודה על המידע המפורט.
  אשמח לדעת לגבי קונקשן בגרמניה..האם צריך ויזה לשם כך?
  (טיסה למרוקו דרך גרמניה)

  1. IgalSt כותב הפוסט

   באופן כללי, ישראלים לא נדרשים לה את ויזה לגרמניה למיטב ידיעתי.
   בכל מקרה, קונקשים בד”כ לא דורשים ויזה ( פרט לארהב )

 5. בן ניסן

  אם אני טס למונונגרו דרך טורקיש איירליינס ועוצר עצירת ביניים באינסטנבול אני צריך לעשות בדיקת קורונה בשדה תעופה באינסטנבול ?? והם עושים לי בדרכון חותמת שהייתי בטורקיה? כי טורקיה מדינה אדומה ולא באלי להסתבך שם

  1. IgalSt כותב הפוסט

   כשעושים קונקשן באיסטנבול אין חותמת. רק יבדקו לך את כבודת היד וזהו.
   גם מבחינת בדיקת קורונה, למיטב ידיעתי, עצם זה שעשית קונקשן באיסטנבול לא לא דורש בדיקת קורונה. אם היעד אליו אתה טס דורש בדיקת קורונה שלילית, הרי שאפשר יהיה ככל הנראה לעשות אותה בארץ. בכל מקרה יבקשו ממך את כל המסמכים (בדיקות וכו’) שנדרשים כדי להכנס למדינת היעד הסופית שלך, כבר בנתב”ג.

 6. רים

  אם אפשר שאלה
  פעם ראשונה אני טסה בקוניקשן
  טיסה חזרה לארץ יוצאת מנאפולי עד לרומא ואז יש לי לפחות 10 שעות המתנה עד לטיסתי הביתה

  האם בזמן הזה אפשר לצאת מנמל התעופה ולצאת לטייל ולחזור לטיסה? ואם זה עם אותה חברת תעופה אני לא מתעסקת בהעברת התיקים<

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי רים,
   בהחלט כן. ניתן לצאת משדה התעופה. אפילו, מאחר וזו טיסה פנימית, ככל הנראה שתצאו מהטרמינל של הטיסות הפנימיות ותצטרכו להכנס לטרמינל של הטיסות הבינלאומיות (ולעבור ביקורת דרכונים). לכן המקום שדרכו תעבור, זה בעצם יהיה כבר מחוץ לצד האווירי של השדה וטכנית “מחוץ לשדה התעופה”.
   לגבי השאלה השניה של התיקים, אם מדובר בטיסה תחת אותה הזמנה (קוד “הזמנה” PNR אחד) לטיסה מנאפולי לרומא ואח”כ מרופא לארץ, אז בהחלט חברת התעופה תעביר את המזוודות אוטומטית ברומא ממטוס למטוס. כדיא לוודא בנאפולי כששולחים את המזוודות שזה אכן קורה ושדייל הקרקע מדביק מדבקות בהתאם (יהיה כתוב עליהם משהו כמו TLV via FCO (ה-FCO זה קוד שדה התעופה של רומא).

   תהנו!

 7. נחמן

  היי, כתבת לי בקשר לקונקשן עצמאי שככל הנראה לא ירצו להעביר את המזוודות מטעם החברה, אז אתמול היתה הטיסה ואחד מהנוסעים שהיה לו את הקונקשן העצמאי הזה קיבל בלי שיבקש כרטיסי עליה לשתי הטיסות וכמובן שהמזוודה הלכה ישיר ליעד הסופי וחלק ביקשו את זה מהנציג והסכים אבל היה נציג אחד שלא הסכים ואחרי הנחיתה ביעד הראשון ניגשנו לדלפקי החברה לשירות טרנספרים והדפיסו כרטיסי עליה והנציגים שם הורו לעובד של החברה להעביר את המזוודות שלנו בלי שנבקש זאם ת ובסוף הכל הגייע. אז טוב לדעת להבא

 8. רותם

  היי:) אשמח לדעת אם כאשר טסים בטיסת קונקשן יש בידוק של דרכונים גם בקונקשן וגם בהגעה ליעד או רק במקום אחד? ואם כן היכן? בקונקשן או ביעד הסופי?
  תודה!!!

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי רותם, השאלה משתנה מעט לפי סוג הקונקשן. אם מדובר בקונקשן בינלאומי בין מדינות שונות אז מחתימים רק ביעד הסופי ואולי תצטרכי להציג דרכון לביקורת (ללא החתמה בקונקשן).
   אם מדובר בקונקשן בינלאומי וטיסת ההמשך היא טיסה פנים-ארצית, ביקורת הדרכונים תהיה בשדה התעופה שתכנסי למדינה.

 9. נחמן

  שאלתי מקודם בקשר לקונקשן עצמאי , יש לך מושג אם אני יכול לבקש מהנציג בצ’ק אין לפני הטיסה הראשונה שישלח לי את המזוודות ישיר ליעד הסופי?

 10. נחמן

  היי, יש לי טיסת קונקשן עצמאי באיסטנבול- סביה גורצ’ן ושמעתי שיש איזשהו נוהל בכל העולם שאני יכול לגשת למודיעין של הטרנספורטים בשדה התעופה ולבקש מהם להעביר את המזוודות לטיסה הבאה שלי, האם אתה יודע מזה ואם כן אתה יודע כמה זמן אני צריך מינימום בין הטיסות בשביל זה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אני לא מכיר את זה. דווקא ההפך, לפי מיטב ידיעתי, “קונקשן עצמאי” דווקא תהיה חייב לאסוף את המזוודות ולעשות שוב צ’קאין. חברות התעופה לא רוצות לעזור עם זה כי טיסת הקונקשן האמיתית שהן מוכרות זה מוצר שלפעמים מתומחר יקר יותר מקונקשן זהה עצמאי.

 11. מאיה

  בטיסה מסיאטל לתל אביב דרך היו יורק האם צריך לאסוף מזוודות בניו יורק או שהן יגיעו ישירות לארץ ?

 12. רמי

  שלום
  בתי צריכה לטוס מאלבניה לישראל ב 23/8 ויש לה קונקשן ביון. שתי הטיסות אותה חברה. האם תצטרך להחתים דרכון ביון ובעיקר האם תחויב בבידוד כאילו הגיע מיון? תודה.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   לא, אם זה קונקשן רגיל אז היא לא תצטרך להחתים דרכון, לכל היותר להציג אותו לביקורת. לפי הנחיות משרד הבריאות בנושאי טיסות בזמן הקורונה, קונקשן של עד 12 שעות במדינה כלשהי לא יחשב כביקור באותה מדינה.

 13. ניסים

  יש לי שאלה, יש לי טיסה שכבר הוזמנה מבעוד מועד לפיליפינים בחברת Emirates.
  אבל אני צריך להיות בהולנד לזמן של שבוע לפני הטיסה.
  אני יכול לטוס לפיליפינים מהולנד דרך ישראל ולעלות לטיסה בישראל כקונקשן?
  (זמן ההמתנה בארץ 7 שעות. לא באותה חברת תעופה)
  האם בפיליפינים יתייחסו לארץ היציאה הולנד או ישראל? הדרכון ישראלי. ומה אם אני מציג דרכון אירופאי?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   שאלה מסובכת 🙂
   על פניו, נראה שזה לא יהיה באמת טיסות קונקשן אלא מה שנקרא “קונקשן עצמאי” עם כל הסכנות שבכך.
   כלומר, לדעתי תצטרך לאסוף את המזוודות שלך בנתב”ג ולעשות צ’ק אין מחדש לטיסה. מאחר ומדובר ב-7 שעות הפרש, סביר להניח שזה מספיק זמן במידה והטיסה מאמסטרדם לארץ תאחר כדי שלא תפספס את הטיסה היוצאת מנתב”ג, אבל זה לא מובטח.
   מעבר לזה, יש את נושאי הקורונה וההשפעה שלהם על הטיסות. לדוגמה, כיום כל מי שמגיע לארץ חייב בבידוד של 24 שעות לאחר הנחיתה או עד לקבלת תשובה שלילית, המוקדם מבינהם. האם מותר יהיה לך לעלות על הטיסה הבאה כשאתה עדיין “בבידוד”? זו שאלה מאתגרת מאוד שאני בספק שתוכל לקבל תשובה מוסמכת לכך.
   להערכתי בפיליפינים יתייחסו לארץ היציאה כישראל. זאת מאחר ואתה לא באמת מבצע קונקשן אלא שתי טיסות נפרדות. אם השאלה של ארץ היציאה קשורה לנושאי קורונה, אז הרי שבד”כ שואלים אותך איפה ביקרת ב-14 ימים שקדמו להגעה למדינת היעד שלך.
   דרכון אירופאי זו נקודה מעניינת. כעיקרון כרגע רק ישראלים רשאים להכנס לישראל ולכן ייתכן ולא יתנו לך לעלות לטיסה לארץ עם תציג את עצמך עם דרכון אירופאי.

   אנחנו כרגע בזמנים לא רגילים נוכח הפנדמיה של Covid-19. לכן אני חושב שכדאי ללכת על בטוח ולשנות את הטיסה שלך כך שיהיו לך קונקשנים “רשמים” בדרך שלך, וגם אולי לא תעבור בישראל.

 14. שיר

  היי רציתי לשאול לגבי קונקשנים בארצות הברית. פעם ראשונה שאני טסה לארהב ולבד. אני צריכה להגיע לסן אנטוניו. יש לי אופציה לעשות קונקשיין בניו יורק , אחכ ביוסטון ואז מגיעים לסן אנטוניו. או לעצור בשיקגו ואז ליוסטון ואז לסן אנטוניו.
  רציתי לשאול האם אתה מכיר את השדות תעופה האלו והאם הם מסובכים למצוא בהם את טיסת ההמשך? והאם המזוודות מגיעות ליעד הסופי? ואיפה עושים לי את הבדיקה של ההגירה? ביעד הסופי או בשלושת המקומות בהם אעצור?
  מאוד חוששששתתת אשמח לתשובה! 🙂

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אני לא מכיר את השדות הללו. אבל בנמל התעופה הראשון בארה”ב יתבצע המכס וביקורת הגבולות. לאחר מכן תעברי לטיסת המשך פנים-ארצית. בארה”ב בעצם אין באמת קונקשנים כמו שאנחנו מכירים אותם באירופה. פשוט עוברים למטוס אחר עם כל התהליך הרגיל.

 15. אליקים

  טס לפרו ויש לי קונקשיין באמשטרדם ורוצה לעשות אותו ארוך כמה שאפשר, איך עושים את זה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   באתרים כמו קייק תוכל לבחור את זמן הקונקשן המועדף עליך ולהריץ חיפוש. בד”כ מדובר יהיה בכ-24 שעות.
   אם תרצה מעבר לכך, יש לך אפשרות לעבוד ישירות מול סוכן נסיעות או לשקול לרכוש כרטיסי טיסה נפרדים ובעצם “להרכיב” לעצמך סוג של קונקשן שהוא לא באמת קונקשן, עם כל המשתמע מכך.

 16. הילה

  הי
  שאלה,
  האם בקונקשן בטורקיה מחתימים דרכון ישראלי?
  האם בקונקשן בדובאי מחתימים דרכון ישראלי?

  היעד הסופי הוא המלדיבים.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בד”כ כאשר עושים קונקשן אין החתמת דרכון. לפעמים יבדקו את הדרכון אבל לא יחתימו אותו.
   יש לכך שני חריגים שאני יכול לחשוב עליהם:

   • קונקשן בארה”ב – בארה”ב אין באמת קונקשנים. כל טיסה שנוחתת מחו”ל עוברת ביקורת דרכונים וצריך ויזה תקפה לארה”ב, גם אם עושים “קונקשן” בדרך למקום אחר (קנדה, מקסיקו, דרום אמריקה וכו’)
   • טיסה בינלאומית וקונקשן לטיסה פנימית – במצב כזה שבו נוחתים במדינה מסויימת ועושים קונקשן לטיסה פנים-ארצית באותה המדינה, ביקורת הדרכונים תתבצע בנמל הראשון דרכו נכנסים למדינה, כמו גם ביקורת מכס
 17. יערה

  היי, אני נוסעת ללימה (פרו) בשבוע הבא עם קונקשיין דרך ניו יורק )GFK( של חמש שעות. אשמח לקבל פרטים על ההתנהלות בקונקשיין בשדה תעופה זה, האם אני צריכה לקחת את המזוודות (נאמרו לי דברים שונים, חלק אומרים שכן בגלל המכס וחלק לא) ואחרי שלקחתי את המזוודות – איך אני ממשיכה לטיסה הסופית עליה אני אמורה לעלות? איפה אני מפקידה שוב את המזוודות?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   הי יערה,
   איזה כיף שמתחילים סוף סוף לטוס אחרי הפסקה ארוכה בגלל הקורונה.
   לפי מה שאני מכיר, הקונקשן בארה”ב לא באמת קיים. כלומר, בניגוד למה שאנחנו רגילים אליו באירופה בה יש את הקונספט של טרנזיט ועוברים תוך השטח האווירים מטיסה לטיסה, בארה”ב כשיוצאים מהמטוס יוצאים ישר מהשטח האווירי. אחרי זה צריך לעשות צ’ק אין מחדש, שיקוף בטחוני וכו’.

 18. ישראל

  היי.יש לי טיסת קונקשן לקייב דרך וינה בכיוון אחד זה 9 שעות המתנה.ובכיון השני זה 23 שעות המתנה.אני עם 2 ילדים בגילי 13.יש לך טיפים איך להעביר את הזמן.תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי ישראל,
   23 שעות זה המון זמן לקונקשן, ולכן הייתי ממליץ בחום לקחת מלון בקרבת מקום לשדה או בעיר עצמה. ככה תוכלו להנות קצת מהעיר (בתקווה שהקורונה תאפשר זאת).
   בקונקשן של 9 שעות גם אפשר לשקול לנסוע לעיר. בשדה התעופה של וינה ישנה רכבת יחסית נוחה למרכז העיר, וסביר להניח שיהיה לכם מספיק זמן לבקר מעט בעיר בזמן הקונקשן.

 19. יוסי

  שלום
  אתמול הייתה לי טיסה מישראל לדובאי דרך אדיסבבה שלאחר מכן הייתי אמור להמשיך לויטנאם
  בשדה התעופה בישראל הנציגים של חברת אטיופיאנס לא רצו לעלות אותנו לטיסה בטענה שאין לנו דרכון זר ודרכון ישראלי לא יכול להכנס לדובאי אפילו לקונקשיין
  ואם כן זה רק באישור של משרד החוץ של ישראל
  ממה שידוע לי דרכון ישראלי יכול להכנס לדובאי אם זה רק קונקשיין האם זה נכון מה שהם טוענים או שזו טעות שלהם וזה לא נכון

 20. דביר

  שלום
  אני טס לויטנאם דרך אדיסבבה ודובאי
  מישראלי לדוברי קונקשיין באדיסבבה עם אטיופיאן ארליינס ומן הסלם המזוודות יגיעו עד לדובאי
  בדובאי יש לי 18 שעות המתנה
  איך אני יכול לדאוג ש מזוודות יעברו מהמטוס של אטיופיאן ארליינס למטוס של אמיטיראס שטס לויטנאם ללא יציאה מהטרנזיט כי הרי אסור לישראלים לצאת
  כמובן שאקח מלון בתוך השדה להמתנה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   הייי דביר,

   במידה ורכשת טיסות קונקשן תחת אותה הזמנה (יש לך קוד PNR אחד), הרי שהמזוודות יעברו אוטומטית בכל הקונקשנים. כבר בישראלכ שתפקיד את המזוודות הן יתוייגו עם היעד הסופי שלכם, ויטנאם. כך בעצם, בקונקשן באדיס אבבה וכן בקונקשן שלכם בדובאי, המזוודות יעברו אוטומטית ממטוס אחר לאחר בלי שתצטרכו לאסוף אותן.
   זאת כמובן, במידה והכל יתקתק כמו שצריך ובלי בעיות או שינויים.

 21. יוסי

  היי
  יש לי טיסה לויטנאם
  מישראל עד דובאי אני טס עם אטיופיאן ארליינס אז המזוודה תגיע לדובאי
  איך אני מעביר את המזוודה בדובאי כשיש לי קונקשיין של 18 שעות ואז טיסה של אמיטיראס הרי לקחת מזוודות זה בטרנזיט כלומר לצאת לכיוון חוץ לשדה וזו מדינה שאסור לצאת לשדה
  האם יש שירותי הובלה פרטית שתעביר לי את במזוודה לטיסה של אמיטיראס או למלון שנמצא בשדה שאקח בו לילה ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי יוסי,
   במידה ורכשת כרטיסי טיסה בקונקשן בהזמנה אחת שמרכזת את הטיסות שלך מישראל עם קונקשן באדיס אבבה וקונקשן נוסף בדובאי שלבסוף יח אתכם לויטנאם, המזוודות יעבור אוטומטית את הקונקשנים.
   אם רכשתם כרטיס מפוצל ובעצם בנית לעצמך “קונקשן עצמאי”, הרי שהייתי ממליץ לפנות לשירות הלקוחות של חברת התעופה אמירטס ולשאות אותם כיצד לנהוג במצב כזה. ייתכן ובכל זאת הנציג בישראל יהיה מוכן לתייג את המזוודה ליעדה הסופי בויאטנם, אך אני מעט בספק לגבי זה. מניח שלשירות הלקוחות של אמירטס יהיה פתרון לכך.

 22. שלומית

  יש לבן שלי ביום רביעי בבוקר טיסת קונקשן מישראל לוינה עם תחנת קונקשן באתונה במטוס של חברה יוונית.
  שני הטיסות מאותה חברת מטוסים.
  עשיתי צ’ק אין בבית אבל קיבלתי אישור של צ’ק אין רק לטיסה מהארץ לאתונה. לא מצליחה לבצע צ’ק אין לטיסת המשך לוינה.
  מה עושים? האם זאת בעיה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   זה חריג.
   האם בזמן הצ’ק אין הופיעה גם הטיסה השניה? האם שתי הטיסות תחת אותו מספר הזמנה PNR?
   ניסית להכנס שוב עם פרטי ההזמנה לביצוע צ’ק אין? בשלב הזה את אמורה לראות את הטיסה או הטיסות אליהן עשית כבר צ’ק אין.
   אם בכל זאת את לא רואה את טיסת הקונקשן השניה, הייתי מנסה אולי לבטל את הצ’ק אין ולעשות אותו שוב. אם לא עוזר – צרו קשר טלפוני עם חברת התעופה.
   בכל מקרה, בשדה התעופה בארץ אפשר לבצע צ’ק אין עם דייל קרקע או בשדה התעופה באתונה הבן שלך יוכל לגשת ל- TRANFER DESK ולקבל Boarding pass לטיסת ההמשך. אבל הייתי מוודא שהכל תקין טלפונית עם חברת התעופה, שלא יהיו הפתעות במיוחד בתקופת וירוס הקורונה שפוגעה בתעופה גם ככה.

 23. בן

  הי
  טס למקסיקו דרך אל על עם קונקשיין בטורוטו וטיסת המשך דרך חברה קנדית (ווסט ג’ט)
  הכל בכרטיס אחד דרך אל על (הלוך וחזור)
  רציתי לשאול

  1.האם קנוקשיין של שעה וחצי הוא מספיק בטיסת חזור ?מציין שהטיסת המשך יוצאת מאותו טרמינל
  2.לגבי המזוודות ,האם הם עוברות אוטומט לטיסת ההמשך
  3.האם צריך לבצע ציק אין לטיסת בחברה הקנדית ואם כן איך עושים ומתי ?

  תודה רבה !

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי בן,

   לשאלותיך –

   1. קונקשן של שעה וחצי אמור להיות בסדר גמור בטורונטו (בתנאי שהטיסה הראשונה לא מאחרת). יצא לי לעשות קונקשן של שעה בלבד עם החלפת טרמינלים בטורונטו והכל עבר חלק. עם זאת, חשוב להיות ערני לזמנים ולוודא שאתה מגיע בזמן לגייט של טיסת ההמשך.
   2. ככל הנראה המזוודות יעברו אוטומטית בקונקשן ותפגוש אותן ביעדך הסופי במקסיקו.
   3. בד”כ הצ’ק אין מתבצע באתר חברת התעופה “העיקרית”, במקרה הזה אל על. במידה ובזמן הצ’ק אין באל על לא תוכל לעשות צ’ק אין לטיסת הקונקשן שלך עם Westjet, כדאי לנסות לעשות את הצ’ק אין באתר של החברה הקנדית.

   לגבי 2 ו-3 תוכל לפנות לשירות לקוחות של אל על. מכירת הכרטיסים מתבצעת בעקבות הסכמי שיתוף פעולה בין החברות, ואני מניח שלאל על יהיה מידע הרבה יותר ממוקדם. מוזמן לחזור ולשתף אותנו פה גם 🙂

   תהנה!

 24. איתי

  היי
  רציתי לדעת בנוגע לטיסות קונקשיין בארה”ב
  יש לי טיסה מסאן חואן(פורטו ריקו) לתל אביב עם עצירה בניו יורק
  רציתי לדעת מה קורה אם אני לא מגיע לטיסה מסאן חואן לניו יורק ביום החזרה ,שבת, ומגיע לניו יורק כמה ימים קודם. ואז ישר הולך לטיסה מניו לתל אביב. יש בעיה עם זה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   מה שאתה מנסה לעשות נקרא Hidden City Hack, ועם סבירות מאוד מאוד גבוהה חברת התעופה תבטל את הטיסה שלך מניו יורק לישראל אם לא תגיע לטיסה הראשונה מפורטו ריקו לניו יורק (בהנחה שכל הטיסות תחת אותה הזמנה PNR).
   תזהר מזה מאוד, כי ככל הנראה פשוט תצטרך לקנות כרטיס טיסה חדש מניו יורק לישראל ושום טענה לא תעזור לך מול חברת התעופה. מסיפורים של מכרים וכאלה שמסתובבים באינטרנט.
   טכנית ולמען הידע הכללי, אפשר אולי לעשות את הפרצה הזאת רק אם אתה מתכנן לפספס את המקטע הטיסה (leg) האחרון במסלול שלך ואין לך טיסות נוספות תחת אותו ה-PNR. אחרת, כל שאר הטיסות יבוטלו.

 25. שרייבר

  אם אני נוסע לורשה יש לי טיסת המשך פנים לזשוב ואני יוצא לטיל בורשה [חמש שעות] האם כשאני ממשיך לזשוב אני יצתרך לעבור עוד פעם בדיקת דרכונים בזשוב

 26. תמיר

  שאלה: טס בקיץ לאיסלנד. בהלוך דרך אמסטרדם (קונקשן של 5:25 שעות). האם יש טעם לצאת מהשדה למרכז העיר או להתייבש בשדה??
  בחזור, שאלה דומה. קונקשן דרך פראג של 6:20 – יציאה למרכז העיר…

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בהחלט יש טעם לצאת לעיר בזמן הקונקשן.
   בטמסטרדם ישנה רכבת למרכז העיר שלוקחת כ-30 דקות נסיעה בלבד, כך שתוכל לקפוץ למרכז העיר ולחזור (מספיק זמן מראש) ועדיין יהיה לך זמן לטייל בעיר. לא זוכר מה המצב בפראג, אבל בטח המצב דומה מ-6:20 שעות קונקשן בפראג אמור להיות מספיק לעשות את הדרך הלוך חזור.
   תהנה באיסלנד ואל תפספס את הפוסטים שלנו על איסלנד:
   מעיינות חמים באיסלנד ובלו לגון וגם שייט לוויתנים באיסלנד.

 27. גיל

  למה לא לבצע check in בבית ולקבל כרטיס עליה למטוס טרם ההמראה עוד?

  אני לא יכול לבצע זאת בבית…מדובר בקונקשן עצמאי שעשיתי…לאלעל אין sharing עם חברת התעופה הקמבודית…מדובר בשתי טיסות נפרדות

  1. IgalSt כותב הפוסט

   ועדיין, אתה יכול לבצע צ’ק אין לשתי טיסות כאילו מדובר בטיסות נפרדות, לקבל בורדינג פאס בבית וכשאתה נוחת בשדה פשוט לעבור לגייט הרלוונטי.
   אין לך מזוודות, אז אין צורך לאסוף אותם ולעשות להן שוב צ’ק אין ולכן זה הרבה יותר פשוט.

 28. גיל

  היי רון
  אני טס בקרוב לפנום פן/קמבודיה דרך בנגקוק
  אני טס לבנגקוק עם אלעל ועושה קונקשן עצמאי כשטיסת ההמשך עם חברת תעופה קמבודית…
  יש לי רק שעה ועשרים דקות בין הטיסות אבל אני טס רק עם טרולי…
  היכן אצטרך לבצע כירטוס לטיסת ההמשך?
  האם אוכל להמשיך ישר לקונקשן למרות שאין לי כרטיס בורדינג?(אין לי שום מזוודות להעביר)
  תודה,
  גיל.

 29. הדר

  הי, האם ניתן למצוא טיסת לאו קוסט לא משנה מה היעד עם עצירת ביניים באוקראינה, כאשר המטרה היא בעצם להגיע בזול מאוד לאוקראינה?
  איך מוצאים טיסה כזו? באיזה מנועי חיפוש?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אין טיסות לואו קוסט בין ישראל לאוקראינה. מה גם, שחברות לואו קוסט לא מוכרות טיסות קונקשן כחלק מההגדרה של הקונספט של טיסות לואו קוסט.
   בין ישראל לאוקראינה טסות בעיקר אל על ויוקריין איירליינס כאשר האחרונה מציעה מחירים דומים למחירי לואו קוסט לפעמים במתכונת מאוד דומה. המחירים בין קייב לארץ לפעמים מגיעים לכ-70$ לכיוון ב-UIA. מעבר לכך, חברת התעופה האוקראינית מציעה טיסות קונקשן ליעדים רבים במחרים נוחים עם קונקשן בקייב, כך שייתכן וזה יתאים לצרכים שלך.

 30. דור

  הייאני טס לסינגפור ובטיסת חזור יש לי קונקשן בהונג קונג של 6 שעותהשאלה האםב6 שעות האלה במקום להתייבש בשדה יהיה אפשרי לצאת משהו כמו שלוש וחצי ולחזור לשדה ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי דור, כן בהחלט. תוכל לצאת לעיר בזמן הקונקשן שלך בהונג קונג. נראה ש-6 שעות זה הזמן המינימאלי לצאת לעיר ולחזור. תוכל להשתמש ב-Airport Express כדי להגיע לעיר משדה התעופה.

 31. דרור שפירא

  יכול להגיד לי מה הזמן המינימאלי של טיסת המשך בשדה התעופה בפרנקפורט ?
  איפה מוצאים את הנתון הזה באופן רשמי ?

  תודה, דרור

  1. IgalSt כותב הפוסט

   נראה שבהרבה מקומות מציינים שהזמן המינימאלי לקונקשן בפרנקפורט הינו 45 דקות, אך לא מצאתי שום מידע רשמי לכך.
   מניסיון אישי, מדובר בשדה דיי עמוס אך יעיל. פרט לכך שיש מרחקי הליכה דיי גדולים, הכל מתקתק מאוד טוב גם עם עומס גדול.

 32. קלו יגאל

  אנו טסים לבנגקוק דרך מוסקבה 4 מבוגרים ותינוק, האם קונקשיין של 1:25 מספיק כדי להגיע

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי יגאל,
   מניסיון, קונקשן של שעה וחצי במוסקבה שרמטייבו זה מאוד לחוץ. לפעמים נוצרים תורים ארוכים בבידוק הביטחוני ובדיקת הדרכונים במעבר ממטוס למטוס שיכולים בעצמם להיות כשעה.
   חוץ מזה, אם נדרש מעביר טרמינל, והרבה פעמים אכן נדרש, גם זה יכול לקחת כ-20 דקות.
   ממליץ בחום לפנות לצוות הקרקע בשדה במידה ואתם רואים תור ארוך שלא זז, לעדכן אותם שאתם מפספסים את הקונקשן ולבקש מהם סיוע. הם יכולים להעביר אתכם בתור מקוצר ואפילו להקפיץ עם באגי אולי.
   חוץ מזה, כבר כמה פעמים נוסעים שפספסו קונקשן בגלל איירופלוט או בגלל תורים ארוכים, לא קיבלו סיוע מחברת התעופה במוסקבה ונאלצו לשלם על כרטיסים חלופיים. אני מניח שבסוף מצב כזה לא מחזיק בבית משפט ואיירופלוט יהיו חייבים להשיב את הכספים ואף לפצות לפי חוק שירותי תעופה הישראלי במידה ותהיה תביעה, אבל זה מצב מאוד לא נעים.

   בכל מקרה, מאחל להם בהצלחה ושימו לב לשעון ובקשו עזרה מהצוות.

 33. יעל

  שלום
  יום רביעי טסים ללאס ווגאס עם קונקשיין בסן פרניסקו של כמעט שלוש שעות האם ידוע לך לאן עלינו ללכת כשאנו יורדים בסאן פרנסיסקו לטיסת ההמשך?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי יעל,
   לא יצא לי לעשות קונקשנים ארה”ב בשנים האחרונות, אבל באופן כללי בארה”ב בד”כ אין קונספט של “transfer” כמו שאנחנו מכירים אותו בטיסות באירופה או אסיה. כל הטיסות שנוחתות בארה”ב עושות את כל התהליך הרגיל של אימיגריישן ומכס במידת הצורך ולאחר מכן כולם יוצאים לאולם הנוסעים. כך שאם יש לך טיסת המשך, ככל הנראה יהיה עליך אחרי שאת מסיימת את כל התהליך הנ”ל לחפש לעשות סיקיוריטי מחדש וללכת לגייט הרלוונטי כאילו היית בטיסה שהיא לא קונקשן. עם זאת, כנראה שהמזוודות שלך יעשו את הקונקשן אוטומטית, אבל כדאי לוודא זאת עם חברת התעופה בזמן הצ’ק אין בארץ.

 34. רון פחימה

  יש לי טיסה לאמסטרדם עם קונקשיין בירדן של שעה ורבע בהלוך ובחזור.
  יש מצב שנפספס את הטיסה ?
  והאם אני צריך ויזה לירדן?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי רון,
   כל עוד לא יהיו איחורים בהמראה של הטיסה בארץ כנראה שתגיע בזמן לירדן ותוכל לעשות את הקונקשן בהצלחה.
   בנושא הויזה, אין צורך בויזה לירדן בזמן קונקשן לפי מיטב ידיעתי.

 35. ירדן

  היי,
  רציתי לדעת יש לי קונקשן באינסנבול עם טורקיש איירליינס של 4 שעות בצהרים.
  רציתי לדעת האם יש מקום שאפשר לצאת לטייל בו? מה הכי קרוב שנספיק?
  אנחנו לא רוצות להשאר 4 שעות בשדה תעופה.

  תודה על העזרה.

 36. מרדכי

  יש לי טיסת חזור מניו יורק ביום שישי הבא עם אירופלוט, זמן העצירה במוסקבה הוא 2:15 ש’.
  האם זה זמן מספיק כדי להספיק את הטיסת המשך לארץ?
  שמעתי שצריך לעבור בדיקת דרכונים במוסקבה וכן שהם סוגרים את הגייט 20 דקות לפני זמן ההמראה.
  האם יש מישהו שעשה את זה איתם לאחרונה?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אני מניח שהקונקשן הוא בשדה התעופה שרמטייבו במוסקבה. אכן מדובר בשדה תעופה מאוד גדול עם כמה טרמינלים כך שזמן המעבר בין טרמינל אחד לשני יכול לארוך אפילו יותר מ-20-25 דקות, תלוי בקצב ההליכה.
   בהנחה שלא יהיו איחורים בטיסה שלך מניו יורק למוסקבה, הדבר בעיקר תלוי בתורים לבידוק וביקורת הדרכונים בזמן הקונקשן במוסקבה. לצערי התורים יכולים להיות מאוד ארוכים וצוות הקרקע בשדה התעופה רחוק מלהיות אדיב בחלק גדול מהמקרים.
   בסופו של דבר שעתיים ורבע זה יחסית הרבה זמן, ובמצב הרגיל סביר להניח שלא תהיה בעיה להספיק את הקונקשן. במידה ואתה רואה שאתה מתעכב הרבה זמן בתור כלשהו או מתקשה למצא את עצמך, אני ממליץ למצא נציג של השדה או transfers desk ולבקש מהם סיוע. בסופו של דבר, הצוות ב-transfers desk תפקידו לדאוג שהנוסעים עושים את הקונקשנים שלהם בהצלחה ויכולים לסייע בכך שיעבירו אותך לקידמת התור, יסיעו עם באגי ועוד.
   בהצלחה ואשמח אם תחזור לעדכן אותנו איך היה.

 37. ירדן בוהדנה

  היי,
  רציתי לדעת יש לי קונקשן באינסנבול עם טורקיש איירליינס של 4 שעות בצהרים.
  רציתי לדעת האם יש מקום שאפשר לצאת לטייל בו? מה הכי קרוב שנספיק?
  אנחנו לא רוצות להשאר 4 שעות בשדה תעופה.

  תודה על העזרה.

 38. דור מישרים

  אהלן,

  אני מתכנן טיסה לניו זילנד עם שני קונקשנים- אחד באיסטנבול והשני בטוקיו.

  הקונקשיין באיסטנבול הוא 7 שעות בטוקיו שעה אחת.

  הטיסה מאיסטנבול לטוקיו היא טורקיש איירליינס וטיסת ההמשך מטוקיו היא של ניו זילנד אייר.

  האם שעה אחת בטוקיו תספיק לי למעבר?
  איך עובד עניין המזוודות? כל נחיתה אני אוסף אותן ועושה צק אין?

  תודה רבה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   קונקשן של שעה זה משהו יחסית קצר ועשוי לגרור איחור.
   מצד שני, אם נמכר לך כזה כרטיס תחת אותה הזמנה עם אותו PNR כנראה שזה אמור להיות אפשרי לביצוע.
   ממליץ. לוודא עוד לפני ההמראה מאיסטנבול אם יש מידע לגבי הגייט שממנו טיסת ההמשך שלך מטוקיו ממריאה ולראות לאן צריך ללכת.
   אם לא יהיו איחורים קיצונים במקרה מאיסטנבול, סביר להניח שתספיק. מעבר לכך, בטיסות כה ארוכות יש מעט יותר תמרון לפצות על האיחור בהמראה בזמן הטיסה.

   לגבי המזוודות, אני מניח שטיסת ההמשך שלך היא עם חברת תעופה שיש לה שיתוף פעולה עם טורקיש, ולכן המזוודות אמורות לעשות. את הקונקשן אוטומטית ולעבור בטוקיו בלי שתאסוף אותם. באיסטנבול בוודאות מאוד מאוד גבוהה זה המצב. בכל מקרה כדאי מאוד כבר בארץ לוודא עם דייל הקרקע בזמן הצ’ק אין לאן מגיעות המזוודות.

   ולסיום, טיפ קטן לגבי קונקשן באיסטנבול. לא יודע באיזה שעות הקונקשן, כבל אם יש לך 7 שעות במהלך היום אז יש טיולים בחינם באיסטנבול מטעם טורקיש שמומלץ לנצלם.

 39. בני

  שאלה אני טס במרץ לניו יורק זוג + 5 ילדים יש לי קונקשיין בוינה של שעה וחמש דקות האם זה מספיק זמן?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי בני,
   נראה שזמן הקונקשן המינימאלי בוינה הינו 25 דקות בלבד. לכן במידה ולא יהיו איחור בהמראה מהארץ או עיכובים אחרים, הרי שכנראה שתספיקו לעשות את הקונקשן בוינה בדרככם לניו יורק ללא כל בעיה.
   אם בכל זאת תפספסו את הקונקשן בוינה, חברת התעופה תהיה אחראית (במידה וההזמנה תחת אותו PNR) להעביר אתכם לטיסה חלופית אם הטיסה החלופית ממריאה יום למחרת, מגיע לכם גם מלון וארוחות. במקרה זה כנראה שתהיו זכאים גם לפיצוי בגין איחור בטיסת הקונקשן שלכם בהגעה לניו יורק לפי חוק טיבי.

 40. איריס

  שלום רב,
  מי האחראי על מכירה ואישור של טיסת קונקשיין שאינם ניתנים לביצוע?
  חברת התעופה או חברת הנסיעות שממנה נקנה הכרטיס?

  האם חברת התעופה מודעת לכל הקונקשיין שנמכרים או שחברת הנסיעות עושה את הקונקשיין ורק היא אחראית עליו?

  תודה רבה,
  איריס

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי איריס,
   אני לא ב-100% בטוח בתשובה שלי, אבל עד כמה שידוע לי סוכני הנסיעות יכולים למכור רק את מה שחברת התעופה מאפשרת להם. לכן, אם מכרו לך טיסת קונקשן שחורגת מזמן המינימאלי בנמל התעופה בו מתבצעה הקונקשן, הרי שככל הנראה שמי שאחראי זו חברת התעופה. עם זאת, אני מניח שלסוכן הנסיעות יש גם אחריות לוודא שמה הוא מוכר אפשרי לביצוע. מעבר לכך, לדעתי מן הראוי שסוכן נסיעות יזהיר נוסעים בטיסות קונקשן במידה וזמן הקונקשן הוא מעבר לזמן המינימאלי אך עדיין מסוכן ויסביר את המשמעות.
   אבל, אם סוכן הנסיעות מוכר שתי טיסות נפרדות תחת מספרי הזמנה שונים (PNR), כלומר “קונקשן עצמאי” או “Hacker Fare”, הרי שלדעתי הוא יהיה אחראי וגם הנוסע עצמו שביצע את ההזמנה.

 41. מורן

  היי יגאל,
  יש לי טיסה מישראל לבודפשט עם עצירה באתונה של 50 דקות. כמה זה ריאלי להספיק את הקונקשן במידה והטיסה מישראל יוצאת בזמן? ולמי פונים במידה ופספסנונאת הקונקשן?

  המון תודה מראש!

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי מורן,
   לפי מידע אונליין נראה שזמן הקונקשן המינימאלי באתונה הוא 40 דקות. מעבר לכך, אם חברת התעופה מכרה לה טיסת קונקשן תוך PNR אחד של 50 דקות, ככל הנראה שהם מאמינים שניתן לעשות את הקונקשן.
   במידה ואת מפספסת את הקונקשן עליך להגיע ל- Transfer Desk ולקבל הנחיות נוספות לגבי מה לעשות. ככל הנראה חברת התעופה תעביר אותך לטיסה חלופית עוד באותו היום במידת האפשר. מעבר לכך, זכרי שאם את מאחרת להגיע ליעד הסופי גם בטיסת קונקשן שלך מעבר ל-3 שעות מגיע לך פיצוי לפי החוק האירופאי.

 42. אבו מאליק

  ח’רא עליכם ועל הכתבה המאוסה הזו ..הרי כל ערבי יודע שאסור לו לטוס מנמל התעופה שנקרא בן זוריון הרי מי שמקבל את פניו היא חבורה של טיפשים והזויים שעושים לו את המוות בשאלות טיפשיות והזויות כמו שאלות פחדנים וחסר ערך ותכלית…תלכו לעזה …

 43. הודיה

  יש לי טיסה מקנדה עם קונקשין למצרים ומשם לישראל אני מפחדת שצריך ויזה כדי לעלות לטיסה הגיוני שלא יתנו לי לעלות לטיסה אם אין לי ויזה ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי הודיה,

   באופן כללי, בד”כ אין צורך בויזה בזמן קונקשים למדינה בה מתבצע הקונקשן (פרט למקרים מיוחדים כמו ארה”ב שאין שם מושג של “קונקשן” למשל כמו שאנחנו מכירים אותו).

   במקרה שלך כנראה שלא תצטרכי ויזה למצרים במידה והקונקשן שלך הוא של 48 שעות. תדאגי שיהיה לך boarding pass לטיסה ממצרים לישראל עוד מקנדה ואני לא מאמין שתהיה בעיה.
   באתר של Egyptair ישנו עמוד שאפשר להזין בו פרטים אודות המוצא, היעד והלאום ולקבל הסבר אודות הצורך בויזה. הזנתי פרטים של ישראלי שטס מקנדה דרך מצרים לישראל וזו התוצאה:

   TWOV (Transit Without Visa):
   Visa required, except for Passengers transiting through

   Alexandria (HBE) with a boarding pass for a flight to a third
   country within 6 hours. They must stay in the international

   transit area of the airport and have documents required for
   the next destination.

   Visa required, except for Passengers with a confirmed onward
   ticket for a flight to a third country within 48 hours. They

   must have documents required for the next destination.

   – This TWOV facility does not apply when transiting through

   Alexandria (HBE).

   בכל זאת, הייתי ממליץ לפנות לשירות הלקוחות של חברת התעופה ולוודא מולם. כך שאם בכל זאת תתעורר בעיה בזמן הצ’ק אין, תוכלי להציג את האישור שקיבל מחברת התעופה.

 44. ליאור

  יגאל שלום
  יש לי טיסה לקלן גרמניה עם קונקשין באיסטנבול בהלוך 1:25 ובחזור 1:05, נראה ששתי הטיסות תחת אותו PNR, ממה שאני מבין המזדות יעברו לטיסת ההמשך?
  האם ימתינו דיילים בירידה מהמטוס?
  והאם קונקשין של 1:05 ראלי? אני אספיק?
  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   טורקיש מעולים בלעשות קונקשנים באיסטנבול. באופן כללי, טורקיש איירליינס היא אחת החברות התעופה הפעילות ביותר בנתב”ג, ורוב המוחלט הטסים אילם מהארץ לא טסים לטורקיה אלא עושים שם קונקשן בגלל המחירים הזולים יחסית.
   בהנתן זה שרוב המטוס ימשיך לעשות קונקשן באיסטנבול ויעבור לטיסה הבאה, הם מכירים את זה היטב והתהליך לרוב מתקתק כמו שעון.
   יצא לי לעשות קונקשן עם זמן דומה באיסטנבול לפני כמה שנים בדרכי לוילנוס. אף דייל קרקע לא חיכה ביציאה מהמטוס, פשוט הולכים לפי השילוט של Connections/Transfer, עוברים הידוק כבודת יש ומיד עוברים לאיזור הטיסות היוצאות.
   אומנם הייתי צריך ללכת בהליכה מהירה כדי להגיע לגייט שכרגיל היה בסוף הטרמינל, אבל בהחלט הספקתי את הקונקשן.
   אז בהנחה שלא יהיו איחורים בנחיתה של הטיסה הראשון, שעה באיסטנבול זה זמן מספיק לרוב לעשות קונקשן.
   ממליץ גם להוריד מראש לפלאפון את מפת הטרמינל באיסטנבול ואולי אף לפני ההמראה מהארץ להבין מה הגייט שאליו צרחך להגיע כדי שתוכל לבנות לעצמך מפה מנטלית לגבי המסלול שתצטרך לעשות.

 45. בוריס

  היי יגאל,
  תודה רבה על המידע באמת מועיל מאוד!

  רציתי לשאול לגבי קונקשן בבריסל לניו יורק של בריסל אירליינס,
  אורכו שעה ועשר דק, והטיסת המשך לניו יורק גם היא של בריסל אירליינס.

  האם הסיכוי לא להספיק גדול?
  אף פעם לא עשיתי קונקשן קצר כל כך וזה נראה לי דמיוני להספיק בזמן כל כך קצר, אשמח לשמוע את דעתך.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי בוריס,
   שדה התעופה בבריסל שדה יחסית לא גדול מדיי ומרחקי ההליכה שם קצרים יחסית.
   לא הצלחתי למצא אונליין את הזמן המינימאלי לקונקשן בשדה, אך ברור השדות, במיוחד לא בגדולים מדיי), זמן הקונקשן עומד על שעה או אף פחות מכך.
   לכן להערכתי שעה ועשרה קונקשן בבריסל הינו זמן הגיוני בהחלט.
   כל זאת בהנחה ולא יהיה עיכוב בהמראת הטיסה מהארץ או בנחיתה בבריסל, לא יהיה עומס חריג וכו’.
   בתורי הבידוק, אל תהסס לשאול את הצוות אם אתה יכול לתהקדם לקדמת התור במידה ויש תור ארוך ואתה מאחר לקונקשן שלך. בסוף המטרה של שדה התעופה היא להעביר את נוסעי הקונקשן כמה שיותר מהר ובזמן לטיסה הבאה.
   עשיתי קונקשנים בזמן דומה בקייב, בוורשה, איסטנבול ועוד. בכולם לא היו בעיות (כל עוד לא הייתה בעיה עם הטיסה הראשונה).
   מקסימום, אם אתה מפספס את הקונקשן, חברת התעופה אחראית להטיס אותך ליעדך הסופי אולי אפילו תהיה זכאי לפיצוי בגין איחור בטיסה לפי חוק טיבי.

 46. אור

  היי,
  אני טסה מתל אביב לניוורק ומשם יש לי קונקשיין לטמפה סרסוטה , בקונקשיין אני אמורה להחליף טרמינל, איך זה בדיוק קורה ? אני צריכה לחפש אחר שלט כלשהו בתוך השדה תעופה ?
  תודה מראש!

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בארה”ב אין באמת קונקשנים כמו שאנחנו מכירים אותם במקומות אחרים. אחרי הנחיתה יהיה עליך לעבור לטרמינל הרלוונטי שממנו ממריאה הטיסה הבאה. בשלב הזה אתה גם צפוי לעשות ביקורת דרכונים לכניסה לארה”ב ( כי זהו השדה הראשון בו אתה נוחת בארה”ב). הייתי ממליץ לבדוק בארץ בזמן הצ’ק אין לגבי מה עושים עם המזוודות. סביר להניח שיהיה עליך להעביר אותן מכס, שכן אתה בעצם עובר מטיסה בינלאומית לטיסה פנימית.

 47. רפי

  צריך עזרה בנושא הקונקשן , אם בכל סיבה שהיא איני מספיק להגיע לטיסת המשך בקונקשן האם המזודה עוברת בלעדי לטיסת המשך .
  דבר שני במקרה שיש לי טיסת קונקשן למחרת היום , האם יש אפשרות לקחת את המזוודה עצמאית למלון ואז לשוב לשדה עם המזוודה עצמאית ולא באופן אוטומתי .
  בברכה , רפי

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בעקבות כללי הבטחון של התעופה, אסור שמזוודות יטוסו ללא בעליהן*. לכן, במידה ואתה לא עולה על טיסת הקונקשן שלך, צוות הסבלים בשדה התעופה יאלץ לחפש את המזוודה שלך בבטן המטוס במידה וכבר הועמסה ולהוציאה. הדבר לרוב גורם לעיכובים בהמראה ובלאגן לא קטן. לכן חברות התעופה משתדלות לדאוג שהנוסעים יעלו על טיסות הקונקשן שלהן ואף הולכות לחפש את הנוסעים האבודים בטרמינל לפעמים.
   לגבי השאלה האם אפשר שהמזוודות לא יעשו את הקונקשן אוטומטית, בהחלט כן: בזמן הצ’ק אין בארץ תוכל לבקש מדייל הקרקע לאסוף את המזוודות בקונקשן ולאחר מכן לעשות להם צ’ק אין מחדש. זה אכן יכול להיות שימושי במידה ואתה לן במלון בזמן הקונקשן. עם זאת, הייתי ממליץ לארוז טרולי קטן שאותו תקח איתך למטוס עם הדברים שתצטרך בלינה, ואת המזוודה שלח ליעד הסופי. כך המזוודה תמתין בשדה בזמן הקונקשן ולא תצטרך לבזבז זמן כדי לאסוף אותה ולאחר מכן לעשות לה צ’ק אין מחדש בקונקשן.

   * פרט למקרים בהם בעלי המזוודה לא יכלו לשלוט על כך שהמזוודה תטוס בלעדיהם כמו לדוגמה במקרה בו המזוודות לא הגיעו ליעד של הנוסע, וחברת התעופה מטיסן אותן בטיסה חלופית.

 48. שרון

  היי
  הזמנתי טיסה מנתבג לוואגס עם 2 עצירות קונקשיין בבריסל ובוושינגטון כשאני נוחתת בוושינגטון יש צורך באשרה מסויימת או מספיק הויזה שיש לי לארצות הברית?
  את המזוודות אני אקבל בווגאס נכון?
  תודה רבה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בקונקשן בוושינגטון צפויה ביקורת דרכונים אמריקאית ובעצם הכניסה לארה”ב, מאחר וזהו הנמל הראשון שבו נכנסים לארה”ב ולאחר מכן מדובר בטיסה פנימית בלבד. לכן, אין שום דבר מיוחד פרט לצורך בויזה לארה”ב בקונקשן בוושינגטון.

 49. ענת איטח

  טסים מנתב”ג לסן פרנסיסקו עם קונקשיין באמסטרדם עשיתי צק אין אונליין וקיבלתי כרטיסי טיסה רק לטיסה הראשונה
  מה לעשות ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   את בטוחה שיש רק boaridng pass אחד? בד”כ זה מגיע באותו קובץ ה-PDF בתור עמוד נוסף.
   במידה ואכן זה המצב, גשי לעמדת הצ’ק אין בנתב”ג וככל הנראה הם יוכלו להדפיס לך את הבורדינג החסר. במידה ולא, רק באמסטרדם בזמן הקונקשן ב-transfers desk תוכלי לקבל אותו.

 50. מעין

  רכשתי כרטיסי טיסה ליפן באמצעות צד שלישי – אתר VAYAMA. הטיסה היא של חברת לוט, עם קונקשן של 7 שעות בוורשה (2 הטיסות הן של לוט).

  אם אני מחליטה לנסוע לטייל בעיר – האם אני צריכה ביציאה מהשדה לקחת את המזוודות או שכחלק מהקונקשן המזוודות מועברות באופן אוטומטי לטיסת ההמשך?

  ככל שאני אדרש לקחת את המזוודות, לאחסן אותן בשדה, ועוד לחזור 2.5 לפני לשדה (לטיסת ההמשך), אני חוששת שלא יישאר מספיק זמן לטיול בעיר ועדיף שלא לצאת מהשדה.

  איפה ניתן לבדוק את העניין של העברת המזוודות? במקרה שהמזוודות נשארות בשדה – זה מקצר את התהליך של הבידוק כשחוזרים לשדה או שעדין יש להגיע 2.5-3 שעות לפני?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי מעיין,
   תוודאי שיש לך מספר הזמנה אחד לטיסות הקונקשן שלך עם LOT דרך וורשה. במידה ואכן כך המצב, המזוודות יעברו אוטומטית את הקונקשן בלי שתצטרכי לאסוף אותן ולהחזיר. זה לא משנה אם בזמן הקונקשן את יוצאת מהשדה או לא, הן עוברות אוטומטית אלא אם כן נתת הנחיה מיוחדת עוד בזמן הצ’ק אין בארץ לא להעביר את המזוודות את הקונקשן.
   זה שאת לא צריכה לאסוף את המזוודות ואז לעשות להם שוב צ’ק אין אכן חוסך לך הרבה זמן. צרכי שעדיין עליך לעשות ביקורת דרכונים של כניסה לפולין ואח”כ שוב ביקורת דרכונים של יציאה מפולים כשחזרי לטיסת ההמשך שלך. מעבר לכך, כשתחזרי לטיסה יהיה עליך לעבוד בידוק בטחוני של כבודת היד שלך שוב.
   אני לא יודע מה ההמלצות הספציפיות להגעה לשדה בורשה, אבל אני הייתי משתדל להגיע כשעתיים לפני הטיסה. טכנית כנראה שאם תגיעי גם שעה לפני עדיין תספיקי, אבל אין לדעת איזה תורים יהיו, האם יהיו פקקים או הפתעות נוספות.

 51. דניאלה

  איך אדע אם זה אותו pnr , וכשאתה אומר יישלחו מאיסטנבול זה אומר שנצטרך לחכות למזוודות כשנוחתים באיסטנבול ואז שוב כל התהליך מהתחלה ?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   תוכלי להסתכל על ההזמנה עצמה, ותראי אם קוד ה-PNR (קוד בן 6 אותיות/מספרים שזה “מס’ ההזמנה”) – האם הוא ואתו האחד.
   אפשר נוספת זה להכנס לאתר של חברת התעופה ושם ל-“ניהול ההזמנה” ולראות אם תחת אותה ההזמנה את רואה את הטיסה הראשונה ואת טיסת ההמשך שלך.
   בכל מקרה, במידה וזה אותו PNR, אז הכוונה היא שלא תצטרכי לאסוף את המזוודות באיסטנבול והן ימשיכו איתך אוטומטית דרך הקונקשן באיסטנבול לארץ בלי כל התערבות מצידך. רק חשוב שבשדה התעופה באמסטרדם ממנו את מתחילת את טיסות הקונקשן שלך לארץ המדבקה שמוצמדת למזוודה תכיל את הקוד TLV ולא IST.

 52. דניאלה

  היי , סגרתי טיסת חזור מאמסטרדם לתל אביב עם קונקשיין באיסטנבול הקונקשיין יהיה 1 ו45 דק אתה חושב שזה יהיה מספיק זמן, האם צריך להחתים דרכונים והאם המזוודות נשלחות ישר לתל אביב ..

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בהנחה שההזמנה שלך היא תחת אותו PNR, המזוודות צפויות לשלח דרך הקונקשן באיסטנבול ישירות לארץ. זמן הרונר’ן שלך נשמע מאוד סביר, ואם לא יהיו עיכובים בלתי צפוים, אני מאמין שהקונקשן באיסטנבול יעבור בהצלחה.

 53. יעקב

  יש לנו טיסה לדרום אמריקה עם קונקשן בציריך ל13 שעות בלילה, זאת אומרת מ7 בערב עד 8 בבוקר
  רצינו לטייל בעיר
  מה אתה אומר? ואיפה אתה מציע?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי יעקוב,
   האמת שאני הייתי נוסע לישון במלון בשדה התעופה במקרה הזה 🙂
   אם אתה תרצה לטייל, ישנן רכבות משדה התעופה שפעילות בין 5 בבוקר ועד חצות וחצי לפי המידע באינטרנט. ממליץ לבצע בדיקה יותר מדוייקת לתאריכים הספציפים שאתה צריך.
   אם תצא באחת הרכבות הראשונות מציריך לשדה התעופה, ותגיע לשדה בסיבות 6 בבוקר לכל המאוחר, לדעתי אתה אמור להיות בסדר גמור עם כל הבידוק הבטחוני ולהספיק לטיסה. מקסימום אם יש בעיה ועיכוב, אפשר לקחת מונית ישירה לשדה. בהצלחה ותעשה שיעורי בית כדי שלא תפספס את טיסת ההמשך.

 54. נילי אוסטוינד

  שלום יגאל.
  יש לי קונקשן במינכן בדרכי ללוס אנג’לס. יודעת שהמרחק בין הטרמינלים גדול. איך אני מסדרת הסעה לטיסת המשך?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אכן מדובר בהליכה של כ-20 דקות לדעתי במנהרה שרובה תת-קרקעית ומחברת בין הטרמינלים.
   לגבי הסעה, במידה ואתם נוסעים שנדרשים לסיוע, תוכלו לעדכן את חברת התעופה בנושא. אם הכוונה שלכם לקחת אוטובוס פנימי, לא מכיר אם קיימת אפשרות כזאת.

 55. ליאור

  הי
  תודה רבה על הפירוט הרב. עוזר מאוד!
  מבקש את עזרתך
  אנחנו טסים עם טורקיש לבנגקוק ונוחתים ב 09:55 ורוצים לטוס מאותו שדה תעופה להאנוי בשעה 12:00 עם וויטנאם איירליינס.
  האם אתה חושב שזה מספיק זמן למעבר?

  תודה
  ליאור

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי ליאור, אם אתה מרכיב את הקונקשן עצמאית עם PNR שונה לכל אחת מהטיסות, הייתי נזהר מאוד עם הזמן היחסית קצר שיש לכם לעשות את הקונקשן. איחור לא מתוכנן כלשהו בטיסה הראשונה שלכם לשם, והכל הלך. במקרה כזה תצטרכו לקנות על חשבונכם את כרטיס הטיסה לטיסת הקונקשן. חוץ מזה, סביר להניח שחברת התעופה תבטל לכם את טיסת נחזור לבנגקוק כי לא עליתם על הטיסה הראשונה.

 56. אלי

  היי יגאל תודה על הפירוט.
  ישנה טיסה של LOT עם עצירה של 1:45 בוורשה.
  א. האם זהו זמן מספיק?
  ב. במידה והטיסות שתיהן של אותה חברה, ולא כתוב באתר שיש צורך במעבר עצמאי, המזוודות עוברות אוטומטית?
  תודה.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי אלי,
   א. מעט חסרים פרטים אודות הקונקשן הספציפי שלך בוורשה עם LOT: האם לאחר מכן תקח טיסת המשך פנים-אירופאים? במצב כזה אתה צפוי לעבור ביקורת דרכונים כי וורשה תהיה המדינה הראשונה שדרכה אתה נכנס לאירופה. האם אתה תמשיך לטיסה ליעד אחר מחוץ לאירופה? במקרה כזה התהליך צפוי להיות יותר מהיר מעט. בכל אופן, במידה ולא יהיו איחורים בטיסת ההלוך מישראל לפולין, 1:45 זה זמן מספק לעשות את הקונקשן בורשה בד”כ. בעבר היה לנו מקרה שבו הטיסה מהארץ לורשה (בה עשינו קונקשן) התעכבה כשעתיים, אך למזלנו הפולנים השתמשו ממש באותו המטוס לטיסה הבאה שלנו לדוברובניק, ולכן היה עליהם לאחר את הטיסה הבאה, כך שלא פספסנו את הקונקשן בורשה ודווקא “הספקנו” אותו מעולה 🙂
   ב. האם אתה מזמין דרך חברת התעופה ישירות? לרוב, במידה ולא כתוב שיש קונקשן עצמאי והכרטיס הוא עם חברת תעופה אחת, במיוחד כשאתה עושה קונקשן ב-hub שלהם (כמו שאתה עושה עם LOT בהאב שלהם בורשה), המזוודות יעשו את הקונקשן אוטומטית. אבל – לפעמים אתרים שונים באינטרנט להזמנת טיסות מציגים “קונקשן עצמאי” כזה שאורזים אותו בתור הזמנה אחת כלפי המשתמש. בפועל, אחרי ההזמנה, אתה מקבל קוד הזמנה PNR לכל אחד ממקטעי הטיסה בנפרד. במקרה כזה ככל הנראה יהיה צריך לאסוף את המזוודות בקונקשן ולעשות להן check-in מחדש.

 57. הילה

  היי, קונקשין בברצלונה (היעד ניו יורק) של 6 שעות. יש בקרבת השדה מקום לטייל והאם זה מספיק זמן?

 58. בר לי

  שלום

  יש לי טיסה מתל אביב ללונדון עם עצירה של 1:10 דקות בקייב בהלוך,
  ובחזור מלונדון לתל אביב גם עצירה בקייב של 1:50 דקות.
  השאלה איך יודעים עם הזמן מספיק? או שעדיף לקחת יותר שעות הפרש?

  ויש לי מזוודה שנשלח בתא מטען.
  האם צריך להוציא את המזוודה? ולעשות צק אין שוב למזוודה?

  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי, קונקשן בקייב של 1:10 הוא גבולי, אך אפשרי בתנאי שלא יהיו עיכובים בטיסת ההלוך מהארץ לקיב.
   לגבי המזוודות, המזוודות יעברו אוטומטית את הקונקשן בקייב אוקראינה ותפגשו אותם בכבר בשדה התעופה הסופי שלכם.

 59. נתן

  שלום יגאל,
  יש לי שאלה לגבי החתמת דרכונים בטורקיה.
  לי ולאשתי קונקשן בטורקיה בטיסה מישראל לדרום אפריקה, דרך חברת טורקיס אייר ליינס.
  רציתי לדעת האם נדרש להחתים דרכונים בקונקשן, אם לא נדרש אשמח לדעת איפה אפשר לקבל אישור על זה בכתב לצורכי עבודה.
  תודה רבה ואחלה כתבה!

  1. IgalSt כותב הפוסט

   בזמן קונקשן בטורקיה לא מחתימים דרכון למיטב זכרוני מכל הקונקשנים שעשיתי שם.
   בנושא האישור, אני מניח שחברת התעופה תהיה כתובת טובה לפנות אליה. לטורקיש נציגות בארץ, וגם מוקד בינלאומי.
   טלפון של טורקיש אייליינס בחו”ל: 90850-3330849
   טלפון של טורקיש אייליינס בארץ: 03-6945919
   ניתן גם לפנות לשירות הלקוחות של טורקיש באימייל ולנסות לבקש את האישור בנושא החתמת דרכון בקונקשן באיסטנבול.

 60. אורלי

  היי,

  טסים ללונדון עם קונקשן בקייב.
  טיסת הלוך עם קונקשן של שעה ועשרים. חושב שזה בסדר?
  בטיסת חזור קיבלנו הודעה ששינו את הטיסה ומקונקשן של שעה וחצי עברנו לקונקשן של כמעט 15 שעות. האם בקייב ניתן לצאת משדה התעופה לעיר?
  אם טסים באותה החברה האם המזוודות ממשיכות הלאה או שאנחנו “נתקעים” עם המזוודות?

  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   קונקשן בקייב של של שעתיים ועשרים בהחלט אמור להספיק. מומלץ לקרא את הפוסט הנפרד על UIA וביצוע הקונקשנים בשדה התעופה בקייב.
   בקשר לטיסה חזור, תוכלו בקלות לצאת מהשדה ולקחת Uber לעיר. מדובר בנסיעה של כ-45-60 דקות. בדרך חזור, במידה ומדובר בשעות הצהריים או הערב הייתי לוקח בחשבון נסיעה של שעה וחצי אפילו, כי עשוים להיות פקקים. בקייב אפשר להגיע למרכז העיר והלסתובב שם, ואולי גם לאכול ארוחה באחת מהמסעדות בקייב שהמלצנו עליהם בעבר.
   לגבי המזוודות, אלא אם תבקשו ספציפית לקבל אותן בקייב ולעשות להן צ’ק אין שוב, הן אמורות לעבור את הקונקשן אוטומטית בקייב ולפגוש אתכם ביעד הסופי.

 61. אושרה

  כתבה מצויינת.

  אנחנו טסים לדנמרק עם עצירת ביניים באיסטנבול מ-7:30 בבוקר עד 11:30. האם כדאי לצאת משדה התעופה ? אם כן, איך ולאן ?
  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   אם אתם טסים קונקשן עם טורקיש דרך איסטנבול, תוכלו להנות מטיול מאורגן חינם באיסטנבול בזמן הקונקשן אשר מאורגן על ידם. יש להם טיולים ארוכים יותר ופחות, כדי להתאים ל קונקשנים השונים.
   במידה ואתם שוקלים לצאת לטייל באיסטנבול עצמאית בזמן הקונקשן, 4 שעות קונקשן סה”כ עשוי להיות גובלי לדעתי: עליכם להגיע לשדה לכל הפחות שעה וחצי לפני הטיסה, כי ה בורדינג מתחיל כבר כ-45 דקות. לפני ההמראה ויש צורך לעבור בידוק מחדש כמו גם ביקורת דרכונים. בסף בחישוב גס, יצא לכם כשעה לטייל. אישית, מרגיש לי לא שווה את ההשקעה והסיכון

 62. עופר

  היי תודה על הכתבה
  טסים מחלקת עסקים למיאמי(אל על) ומשם קונקשיין של שעתיים ו-25 דקות לקה עם AA.
  ברצוני לשאול :מה בתהליך עם הנחיתה במיאמי?
  האם צריך לאסוף את המזוודות ולעשות צק אין מחדש?
  האם עוברים בהגירה? ובמכס?
  האם ניתן לשלוח את המזוודות ישירות לקנקון?
  האם הזמן מספיק?
  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי עופר,
   בכל קונקשן בארה”ב יש צורך לעבור ביקורת דרכונים ולכן גם חשוב שתהיה לכם ויזה להכנס לארה”ב. גם אם זה רק לקונקשן קצר בארה”ב.
   לדעתי לאל על יש הסכם שיתוף פעולה ו-Codeshare עם אמריקן איירליינס. המשמעות היא שככל הנראה המזוודות יוכלו לעבור אוטומטית לטיסת ההמשך שלכם. מומלץ לוודא זאת מול אל על בטל’ או אצל דיילי הקרקע כשתעשו צ’ק אין. אני מניח שכל הטיסות הן תחת אותה הזמנת ו-PNR.
   שעתיים וחצי הינו סביר בהחלט לעשות קונקשן כמעט בכל שדה בעולם, בתנאי שאין עיכובים מיוחדים.
   תהנו!

 63. פיני

  היי, ראשית תודה על המידע. אני נוסע עם הבן לברצלונה ביום שישי 25.10.19,טיסת בוקר עם פגסוס דרך נמל תעופה סביחה ,נחיתה ב7.25 וטיסת ההמשך ב10.50.שדרגתי לביזנס. האם יש שם טרקלין? האם 3.5 שעות מספיקות להגיח מהשדה ואם כן מה יש שם בקרבתו שיכול לעניין? לגבי טיסת החזור ראיתי שיש שעה המתנה באיסטנבול האם אני צריך ליידע אותם מראש? האם זה יספיק לנו?

  1. IgalSt כותב הפוסט

   יצא לי פעם אחת לעשות קונקשן באיסטנבול בטיסה דרך סביחה עם טורקיש. יש בשדה התעופה סביחה טרקלין קטן וצנוע לנוסעי הביזנס עם כמה נשנושים. לדעתי 3.5 שעות, עם הפקקים שיש באיסטנבול, זה לא זמן שהייתי מסתכן בלצאת מהשדה לעיר.

 64. נועם

  הי.
  האם ברכישת כרטיס למחלקת עסקים,,זה כולל גם את טיסת ההמשך גם אם היא לא של אותה חברה?
  תודה רבה

  1. IgalSt כותב הפוסט

   זה מאוד תלוי בכרטיסים הספציפים שנרכשים באותו ה-PNR. בעיקרון אפשר להרכיב מסלול טיסה שכולל חלק מהטיסות בביזנס, כאשר אחרות מתבצעות במחלקות אחרות כגון מחלקת תיירים או פרימיום אקונומי. חשוב לשים לב, גם בהזמנת טיסות עם קונקשן, שכל הטיסות במסלול הטיסה הן מחלקה הרצויה. כדאי גם לזכור, שלא בכל המסלולים קיימות מחלקת עסקים, לכן אם נניח אתה עושה טיסה ליעד כלשהו, ולאחר מכן טס בטיסת קונקשן פנימית לעיר קטנה יותר, מאוד יכול להיות שבאותה הטיסה לא תהיה מחלקת עסקית וכך בעצם לא ניתן לכרטס לך מחלקת עסקים באותה הטיסה.
   לדוגמה, הנה חיפוש של טיסה מת”א לפינלד לעיר קטנה בשם יואנסואו (JOE) דרך הלסינקי (HEL). למרות שחיפשתי בקייק טיסה בביזנס, אין אפשרות לטוב בטיסה הפנימית HEL-JOE בביזנס, ולכן קייק מציין שמדובר בכרטיס טיסה עם קונקשן mixed ומפרט לגבי כל טיסה אם היא בביזנס או באקונומי:
   טיסה עם קונקשן בביזנס והמשך במחלקת תיירים

 65. אילנה

  היי יש לי טיסה לנובסיברסק ( עיר ברוסיה ) עם קונקשן של שעה וחצי במוסקבה בשדה תעופה שרמטייבו אני צריכה לעבור מטרמינל D לטרמינל B
  רציתי לשאול האם מספיק קונקשן של שעה וחצי ולאן אני בדיוק צריכה ללכת אחרי הירידה מהמטוס במוסקבה
  צריך להירשם ? לעשות מהתחלה צ׳ק אין ? זה פעם ראשונה שאני עושה טיסה עם קונקשן ואני לא יודעת לאן ללכת ולמי לפנות אפשר הסבר

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי אילנה,
   שדה התעופה שרמטייבו במוסקבה מאוד גדול ומורכב מכמה טרמינלים. מרחקי ההליכה בין הטרמינלים יכולים להיות גם 20 דקות בין טרמינל אחד לאחר, ולכן יש להתכונן בהתאם כאשר עושים קונקשן בשרמטייבו במוסקבה.
   לטעמי, שעה וחצי הוא זמן מאוד גבולי לעשות את הקונקשן הזה בשרמטייבו, ואף מדובר בזמן המינימאלי לקונקשן הזה בשדה התעופה. במיוחד כשמדובר בקונקשן מטיסה בינלאומית לטיסה פנימית, הזמן מאוד קצר שכן המשמעות היא שצריך לבצע ביקורת דרכונים כניסה לרוסיה כבר בקונקשן שלך במוסקבה.
   בגדול, עליכך יהיה ללכת לפי שלטי ה-Transit/Transfer בשדה התעופה ולהתכוונן לטרמינל D. תדאגי שיהיה לך boarding pass כבר מה-check-in בארץ, כך שלא תצטרכי לבזבז זמן ב-transfers desk בזמן הקונקשן כדי להדפיס לך כרטיס עליה למטוס מעודכון לטיסה שלך לנובסיבירסק.
   הסבר נוסף מאתר איירופלוט לגבי איך עושים את הקונקשן הספציפי שלך מטרמינל D לטרמינל B בשרמטייבו:

   Arrival at Sheremetyevo-D (domestic flights), departure from Sheremetyevo-B (domestic flights). The minimum interval between connecting flights is 1 h 30 min.*
   After exiting the boarding bridge, follow the signs to the check-in counters for transfer passengers and check in for your connecting flight (if you have not received a boarding pass for the connecting flight at the point of departure). Then go down to the 1st floor, exit the baggage claim area, and follow the signs to the underground tunnel connecting the northern and southern sectors of the airport. After arriving at terminal B, go up to the 2nd floor, clear preflight security and proceed to your boarding gate. If you arrive from the aeroplane to the terminal by bus, you should proceed to the check-in counters for transfer passengers on the same floor (if you have not received a boarding pass for the connecting flight at the point of departure). You should then go down to the 1st floor and follow the directions described above.

 66. אסתר

  היי
  הזמנתי טיסת פנים בטנזניה .
  מהקלימנגרו לזנזיבר עם עצירת ביניים בדאר אל סאלם
  העצירה היא 30 דקות
  אך הטיסות מוזמנות מאותו כרטיס (כלומר לא הרכבתי לבד את הקונקשן )
  ותחת אותו קוד pnr

  השאלה שלי היא כזאת
  במידה ואני מפספסת טיסת המשך האם ידאגו לי לטיסה ?
  והאם המזוודות יגעו ליעד הסופי או שאצטרך לאסוף אותם בעצירת הביניים?

 67. מור

  היי, תודה על המידע המפורט, עזר לי!
  אני מתכננת לטוס לפרת׳ אוסטרליה בחודש הקרוב בטיסה בעלת שני קונקשיניים, אחד בטורקיה, של שעה וחצי ואחד בקואלה לומפור של שעתיים. האם לדעתך אלו זמנים מספיקים?
  אני מתכננת להזמין כרטיס טיסה דרך חברת נסיעות ישראלית שתכלול טיסה מישראל לטורקיה-טורקיה למלזיה-מלזיה לפרת. הכל תחת אותו דיל. האם במצב כזה המזוודות שלי ימשיכו למטוסים באופן אוט׳?
  אם יש לך ניסיון בשדות האלו, מבחינת צק׳ אין, טרמינלים וכו׳ אשמח לשמוע.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   נשמע כמו מסע ארוך 🙂
   ראשית, נשמע שזמני הקונקשנים אמורים להספיק, כל זאת בהנחה שלא יהיו עיכובים בלתי צפוים. בטיסות ארוכות דווקא יש יותר מקום לתקן את זמני ההגעה גם אם הטיסה המריאה באיחור קל.
   לגבי המזוודות, זה תלוי קודם כל אם כל ההזמנה יושבת תחת אותו PNR (מספר הזמנה של חברת התעופה). מי שמנפיק את ה-PNR זו חברת התעופה שבפועל מכרטסת את הכרטיסים. אני מניח שהדרך מת”א לטורקיה ומשם למלזיה תהיה עם טורקיש, וממלזיה תהיה חברת תעופה אחרת. מעניין לבדוק איזו חברת תעופה מפעילה את הטיסה ממלזיה לפרת. האם היא גם שייכת ל-Star Alliance? במקרה כזה, ככל הנראה המזוודות יעברו אוטומטית.
   בכל מקרה, ממליץ לברר מול הסוכנים מהם את מזמינה, שכן מדובר במסלול טיסה מעט יותר מסובך מהרגיל 🙂
   טיסה נעימה

 68. ענבר

  היי,
  יש לי טיסה עם תינוק מפיניקס-אריזונה לתל אביב, כאשר מדובר בטיסה עם קונשיינים: טיסה מפיניקס לדאלאס עם קונקשיין בדאלאס של 44 דקות ומדאלאס לפרנקפורט עם ונקשיין בפרנקפורט של שעתיים ורבע. שתי הטיסות הן עם חברת אמריקן איירליינס. הטיסה מפרנקפורט לתל אביב היא עם חברת אל על ואני אמורה לנחות בארץ ביום שישי בשעה 16:10 (נראה לי שזאת הטחסה האחרונה של אל על בגלל שהם לא טסים בשבת). השאלה שלי האם לדעתך אני אספיק לטיסות?? מדגיששה שאני עם תינוק ומוסרת את העגלה בכניסה למטוס עצמו.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   קונקשן של 44 דקות בארה”ב עלול להיות קצת קשוח, אבל אני מקווה מאוד שתספיקי.
   הקונקשן בפרנקפורט, אם הטיסה מארה”ב לא תאחר אמור להיות רגוע יותר. כן יש את שלב התשאולה בטחוני של אל על, אך אני מאמין שכל זה נלקח בחשבון ולכן הקונקשן יותר ארוך משעה וחצי.
   מקסימום, אם תפספסי את הטיסה של אל על, אני מאמין שיש טיסות נוספות של לופטהנזה (שהיא שותפה בסטאר אליינס יחד עם יונטייד שאני מניח שכירטסו את הכרטיסים), כך שסביר יהיה לבקש לעבור לטיסה חלופית של לופטנזה.
   אם את רוצה להיות מוכנה יותר, את יכולה לעשות שיעורי בית ולברר איזה טיסות נוספות יש באותו יום אחרי הטיסה של אל על, כך שתדעי מה לבקש במידת הצורך משירותי הקרקע של יונייטד/לופטנזה בשדה.

 69. בר

  שלום יגאל.
  אני ואשתי טסים לפיליפינים ועושים קונקשן של 10:50 שעות בהונג קונג, ומתכננים לטייל שם במהלך היום.
  רציתי לשאול,
  ראשית- הנחיתה משוערת ל5:30 בבוקר, מתי אתה מעריך שנוכל כבר לצאת מהשדה?
  שנית- מתי לדעתך כדאי שנהיה בשדה בחזרה (המראה לפילפינים ב16:20)
  תודה.

  1. IgalSt כותב הפוסט

   היי בר,
   להערכתי, כשעה לאחר הנחיתה תוכל כבר לצאת. לפחות זה מה שקורה במרבית השדות בעולם.
   בהנחה ואתם לא אוספים מזוודות וכבר יהיו לכם כרטיסי עליה למטוס לטיסה בבאה, כל מה שנשאר לכם לעשות ב”חזרה לקונקשן” זה לעבור בידוק בטחוני וביקורת דרכונים. לכן הייתי מנסה להגיע כשעתיים עד שעתיים וחצי לפני. אני מנסה להזהר פה, ומעדיף לשבת בבית קפה עוד 45 דקות בשדה ליד הגייט מאשר להיות בלחץ ואף לפספס את הטיסה.
   כן אומר שאני לא מכיר ספציפית את השדה, והתשובה שלי בעיקרה מתבססת על ניסיון ופרקטיקה בשדות אחרים בעולם.
   טיסה נעימה והתנו 🙂

 70. מיכל

  תודה רבה על כתבה מעולה.
  1. האם אני יכולה שלא לעלות על טיסת ההמשך ולהשאר במדינת החנייה?
  2. אייך אפשר לבחור את יעד הביניים במתכוון?
  תודה

  1. IgalSt כותב הפוסט
   1. טכנית תוכלי לבחור שלא להמשיך בטיסת הקונקשן שלך ולצאת בשדה התעופה בו את עושה עצירת ביניים ולא לחזור. עם זאת, מדובר בהפרשה של תנאי הכרטיס שלך. יש מידע פה בתגובות על כך וגם בפוסט אחר שמסביר את פרצת העיר הנסתרת בטיסות קונקשן.
   2. ישנם אתרים שמאפשרים לתכנן טיסה עם עצירת ביניים בנמל תעופה מסויים, אך כלפעם כשניסיתי אותם התאכזבתי. במקום זאת תוכלי לתכנן מסלול multi-city או לחילופין לב-kayak כשאת ממחפשת טיסות לסנן לפי שדה התעופה בו תרצי לעשותא ת הקונקשן. זה מופיע תחת הכותרת “Layover airport” בצד שמאל באיזשור של הפילטרים בקייק: בחירת שדה תעופה לקונקשן בחיפוש טיסות בקייק
 71. דניאל

  שלום:
  2 שאלות

  1. האם בקונקשיון שמעל 12 שעות חברת התעופה מחייבת לספק מלון על חשבונה?
  2. האם בכל מדינה ניתן לצאת מהשדה בטיסה קונקשיון או שיש מקרים שחייבים להשאר בשדה בזמן ההמתנה?
  תודה,
  דניאל

  1. IgalSt כותב הפוסט
   1. לא, אם הקונקשן מתוכנן במסלול הטיסה, אין כל חובה על חברת התעופה לספק שירות כלשהו על הקרקע (מלון, אוכל וכו’)
   2. אכן קיימים מקרים בהם לא ניתן לצאת לעיר בזמן קונקשן. הדוגמה העיקרית שאני יכול לחשוב עליה זה שלנוסע אין ויזה להכנס למדינה בה מתבצע הקונקשן. לדוגמה, ישראלים רבים טסים דרך לירדן ומירדן ממריאים עם טיסות קונקשן ליעדי המזרח. הקונקשן במקרים כאלה מתקיימים במדינות איתן לישראלים אין יחסים דיפלומטיים והדרכון הישראלי לא מאפשר כניסה למדינה. מדובר ביעדי קונקשנים כמו דוחא בקטאר, דובאי וכו’.
  2. מירי

   שלום!
   יש לי טיסה מישראל להמבורג עם קונקשיין בפרנקפורט של שעה וחצי האם זה מספיק זמן?
   האם צריך לעשות ביקורת דרכונים בפרנקפורט?
   כיצד מגיעים אחרי הנחיתה לטרמינל של ההמראה לטיסת ההמשך .. רשום בכרטיס נחיתה בטמינל 1 והמראה להמבורג מטרמינל 1?האם יש צורך ברכבת בתוך הטרמינל ?
   פעם ראשונה טסה עם קונקשיין.
   אודה לתשובתך

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי מירי,
    אישית לא יצא לי לעשות קונקשן דומה בגרמניה, אך אני מניח שמדובר בתהליך דומה לקונקשנים אחרים בהם את עושה קונקשן באירופה ליעד אחר באירופה.
    בגדול, מה שצפוי לך זה שתצטרכי לעשות ביקורת דרכונים כבר בקונקשן שלך בפרנקפורט. זאת מאחר והקונקשן שלך הוא המקום הראשון בו את נכנסת לאיזור שנגן (Schengen). היעד הבא שלך כבר נמצא בתוך תחומי איחוד אירופה לגבולות שנגן ולכן עליך לעשות ביקורת דרכונים בנמל התעופה הראשון דרכו את נכנסת לאיזור.
    כמו כן, ככל הנראה המזודוות שלך יעברו אוטומטית ליעד הסופי ובמהלך הקונקשן לא תצטרכי לאסוף אותן. מומלץ לוודא את זה כבר בנתב”ג בזמן הצ’ק אין עם דייל/ת הקרקע ולבדוק ויזואלית את המדבקה שמודבקתע ל המזוודה שהיא מכילה את קוד שדה התעופה של היעד הסופי.
    שעה וחצי לדעתי אמורה להספיק אם לא יהיו איחורים בטיסה הראשון מת”א לפרנקפורט.

  3. חני חיים

   היי
   סגרתי טיסה לניו יורק דרך לונדון. חניית ביניים שעתיים לכל צד.
   בכרטיס מופיע שהטיסה מתל אביב ללונדון נוחתת בטרמינל 3 והטיסה לניו יורק מלונדון יוצאת מטרמינל 4, ובחזור להפך.
   אני מעוניינת לדעת האם צריך לצאת מהטרמינל לעשות ביקורת דרכונים ואז לחזור לטרמינל של טיסת ההמשך (מקווה שלא), האם זה כמו החלפת טיסה באותו טרמינל? אשמח לתשובה מפורטת.
   כמו כן האם המזוודות עוברות מטוס אוטומטית?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    בלונדון יש יותר משדה אחד, ולכן קשה לפרט למקרה הספציפי שלך.
    עם זאת, במקרה הכללי, הטרמינלים בד”כ מחוברים באמצעות דרגנוע, מעבר רגלי או אפילו לפעמים רכבת של כמה דקות נסיעה. כך שהמעבר בין הטרמינלים יחסית פשוט.
    במידה וכרטיסי הטיסה כולם באותה חברת התעופה, ככל הנראה תוכלי לשלוח את המזוודות מהארץ לניו יורק ישירות. כלומר, המזוודות יעברו ממטוס למטוס בקונקשן אוטומטית.

  4. עמית

   היי
   קניתי כרטיס טיסת קונקשן מנתב”ג לרומא עם עצירת ביניים בווינה. האם אוכל לוותר על טיסת ההמשך מווינה לרומא ובמקומה להגיע ברכב שכור לרומא? האם חברת התעופה תסכים למהלך כזה?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    מדובר בפרצת ה-“hidden city” לטיסות קונקשן בעצם, כאשר “יורדים” באמצע מסלול הטיסה בקונקשן. מדובר בפעולה שנוגדת את תנאי הכרטיס ברוב חברות התעופה. במידה ותעשה את המהלך הזה בטיסת ההלוך, ככל הנראה שכרטיסי החזור שלך רומא-וינה-ת”א יבוטלו (בהנכה והזמנת טיסות הלוך-חזור). אם אתה טס רק בכיוון אחד, בעוד שמדובר במשהו שחברות התעופה לא אוהבות ואף קראתי פעם שהן תבעו נוסעים על כך, בפועל אין להן יכולת לאכוף זאת יותר מדיי ובד”כ מסתפקות בביטול שאר מקטעי הטיסה בכרטיס. בכל מקרה, זה מסוכן ונוגד את הכללים של חברות התעופה.

  5. Lia

   היי הטיסה שלי מישראל לקנדה טורונטו ויש לי קונקשן בגרמניה (Frankfurt) של שעה בדיוק . האם אני יספיק?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    נראה שהזמן המינימלי לקונקשן בשדה התעופה של פרנקפורט הוא 45 דקות. כך ש-60 דקות אמורות להספיק על פניו, כל עוד אין עיכובים בטיסות.
    יצא לי לעשות קינקשן בשדה, שלמרות שהוא מאוד גדול, עברתי את כל השלים בצורה זריזה. מיד לאחר הנחיתה הייתה רכבת אוטומטית ומהירה שלקחה אותנו מה טרמינל של הנחיתה לטרמינל של ההמראה תוך דקות. התדירות של הרכבת גם היא כל כמה דקות וישנם מסכים במקום המציגים את זמן ההגעה. כמובן שהכל מטקטק כמו שעון, זו גרמניה אחרי הכל.
    אציין גם ששדה התעופה של פרנקפורט הינו שדה מאוד פופולרי לקונקשנים, כך שהם מתאימים את עצמך להצליח במשימה של להעביר נוסעים מהר מטיסה אחת לטיסה הבאה. כך לדוגמה, נוסעים שהטיסה שלהם קרובה, יכולים אף להשתמש במסלול המהיר (fast lane), בתנאי שמספר הטיסה שלהם מופיע על הצג שסמןך לכניסה למסלול המהיר. זהו השדה הראשון שבו אני נתקל באפשרות כזאת, שבו המסלול המהיר משמש לא רק את הנוסעים שהעדיפו לשלם על השירות או זכאים לו בזכות סטאטוס בחברת התעופה או טיסה בביזנס, אלא גם לפתור בעיות לנוסעים בקונקשנים שעומדים לפספס אותם. מדהים.

  6. הילה

   היי,
   תודה על הכתבה החשובה!

   שאלה – אם אני טסה לקובה עם קונקשן, ומחליפה חברת תעופה בין הטיסות.
   1. האם המזוודות יכולות להישלח לבד? או שאהיה חייבת לשלוח אותן בעצמי בגלל החלפת החברה?
   2. במידה והטיסה הראשונה מתעכבת ואני מפספסת את טיסת ההמשך, מה הנזק שנגרם לי? (האם אחת החברות מציעה החלפה ללא עלות נוספת? האם זה פספוס טיסה לכל דבר ואני צריכה לקנות כרטיס חדש בעצמי?)
   3. בהמשך לשאלה 2, אם אני טסה עם אותה החברה ל2 הטיסות ולא מחליפה חברת תעופה, האם התשובה אחרת?

   תודה רבה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    תודה הילה.
    אנסה לענות על השאלות שלך.
    אני מניח ראשית שכל הטיסות שלך הן תחת אותו מספר הזמנה PNR.
    במידה וכן, עדיין התשובה לא יכולה להילת חד משמעית שהמזוודות יעברו איתך ליד הסופי הקונקשן במידה ויש שתי חברות שונות.
    הדבר נובע, בין היתר, אם יש בין שתי החברות הסכם שיתוף פעולה בנושא. לדוגמה, בריתות תעופה כמו סטאר אליינס או SkyTeam משתפות פעולה בינהם בנושא הזה. כמו כן, מאחר ואל אל לא ממש יכולה להצטרף לאף ברית תעופה, לאל על ישנם הסכמי שת”פ עם חברות רבות המאפשרות לה למכור כרטיסי קונקשן דרך יעדים בצורה של שת”פ הדוק אדר כולל גם העברת מזוודות.
    מקרה נוסף בו המזוודות לא יכולות לעבור ליעד הסופי בקונקשן, אפילו אם טסים עם אותה חברת התעופה, זה בד”כ בשדה בו נכנסים למדינה כלשהי בטיסה בינלאומית אליה, ולאחר מכן ממשיכים בטיסה פנימית. במצד כזה, לרוב, המזוודת יהיו צריכות לעבור מכס, ולכן חייבים לאסוף אותן ולחזיר את המזוודות חזרה למסוע.
    בכל מקרה, מאחר והמקור שלך לא” טרוויאלי” הייתי ממליץ כך –

    1. לוודא מול חברת התעופה שמכרה בפועל את כרטיס הטיסה (אחת החברות שאיתן את טסה זו החברה שבפועל כירטסה את הכרטיס ואחרית על המכירה) שהמזוודות יכולות לשלח ליעד הסופי. כדאי לקבל את התשובה בכתב ושהיא תהיה זמינה עבור סעיף 2
    2. בנתב”ג, בדלפק הצ’ק אין, ממליץ בחום לוודא עם נציג הקרקע שהמזוודות נשלחות ליעד הסופי שלך ואין צורך לאסוף אותן בקונקשן. אם יהיו בעיות כלשהן, כדאי להציג את ההתכתבות שלך עם חברת התעופה בנושא מסעיף 1. לבסוף, אני נוהג לבדוק אישית את המדבקה על המזוודה, שהיא מכילה את קוד שדה התעופה אליו אני מצפה שהמזוודה תגיע.
  7. נתי

   היי,
   אני טסה לניו זילנד
   הלוך אעל להונגקונג עם קונקשנין המשך לאוקלד עם חברת ny איירלוייס(זמן קונקשין 2.5 )

   חזור: אלעל / tha בנגקוק עם קונקשנין המשך לארץ אלעל ( זמן קונקשנין 3.5)
   1. האם הזמנים מספיקים?
   2. האם את המזוודות מעבירים ישר ( מחדדת יותר על הטיסה הלוך)
   3. שדה התעופה בהונקונג אני לא צריכה לעבור ביקורת דרכונים אלה נשארת בשדה נכון ?
   תודה רבה

  8. עופר

   יגאל שלום,
   הבן שלי וחבריו בני 18 קנו כרטיסי טיסה של אירופלוט לפוקט בתאילנד עם קונקשן דרך מוסקבה דרך סוכנות איסתא וטסו ביום ראשון האחרון, 14.7.19. הקונקשן ברוטו היה שעתיים, כלומר מנחיתה ראשונה עד המראה שניה, אך למעשה נטו זה בקושי שעה על הקרקע עד לסגירת הבורדינג של הטיסה השניה. הם נחתו בזמן במוסקבה והתחילו לעשות את הדרך לעבר הטיסה השניה. הם ועוד ישראלים נוספים שהיו על הטיסה הגיעו כנראה חמש דקות לאחר שהבורדינג נסגר (כי היה תור ארוך מאד בביקורת דרכונים בנמל, וכן מדובר בנמל מאד גדול) אך ההמראה היתה צריכה להיות בעוד כ- 20 דקות. נציגי חברת אירופלוט קראו לכל הישראלים מהטיסה הזאת, בערך 15 איש, הודיעו לכולם שהם איחרו לטיסה ועל כן הטיסה שלהם מבוטלת וגם הטיסה חזור מבוטלת ופשוט השאירו אותם כך ללא מענה וללא כל עזרה בנמל במוסקבה. אף אחד (לא איסתא ולא נציג מחברת אירופלוט) לא טרח להזהיר אותם שמדובר בקונקשן קצר מדי. אף אחד לא עזר להם להגיע מהר לטיסה השניה ופשוט זנחו אותם בנמל, פשוטו כמשמעו. בין השאר גם הורידו את המזוודות שלהם מהטיסה השניה ונתנו להם אותם. אמרו להם שאם הם רוצים, שישלמו עוד 650$ ושייצאו בטיסה לפוקט למחרת בערב. הם לא עשו זאת אלא טסו היום על חשבונם ממוסקבה לאמסטרדם. האם ניתן לתבוע את סוכנות איסתא וחברת אירופלוט על הרשלנות הפושעת הזאת? איך זה שמכרו להם מוצר שברור היה שהם לא יכולים להספיק לטיסה השניה ושאף אחד גם לא עזר להם בכך או הזהיר אותם מראש לגבי זה.

   1. IgalSt כותב הפוסט

    צר לי על המקרה. שמעתי לאחרונה מחר בשטס דרך מוסקבה לסנט פטרסבורג עם סיפור דומה מאוד, גם הוא עם איירפלוט.
    אני לא עו”ד, כך שאני לא יודע אם יש פה קייס או לא לתביעה.
    מאמין שכדאי לפנות לנציגי חברת התעופה בארץ ו/או להתייעץ עם עו”ד, במיוחד אם הם קבוצה של 15 איש.

  9. ניסים

   היי,

   אשמח לדעת הזמנו כרטיסים לארה”ב עם קונקשיין בצרפת ב -CDG בתחילה זמן הקונקשיין היה נראה סביר שעתיים, קיבלתי הודעה שישנו שינוי בטיסת ההמשך וזמן הקונקשיין התקצר ל שעה וחצי, כאשר ב12:10 נוחתים בפריז וזמן אחרון ל-CHECK IN הוא ב 12:40,הטיסה עצמה יוצאת ב-13:40 כמו כן הנחיתה מתל-אביב עפ”י ההזמנה תהיה ב טרמינל 2E ורשום גם שההמראה למיאמי תהיה מאותו טרמינל 2E למרות שכאשר בדקתי באינטרנט נראה כי המראות למיאמי מבוצעות מטרמינל 2F ,
   ראשית רציתי לדעת אם הזמן סביר ושנית האם ה-CHECK IN לטיסת ההמשך למיאמי מבוצע כבר מישראל ?

   תודה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    בהנחה שכל הטיסות הן תחת אותו PNR (הזמנה), אז לא רלוונטי לכם הזמן של ה-check-in של טיסת ההמשך מפריז למיאמי. בזמן ה-check-in אונליין לטיסה הראשון מישראל לפריז, תבצעו צ’ק אין גם לטיסת הקונקשן השניה. התוצאה של הצ’ק אין הזה תהיה שיהיו לכם שני כרטיסי עליה למטוס – אחד לטיסה הראשונה והשני לטיסת ההמשך.
    מבחינת הטרמינלים, כדאי לפנות לחברת התעופה ישירות ולקבל הנחיות מדוייקות יותר.
    מאחר ומדובר בטיסה לארה”ב, אז ייתכן בידוק בטחוני קצת יותר מחמיר בפריז, אבל לא משהו לדאוג לגביו לדעתי.
    בסופו של דבר, אם לא יהיו איחור, שעה וחצי זה זמן סביר בהחלט לעשות קונקשן כזה לטעמי. הייתי גם ממליץ לבדוק מה הזמן המיניאמלי לקונקשן בשארל דה גול כדי להיות יותר בטוחים.
    חוץ מזה, תזכרו שחברת התעופה אחראית להעביר אתכם את הקונקשן והן לקוחות זאת בחשבון בזמן תכנון לו”ז. כך שאם לא תספיקו אותו, הם יהיו חייבים לדאוג לכם לסידור אחר להגיע ליעדכם.

  10. ישראל

   שלום רב

   2 שאלות שלא נשאלו

   1. האם ניתן להזמין טיסת הלוך ושוב ולעלות רק על טיסת חזור
   2. האם ניתן להזמין טיסת קונקשן לדוגמה טיסה מאתונה לארה”ב שיש לה עצירה במדריד ולעלות על הטיסה במקום באתונה במדריד

   תודה רבה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי ישראל, לשאלתך לגבי טיסות קונקשן –

    1. אם תזמין טיסת הלוך חזור באותה ההזמנה תחת אותו PNR, ולא תעלה על הטיסה הראשונה מבינהן, מה שככל הנראה יקרה הוא שחברת התעופה תבטל את שאר הטיסות באותה ההזמנה
    2. אין אפשרות לעלות על טיסת קונקשן באמצע הדרך. גם במצב כזה, אם לא תעלה על הטיסה הראשונה, חברת התעופה תבטל את שאר הטיסות תחת אותה ההזמנה

    מה שכן, יש כאלה שמזמינים טיסת קונקשן, ולא עולים אל החלק האחרון של הטיסה. בעוד שחברות התעופה לא אוהבות את הטריק הזה, ואף הדבר מהווה את תנאי הכרטיס, עדיין יש נוסעים שעושים את זה. מדובר בעצם בפרסת “העיר הנסתרת“.

  11. ג'ני

   מצאתי טיסה זולה יותר לוינה דרך פרנקפורט האם עצירה של שעה ועשרים תספיק..?. עם 2 פעוטות. תודה מראש יל התשובה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    ככל הנראה לא תהיה לכם בעיה עם הקונקשן של 1:20 בפרונקפורט, במידה ואין איחור בטיסה הראשונה. חשוב לשים לב שמאחר ופרנקפורט זה המקום הראשון שבו אתם נכנסים לאיחוד האירופאי בקונקשן בדרך לוינה, יהיה עליכם לעשות שם גם ביקורת דרכונים, משהו שלקוח מעט זמן.

  12. יעל

   שלום

   אני מתעתדת לטוס לדנוור קולורדו.
   מתלבטת האם לעשות קונקשן במינכן (לופטהנזה) או בטורונטו(אייר קנדה)- איזה שדה יותר “ידידותי” לנוסע ישראלי- מבחינת גודל, זמן מעבר ממקום למקום….כמו כן האם המזוודות נשלחות ישירות לדנוור או עלי לאסוף אותן בשדה המעבר?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    אם השיקול היחיד הוא השדה עצמו בקונקשן, לדעתי הייתי הולך על טורונטו.
    במינכן יש טרמינל נפרד לחלוטין לטיסות מישראל, והוא יחסית מרוחק (כ-10-15 דקות הליכה) משאר הטרמינלים המשמשות טיסות ליעדים אחרים. לכן בזמן הקונקשן צריך יותר זמן במינכן ויש בידוק יותר “נוקשה” בטיסת הקונקשן חזרה לארץ.
    שבוע שעבר עשיתי קונקשן בטורונטו מישראל לטיסה פנימית בקנדה והקונקשן היה מאוד קליק וזריז. מאחר ומדובר בקונקשן מבינלאומי למקומי, היה צורך לאסוף את המזוודות, לעבור מכס ולהחזיר אותן חזרה. אך התהליך עצמו היה מאוד זריז והמדבקות שעל המזוודות כבר היו בארץ ליעד הסופי. אני מניח, אך יש צורך לבדוק זאת, שבמידה והקונקשן בטורונטו הוא לארה”ב, אז אין צורך לאסוף את המזוודות והן עוברות ליעדן הסופי.
    חווית הטיסה עם Air Canada הייתה מאוד מאוד חיובית. הקנדים מאוד מנמסים וסופר נחמדים. גם המטוס לא היה מלא לגמרי והיו לא קצת מקומות פנוים בטיסה מהארץ, וזה חשוב בטיסות ארוכות.

  13. אלינה גורנסקי

   היי,
   אין לי ויזה לארה”ב ואני רוצה לעשות קונקשיין ברפובליקה דומיניקנית, האם זה אפשרי?
   (קוסטה ריקה-רבוליקה דומיניקנית-ישראל)

  14. שירי

   הי כתבה נהדרת. אשמח לשמוע מה דעתך בעניין הבא: אני מחפשת טיסה למיאמי עם עצירה של לילה או שניים בניו יורק בהלוך או בחזור לא משנה. מניסיון עבר זה משהו שרק סוכן יכל לסייע, כלומר אם רוצים קונקשן ולהישאר ביעד אז באינטרנט אין את האופציה הזאת באתרים הרגילים. באתר כמו SKYSCANNER זה בעצם “מפצל” לי את זה לשתי טיסות ומייקר כמובן. דרך סוכן אין את הבעיה הזאת. האם אכן כך?
   תודה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    אכן לסוכנים יש יכולת לעשות הרבה יותר מניפולציות על הכרטיסים.
    אם הקונקשן הוא מעל 24 שעות זה נחשב משהו אחר, ואז יש כללים שונים עבורו.
    האתר היחיד שאני מכיר שמאפשר לבדוק אפשרות לקונקשן ארוך זה אתר skiplagged.com שנועד לכך.

  15. מאיה

   שלום רב האם תוכלו לספר על הנהלים במהלך הקונקשן בניו יורק בדרך לסיאטל? יש לנו זמן כשעתיים בין הטיסות האם צריך לעבור בידוק? כניסה לארה”ב? לקחת מזוודות?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי מאיה,
    מאחר ומדובר בשדה התעופה הראשון בו אתם נכנסים לארה”ב, גם אם מדובר בטיסת קונקשן, יהיה עליכם לעשות ביקורת דרכונים (אימיגריישן).
    פרט לכך, בארה”ב כל טיסה שנוחתת “נכנסת למדינה”. לכן, גם אם הייתם עושים קונקשן בניו יורק בדרך למקסיקו או קנדה לדוגמה (כלומר מדינה אחרת), עדיין היה עליכם לעבור ביקורת גבולות של ארה”ב ולוודא שיש ויזה.
    לאחר ביקורת הגבולות בארה”ב, גם אם בטיסת קונקשן, עוברים בידוק בטחוני חדש לקראת הטיסה הבאה שלכם.

  16. גיא

   שאלה טכנית… אנו טסים לטורונטו דרך ורשה. יש לנו 6 שעות המתנה. איך עובד נושא מעבר הגבול? משמע, כאשר אנו נוחתים בורשה מחלימים את הדרכון על כניסה לפולין. האם גם כשנצא מחלימים על יציאה? השאלה נובעת בכדי שנדע לתכנן כמה זמן נוכל לטייל בורשה.
   תודה

  17. שרה

   הגעתי לכתבה בדיוק בזמן ותודה על כך.
   רכשתי כרטיסים באל-על מנתב״ג לקלגרי/קנדה עם קונקשן של 3 וחצי שעות בטורונטו, טיסת ההמשך היא עם ווסט ג׳ט.
   כפי שהסברת כאן, בצ׳ק אין בנתב״ג בדלפק ביום הטיסה אבקש לשלוח את המזוודות ליעד הסופי.
   משיטוט באינטרנט באתר שדה התעופה בטורונטו הבנתי שבמקרה של מזוודות שממשיכות ליעד הסופי, עלי לזהות אותן ולקחת אותן למסוע קונקשן , מה שמלחיץ אותי כי השדה לא מוכר ופוחדת לבזבז זמן על חיפושים ובירבורים
   האם אתה מכיר דבר כזה ? שצריך לזהות מזוודה ולקחת בעצמי למסוע קונקשן ? אז בשביל מה אני מבקשת בארץ לשלוח ליעד הסופי?.
   תודה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי שרה,
    האמת שאני לא מכיר את הנוהל של זיהוי המזוודות בזמן קונקשן. עם זאת, נראה שיש לך קונקשן מספיק ארוך בקנדה כדי להבין מה צריך לעשות. בד”כ בשדות התעופה יש שילוט מאוד ברור ו-” מוליכים” אותך בתהליך בחור המאוד מסודרת. ממליץ לעקוב אחרי השילוט של קונקשנים ולהציע ל- transfers desk ולברר את הנציגים במקום.
    ייתכן והנוהל הזה בגלל שמדובר בשתי חברות שונות שלא תחת אותה ברית תעופה (בניגוד לסטאר אליינס לדוגמה).
    אני בדיוק צפוי לבקר בקלגרי בחודש הבא, לא דרך קונקשן. התרשמתי שמדובר בשדה תעופה יחסית קטן שאמור להיות קל להתמצאות.

  18. שי

   שלום יגאל, אני מעוניינת לקנות כרטיס טיסה לניו יורק דרך אמסטרדם עם klm שעובדת בשיתוף עם delta. העצירה היא של שעה ועשרים דקות. הףמה היית אומר על המרווח בין הטיסות? האם נצליח להספיק את טיסת ההמשך והאם המזוודות יספיקו לעבור מהמטוס הראשון לשני? תודה מראש

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי שי, להערכתי זה זמן טוב לקונקשן, אך אכן בגלל שמדובר בקצת מדיי זמן יכולות להיות תקלות. בהנחה ולא יהיו עיכובים בהגעת הטיסה הראשונה לאמסטרדם לקונקשן, סביר להניח שהמזוודות יספיקו לעבור בקונקשן לטיסת ההמשך שלך לניו יורק.

  19. אור

   הי עם אני מבצע טיסת קונקשיין עם חברות תעופה שונות? איך זה עומד
   למשל היעד מקסיקו והטיסה הראשונה של על אל , קונקשיין בפרנקפורד וטיסה שנייה עם condor
   בטיסה הראשונה מנפיקים לי את 2 כרטיסי הטיסה?
   מעבר המזוודות קורה אוטומטי?
   אני צריך לעבור צאק אין ובידוק מחדש בין הטיסות בפרנקפורד?

  20. איתי

   היי אני רוצה לטוס לריו דה זינרו, מצאתי טיסה עם קונקשן במדריד למשך 1:45 שעות האם זה מספיק זמן?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    זה זמן סביר לקונקשן, אך אם יש משום מה עיכוב בטיסה מהארץ, אתה עדיין יכול לפספס את הקונקשן שלך במדריד.
    זמני קונקשן של 1:45 – 2:30 נחשבים כקונקשנים טובים מאוד, שכן זה מספיק זמן לרוב לעשות את הקונקשן בלי יותר מדיי לחץ, אבל גם לא יותר מדיי זמן שאתה סתם ממתין בשדה התעופה של הקונקשן בדרך ליעד. אישית אני מחפש קונקשנים בטווח הזמנים הזה בטיסות הארוכות.

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי אביב.
    חברת WOW Air הייתה מפעילה טיסות קונקשן נוחות בין ישראל לארה”ב דרך איסלנד. למרות שאין עכשיו טיסות קונקשן דרך איסלנד, עדיין מומלץ בחום לנסוע ליעד הזה, גם בתור נסיעה בשל עצמה. לא רק בזכות הלגונה הכחולה והמעיינות החמים באיסלנד, אלא גם בזכות שייט הלוויתנים באיסלנד שמהווה חוויה יוצאת דופן שכבר היא בפני עצמה שווה טיול לאיסלנד. כיום הדרך היחידה להגיע מישראל לריקייויק איסלנד היא באמצעות קונקשנים באירופה – בד”כ אמסטרדם או לונדון.

  21. מרים

   שלו’
   יש לי טיסה עם קונקשן באותה חברה, גם הלוך וגם חזור.
   1. הקונקשן הינו כ 18 שעות, האם אני צריך להעביר לבד את המזוודות ? (הקונקשן הינו בקנדה).
   2. מישהו אמר לי שאם אני מפספס את ההמשך, הם מבטלים לי את החזור, האם זה נכון ?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    1. כשאתה עושה צ’ק אין לטיסה הראשונה מבין השתים, תוודא ששולחים את המזוודות ליעד הסופי. לפעמים יש נוסעים שמעדיפים לאסוף את המזודוות בקונקשנים ארוכים, אבל אם אתה רוצה שהמזודוות ימשיכו ליעד הסופי בזמן הקונקשן, לא אמורה להיות בעיה עם זה. רק תוודא שהמדבקה שמודבקת עליהם נכונה.

    2. יש איזה טריק לחסוך במחירי הטיסות ע”י יציאה בעיר של הקונקשן ופספסו בכוונה של טיסת ההמשך. קוראים לזה פרצת ה-Hidden City (פרצת העיר הנסתרת בקונקשנים) וחברות התעופה רואות את זה בחומרה. עם זאת, אם את מפספסת קונקשן שלא באשמתך, לא אמורה להיות בעיה. לא סביר שתפספסי קונקשן של 18 שעות, אלא אם כן תתקעי בפקקים בדרך לשדה או משהו בסגנון.

  22. אילנה

   היי יגאל,
   רכשנו טיסה לוינה לעוד מספר ימים
   עקב הבדל עצום במחיר רכשנו את טיסת החזור שלנו עם קונקשן של שעה ועשרים במינכן.

   מעולם לא עשיתי קונקשן ולכן אני מעט לחוצה, כתבת שאת המזוודות ישר מעבירים לטיסה הבאה.
   שאלתי היא האם ברגע שאנו יורדים מהמטוס במינכן עלינו לצאת לכיוון מזוודות וביקורת דרכונים כמו כול הנוסעים או שישנו מסלול מיוחד שמחבר אותנו ישר לטרמינלים לטיסתנו הבאה?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    קודם כל, חשוב להבין שגורם המזוודות בטיסות עם קונקשן נקבע ב- checkin לטיסה הראשונה שלכם, כלומר עוד בארץ. חשוב לוודא שהארץ המזוודות מתוייגות להגיע ליעד הסופי כשאתם עושים צ’ק אין עם הדייל בטרמינל.
    מעבר לזה האפשרות לשלוח מזוודות ליעד הסופי אפשרית רק אם שתי הטיסות הן תחת אותה הזמנה ועם אותו קוד הזמנה (PNR). זה גם מבטיח לכם שאם תפספסו את הטיסה, חברת התעופה אמורה לדאוג להטיס אתכם ליעדכם הסופי.

    ברוב השדות בעולם, בשדה התעופה של הקונקשן אליכם פשוט לעקוב אחרי השילוט של transfer / transit / connection שיופיע בשדה. לרוב גם, בטיסות מישראל, מאחר וזו המדינה שבה אתם נכנסים לגבולות האיחוד האירופי לגבולות (שאמנת שנגן), הדבר הראשון שיקרה אחרי שתרדו מהמטוס ותלכו לפי השילוט כאמור, הוא להגיע לביקורת דרכונים.

    עם זאת, ספציפית את השדה במינכן יצא לי להכיר לא רע, והתהליך שם שונה. כל הטיסות מ/אל ישראל מגיעות לטרמינל F הייעודי לטיסות לישראל (כן כן, בנו טרמינל רק בשבילנו).
    כולם יורדים מהמטוס ובאוטובוס מגיעים לטרמינל, שם עושים ביקורת דרכונים ואז יהיה עליכם להגיע רגלית לטרמינל של טיסת ההמשך. שדה התעופה של מינכן מאוד מאוד גדול, ויכול לקחת לכם כרגע שעה הליכה מטרמימל F לטרמינל ים המרוחקים יותר. ממליץ בחום להשתדל להיות בין הראשונים שעושים את ביקורת הדרכונים (כי לרוב פקידי הגבולות יושבים שם ומחכים שהאוטובוס של הטיסה מישרלא יגיע, אם תהיו ראשונים לרדת מהאוטובוס, לא יהיה לכם תור). לאחר מכן, כדאי למהר לטרמינל של טיסת הקונקשן שלכם, ואף לוודא לאן ללכת כבר עכשיו, מהארץ, ברוגע ושלווה. הקונקשן שלכם קצר, ואם יהיה איחור בנחיתה של הטיסה הראשונה מהארץ, יהיה לכם עוד יותר קשה להספיק. תחשבו שאתם גם צריכים לעשות את כל ה- security מחדש ולעבור מרחק לא קטן בין הטרמינלים.

    בכל אופן, כדאי לדעתי לוודא פרטים עם חברת התעופה טלפונית, לוודא שההסבר שלי אכן תואם למציאת ואפילו אולי לבדוק איזה טיסות נוספות יש באותו יום, למקרה ותפספו את הקונקשן.

  23. אורלי

   היי
   אני טסה ללוס אנגלס דרך אמסטרדם קונקשן 6 שעות עם בעלי ושני ילדים כדאי לצאת לעיר להסתובב
   חברת Kim
   תודה
   אורלי

   1. IgalSt כותב הפוסט

    כן, בהחלט. 6 שעות לרוב זה מספיק זמן כדי לצאת לעיר לטיול קצר. ישנה רכבת משדה התעופה סחיפהול של אמסטרדם למרכז העיר שנוסעת פחות מחצי שעה. כך שאם אתם עושים קונקשן ארוך בסחיפהול באמסטרדם, זו הזדמנות טובה לראות את העיר לשעה וחצי – שעתיים. שימו לב לזמון, ותדאגו להגיע לשדה התעופה לפחות שעה וחצי – שעתיים לפני ההמראה של טיסת ההמשך שלכם ללוס אנג’לס.

  24. אודי

   מצאתי טיסות זולות לניו יורק דרך אמסטרדם 400 דולר, האם יש אפשרות בחזור לא ללכת לטיסת המשך לכיוון הארץ ולהשאר עוד כמה ימים באמסטרדם ולחזור בטיסה של איזיגט למשל , מסתבר שטיסות ישירות מניו יורק לאמסטרדם הם יותר יקרים משמעותי מאשר הטיסה מניו יורק לתל אביב דרך הקונקשיין של אמסטרדם
   תודה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי אודי,
    טכנית ישנה אפשרות, בטיסה האחרונה בכל הטיסות שבכרטיס שלך לא לעלות על טיסת הקונקשן ולהזמין טיסה חלופית. מדובר בפרצת “Hidden City” בטיסות קונקשן. לפעמים קוראים לזה גם “skip a leg“, וכמשמעו כן הוא – לפספס לג אחד בטיסות הקונקשן שלך ובכך לחסוך כסף על הכרטיס טיסה.
    מומלץ לקרא על כך בהרחבה בפוסט נפרד, אך אדגיש כי מדובר במשהו שנוגד את תנאי הכרטיס וחברות התעופה לא רואות זאת בעין יפה. אילו היית מנצל את הפרצה הזאת לא בטיסה האחרונה בכל ה-PNR שלך, חברת התעופה הייתה מבטלת את שאר הטיסות באותו PNR. זאת מאחר ובצורה כזאת אתה בעצם “מרמה” את חברת התעופה ומקבל טיסה ליעד הביניים במחיר כרטיס טיסה נמוך יותר ממה שהיית משלם אילו היית טס אליו ללא טיסת הקונקשן (שעליה אתה לא מתכנן לעלות).

  25. מוריה

   תודה על התשובה.
   כן הזמנו את 2 הטיסות בכרטיס אחד, דרך סוכן.
   בעלי והבנות עם דרכונים אמריקאיים אז אולי הם יוכלו להתקדם ולאסוף מזוודות וכך לחסוך לנו זמן המתנה?
   הגיוני?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    גם ככה המזוודות ככל הנראה יגיעו לפני שתסיימי את התור של ביקורת הגבולות, לא? 🙂

  26. מוריה

   שלום,
   סגרנו טיסה ללוס אנג’לס (עם יונייטד) עם קונקשן בסןפרנסיסקו של שעתיים שבהם צריכים לאסוף מזוודות לעבור ביקורת גבולות (אימגרשיין) ומכס ולהמשיך לטיסת פנים ללוס אנג’לס בטרמינל אחר ולמסור שוב מזוודות.
   אנחנו 2 הורים עם 2 ילדות קטנות- זמן של שעתיים קונקשיין הוא ריאלי?
   תודה על התשובות 🙂

   1. IgalSt כותב הפוסט

    מוריה, לדעתי זה מאוד גבולי ואתם בהחלט מסתכנים לפספס את הקונקשן שלכם.
    לא יצא לי לעשות קונקשן ב-SFO, אלא רק לנחות, לעשות אימיגריישן ולצאת לעיר. בעוד שדווקא המכס היה מאוד מאוד מהיר, התור לביקורת דרכונים בסן פרנסיסקו לקח כחצי שעה.
    אם הכל ילך כשורה, והטיסה הראשונה שלכם ל-SFO לא תאחר, אז יכול להיות שתספיקו.
    בכל אופן, מקווה שהזמנתם את טיסת הקונקשן בעצמכם ולא הרכבתם לבד את הקונקשן שלכם, כך שבמידה ואתם לא מספיקים להגיע לטיסת ההמשך, חברת התעופה אמורה להיות אחראית להטיס אתכם ליעדכם הסופי.

  27. אופירה יעקב

   היי.מה שלומך?החלטתי בשעה טובה לטוס לארהב ואני מדגישה בשעה טובה מכיוון שאני קלסטרופובית .מעונינת בטיסת קונקשיין אפילו עם לינת לילה במדינה בה נעצור כדי להירגע ולהשתחרר מהלחץ ואפילו לטייל ולראות יעד נוסף.אשמח להמלצות מצידך.אם תוכל בבקשה להמליץ תוך כדי התחשבות בבעיה שיש לי.ז״א שהטיסות לא תהיינה ארוכות מידיי.תודה רבה.

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי אופירה,
    אכן בשעה טובה והמון בהצלחה! לטייל בעולם זה מדהים ואני מאוד שמח שאת החלטת לקחת חלק בכך, למרות הקושי.
    מאחר וארה”ב היא גדולה מאוד ומתפרסת על הרבה איזורי זמן שונים, אני מניח שתעדיפי לטוס לחוף המזרחי ולא לחוף המערבי.
    קיימות המון טיסות ישירות או עם קונקשן בין ת”א לניו יורק, ולכן אמליץ על היעד הזה כי הוא הכי קצר והכי מקושר מבין כל שאר היעדים בארה”ב אליהם אפשר להגיע בטיסות קונקשן.
    ההגיון אומר לבחור טיסת קונקשן לניו יורק אשר עוצרת איפשהו באירופה. מאחר והפרשי הזמנין בין זמני הטיסה השונים בין מדינות אירופה דומה, אני לא חושב שיש הבדלים גדולים מבחינתך ואולי כדאי לבחר יעד שמעניין אותך או פשוט זול מספיק. UIA האוקראינית לדוגמה, מציעה טיסות קונקשן דרך קייב בין ישראל לניו יורק (ואף כתבתי פוסט על הקונקשן בשדה התעופה). גם LOT הפולנית היא אפשרות מעניינת לקונקשנים דרך וורשה ולא יקרים בדרך לניו יורק מהארץ.
    האפשרויות הקלאסיות הן איירפראנס בקונקשן בפריז, KLM ההולנדים עם בקונקשן באמסטרדם (אשר מקושרת בצורה מאוד נוחה למרכז העיר ברכבת) או לונדון וטיסות עם בריטיש. מבחינת זמני הטיסה השונים, אני מניח שמאחר ולונדון היא אחת מערי הקונקשן הכי מערביות באירופה, יהיו לך קטעי טיסה כמעט שווים בין ת”א ללונדון ואח”כ לניו יורק. הטיסה בין לונדון לניו יורק מעט ארוכה יותר, אך עדיין זו האפשרות המאוזנת ביותר.

  28. מוריה

   שלום,
   סגרנו טיסה ללוס אנג’לס (עם יונייטד) עם קונקשן בסןפרנסיסקו של שעתיים שבהם צריכים לאסוף מזוודות לעבור ביקורת גבולות (אימגרשיין) ומכס ולהמשיך לטיסת פנים ללוס אנג’לס בטרמינל אחר ולמסור שוב מזוודות.
   אנחנו 2 הורים עם 2 ילדות קטנות- זמן של שעתיים קונקשיין הוא ריאלי?
   תודה על התשובות

  29. עדי

   כתבה מצויינת!

   שאלה לגבי קונקשיין בפריז של 5 שעות-

   האם כדאי לצאת לטייל בזמן הזה במרכז העיר או שגבולי מבחינת הזמן?
   (הנחיתה היא בשדה שארל דה גול וההמראה משדה התעופה אורלי)

   תודה!

   1. IgalSt כותב הפוסט

    אישית אני לא מכיר את שדות התעופה בפריז שכן הייתי בשאר דהגול רק כמה פעמים בודדות.
    בכל מקרה, נשמע שאם יש לך טיסת המשך שממריאה משדה אחר, 5 שעות זה בדיוק הזמן שאתה צריך על מנת לדלג בין השדות ולהמשיך הלאה בדרך. אם אתה מתכנן להגיע בערך שעתיים לפני לשעה אורלי, ונניח שיש רק שעה בדרך בינהם, זה אומר שיש לך שעתיים מרגע הנחיתה. בפועל עד שתקבל את המזוודות ותצא מהשדה יקח לך עוד לפחות 30-45 דקות, נכון? לא הייתי עושה כאל הימורים וממשיך ישר לשדה הבא. מה גם, שייתכן שתאחר בטיסה הראשונה בלהגיע לשאר דהגול ואז הכל משתבש בכלל.

  30. אלי

   שלום
   אני רוצה לטוס ללאס ווגאס עם קונקשן בניו יורק. האם ניתן בניו יורק לדחות את הטיסה ביומיים כדי לטייל ואז לטוס ללאס ווגאס עם אותו כרטיס? או לחילופין לקבל החזר על הטיסה מניו יורק ללאס ווגאס?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    זו שאלה לחברת התעופה. בכל אופן, אם הקונקשן הוא מעבר ל-24 שעות, זה כבר לא נחשב קונקשן אלא לקבל פשוט שני כרטיסים נפרדים.

  31. מורן עזרן

   כתבה בהחלט הכרחית

   אשמח למענה-
   אני טסה לקנקון עם קונקשן בפרנקפורט כמובן שהמשך טיסה עם אותה חברה- לופטהנזה

   האם אני צריכה לאסוף את המזוודות או שהן יגיעו ישירות לקנקון?

   האם כשנוחתים בקונקשן יש צורך לגשת לצ’ ק אין בעמדה של חברת התעופה? במידה ולא אשמח לדעת לאן ממשיכים מהנחיתה… פעם ראשונה טסה עם קונקשן ואני קצת בלחץ

   1. IgalSt כותב הפוסט

    אם מדובר באותה חברת תעופה ( סדירה ) ובאותו כרטיס טיסה, ככל הנראה תוכלי לשלוח את המזוודות עוד מהצ’ק אין בארץ עד ליעדך הסופי דרך הקונקשן. לרוב אין צורך להגיע לדלפקי הצ’ק אין קונקשן, אלא פשוט ללכת לפי השילוט של International Transfer/connection אשר בסוף יביאו אותך לטרמינל של הטיסות היוצאות. אם אין לך כרטיס עליה למטוס, תצטרכי לגשת ל- transfer desk של חברת התעופה אשר ינפיקו ךך במקום את ה בורדינג שלך לטיסת ההמשך. עם זאת, לרוב תקבלי את ההורדנג של הקונקשן כבר בארץ או אפילו בצ’ק אין בבית.

  32. דורון

   הי

   לקחתי טיסה באל על עם קונקשן לאליטליה, אליטליה הקדימה את הטיסה כך שזמן הקונקשן מתקצר ל- 30

   דקות וכמובן לא ניתן לעמוד בלוח הזמנים והאפשרות היחידה שנותרה לי לקחת רכבת (8 שעות המתנה לא

   מתאים). נאלצתי לבטל כמובן את הטיסה באליטליה האם ניתן לבקש פיצוי מהם על קיצור הזמן?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    נשמע כאילו עשית קונקשן עצמאי וקצת “אכלת אותה”, נכון?
    אני לא עו”ד ולא מספיק בקיא בכל החוקים, אבל אם ההודעה על הזזת הטיסה מגיעה מספיק זמן מראש ומדובר בשתי הזמנות, אין לך הרבה מה לעשות ככל הנראה.

  33. ורד

   הזמנתי טיסה לביתי הסטודנטית לציריך. קונקשן באתונה של 45 דקות.
   זו פעם ראשונה שאני מזמינה טיסת קונקשן, ועכשיו אחרי שיטוט ברשת אני מתחילה לדאוג שכאמור רב הטיסות יוצאות מנתבג באיחור אופנתי ☹️
   מה עושים? אני ממש בלחץ כרגע.

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי ורד,
    מהמידע באינטרנט נראה שהזמן המינימלי לקונקשן בשדה התעופה של אתונה הוא 40 דקות, כך ש-45 אמורות להספיק אם הכל הולך כשורה. עם זאת, אכן מדובר בקונקשן סופר קצר ולחוץ ומספיק איחור של רבע שעה בהמראה כדי לפספס את טיסת ההמשך.

    ראשית, הייתי בודק האם קיימות טיסות מאתונה לאמסטרדם מאוחר יותר באותו היום. אם בתך תפספס את הקונקשן, היא ככל הנראה תעלה על טיסה מאוחרת יותר (בתנאי שיש בה מקום). בסוף אנחנו משחקים עם סיכויים של לפספס את הקונקשן לעומת מה הנזק שנגרם. אפשר לבדוק מול תנאי הכרטיס אפשרות להזיז את טיסת ההמשך לטיסה מאוחרת יותר, אם תנאי הכרטיס מאפשרים זאת.

    בחגי תשרי טסנו לדוברובניק דרך ורשה (כי מחיר כרטיס קונקשן עם LOT בביזנס היה דומה לכרטיס אקונומי לטיסה ישירה והחלטנו להתפנק). לכאורה, היה לנו 1:20 זמן קונקשן בורשה והכל היה טוב. אבל כשהגענו לנתב”ג בבוקר לפני הטיסה, מיד זיהינו איחור של שעה בהמראה מת”א לורשה. בדלפק ה-check-in ביקשנו לבדוק אפשרות לטיסה חלופית, אך כל הטיסות שיכלו להביא אותנו לדוברובניק היו כבר מלאות. הנציג המליץ לטוס לורשה ושם לגשת לעמדת ה-transfers ולבקש עזרה. בפועל, כשנחתנו בורשה גילינו ש-LOT הזיזו את ההמראה של טיסת ההמשך שלנו לדוברובניק בשעתיים. בפועל המטוס שבו טסנו ת”א-ורשה היה המטוס ש-LOT השתמשו לטיסת ורשה-דוברובניק ולכן לא הייתה להם ברירה אלא לאחר את ההמראה. בסוף היה לנו מספיק זמן להנות מטרקלין לוט בורשה ולהמשיך לטיסת ההמשך בנחת.

    בפועל, הכי גרוע זה שהבת שלך תאחר את טיסת הקונקשן ותקבל כרטיס לטיסה חלופית. בהתאם לאפשרויות שיהיו קיימות באותה עת, יכול להיות שהטיסה תהיה למחרת ובמקרה כזה חברת התעופה אמורה לשכן אותה במלון על חשבונה. דווקא זו דרך מעניינת לבקר ביעד לא מתוכנן 🙂

    נ.ב במקרה והאיחור עולה על 8 שעות, לפי חוק טיבי ככל הנראה ובתך תהיה גם זכאית לפיצויים בגיל האיחור 🙂

  34. אברהם

   היי

   יש לי קונקשן בלונדון של בריטיש (תל אביב- לונדון – ניו יורק) של שש שעות. יש רכבת מהירה מהית’רו תוך רבע שעה במרכז לונדון.

   האם מומלץ לצאת כדי לעשות ביקור בזק בלונדון?

  35. רוזה

   שלום
   אני אשמח לעזרה- מה עלי לעשות?
   רכשתי 2 כרטיסי טיסה ממדינה רפובליקה דומיניקניית לישראל עם קונקשין במדריד.
   הזמנתי דרך סוכן נסיעות- חברת מונה טורס.
   אמר לי לבדוק אם יש צורך לויזה לכניסה לישראל.
   ביררתי ואין צורך.
   ביום טיסה הן הגיעו לשדה תעופה בסנטו דומינגו ולא נתנו להם לעלות לטיסה, כי לא להן ויזה לספרד- קונקשין היה אמור להיות במדריד.
   מה עלי לעשות?
   למי לפנות כדי להחליף תאריכי הכרטיסים?
   או לקבל החזר כספי ולרכוש כרטיס חדש?
   הודה מאוד על תשובה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי רוזה,
    אני מניח שעליך לפנות לסוגכן הנסיעות שדרכו הזמנת לקבל סיוע והדרכה כיצד לפעול.
    לא מספיק מכיר את נושאי הויזה לאזרחי מדינות זרות בזמן טיסות עם קונקשן כך שקשה לי לייעץ כאן.
    בכל אופן, ממה שאני כן יודע, בזמן טיסות קונקשן בפעמים רבות לא נדרשת ויזה במדינה שדרכה מתבצע הקונקשן כל עוד אין צורך להכנס למדינה.
    בהצלחה ותעדכני אותי כיצד נפתר הסיפור כדי שנלמד על ענייני ויזות בזמן קונקשנים.

  36. גלבך

   אשמח לקבל עזרה איך למצוא כרטיסים זולים לבחור את מדינת הבינים איך כותבים את זה בבקשה

   בתודה מראש

   1. IgalSt כותב הפוסט

    אני מניך בהמשך נכתוב פוסט שלם המדבר על חיפוש טיסות זולות, כאשר אחת הדרכים היא חיפוש טיסות זולות עם קונקשן.
    כעת הייתי ממליץ פשוט להשתמש באתרי חיפוש הטיסות הרגילים כמו קייק או סקי-סקאנר ולראות את ההצעות השונות. לרוב ההצעות יכללו קונקשנים על מנת להוזיל את הטיסה.

  37. דוב

   כתבה מעולה! תודה

   יש לי שאל(ות):

   אנחנו טס לוונציה דרך רומא עם אותה חברה (אליטליה) וכרטיס הלוך-חזור מסודר שנקנה מהחברה כטיסת קונקשן,
   אלא שזמני הקונקשן קצרים יחסית – 1:05 בהלוך ו-1:20 בחזור.
   אני מבין שביקורת הדרכונים מתבצעת רק כשנגיע ליעד הסופי בונציה, ולא אמורה לעכב אותנו ברומא, נכון?
   *
   וגם – בדרך חזור – כשאנחנו מגיעים לנמל התעופה בוונציה, זו למעשה הרי טיסת פנים (ונציה-רומא ורק אז לת”א), אז אנחנו עוברים בוונציה ביקורת דרכונים וכו? כלומר להגיע בזמן שמאפשר התכוננות לטיסה בינלאומית?

   אגב אנחנו טסים רק עם כבודת יד, ע”פ המלצות שקיבלנו למקרים כאלו.

   תודה!

   1. IgalSt כותב הפוסט

    תודה רבה דוב.
    ככל הנראה שבשני הכיוונים את ביקורת הדרכונים תעשו בזמן הקונקשן ברומא – בכניסה וביציאה משנגן (Schengen). לרוב טיסות פנים הן ללא ביקורת דרכונים, כך שלדוגמה, בזמן הקונקשן ברומא אתם תעברו ביקורת דרכונים ותצטרכו לעבור לאיזור בטרמינל שמיועד לטיסות פנים. אני לא כ”כ מכיר את השדה ברומא, אבל ייתכן אפילו שתצטרכו להחליף טרמינל – כדאי לבדוק באתר של אליטליה ו/או בכרטיסי הטיסה.

    לגבי המזוודות, אכן מדובר בקונקשן קצר והסיכון לכך שהמזוודות לא יעברו איתכם עולה. עדיין הסיכון יחסית נמוך ולרוב המזוודות עוברות בהצלחה אם חברת התעופה מוכרת כרטיסים כאלה. אם אין בעיה לטוס עם כבודת יד אכן זה מוריד את הסיכון בנושא המזוודות בקונקשן ויותר נוח לכם. חשוב לשים לב להגבלות על הנוזלים בכבודת יד 🙂

    הדבר היחיד שחשוב לקוות הוא שבטיסה הראשונה מבין שתי הטיסות לא תאחר, כך שאתם לא תאחרו לטיסת הקונקשן הבאה שלכם. היה לי מקרה דומה בטיסה לדוברובניק דרך ורשה עם LOT הפולנית, שהטיסה מנתב”ג איחרה בשעה וזה השאיר לי רק 20 דקות קונקשן בורשה. ניסיתי כבר בנתב”ג להחליף לטיסה אחרת, אבל בגלל החגים כל הטיסות היו מלאות. למזלי לוט איחרו את הטיסה מורשה לדוברובניק בכשעתיים כך שהיה אפילו זמן לנוח בטרקלין LOT בורשה.

  38. יריב

   שלום רב !
   יש לנו מטפלת סיעודית שסיימה לעבוד אצלנו (עבדה מספר שנים)
   וכעת היא חוזרת לארצה נפאל .

   אני מנסה להזמין לה טיסה עם קונקשיין. אבל כמעט בכל טיסה אני מקבת התראה כי יתכן ותצטרך ויזה.
   האם יש לך מושג אם באמת יש חובה בוויזה או שזה לא נכון.

   קיבלתי את ההערה בכל קונקשיים דרך רוסיה טורקיה או גיאורגיה.
   האם לדעך יש בעיה להזמין טיסה כזו ללא ויזה

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי יריב,
    אני מניח שהמקום הטוב ביותר לקבל מידע על כך יהיה סוכן נסיעות או אתרים של חברות התעופה או שדות התעופה בהם מתבצעים הקונקשנים בפועל.
    אם כי, בידע כללי, אני יודע שהבעיה של ויזות (לישראלים) קיימת רק בקונקשנים בארה”ב. אומנם כניסה לרוסיה או מדינות אירופה לא דורשת ויזה לישראלים, אני נוטה לחשוב שלא תהיה בעיה לעשות קונקשן במוסקבה או איסטנבול ללא ויזת כניסה למדינה. מזיכרון במוסקבה אכן בודקים דרכונים בזמן קונקשן, אבל אני לא זוכר שבאיסטנבול בדקו לי דרכון בפעמים הבודדות שעשיתי שם קונקשן בטיסות עם טורקיש.

  39. אדם

   אחלה כתבה! תודה.

   יש לי שאלה לגבי שליחת מזוודות ליעד הסופי:
   אם אני רוכש 3 כרטיסי טיסה נפרדים
   (למשל: כרטיס מת”א ללונדון, כרטיס מלונדון לניויורק, וכרטיס מניו יורק לברזיל),
   כאשר הפער בין טיסה לטיסה היא פחות מ 24 שעות, חברות תעופה שונים.
   האם אני עדיין יכול לשלוח את המדוודות ליעד הסופי, גם אם זה לא באותו כרטיס ולא אותם חברות תעופה?

   1. IgalSt כותב הפוסט

    היי אדם.
    עד כמה שאני יודע, לרוב אי אפשר לשלוח מזוודות בטיסות קונקשן במידה ולא מדובר באותה חבר’ה או אפילו אם הטיסות הן של אותה חברת תעופה אבל נרכשו תחת כרטיסים נפרדים (כלומר לא אותו PNR).
    מה שכן, אם כלל טיסות הקונקשן הן כן באותו PNR ובחברות שבאותה ברית תעופה, לפעמים כן תוכל לשלוח את המזוודות ליעד הסופי אחרי כל טיסות הקונקשן.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *